Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fólia


Tápiószecső

Recommended Posts

Ki mit tud a dologról? Esteleg kinek a kocsiján van már?

Nekem égető szükségletté vált mivel a faluban az elmúlt hónapban 3 esetről tudok hogy valakinek bedobták az oldalsó ablakot és kisebb nagyobb értéket vittek el. Ha azt vesszük hogy 15 körül lehet az oldalsó ablak és mondjuk csak a papírjaim maradtak benn, aminek újrabeszérzése ugyanennyi, és még az utánajárást is hozzávesszük akkor a fólia ingyen van. :)

Felhívtam a Thomy fóliát és 5 ajtós F astrára körbe 35-be kerül. Szerelésnél a mozgatható ablakokat kiszedik. Nekem a legnagyobb gondom az engedéllyel van. Mivel nem akarok kisáruszállítót és a rendőrökkel sem szivesen vitatkoznék. Biztos hogy nem lehet előre engedélyeztetni a sötétebb fóliát?

Tudok olyan helyet ahol nem szerelik szét a kocsit, de engedélyt ott sem adnak.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 765
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Ki mit tud a dologról? Esteleg kinek a kocsiján van már?

Nekem volt körbe rohadt sötét, ilyet mégegyszer nem rakatnék fel. Nemkcsit paráztam a rendőröktöl is (nyul vagyok :oops: ) és nagyon rossz volt hogy este nem láttam hátra ha tolatni kellett és nem votl közvilágitás :?

(bár ez lehet azért van mert olyan kicsi vagyok hogy nem látszom ki az autobol)

Nekem égető szükségletté vált mivel a faluban az elmúlt hónapban 3 esetről tudok hogy valakinek bedobták az oldalsó ablakot és kisebb nagyobb értéket vittek el.

Akkor mindenképp olyat rendelj amin van ilyen betörésvédő plussz réteg. Nemtudom, hogy télleg ér e vmit vagy csak egy átlátszó zsacsko de ha ennyire gázos a helyzet akkor azt a +20%-ot (asszem annyi) megéri.

Felhívtam a Thomy fóliát és 5 ajtós F astrára körbe 35-be kerül. Szerelésnél a mozgatható ablakokat kiszedik.

Nekem is annyi volt. Gondolom azért szedik ki hogy szebben tudják feltenni. A munka minőségével kifogásom nem volt.

Nekem a legnagyobb gondom az engedéllyel van. Mivel nem akarok kisáruszállítót és a rendőrökkel sem szivesen vitatkoznék. Biztos hogy nem lehet előre engedélyeztetni a sötétebb fóliát?

Sajnos nem, akinek fent van az illegálba nyomja. :?

Tudok olyan helyet ahol nem szerelik szét a kocsit, de engedélyt ott sem adnak.

És szép munkát is végeznek? Nem elhanyagolhato szempont! Fóliát te is tudsz venni, ha van kedved ilyesmivel sz@rozni.....

Link to comment
Megosztás:

Az én fóliámat Törő Péterék rakták fel, tizen-x éve fóliáznak, nagyon korrekt, rendes kis csapat. Az ablakokat nem szedték ki, a hátsó - oldalsó üvegekre tettek engedélyszámot, és adtak "Műbizonylatot" - ez feltétlenül szükséges, a hozzá nem értő rendőröket lehet ezzel "vakítani". A jelenlegi szabályozás szerint:

- az első szélvédő semmilyen fóliával nem fedhető be (kivétel a napellenző csík, ennek a mérete max 10-15 cm, szélvédőmérettől függően)

- az első - oldalsó ablakok legfeljebb olyan fóliával vonhatók be, amelynek a fényáteresztő képessége legalább 75% (gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy kb. gyári sötétítés)

- a hátsó - oldalsó ablakok bármilyen fóliával fedhetők (asszem' egyedül a tükröset nem szeretik :roll: )

- a hátsó szélvédő szintén 75%-os fényáteresztő képességű fóliával fedhető

Minden fólia UV szűrős, (még a teljesen átlátszók is) ezáltal a nap nem süti szét a kárpitot, évről-évre egyre jobb minőségűek, árnyalatban is változnak, viszont a használati évek során "halványodnak". (fakulnak)

Még a nem biztonsági fóliák is megnehezítik az ablakbetörést, mert elég jól egyben tartják az üveget.

Szerintem egy elegáns "árnyékolás" sokat dob a kocsin, viszont a "gengszerfekete" fóliázásokat nem szeretem... szvsz

A saját kezű fóliafelrakást senkinek nem ajánlom, ha csak nincs birkatürelme, és ezermester vénája. De még az is gyakoroljon előtte valami roncson! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Öööö.. láttam miket írtatok, csak annyit tennék hozzá,hogy állítólag az uniós szabályok belépésével a hátsó szélvédő is fóliázható lesz, nem kell kisáruszállítónak minősíteni a verdát.... ezt nekm kb. 5 napja mondták egy fóliázóműhelyben a górék.

dwa:egy sztori, havrom newpesten lakik, fehérszusi full tuning és fel akarták törni. Rajta 3m biztonsági és sötétítőfólia volt. Szituáció a köv: csavarhúzóval valósznű be akarták küldeni az ablakot... megszámoltunk a két oldalán 27 szúrásnyo volt, de a fólia nem engedett :!: ez csak tapasztalat volt, gondoltam share it :idea:

Link to comment
Megosztás:

Én is pont most készülök hasonló műveletre. Nekem az utcában dolgozó jómunkásember 32 e-t mondott a C Corsa körbefóliázására (oldalt végig, + hátul ) 3M 50%-os fényáteresztésű biztonsági cuccal. A családban már van egy autó amit ő csinált és eddig nem láttam hibát a munkájában. Külön jó bene hogy mivel rámelegíti az ablakra a fóliát ezért nem kell az ablakot 1 hétig felhúzva tartani, bár erre érthető okból nem tud írásos garanciát vállalni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem egy elegáns "árnyékolás" sokat dob a kocsin, viszont a "gengszerfekete" fóliázásokat nem szeretem... szvsz

osztom a véleményt nekem volt ilyen és nem igazán tetszett

ha leközelebb fóliázok (márpedig muszáj lesz) akkor tuti vmi szines lesz -> sokkal elegánsabb, és sokkal kevesebb van belőle

Link to comment
Megosztás:

Az Agressor által említett Műbizonylatos cucc, már egész jól hangzik. Ezt a 75%-ot vagy akármelyiket feltüntetik valahol? Gondolok itt arra hogy esetleges jó rábeszélőképességem birtokában meg tudnám győzni a rend őreit hogy egy 50%-os is szabályos ha nincs feltüntetve az előbbi szám. Főleg Műbizonylattal. :D

Bizony én is félek a kilátástól, vagyis annak hiányától, mivel elég sokat közlekedek este is. Viszont az is nagyon állat lehet ha nem látnak be akárhogy is nézelődnek. :lol:

Azt meg nem is tudtam hogy a "sima" fólia nem is törésbiztos. Pedig a hirdetésekben nem tesznek különbséget.

Redline: "És szép munkát is végeznek? Nem elhanyagolhato szempont! Fóliát te is tudsz venni, ha van kedved ilyesmivel sz@rozni....." - egy haverom kocsijára raktak meglehetősen sötét árnyalatút. (Természetesen fél a rendőröktől. :? ) Én nem vettem észre rajta semmilyen szépséghibát.

Az kizárt hogy magam csináljam ezt a műveletet. :lol:

"megszámoltunk a két oldalán 27 szúrásnyo volt, de a fólia nem engedett " - nekem is ilyen kell. :) Ilyen esteben meg csak attól félek nehogy a szélvédőnél próbálkozzanak. :?

Agressor: ha nem nagy gond linkelj be egy képet a kocsidról. Ha megveszek sem találok most egyet sem, pedig a napokban láttam.

Link to comment
Megosztás:

Az Agressor által említett Műbizonylatos cucc, már egész jól hangzik. Ezt a 75%-ot vagy akármelyiket feltüntetik valahol? Gondolok itt arra hogy esetleges jó rábeszélőképességem birtokában meg tudnám győzni a rend őreit hogy egy 50%-os is szabályos ha nincs feltüntetve az előbbi szám. Főleg Műbizonylattal.  :)
Ugytudom a helyszinen nem sokat tehet, ő ezt nem tudja megmondani igy szemre max szigorított vizsgára kötelezhet addigra meg lekörmözöd :lol:

De ezt nemtudom mennyire igaz, én is csak hallottam(pletyi

Bizony én is félek a kilátástól, vagyis annak hiányától, mivel elég sokat közlekedek este is. Viszont az is nagyon állat lehet ha nem látnak be akárhogy is nézelődnek.  :D

valóban, ez kétségtelenül nem elhanyagolható előny (mondhatnám: télleg állat)

Agressor: ha nem nagy gond linkelj be egy képet a kocsidról. Ha megveszek sem találok most egyet sem, pedig a napokban láttam.

Agressor

Agressor

Agressor

ez is Agressor :lol:

az enyém ilyen volt meg ilyen

Link to comment
Megosztás:

Nekem a cégesasztrán 70-es 3M van fent körbe, jól is néz ki meg a zúvét is jól szűri, nem gengszteres, este is jól kilátok.

A képen sajnos elég keveset látni, de az a kevés (bal hátsó ablak) jól néz ki ebből a szögből. Hol csináltattad és mennyiért, ha te csináltattad egyáltalán? Közeggel nincs bajod?

Redline: a tiéd is jó volt. Agressor-é nekem kicsit kevés lenne. Mondhatni csak az nem lát be aki nem akar.

Ha már lúd legyen kövér. :lol: Gengszterfóliát akarok. :)

Aztán remélem nem kell lekaparnom. :?

Link to comment
Megosztás:

no az enyém meg igy nez ki ehez nem kellett egy darab ablakot sem kiszedni pedig az elsökön is rajta van ..

szerintem jol néz ki ... és tökéletesen ki lehet latni rajta este mégsoha nem volt gond a kilátással és ezidáig a szerv sem kötött belém soha

kopp....kopp.....kopp......

szal a képek

http://web.interware.hu/sonique/gsi2/IMG_0426.jpg

http://web.interware.hu/sonique/gsi2/IMG_0425.jpg

http://web.interware.hu/sonique/gsi2/IMG_0429.jpg

http://web.interware.hu/sonique/gsi2/IMG_0422.jpg

http://web.interware.hu/sonique/gsi2/IMG_0420.jpg

http://web.interware.hu/sonique/gsi2/IMG_0419.jpg

http://web.interware.hu/sonique/gsi2/IMG_0417.jpg

http://web.interware.hu/sonique/gsi2/IMG_0416.jpg

http://web.interware.hu/sonique/gsi2/IMG_0402F.jpg

a kocsim nem egészen igy nez már ki

-matrica

-ronda felni

+ez a felni

Link to comment
Megosztás:

Hát ez igen örvendetes változás :wink:

Nagyon szép, gratula :lol:

Tudnál képeket gyártani, az új felniről is ?

uhhh

ugy látom neked is annyira unszimpatikus volt az a felni mint nekem :)

amint lessz nalam ujra egy hasznalhato minöségű digit gép csinalok

uj képeket .. mivel van még potolni valom az LCD kmora hogy is néz ki astrában ...

Link to comment
Megosztás:

Ha kifog az ember egy kekec rendőrt, akkor egy teljesen fekete fóliázás esetén jogában áll berendelni az autót a Közlekedési Felügyeletre vizsgára. Én még anno voltam bent a szigetszentmiklósi központban puhatolózni, és mondták, hogy meg tudják mérni a fényáteresztő képességet, és szigorúan értelmezik a szabályozásokat (megkenésre esély sincs). Ezért választottam csak "szinezést", ezt az engedélyszámokra, és a műbizonylatra hivatkozva ki tudom magyarázni (volt már rá példa :wink:)

Viszont minél sötétebb a fóliázás, annál drágább a vizsgáztatás... :wink: nekem kb. 25.000,- szokott lenni.

Link to comment
Megosztás:

"megszámoltunk a két oldalán 27 szúrásnyo volt, de a fólia nem engedett " - nekem is ilyen kell. Ilyen esteben meg csak attól félek nehogy a szélvédőnél próbálkozzanak.

A szélvédőt nehezebb betörni mint egy akárhogy fóliázott oldalablakot.

A rendőrről meg annyit hogy ha igazoltatásnál rögtön tövig tekered az első ablakot és nem tök átláthatatlan hátul akkor nem szól, valszeg észre sem veszi.

Link to comment
Megosztás:

"megszámoltunk a két oldalán 27 szúrásnyo volt, de a fólia nem engedett " - nekem is ilyen kell. Ilyen esteben meg csak attól félek nehogy a szélvédőnél próbálkozzanak.

A szélvédőt nehezebb betörni mint egy akárhogy fóliázott oldalablakot.

A rendőrről meg annyit hogy ha igazoltatásnál rögtön tövig tekered az első ablakot és nem tök átláthatatlan hátul akkor nem szól, valszeg észre sem veszi.

ha télleg kell ez 3m fólia volt, de akkor is gutát kapnék, ha szerezhetnék ablakokat, újrafólia stb... mondjuk inkább ezt fizetem meg, mint hifi reinstall :idea:

Link to comment
Megosztás:

no az enyém meg igy nez ki ehez nem kellett egy darab ablakot sem kiszedni pedig az elsökön is rajta van ..

szerintem jol néz ki ... és tökéletesen ki lehet latni rajta este mégsoha nem volt gond a kilátással és ezidáig a szerv sem kötött belém soha

Huh. Jó kis esti móka volt megnézni a képeket. Darabonként 2 Mb-s 56k-s modemmel. :roll: De megnéztem mind. :)

Tényleg jól néz ki de neked is belátni. Elöl és hátul másfajata van, vagy csak rosszul látom?

Hifi install-t még egy kicsit fejleszthetnéd. :twisted:

Szerintem ezzel a felnivel sem volt nagyon csúnya.

Az a matrica mit akart ábrázolni?

Tegnap óta változott annyi hogy hallottam egy történetet, miszerint egy ismerős saját kezűleg kaparta le a fóliát előről, mivel ez jobb megoldásnak tűnt mint otthagyni a forgalmit. Úgyhogy lehet én is átmegyek nyusziba, és valami lájtosabbat tetetek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Huh. Jó kis esti móka volt megnézni a képeket. Darabonként 2 Mb-s 56k-s modemmel. :roll: De megnéztem mind. :)

Tényleg jól néz ki de neked is belátni. Elöl és hátul másfajata van, vagy csak rosszul látom?

Hifi install-t még egy kicsit fejleszthetnéd. :twisted:

Szerintem ezzel a felnivel sem volt nagyon csúnya.

Az a matrica mit akart ábrázolni?

Tegnap óta változott annyi hogy hallottam egy történetet, miszerint egy ismerős saját kezűleg kaparta le a fóliát előről, mivel ez jobb megoldásnak tűnt mint otthagyni a forgalmit. Úgyhogy lehet én is átmegyek nyusziba, és valami lájtosabbat tetetek. :lol:

sorry :oops: de ez az eredeti mérete a képeknek nem volt szivem tömöriteni öket :lol:

56k val tényleg igen csak nagy vért izzadva nézhetted meg az összes képet!

a hifi install egyenlöre jo ugy :D)

valamivel sötétebb a hátso folia ..

be lehet latni ez a lényeg mert igy a rendör nem nagyon áll oda kötöszködni ..

nekem ennyi sötétités pont elég ...

a felni meg nekem nagyon nem teccet de ez már a multé szerencsére

Link to comment
Megosztás:

erröl bővebben :idea:

Közúti ellenőrzés. Egyik "detektív" nézi a papírokat, másik körbejárja az autót.

- A fóliához van műbizonylat?

- Természetesen. Ez egy hő- és betörésvédő fólia (nem az - a szerk.), itt vannak benne a zengedélyszámok a tanács részirűl... :)

Szóval lebegtettem a papírt, nyomtam a dumát, és semmi gond nem volt, bevették az egészet, holott az engedélyszám, csak a hátsó két ablakra vonatkozott...

Még két dolog.

A fóliák "összeadódnak", tehát ha minden ablakon ugyanolyan árnyalatú fólia van, akkor a hátsók sötétebbnek tűnnek.

Nyáron a fóliázott autó érezhetően kevésbé melegszik, és kiszűri az UV sugarakat is.

(pl. ha sikerül árnyékban parkolnom, utána tudok felhúzott ablakkal közlekedni, így még mindig tovább marad "hűvös" az autó, mintha lehúznám őket - persze a venti megy)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.