Jump to content

Recommended Posts

2 órája, zotya975 írta:

Hát ha ennyivel magasabb a vízhőfok azt már érezni is kellene ha régóta van nálad az autó , akkor a befújt levegő melegségéből ( ha fűtésre kapcsolsz) érezni hogy mennyire forró-bb. Jeladó-óra nem nagyon szokott elromlani de sajna nem tudom ezen a motoron hol van vagy hogy néz ki. Opel motorokon könnyen fel lehet ismerni, mert egy szál drót és egy kábelsarú van a jeladó fejére csúsztatva ( tehát nem a hagyományos értelemben vett csati) ha találsz ilyet és lehúzod gyújtáson látni fogod a mutató mozgásából ha megtaláltad. ( általában letestelve a sarút fém részhez teljesen kimegy a mutató)Mivel ellenállás mérésen alapul a működése oxidálódásra, kontakthibára érzékeny. Eddíg egy opel motoros diesellel volt dolgom, az állandóan melegedett, amit fűtés ráadásával tudtunk csak kompenzálni. ( 4-es fokozaton ful fűtés kissé lenyomta a hőfokot)Céges autó volt tehát ez van ezt kell szerezni alapon hajtottuk. Amikor "végre" eldurrant egy vízcső és beállt a motor szétszedés után derült ki hogy nem belevaló hengerfej tömítést kapott ( gyanítóm szívóét kapta a turbós motor)valamikor, egy csomó vízjárat alapból el volt zárva hengerfej és a blokk között, ezért nem tudta normálisan lehűteni a keringő folyadék.  Aztán egyszer ugrott a vezérlés azt is melegedéssel, és némi teljesítmény romlással díjazta. 

:blush:hali  Ez isuzu  :brooding: ennek a csatiaji nem opelesek!! de ráadásul ha jól tudom ennek a jeladója 2 funkciós :( óra + lámpa ha igaz.

Ja és itt a teljesítmény nem változott :) így az a rész kilőve :) hengerfejezve sem volt :( így az is :)

Módosítva : pimpa197403

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
8 perce, pimpa197403 írta:

:blush:hali  Ez isuzu  :brooding: ennek a csatiaji nem opelesek!! de ráadásul ha jól tudom ennek a jeladója 2 funkciós :( óra + lámpa ha igaz.

Sajna erről nincs sok infóm. A motorkódja X17DT annyit látok a rajzokon hogy az izzítás vezérlőnek van egy hőfok jeladója, aminek piros-sárga és barna a vezetéke. A műszeregység rajza sajna nincs meg hogy meg tudjam nézni hogy a mutatónak ugyanez a jeladó adja-e a jelet vagy külön van neki. De nincs sok kábel a diesel motoron, megállsz aztán amikor még meleg a motor ( tehát kimozdul a kékből a mutató) keresel a hengerfej környékén egy a vízkörbe betekert jeladót és lehúzod a csatiját gyujtáson. Ha leesik a mutató megtaláltad a jeladót. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok. Üzemanyagrendszer problémám van,92-es kombi Opel motoros 1.7D. A tankba gyakran eldugul az üzemanyag cső,kompresszorral szoktam belefújni,de lassan napi szinten leál az autó. Ki lehet mosni a tankot,szét lehet szedni egyáltalán? Mi lenne a megoldás? Köszönöm.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
8 órája, csigusz1 írta:

Sziasztok. Üzemanyagrendszer problémám van,92-es kombi Opel motoros 1.7D. A tankba gyakran eldugul az üzemanyag cső,kompresszorral szoktam belefújni,de lassan napi szinten leál az autó. Ki lehet mosni a tankot,szét lehet szedni egyáltalán? Mi lenne a megoldás? Köszönöm.

Szét nem lehet szedni, le kel venni, kiszedni a szintjelzőt, visszafolyó és a szívócsövet, és akkor van két nyílás kimosni. Ez benzines de a tank ugyanilyen:

2617554-20170817-QAb3cv.jpg

Feltolatsz rámpára, lekötöd a csöveket két pántot fog két csavar, kitekered és a nyakadba esik. Itt volt:

2617555-20170817-r3PpmK.jpg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Leszedésbe rutinos vagyok,volt már hegesztve. A 2 csövet bentről vagy kintről szedjem le,gondolom jobb kintröl. Mivel mossam ki,mit ajánlanál,benzin?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Folyamatosan kúton van tankolva,na persze az előző tulaj mit rakott bele az más kérdés. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 órája, csigusz1 írta:

Leszedésbe rutinos vagyok,volt már hegesztve. A 2 csövet bentről vagy kintről szedjem le,gondolom jobb kintröl. Mivel mossam ki,mit ajánlanál,benzin?

A tank csonkjáról leszeded a két csövet, meg lentről a szívó és a visszafolyó ágat , a tetejéről meg leeresztés után a szellőztető csövet. Szerintem benzinnel jobb lenne, nem tudom nálad hogyan van a szívó résznél benzinesnél van ott egy dobozka az AC alatt azt kéne jobban megnézni, mert onnan szív.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
7 órája, csigusz1 írta:

Folyamatosan kúton van tankolva,na persze az előző tulaj mit rakott bele az más kérdés. 

Hali! A szintjelzőnél leveszed a két csövet, jelöld meg melyik volt a szivó és melyik a vissza folyóág! A szintjelző kivételekor szintén le kell venned a két csövet ami a tankból jön, mert másként nem jön ki a szintjelző! A két cső gyárilag be van fogatva a tank aljába, ne akard kihúzni! Szintén jelöld melyik ,melyik ág!Egy  szétugrasztható rúgós bilincs fogja a csöveket gyárilag belülről!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Most jutottam oda,hogy leszedjem. Kitakaritottam,semmit nem láttam benne. A szűrőt kompresszorral fújtam benzinnel,remélem jó lesz.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémával írok ismételten ami elég furcsa. 
A járgányom a mai naptól csinálja azt hogy kb 2200-2700-as fordulat között és inkább nagyobb sebességnél (100-110 körül kezdi és 110- és 120 körül hagyja abba), vagy csak kisebb sebességnél nem olyan észrevehető. De erőlködő már-már benzines hangja van, és vibrál a gázpedál. Amint azonban az említett fordulat vagy sebesség fölé ér a mutató, ez abbamarad.
Amint a mutató ismét az említett intervallumok közelébe ér megint rákezdi.
Az autó egyébként egy '96-os X17DTL, a megszokott dízeles hangja ilyenkor átvált olyan benzines "pörgetem a motort hangba".

Csatolok 2 videót is az egyik sajnos parkolóház, ott sokminden nem hallatszik. A másik pálya, nemtudom a menetzajtól mennyire lehet majd hallani. De estefelé mennem kell még vele, akkor próbálok értékelhetőbb videót csinálni.

Videó 1 (pálya):
Fura hang 1

Videó 2 (parkolóház):
Fura hang 2

Bármi féle tippet szívesen fogadok.

Köszönöm :)

ui.: nem szeretek duplikálni, ugyanez a probléma az általános műszaki problémák topikban is megtalálható, de mivel dízel a járgány, gondoltam ide is posztolok, hátha előbb kapok válasz.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Megnéztem mindhárom videódat (az esti nincs linkelve, de a youtube behozta), de én nem hallok semmiféle fura hangot.

Hányadik másodpercnél, vagy milyen fordulatszámnál kellene hallani?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés