Jump to content

Recommended Posts

4 órája, Mikulás74 írta:

Agyonnéztem mindent, de nem nagyon tudtam rájönni, mi keni a hengerfalat. A régi Kadetteken volt a hajtókaron egy luk, a csapágycsészén is, és az szórta a hengerfalra az olajat. Na ennél ilyen nincs, ebbe 5,5 liter olaj kell, a dízel peugeotoknál volt így, ott is lement az olajszint, egyből szorult is meg a dugó. Lett szép csattogó hangja, amikor gyújtáson rávert a billegő dugóra a robbanás. Szívás az volt, hogy egy azt egyben olyan hangja volt, mint amikor egy szelep csattog.

Hát a könyv szerint: A főtengelyen lévő ferde furaton át az olaj a hajtórúdcsapágyakhoz kerül, innen a dugattyúcsapszegre és a hengerekre fecskendeződik. Na most ez az a kategória amit látni kellene, mert így nem tudom elképzelni.Ez a legrészletesebb képem a motorról, de itt semmi sem látszik ezekből:

2740555-20180113-iUYF3L.jpg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

jaj, ez a fotó. :)
Ez valami régebbi blokk lehet, a fekvőcsapágyak csavarjai hatlapfejűek.
Hát igen, amin megvan a furat a hajtókaron, az így olajoz.
Meg a főtengelyen a sonkák hengerenként 1 van ezen, az X17dtl-en kettő van.
crankshaft-opel-90234696-10364.jpg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, Mikulás74 írta:

jaj, ez a fotó. :)
Ez valami régebbi blokk lehet, a fekvőcsapágyak csavarjai hatlapfejűek.
Hát igen, amin megvan a furat a hajtókaron, az így olajoz.
Meg a főtengelyen a sonkák hengerenként 1 van ezen, az X17dtl-en kettő van.

94-es motor, mert a későbbieken milyen ez a csavar? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
12 órája, zotya975 írta:

94-es motor, mert a későbbieken milyen ez a csavar? 

Belső torx, opelék gondolták ha ilyet raknak rá, nem fognak legózni vele a népek.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
42 perce, Mikulás74 írta:

Belső torx, opelék gondolták ha ilyet raknak rá, nem fognak legózni vele a népek.

Na és a karternál is ilyenek vannak? Mert az milyen cumi, amikor már ott vagy hogy azt is levetted és akkor derül ki, hogy olyan csavarok vannak itt amihez nincs kulcsod. Nekem is be kéne szerezni egy ilyen készletet lassan. Legutóbb a kormányrúd Hardy tárcsájánál volt külső torx csavar de azt le tudtam tekerni egy 8-es zárt csillagvillással. Én a piacon szoktam venni egy-egy fejet ha valami kell nem vettem meg ( eddig) az egész készletet. Csak az a szívás hogy sokszor a csavar is kell hozzá, mert nem is tudom hogy hívják, meg mi a mérete. Mint pölö a nyelestengely végénél:

2740968-20180114-ZKEf8L.jpg

Érthetetlen hogy ilyen eldugott helyekre, ahová átlag autós már úgysem jut el minek tesznek spéci csavart. A lidliben tudtam venni olyan Parkside bit szettet amiben van ilyen 12szögű torx, mert ami a képen van úgy kértem kölcsön.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Én darabonként veszem meg a problémás csavarnyúzót, elég sok helyen van már ilyen cég, ahol így is kapni. Pl hengerfej torx bitek.
Szerelő komám mutatott pár csavart, újabb francia csodákon olyanok vannak, hogy csak néztem.

De máig emlékként őrzöm azt a Fiat főtengely csavart, ami balmenetes, és a közepe el van vékonyítva, 24-es kulcs megy rá.
Elkezd birkózni vele a mezei halandó, egyből beletöri.

Módosítva : Mikulás74

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, Mikulás74 írta:

Én darabonként veszem meg a problémás csavarnyúzót, elég sok helyen van már ilyen cég, ahol így is kapni. Pl hengerfej torx bitek.
Szerelő komám mutatott pár csavart, újabb francia csodákon olyanok vannak, hogy csak néztem.

De máig emlékként őrzöm azt a Fiat főtengely csavart, ami balmenetes, és a közepe el van vékonyítva, 24-es kulcs megy rá.
Elkezd birkózni vele a mezei halandó, egyből beletöri.

Az komoly..:-)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Üdv.

Hát elég leleményesek a mérnök urak csavar ügyben:) nekem az Isuzu dízelen az adaló környékén vannak olyan csavarok hogy csak lestem,külső torx,tehát nem bele hanem rámegy a bitfej,de nem is ez a nagy gond,hanem hogy a fogak a csavar fején nem egyenletesen vannak elosztva,hanem van kettő közvetlen egymás mellett utána nagyobb szünet,majd megint kettő fog egymás mellett,összesen 4x2 fog,tehát a hagyományos bitfej nem megy rá!! Eszem sincs hogy majd honnan szerzek ilyen bitfejet,ha egyszer kelleni fog!! Vagy úgy voltak vele,hogy ne nagyon piszkálja földi halandó azt az adagolót??? :-)

Egyébként ilyen motorról lenne szó,a múltkor ennek a motorkódjára voltam kíváncsi,de aztán végülis még nem derült ki hogy mi a kódja,a két légszűrőház tévesztett meg,de mint kiderült a bal oldalt lent találhatóba nincs is légszűrő,az csak egy összepréselt műanyag doboz,légszűrő csak az adagoló felett van:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés