Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Na kitúrtam, valóban van egy megkötés évjárat szerint (pontosabban forgalomba helyezés) de ahogy Hening is írja, anyámé is 94-es vectra, c16nz, oszt kék. 

 

(ráadásul az én 90-esem úgy kapott feketét, hogy az adatlapon az áll, szabályozatlan keverékképzésű katalizátor nélküli)

Link to comment
Megosztás:

Halkan jegyezném meg, hogy a c16nz-nek kék matricát kéne hogy kapjon. 

 

Igazából minden C-s opel motornak feketét kellene kapnia, mert azok Euro1-es motorok. Az Eruo1 pedig mind dieselben, mind bezinesben fekete plakettet takar.

A mi corsánk is feketét kap. Viszont valóban van egy olyan kivétel is a szabályozásban, hogyha 94 után kerültek forgalomba, akkor megkapják a kéket. Ezek a C-s motorok mind piros plakettel jártak régen, de 2013 júlsában megszüntették a pirosat, valamikor ettől kezdve van ez a 94-es szabály.

 

Az adatlapon a mi corsánknál az van, hogy katalizátoros, szabályozott keverékképzésű Otto motoros.

 

Egyébként a nyáron Balatonfüreden láttam egy E cseppkadettet, 1,4i felirattal, és kék matricával. Na az nemtudom, hogy kapott kéket, 94 előtti az tuti, gondolom C14NZ motoros.

 

Aztán még öreg Toyotákon is látni kéket, amik tuti 94 előttiek, ezeknél meg azt hiszem a gyártó garantálta az Euro2-t.

Link to comment
Megosztás:

ÉS NEM KIS PIACI ELŐNYT SZERZETT MEG EZZEL A TÖBBI GYÁRTÓVAL SZEMBEN AKIK ESETLEG BECSÜLETESEBBEK VOLTAK. Ez ám a csalás, így könnyen lehet a legnépszerűbb autónak lenni és kiszorítani a másikat. Ettől mocskosabb dolgot nem nagyon lehet elkövetni az autógyártásban mint ez.

Egyébként köztudott, hogy a dízelek környezetszennyezőbbek mint a benzinesek és pont a környezetvédelem miatt Amerikában nagyon kevés dízel van, ott a benzines a menő nem úgy mint Európában és nálunk, hogy mindenki ész nélkül dízelt akar venni még rövid városi használatra is.

 

Ez a problémás, nem a környezetszennyezés. Legalábbis szerintem.

Ha a környezetszennyezés valóban fontos lenne a jogalkotóknak, akkor már kitiltottak volna minden régi autót a forgalomból.

Csak akkor sok embernek nem lenne autója, és azokból nem jönne bevétel (adó, biztosítás, jövedéki adó, stb).

Link to comment
Megosztás:

Igen, mivel szabályozott keverékképzésű katalizátoros otto motor, ezért papírforma szerint jár a kék matrinya, csak mikor rákérdezel, hogy egy ilyen motor miért kap feketét, akkor az a válasz, hogy: "hámer ez ojróegyes". :D

 

A lambda szondával szabályozott keverékképzésű, katalizátoros Otto motor nem automatikusan Euro2-es, azaz kék plakettes. Az Euro2-nél már nitrogén oxidokra is van valami előírás, amit a sima katalizátor nem csökkent. Ezt az EGR szelep tudja csökkenteni, vagy vannak bizonyos motorok, amik enélkül is teljesítik ezt a NO szintet. Pl dieselben ilyen az 1,7 es TD Isuzu motor.

Link to comment
Megosztás:

A lambda szondával szabályozott keverékképzésű, katalizátoros Otto motor nem automatikusan Euro2-es, azaz kék plakettes. Az Euro2-nél már nitrogén oxidokra is van valami előírás, amit a sima katalizátor nem csökkent. Ezt az EGR szelep tudja csökkenteni, vagy vannak bizonyos motorok, amik enélkül is teljesítik ezt a NO szintet. Pl dieselben ilyen az 1,7 es TD Isuzu motor.

 

De mivel az enyém eleve euro2-es besorolású és szabályozott, katalizátoros otto motor, eleve kéket kap. Az más kérdés, hogy a C16NZ a vákuumos EGR szelepével és gyakorlatilag ugyanazon motorral tudja az euro2-es szintet és nem kap kék plakettet. Jó. az X16SZ és SZR mégjobban szabályozott az elektromos EGR szelep és kopogásérzékelő miatt.

Link to comment
Megosztás:

Ez a problémás, nem a környezetszennyezés. Legalábbis szerintem.

Ha a környezetszennyezés valóban fontos lenne a jogalkotóknak, akkor már kitiltottak volna minden régi autót a forgalomból.

Csak akkor sok embernek nem lenne autója, és azokból nem jönne bevétel (adó, biztosítás, jövedéki adó, stb).

 

Ha annyira szigorúan vennék ezt a környezetszennyezést, akkor senkinek sem lenne öt évnél idősebb hűtője, TV-je, mikrohullámú sütője stb. Az energiafogyasztás miatt. Nem hogy új autója.

Ha meg az autóipar olyan ütemben fejlődött volna, mint a számítástechnika, akkor 2 liter benzinből megtennénk 100km-t városban. Legalább. Erre van kitalálva azok a bizonyos lobbik, amik állítólag ennek keresztbe tesznek.

A globális felmelegedés meg csak félig igaz. Média által felfújt dolog. Javarészt természetes dolog. Akkor is olvadnának a jégsapkák, ha élet sem lenne a bolygón. De hozzáteszünk eme folyamathoz, ez tény, de nem 100%-ban mi okozzuk a kormolós dízelünkkel.

Link to comment
Megosztás:

A 3 litert fogyasztó motor már 20 éve megvolt a vw-nek, csak nem éri meg nekik eladni. (olajlobbi)

 

Ha meg olyan hűde környezetbarátak lennénk, akkor nem pörögne ennyire a fogyasztói társadalom, hanem tartós fogyasztási cikkek készülnének, illetve a nagy gyárakat csesztetnék az autósok helyett. 

 

A globális felmelegdés meg egsy természetes köfolyamat, amit lehülés követ, mi csak felgyorsítottuk a ciklust. 

Link to comment
Megosztás:

A 3 litert fogyasztó motor már 20 éve megvolt a vw-nek, csak nem éri meg nekik eladni. (olajlobbi)

 

Ha meg olyan hűde környezetbarátak lennénk, akkor nem pörögne ennyire a fogyasztói társadalom, hanem tartós fogyasztási cikkek készülnének, illetve a nagy gyárakat csesztetnék az autósok helyett. 

 

A globális felmelegdés meg egsy természetes köfolyamat, amit lehülés követ, mi csak felgyorsítottuk a ciklust. 

 

őőő, azért erre nem kicsit rásegítünk

nem ilyen "gyors" folyamat ez, mint ami az ipari forradalom óta produkál(unk)

 

Link to comment
Megosztás:

Ha annyira szigorúan vennék ezt a környezetszennyezést, akkor senkinek sem lenne öt évnél idősebb hűtője, TV-je, mikrohullámú sütője stb. Az energiafogyasztás miatt. Nem hogy új autója.

Ha meg az autóipar olyan ütemben fejlődött volna, mint a számítástechnika, akkor 2 liter benzinből megtennénk 100km-t városban. Legalább. Erre van kitalálva azok a bizonyos lobbik, amik állítólag ennek keresztbe tesznek.

A globális felmelegedés meg csak félig igaz. Média által felfújt dolog. Javarészt természetes dolog. Akkor is olvadnának a jégsapkák, ha élet sem lenne a bolygón. De hozzáteszünk eme folyamathoz, ez tény, de nem 100%-ban mi okozzuk a kormolós dízelünkkel.

Túl azon, hogy átverték a vásárlókat (bár sztem nem sokan mennek úgy autót venni, hogy nekem most Euro6-os kocsi kell, legtöbben márka, menettulajdonságok, méret, jobb esetben fogyasztás, stb. szerint választanak) vicces, hogy egy olyan ország aggódik a dieselek miatt, ahol a legkevesebb diesel kocsi fut, ahol az egy főre jutó katalizátor nélküli karbis V8-ak száma a legnagyobb (amik köztudottan okádják a széndioxidot, és az egyéb szénhidrogéneket a levegőbe), és aki nem írta alá a kiotói egyezményt...

A globális felmelegedés valóban természetes folyamat, sőt vannak, akik szerint a széndioxid mennyisége és a felmelegedés pont fordított viszonyban van: a felmelegedés miatt van több széndioxid a levegőben, nem pedig az okozza.

 

 

Link to comment
Megosztás:

Túl azon, hogy átverték a vásárlókat (bár sztem nem sokan mennek úgy autót venni, hogy nekem most Euro6-os kocsi kell, legtöbben márka, menettulajdonságok, méret, jobb esetben fogyasztás, stb. szerint választanak) vicces, hogy egy olyan ország aggódik a dieselek miatt, ahol a legkevesebb diesel kocsi fut, ahol az egy főre jutó katalizátor nélküli karbis V8-ak száma a legnagyobb (amik köztudottan okádják a széndioxidot, és az egyéb szénhidrogéneket a levegőbe), és aki nem írta alá a kiotói egyezményt...

A globális felmelegedés valóban természetes folyamat, sőt vannak, akik szerint a széndioxid mennyisége és a felmelegedés pont fordított viszonyban van: a felmelegedés miatt van több széndioxid a levegőben, nem pedig az okozza.

 

jó hát gondolod, hogy nem egy "helyi" gyártót fognak meg....

sztem itt a CO meg  HC kibocsátásával van itt a baj

 

egyébként nekem azt mondták mikor a fekete patrica miatt zargattam a világot, hogy az a baj a C16NZvel, hogy a kiadás idejében még NEM mérték a HC-t(nem volt benne a típusengedélyben), ezért NEM lehet besorolni, ezért kapja a legrosszabbat

 

ez meg most találtam:

http://injektor.hu/img/135/lambda001.jpg

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

Túl azon, hogy átverték a vásárlókat (bár sztem nem sokan mennek úgy autót venni, hogy nekem most Euro6-os kocsi kell, legtöbben márka, menettulajdonságok, méret, jobb esetben fogyasztás, stb. szerint választanak) vicces, hogy egy olyan ország aggódik a dieselek miatt, ahol a legkevesebb diesel kocsi fut, ahol az egy főre jutó katalizátor nélküli karbis V8-ak száma a legnagyobb (amik köztudottan okádják a széndioxidot, és az egyéb szénhidrogéneket a levegőbe), és aki nem írta alá a kiotói egyezményt...

A globális felmelegedés valóban természetes folyamat, sőt vannak, akik szerint a széndioxid mennyisége és a felmelegedés pont fordított viszonyban van: a felmelegedés miatt van több széndioxid a levegőben, nem pedig az okozza.

 

És amúgy nem csak a széndioxidnak van üvégházhatása, sőt. A vízpárának még nagyobb, ami ugye a felmelegedéssel egyre nagyobb mértékű. Meg ugye a metángáz is üvegházhatású.

 

Wookie-ra reagálva:

Egyébként 1998-ban kanadában volt egy murva nagy hideg időszak, akkor látszott igazán, hogy ha akarná, a természet simán visszavágna minket a jégkorszakba. Egyébként is távolodunk a naptól, tehát egyre hűvösebb lesz a levegő. Csak ehhez kell pár ezer év.

Link to comment
Megosztás:

jó hát gondolod, hogy nem egy "helyi" gyártót fognak meg....

sztem itt a CO meg  HC kibocsátásával van itt a baj

 

egyébként nekem azt mondták mikor a fekete patrica miatt zargattam a világot, hogy az a baj a C16NZvel, hogy a kiadás idejében még NEM mérték a HC-t(nem volt benne a típusengedélyben), ezért NEM lehet besorolni, ezért kapja a legrosszabbat

 

ez meg most találtam:

http://injektor.hu/img/135/lambda001.jpg

De könyörgöm, miért nem tudunk haladni a korral, és bedugni azt a sz@rt a seggébe, és az alapján besorolni, amit ténylegesen tud az autó. Münchenben ilyen kis hülye termosztátos elektronikákat építettünk be régebbi autókba, és kapásból jobb besorolást kaptak, mert hidegüzemben nem dúsított annyira a rendszer. 

 

És amúgy nem csak a széndioxidnak van üvégházhatása, sőt. A vízpárának még nagyobb, ami ugye a felmelegedéssel egyre nagyobb mértékű. Meg ugye a metángáz is üvegházhatású.

 

Wookie-ra reagálva:

Egyébként 1998-ban kanadában volt egy murva nagy hideg időszak, akkor látszott igazán, hogy ha akarná, a természet simán visszavágna minket a jégkorszakba. Egyébként is távolodunk a naptól, tehát egyre hűvösebb lesz a levegő. Csak ehhez kell pár ezer év.

Állítólag most is valami szupertél közeleg, de tavaly se volt hó, idén szerintem még annyi se lesz. 

Link to comment
Megosztás:

De könyörgöm, miért nem tudunk haladni a korral, és bedugni azt a sz@rt a seggébe, és az alapján besorolni, amit ténylegesen tud az autó. Münchenben ilyen kis hülye termosztátos elektronikákat építettünk be régebbi autókba, és kapásból jobb besorolást kaptak, mert hidegüzemben nem dúsított annyira a rendszer. 

 

Állítólag most is valami szupertél közeleg, de tavaly se volt hó, idén szerintem még annyi se lesz. 

 

Nemtom. Ez Magyarország, így szeretjük. Igen néztem azt a dobozt én is, de itthon nem fogadják el.

 

Link to comment
Megosztás:

Én meg azt mondom, hogy jöjjenek már végre az elektromos autók és a hidrogénhajtású autók megfizethető áron. El lehetne felejteni végleg ma már a belsőégésű motorokat. Ez lenne az igazi környezetvédelem, nem az ami most megy. A belsőégésű motorokat pedig hagyjuk kifutni úgy ahogy vannak, teljesen felesleges és erőltetett dolog ez az Euro x besorolás, szigorítás, gyakorlatilag mindenki ennek az árát fizeti aki autózik tök feleslegesen. Látható, hogy ráadásul sz@r az egész rendszer. Ez az Euro besorolás hasonlóan nagy ökörség mint amikor nálunk a kétüteműeket kötelezték, hogy katalizátort szereljenek fel rájuk. A kétütemű motorok konstrukciója miatt a katalizátor nagyon rövid életű és hatékonyságú ezeken az autókon. Amúgy sem gyártják már 1990 óta a kétütemű autókat, miért nem hagyták békében kifutni őket? Egyáltalán nem kellene már az Euro x besorolással, módosítással foglalkozni, be se kellett volna vezetni, ezzel csak azt érték el, hogy jelentős többletköltségeket róttak az autókra és azzal együtt ránk is és többek között ez is oka, hogy ellehetetlenítettek rengeteg embert az újautó vásárlástól. Inkább az alternatív megoldásokat kellett volna és kellene támogatni és arra ösztönözni a gyártókat, hogy ez irányba fejlesszenek, értékesítsenek. Persze tudom olajlobbi, de még meddig fizetjük ennek az árát? Majd most a VW botrány miatt sajnálatos módon újabb módosítások szabályozások várhatóak tök feleslegesen még nagyobb költségekkel terhelve majd az autópiacot. Ahogy az EU észjárást ismerem, én semmi jóra nem számítok.

 

A globális felmelegedésről: A bolygónk oxigénkészletének jelentős hányadát az őserdők adják mind a mai napig. A növényzet ugye feldolgozza a széndioxidot a természet önmagával tökéletes egyensúlyt tart. Az ember hihetetlen mennyiségű esőerdőt irtott már ki és irt a mai napig is. A folyamatot ugyanúgy képtelenek megfékezni mint Európában a migránsokat. Ez nem természetes folyamat, ez kizárólag emberi beavatkozás. A környezetszennyezés miatt sok állat-és növényfaj pusztult már ki teljesen bolygónkról mert az ember elvette az életterét vagy éppen beszennyezte az iparosítással, erdőirtással. Minél több-és nagyobb állat-és növényvilág pusztul el annál jobban felborul az egyensúly. Ez ugye nem természetes folyamat. Pusztítjuk a természetet, de elfelejtjük, hogy a természet az ember felett áll és az ember soha nem képes elpusztítani mert a természet előbb elpusztítja az embert.

Link to comment
Megosztás:

De könyörgöm, miért nem tudunk haladni a korral, és bedugni azt a sz@rt a seggébe, és az alapján besorolni, amit ténylegesen tud az autó. Münchenben ilyen kis hülye termosztátos elektronikákat építettünk be régebbi autókba, és kapásból jobb besorolást kaptak, mert hidegüzemben nem dúsított annyira a rendszer. 

 

Állítólag most is valami szupertél közeleg, de tavaly se volt hó, idén szerintem még annyi se lesz. 

 

Ez az ugye?:

http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/hjs-kaltlaufregler-klr-euro-2,-92142005-opel-astra-vectra-c16nz/359907015-223-1916

 

Link to comment
Megosztás:

Túl azon, hogy átverték a vásárlókat (bár sztem nem sokan mennek úgy autót venni, hogy nekem most Euro6-os kocsi kell, legtöbben márka, menettulajdonságok, méret, jobb esetben fogyasztás, stb. szerint választanak) vicces, hogy egy olyan ország aggódik a dieselek miatt, ahol a legkevesebb diesel kocsi fut, ahol az egy főre jutó katalizátor nélküli karbis V8-ak száma a legnagyobb (amik köztudottan okádják a széndioxidot, és az egyéb szénhidrogéneket a levegőbe), és aki nem írta alá a kiotói egyezményt...

A globális felmelegedés valóban természetes folyamat, sőt vannak, akik szerint a széndioxid mennyisége és a felmelegedés pont fordított viszonyban van: a felmelegedés miatt van több széndioxid a levegőben, nem pedig az okozza.

 

Megfogtad a lényeget :) Nem a környezetszennyezésről szól ez a sztori szerintem. Egyszerűen az amerikai piacon túlságosan elkezdtek terjedni a dieselek, különösen a VW-k, ezért vissza akarják szorítani a VW-t, meg a dieseleket, ezért robbantották ki most a botrányt. Állítólag évek óta köztudott volt ez a csalás, mégse tettek semmit ellene. Gondolom a VW ezzel a terjeszkedéssel beleköpött az amerikaiak levesébe, cserébe ezt kapták. Tévedés ne essék, nem védem a VW-t, mert ugye ha nem csaltak volna,akkor ne m lenne ennek a botránynak most alapja.

 

A gond a vásárlókkal majd akkor lesz, amikor a visszahívások során beépített módosítások után az érintett autók teljesítménye visszaesik, fogyasztása nő, üzemeltetése drágább lesz, gyakrabban kell szervizbe vinni az esetlegesen beépített SCR katalizátor miatt (adblue adagolás). Ekkor lesz majd hápogás. Az is egy érdekes kérdés, hogy fogják erre rákényszeríteni az autók tulajdonosat, hogy eleget tegyenek a visszahívásnak, és bevigyék a márkaszervizbe a módosításra.

 

A káros anyagokról annyit, hogy igaz, hogy a régi és nagy benzinesek sok CO2-t bocsátanak ki, de az nem mérgező, ellentétben a nitrogén oxidokkal, ami miatt a botrány kirobbant. A NO láthatatlan gáz, és ha jól értelmezem, pont akkor van sok NO a kipuffogógázban, ha kevés benne a korom. Mert ha nagy légfelesleggel járatják a motort, hogy jól égjen el minden üzemanyag, akkor nem lesz (kevés lesz) korom, viszont a sok levegő miatt sok nitrogén is kerül be a hengerekbe, ami a qrva meleg miatt reakcióba lép az oxigénnel :)

Link to comment
Megosztás:

Én meg úgy tudom, hogy a modern dízelesek legkárosabb tulajdonsága a mikroszemcsés korom, amit okád magából. Azt szívom amikor megyek utánuk és egyre inkább kapok ebből a rákkeltő anyagból! Ez ellen kellene tenni, mert ez fontosabb mint a globális felmelegedés!

Nem ok nélkül előzöm meg a dízeleket... :icon4:

 

(Közben meg nyomom kifelé a sok CO2-t!) :D

Módosítva : epk947
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok

 

Nagy problémával fordulnék felétek! Adott TC4EE1 motoros astrám...bejött a hideg(5fok) és szarul indul...szépen megvárom az izzítás végét, pöcc röff be is indul, de az alapjárat kb 600on pörög amig elnem kezd bemelegedni....addig fehéres füst jön a kipuffból is és mintha nem kapna rendesen üzemanyagot összevissza jár a motor. Mintha járna rendesen de egy bizonyos időközönként mintha "köpne"  egyet a motor és pörögg tovább rendesen..ez kb 5 percig tart. Felkerestem adagolóst azt mondta 40 50 ezer a javitás....mondom akkor ennyi pénzért így fog indulni és kész....gyertyák ellenőrizve olaj 9000 ként csere valvoline max life, üzemanyag omw max motion diesel

Jah és 203.000km van a kocsiban 95ös évjárat

 

Köszönöm

Módosítva : bond1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

 

Nagy problémával fordulnék felétek! Adott TC4EE1 motoros astrám...bejött a hideg(5fok) és szarul indul...szépen megvárom az izzítás végét, pöcc röff be is indul, de az alapjárat kb 600on pörög amig elnem kezd bemelegedni....addig fehéres füst jön a kipuffból is és mintha nem kapna rendesen üzemanyagot összevissza jár a motor. Mintha járna rendesen de egy bizonyos időközönként mintha "köpne"  egyet a motor és pörögg tovább rendesen..ez kb 5 percig tart. Felkerestem adagolóst azt mondta 40 50 ezer a javitás....mondom akkor ennyi pénzért így fog indulni és kész....gyertyák ellenőrizve olaj 9000 ként csere valvoline max life, üzemanyag omw max motion diesel

Jah és 203.000km van a kocsiban 95ös évjárat

 

Köszönöm

Látatlanban ne várj 100%-os diagnózist, de lehet, hogy csak be kellene állítani a hideg alapjárati szabályzót. 600-as alapjárat nagyon alacsony, az már a határ, ahol egyáltalán elmegy a motor. Ha háromhengerezik a motor - nem írtad egyértelműen - akkor az egyik hengerben az izzítógyertya lehet rossz. Porlasztócsúcs is lehet, de az kihatna az üzemmeleg állapotra is. Gyertyák ellenőrizve, hogyan lettek ellenőrizve, ez itt a kérdés?

Az olaj 5W40-es legyen, ne maxlife. Az üzemagyag esetén pedig a drága prémium üzemanyag teljesen felesleges pénzkidobás. Nekem 350 ezer körül jár a motor, és tökéletesen megy a sima üzemanyaggal is. Soha nem volt tankolva bele prémium.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

 

Nagy problémával fordulnék felétek! Adott TC4EE1 motoros astrám...bejött a hideg(5fok) és szarul indul...szépen megvárom az izzítás végét, pöcc röff be is indul, de az alapjárat kb 600on pörög amig elnem kezd bemelegedni....addig fehéres füst jön a kipuffból is és mintha nem kapna rendesen üzemanyagot összevissza jár a motor. Mintha járna rendesen de egy bizonyos időközönként mintha "köpne"  egyet a motor és pörögg tovább rendesen..ez kb 5 percig tart. Felkerestem adagolóst azt mondta 40 50 ezer a javitás....mondom akkor ennyi pénzért így fog indulni és kész....gyertyák ellenőrizve olaj 9000 ként csere valvoline max life, üzemanyag omw max motion diesel

Jah és 203.000km van a kocsiban 95ös évjárat

 

Köszönöm

Víz nem fogy? Rosszabb esetben hengerfejhiba vagy hengerfejtömítés hiba is lehet a fehér füst miatt. Egyébként úgy írod mintha dicsekednél a futásteljesítménnyel, de nekem több mint gyanús az a 203.000km futás. Egy ilyen korú dízelhez ez nem életszerű ráadásul a legerősebb dízelhez amit nem hétvégi autónak használnak. Kb ennek a futásnak a kétszerese a normális. Persze mindig vannak kivételek csak ritkán.

Módosítva : Astra F Caravan
Link to comment
Megosztás:

Víz nem fogy, gyertyák vatta ujjak kb 1 hónaposak, nem 3 hengerezik csak szarul jár. A víz viszont nagyon nehezen melegszik most nálunk 8fok van, 10 perc járatás az udvaron plusz 5 km normál tempoban és még mindig a kék státuszban van a mutató. Valamivel jobban jön ki a fogyasztás a drágábbik üzemanyagtól. A km-t pedig csak írtam, nem dicsekvésből. Eredetileg x17dtl volt benne, 2x motorgeneráloztattam(szar szerelőnél is). Harmadik alkalomnál kint vettem egy komplett isuzut és abból átrakta a szerelő aki azt mondta nagy valószínűséggel több évet is állt ez az autó mire hozzámkerült.szervízkönyvében 2004 augusztusában volt benne 90.000km

Link to comment
Megosztás:

Víz nem fogy? Rosszabb esetben hengerfejhiba vagy hengerfejtömítés hiba is lehet a fehér füst miatt. Egyébként úgy írod mintha dicsekednél a futásteljesítménnyel, de nekem több mint gyanús az a 203.000km futás. Egy ilyen korú dízelhez ez nem életszerű ráadásul a legerősebb dízelhez amit nem hétvégi autónak használnak. Kb ennek a futásnak a kétszerese a normális. Persze mindig vannak kivételek csak ritkán.

Sziasztok! Nekem '98 DTL Y2.0 diesel g astrám van, a fogyasztása 5,2 nyár, 5,7 tél város, közút (90% közút).. nekem is volt indítási problémám egyik percről a másik órára,már adagoló hibára gondoltam, gyertya... és a a legalapabb dologra 2 nap után jöttem rá, józan paraszti ész.... ha nincs kaja, nincs meló... az akkut kb 4 éve vettem és már gyengélkedik, emiatt valószínűleg az üzemanyag felszívás sem jó. Levettem a szűrőház tetejét kb. 1,5 dl gyógyszer hiányzott, ezt pótoltam, ügyesen légtelenítettem a rendszert és már szép űgyes pumpálás (gáz), indítás 3. után csoda történt... Azóta is ketyeg, ha 3 fok van kétszer izzítok és megy.  Üdv IMI 44

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.