Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

4 órája, Mikulás74 írta:

Agyonnéztem mindent, de nem nagyon tudtam rájönni, mi keni a hengerfalat. A régi Kadetteken volt a hajtókaron egy luk, a csapágycsészén is, és az szórta a hengerfalra az olajat. Na ennél ilyen nincs, ebbe 5,5 liter olaj kell, a dízel peugeotoknál volt így, ott is lement az olajszint, egyből szorult is meg a dugó. Lett szép csattogó hangja, amikor gyújtáson rávert a billegő dugóra a robbanás. Szívás az volt, hogy egy azt egyben olyan hangja volt, mint amikor egy szelep csattog.

Hát a könyv szerint: A főtengelyen lévő ferde furaton át az olaj a hajtórúdcsapágyakhoz kerül, innen a dugattyúcsapszegre és a hengerekre fecskendeződik. Na most ez az a kategória amit látni kellene, mert így nem tudom elképzelni.Ez a legrészletesebb képem a motorról, de itt semmi sem látszik ezekből:

2740555-20180113-iUYF3L.jpg

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Mikulás74 írta:

jaj, ez a fotó. :)
Ez valami régebbi blokk lehet, a fekvőcsapágyak csavarjai hatlapfejűek.
Hát igen, amin megvan a furat a hajtókaron, az így olajoz.
Meg a főtengelyen a sonkák hengerenként 1 van ezen, az X17dtl-en kettő van.
 

94-es motor, mert a későbbieken milyen ez a csavar? 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

42 perce, Mikulás74 írta:

Belső torx, opelék gondolták ha ilyet raknak rá, nem fognak legózni vele a népek.

Na és a karternál is ilyenek vannak? Mert az milyen cumi, amikor már ott vagy hogy azt is levetted és akkor derül ki, hogy olyan csavarok vannak itt amihez nincs kulcsod. Nekem is be kéne szerezni egy ilyen készletet lassan. Legutóbb a kormányrúd Hardy tárcsájánál volt külső torx csavar de azt le tudtam tekerni egy 8-es zárt csillagvillással. Én a piacon szoktam venni egy-egy fejet ha valami kell nem vettem meg ( eddig) az egész készletet. Csak az a szívás hogy sokszor a csavar is kell hozzá, mert nem is tudom hogy hívják, meg mi a mérete. Mint pölö a nyelestengely végénél:

2740968-20180114-ZKEf8L.jpg

Érthetetlen hogy ilyen eldugott helyekre, ahová átlag autós már úgysem jut el minek tesznek spéci csavart. A lidliben tudtam venni olyan Parkside bit szettet amiben van ilyen 12szögű torx, mert ami a képen van úgy kértem kölcsön.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Én darabonként veszem meg a problémás csavarnyúzót, elég sok helyen van már ilyen cég, ahol így is kapni. Pl hengerfej torx bitek.
Szerelő komám mutatott pár csavart, újabb francia csodákon olyanok vannak, hogy csak néztem.

De máig emlékként őrzöm azt a Fiat főtengely csavart, ami balmenetes, és a közepe el van vékonyítva, 24-es kulcs megy rá.
Elkezd birkózni vele a mezei halandó, egyből beletöri.

Módosítva : Mikulás74
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Mikulás74 írta:

Én darabonként veszem meg a problémás csavarnyúzót, elég sok helyen van már ilyen cég, ahol így is kapni. Pl hengerfej torx bitek.
Szerelő komám mutatott pár csavart, újabb francia csodákon olyanok vannak, hogy csak néztem.

De máig emlékként őrzöm azt a Fiat főtengely csavart, ami balmenetes, és a közepe el van vékonyítva, 24-es kulcs megy rá.
Elkezd birkózni vele a mezei halandó, egyből beletöri.

Az komoly..:-)

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Hát elég leleményesek a mérnök urak csavar ügyben:) nekem az Isuzu dízelen az adaló környékén vannak olyan csavarok hogy csak lestem,külső torx,tehát nem bele hanem rámegy a bitfej,de nem is ez a nagy gond,hanem hogy a fogak a csavar fején nem egyenletesen vannak elosztva,hanem van kettő közvetlen egymás mellett utána nagyobb szünet,majd megint kettő fog egymás mellett,összesen 4x2 fog,tehát a hagyományos bitfej nem megy rá!! Eszem sincs hogy majd honnan szerzek ilyen bitfejet,ha egyszer kelleni fog!! Vagy úgy voltak vele,hogy ne nagyon piszkálja földi halandó azt az adagolót??? :-)

Egyébként ilyen motorról lenne szó,a múltkor ennek a motorkódjára voltam kíváncsi,de aztán végülis még nem derült ki hogy mi a kódja,a két légszűrőház tévesztett meg,de mint kiderült a bal oldalt lent találhatóba nincs is légszűrő,az csak egy összepréselt műanyag doboz,légszűrő csak az adagoló felett van:

 

Link to comment
Megosztás:

49 perce, Mikulás74 írta:

Martonvásár mellett van egy szerszám áruház, ott még nem tudtam olyan kérni, ami nekik ne lett volna.
A jó öreg isuzu blokk, Y17DTL?
Múltkor egy ilyen motoros vectrát adtam el, 390 ezer volt benne, és ment mint a golyó.
Csak a bölcsője volt péppé rohadva. :(
 

Y17DTL???  Eddig mindenki X17DTL-nek mondta a motorkódot..:-) de lehet neked van igazad...Mert ugye van még a TC4EE1 kódja,csak arra a boltosok nem tudnak semmit lépni,azt mondják arra a kódra nem ad ki nekik semmit a keresőjük...Hmmm..érdekes..

Üdv.Z

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
5 órája, Mikulás74 írta:

Kész lett a verda, de az 1.7-es szívó kadettomban több erő van 2x, mint ebben az x17dtl-ben. :D
Ráadásul még mintha hengerfejes is lenne...:(
Tudtam nem jó ötlet rajta hagyni a hengerfejet. :(
Esélyes, hogy gátrepedt az összes hengernél. :(
 

Nem volt kompresszió mérve? De ha el van rakva egy foggal a vezérlés, vagy nincs belőve az adagoló az is sokat vesz a teljesítményből. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

6 perce, zotya975 írta:

Nem volt kompresszió mérve? De ha el van rakva egy foggal a vezérlés, vagy nincs belőve az adagoló az is sokat vesz a teljesítményből. 

Hát, a vezérlés elvileg jó, alapjáraton nagyon szépen ketyeg, semmi kartergáza nincs a motornak, úgy raktam össze, ahogy a Kadettet, lehet, ez a baj. :) bár nem hiszem, a turbóval lehet valami, a nyomásszabályzóját kézzel meg se bírom mozdítani, valószínű összegyógyult az egész. Egy kisebb emelkedőn alig akart felmászni az autó, az a baj, ezekhez a turbó dolgokhoz teljesen hülye vagyok. :)

Link to comment
Megosztás:

12 perce, Mikulás74 írta:

Hát, a vezérlés elvileg jó, alapjáraton nagyon szépen ketyeg, semmi kartergáza nincs a motornak, úgy raktam össze, ahogy a Kadettet, lehet, ez a baj. :) bár nem hiszem, a turbóval lehet valami, a nyomásszabályzóját kézzel meg se bírom mozdítani, valószínű összegyógyult az egész. Egy kisebb emelkedőn alig akart felmászni az autó, az a baj, ezekhez a turbó dolgokhoz teljesen hülye vagyok. :)

Hát ha nincs meg a turbó nyomás az sokat levesz a motorból. Egyszer lecsúszott az intercoolerről a cső, alig bírtam félrevánszorogni vele. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

14 perce, zotya975 írta:

Hát ha nincs meg a turbó nyomás az sokat levesz a motorból. Egyszer lecsúszott az intercoolerről a cső, alig bírtam félrevánszorogni vele. 

igen? Ezek ilyet tudnak? :D
Ráadásul még a váltója is vacakol, hidegen a 4-est egyáltalán nem veszi, üresből 3-ba se nagyon akarja. Álló helyzetben bevesz minden fokozatot. :(
Kissé kezd tele lenni a hócipőm vele. :(

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Mikulás74 írta:

igen? Ezek ilyet tudnak? :D
Ráadásul még a váltója is vacakol, hidegen a 4-est egyáltalán nem veszi, üresből 3-ba se nagyon akarja. Álló helyzetben bevesz minden fokozatot. :(
Kissé kezd tele lenni a hócipőm vele. :(

Aha ráadásul pályán egy emelkedőn  csinálta, jó móka volt. A váltóbeállítást már csináltad? 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

54 perce, zotya975 írta:

Aha ráadásul pályán egy emelkedőn  csinálta, jó móka volt. A váltóbeállítást már csináltad? 

Na ez is kb ilyen. :)
Valamit néztem róla, emiatt tudhat ilyet a váltó?
Üresben eléggé kóvályog a váltókar, Kadettnál csak direktbe megy egy rúd a váltóhoz, ott szinte semmi játéka nincs.

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Mikulás74 írta:

Na ez is kb ilyen. :)
Valamit néztem róla, emiatt tudhat ilyet a váltó?
Üresben eléggé kóvályog a váltókar, Kadettnál csak direktbe megy egy rúd a váltóhoz, ott szinte semmi játéka nincs.

 

Nekem is kóvályog, de azt inkább a gumigyűrű kopása okozza a karon. Ki szokták venni, és tekernek a gyűrű alá szigetelő szalagot ( ezzel végülis nő az átmérője) és úgy teszik vissza. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

Nekem is kóvályog, de azt inkább a gumigyűrű kopása okozza a karon. Ki szokták venni, és tekernek a gyűrű alá szigetelő szalagot ( ezzel végülis nő az átmérője) és úgy teszik vissza. 

Már kezd fájni a fejem ettől az autótól, nem csodálom, hogy bagókért árulják ezt a motoros verziót. Pedig ezen még nincs is elektromos adagoló, turbónyomás, egr buzerátor, stb.
Egy ablakos váltón mennyi idő cserélni egy kuplungtárcsát, nem tudod véletlenül? Köszi.
 

 

Módosítva : Mikulás74
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Mikulás74 írta:

Már kezd fájni a fejem ettől az autótól, nem csodálom, hogy bagókért árulják ezt a motoros verziót. Pedig ezen még nincs is elektromos adagoló, turbónyomás, egr buzerátor, stb.
Egy ablakos váltón mennyi idő cserélni egy kuplungtárcsát, nem tudod véletlenül? Köszi.
 

 

Hát max 1-2 óra, bár csak egyszer csináltam, és akkor még szívtam a kapcsokkal mert akkor csináltam őket, és többször le kellett vennem, mert nem fértek el a váltó házban ahogy körbeforgattam a főtengelyt. Ha minden adott szerintem nincs egy óra.

Hát sokan használnak ilyen dieselt az építőiparban igazából csak hajtják őket, ha van kompresszió, adagoló jó, izzítás van , és rendben a turbó akkor megy. Ami nálam volt azzal is csak én foglalkoztam egyszer cseréltem gyertyákat, az első hengerét nem, mert nem volt hozzá kulcsom, ugye ott nehéz hozzáférni, aztán csak hajtottuk, olajcsere sem nagyon volt csak rátöltöttünk. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Hát max 1-2 óra, bár csak egyszer csináltam, és akkor még szívtam a kapcsokkal mert akkor csináltam őket, és többször le kellett vennem, mert nem fértek el a váltó házban ahogy körbeforgattam a főtengelyt. Ha minden adott szerintem nincs egy óra.

Hát sokan használnak ilyen dieselt az építőiparban igazából csak hajtják őket, ha van kompresszió, adagoló jó, izzítás van , és rendben a turbó akkor megy. Ami nálam volt azzal is csak én foglalkoztam egyszer cseréltem gyertyákat, az első hengerét nem, mert nem volt hozzá kulcsom, ugye ott nehéz hozzáférni, aztán csak hajtottuk, olajcsere sem nagyon volt csak rátöltöttünk. 

A kadettomon alapjáraton zörög valami borzalmasan, én a kuplungtárcsára tippelek, vagy az agyrésze zörög, keresztrugók, vagy a nyelestengelyen a bordáknál nem illeszkedik normálisan. Aztán lehet, nyelestengely csapágy. Bár pár opel váltót már megrángattam, egynél se lógott.

Már nézegetem a hengerfejeket az astrához, párnál látom csak fotón, hogy gátrepedt(de akkor minek árulják? :) ).
Az a baj, sík hülye vagyok ezekhez a turbó motorokhoz, valamiért ennél sincs turbónyomás, de a frászkarika tudja, miért.
A töltőnyomás állító kar is teljesen be volt gyógyulva, valószínű így jártak már vele régóta, azért ragadt be.
Egy kisebb emelkedőn alig akart felmászni.
Meg állítólag a turbónyomástól függően nyit ki az adagoló membránja is, akkor valószínű ez se megy.
 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 16. at 8:08, zolpat írta:

Üdv.

Hát elég leleményesek a mérnök urak csavar ügyben:) nekem az Isuzu dízelen az adaló környékén vannak olyan csavarok hogy csak lestem,külső torx,tehát nem bele hanem rámegy a bitfej,de nem is ez a nagy gond,hanem hogy a fogak a csavar fején nem egyenletesen vannak elosztva,hanem van kettő közvetlen egymás mellett utána nagyobb szünet,majd megint kettő fog egymás mellett,összesen 4x2 fog,tehát a hagyományos bitfej nem megy rá!! Eszem sincs hogy majd honnan szerzek ilyen bitfejet,ha egyszer kelleni fog!! Vagy úgy voltak vele,hogy ne nagyon piszkálja földi halandó azt az adagolót??? :-)

Egyébként ilyen motorról lenne szó,a múltkor ennek a motorkódjára voltam kíváncsi,de aztán végülis még nem derült ki hogy mi a kódja,a két légszűrőház tévesztett meg,de mint kiderült a bal oldalt lent találhatóba nincs is légszűrő,az csak egy összepréselt műanyag doboz,légszűrő csak az adagoló felett van:

 

Tudom nem most írták, de válaszolok. Amennyiben a szívósor csavarjaira gondolsz, azok sokszög fejűek és 8-as sokszög dugó kell rá (más "különlegesre" nem emlékszem, hogy ott lenne). 17DT a kódjuk (modelljelzésük), a későbbiek pedig az euro 2 miatt kapták az X17DT kódot (semmi különbség) astrákat szokták még TDS ezni (szerintem ilyen nincs), a TC4EE1 az az igazi motorkód (4EE1 pedig a szívó D) . A légszűrőház pedig ezeknél úgy van, hogy van a középen lévő légszűrős és van az oldalt lévős (ahol a szívósor hengeres kinézetű, nem szögletes), hogy melyikbe mit raktak az passz (B vectrára jellemzőbb az oldalt légszűrős, meg F astrában láttam még). Továbbá a szívósorok is különbözőek, van amelyikbe van szelep, ami 1 bár felett elengedi a nyomást, van amelyikben nincs.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 28. at 10:26, Mikulás74 írta:

A kadettomon alapjáraton zörög valami borzalmasan, én a kuplungtárcsára tippelek, vagy az agyrésze zörög, keresztrugók, vagy a nyelestengelyen a bordáknál nem illeszkedik normálisan. Aztán lehet, nyelestengely csapágy. Bár pár opel váltót már megrángattam, egynél se lógott.

Már nézegetem a hengerfejeket az astrához, párnál látom csak fotón, hogy gátrepedt(de akkor minek árulják? :) ).
Az a baj, sík hülye vagyok ezekhez a turbó motorokhoz, valamiért ennél sincs turbónyomás, de a frászkarika tudja, miért.
A töltőnyomás állító kar is teljesen be volt gyógyulva, valószínű így jártak már vele régóta, azért ragadt be.
Egy kisebb emelkedőn alig akart felmászni.
Meg állítólag a turbónyomástól függően nyit ki az adagoló membránja is, akkor valószínű ez se megy.
 

Szia!

Valamivel mértél is turbónyomást vagy csak úgy gondolod? Ezek az DTL motorok nem egy erőgépek. Igaz én isuzu-s vagyok, de valószínűsítem, hogy ennél is az adagoló fedelére mennie kell egy csőnek a szívósortól (szívó rendszertől), ami a nyomás növekedésének hatására több anyagot tol. A vákuumlabda kar lehet azért nem mozog mert a turbó kipufogó fele teljesen le van kokszosodva és nyitva van a wastegate szelep és így elmegy a nyomás, ki kellene takarítani.    

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

17 órája, isi írta:

Szia!

Valamivel mértél is turbónyomást vagy csak úgy gondolod? Ezek az DTL motorok nem egy erőgépek. Igaz én isuzu-s vagyok, de valószínűsítem, hogy ennél is az adagoló fedelére mennie kell egy csőnek a szívósortól (szívó rendszertől), ami a nyomás növekedésének hatására több anyagot tol. A vákuumlabda kar lehet azért nem mozog mert a turbó kipufogó fele teljesen le van kokszosodva és nyitva van a wastegate szelep és így elmegy a nyomás, ki kellene takarítani.    

Helló, kösz, nem mértem semmivel turbónyomást, egyszerűen olyan gyenge volt az autó, hogy ez valószínű nem normális. Egy szívó D astra nekem már menne mint a golyó, na ez annál 5x gyengébb. Vagy ezek csak nagy fordulaton adják le  a kakaót? Az a baj, nagyon hozzászoktam a szívó D-khez, 50-nél már 5.-ben megyek, meg úgy állítom be mindig, alapból legyen erő benne. Volt isuzu a vectrám is, de kénytelen voltam eladni, el volt rohadva a bölcsője, pedig nagyon jól ment, sajnáltam. Kikukáztam mindent ,a wastegate szelep alapból zárva van, a vákumlabdája elég erősen préseli a helyére, nyitott állapotban biztos nem ragad le. De megmozgattam, kiszedtem, könnyen jár. Lehet, valahol elmegy a nyomás. Igen, az adagolóból megy egy cső a szívósorra, azt is kicseréltem. Álló helyzetben meg tudom nézni valahogy, hogy ez kinyit? Gondolom rángatni kéne a gázt, jól tippelek? 

Módosítva : Mikulás74
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 05. at 8:47, isi írta:

Szia!

Valamivel mértél is turbónyomást vagy csak úgy gondolod? Ezek az DTL motorok nem egy erőgépek. Igaz én isuzu-s vagyok, de valószínűsítem, hogy ennél is az adagoló fedelére mennie kell egy csőnek a szívósortól (szívó rendszertől), ami a nyomás növekedésének hatására több anyagot tol. A vákuumlabda kar lehet azért nem mozog mert a turbó kipufogó fele teljesen le van kokszosodva és nyitva van a wastegate szelep és így elmegy a nyomás, ki kellene takarítani.    

Üdv! Végre egy Isuzus kolléga..:icon13:  Kérdezném hogy az Isuzu motor turbójának mennyi a gyári nyomás értéke?? IHI turbóm van..

Illetve hallottál-e már olyanról,hogy rossz turbó esetén egyszerűen lekötni róla a turbót+olajcsöveket stb..,és csinálnak  belőle sima szívódét?? Ez megvalósítható és járható út??

 

Ez utóbbi nem kérdés nem engem foglakoztat,az én turbóm még hibátlan,csak tolmácsolom,engem csak a turbónyomás érdekel..

Üdv.Z

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.