Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Hello!

A probléma a következő! Az autó alapjárata nem esik vissza a megfelelő értékre amikor váltó állás üresbe van. Illetve ,ha nincs gázadás csak szabadon fút a gép. Lámpánál való állásnál is csak úgy bőg a motor:))

---------------------------------------------------------------------------------

Arra gonbdoltunk, hogy az alapjárati motort kell megtisztitani.

Ha ez nem segítene (amit kétlek) csak akkor cserélni az alapjárati motort.

Az 1,2-es Corsa A C12NZ

Üdv

hemi

Link to comment
Megosztás:

"Az ilyen autós miért nem klubtag????"

Nem ismerem az embert.

1. Lehet nem tudja van ilyen klub.

2. A tuningos csávókkal a tapasztalatom az, hogy Ő különbek nálunk minimál tuningos csávóknál.

3. Nem érdekel, jól el vagyunk így is:))

Csá

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Az almazöld corsa géptetejére egy hülye kis pöcs most szilveszter éjjel rádobott egy csillarszórót, a haverom próbálta menteni a helyzetet (meg is égette a kezét, effektív "tűzbe tette"), de így is keletkezett egy kb 12cm-es beégés. A srácot én sem ismerem, de, ha valaki látja szóljon neki, és mondom hova kell menni a fényezés áráért.

Link to comment
Megosztás:

Kis köcsögög...

Én inkább a rakétáktól féltettem a kocsimat, mióta 2 éve láttam, hogy egy elszabadult példány hogy száll át egy széép új 5ös BMW alatt :wink:

A BMW megúszta, viszont a mellette 2mel álló bódé érdekes piros-fekete színekbe ment át.

Link to comment
Megosztás:

Szilveszter rula...

--------------------------------------------

Alapjárati motor csere és egy a környékén található gumi cseréje után sajnos még mindig fulladozik a drága.... meleg motornál.

Mindegy ,mejd megoldoodik. Pedig a Sztrádások mindent megtettek. Lehet a a gyertya is ami miatt fullad még??

Vélemények?

Link to comment
Megosztás:

Szilveszter rula...

--------------------------------------------

Alapjárati motor csere és egy a környékén található gumi cseréje után sajnos még mindig fulladozik a drága.... meleg motornál.

Mindegy ,mejd megoldoodik.  Pedig a Sztrádások mindent megtettek. Lehet a a gyertya is ami miatt fullad még??

Vélemények?

Szia!

Boldog új évet!

Corsás lettél?:) Astra megvan még?

Milyen moci van benne?

Link to comment
Megosztás:

Nem ismeri valaki?????

Alamzöld A corsa Lexmaul nagy matrica a szélvédőn. Szépen megültetve, nagy felnivel, lökös berácsozva?? Budapaseten az Árkádnál láttam.

Az ilyen autós miért nem klubtag????

nekünk a 11ben van egy ilyen a corsánk, nem tudom, hogy az e pontosan, de ott van pár srác és éjjel nappal gsi tuning, meg g astra tuning és ott szokott figyelni egy ilyen corsácska is.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Boldog új évet!

Corsás lettél?:) Astra megvan még?

Milyen moci van benne?

Hali!

Neked is BUÉK:)

Nekem még mindig Astrám van a barátnőm autója Corsa A C12NZ.

Mivel mostanság sokat használom ,ezért találtam pár hibácskát rajta:)) Szegény Ákos:)

Jövő hónapban szerintem lesz gyertya+kábel csere is rajta. Majd a TECH-1 műszerkére is rádugatom.

Szeretnék a Corsára majd valami tuning féket meg 1-2 baromságot ,mert így nem jó:lol:)

Tigrával? Minden oksi?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek a fent említett példány? Esetleg van itt olyan, aki szerelt ilyet? Vagy valami...

Probléma: az üzemanyag szűrőnél van egy mágnesszelephez hasonló dolog, aminek nálam le van törve az elektromos csatlakozása... A szomorú, hogy ismerős autószerelőnél, illetve ismerős villanyosnál volt, és csak Ők tehették...! So, lényeg a lényeg: ez a bizgere mire való? Mibe fáj egy ilyen? Szabad bontóból venni? Érdekes: az autó ettől még megy!

Köszi a válaszokat!

Robcsi

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Gondoltam egy nagyot és rendbe rakatom kis Corsánkat.

Nagy segítségemre vannak voltak a Sztrádás srácok.

1. A féket lecseréltetem Astra hütött tárcsásra.

2. szélvédő csere

3. vezérműszíj csere

Na a gond csak az volt ,hogy a drága csak 1,2-es és kiderült erre nem lehet Astra féknyerget felrakni..... , ha 1,4-es lenne akkó igen.

Na én szépen vásárlotam Astra féknyereget mag h.tárcsát meg betéteket. S most jól felteszem a polcra. Vehetem új Corsába valokat ,mert ugye ez nem jó.... Na mostan a vezérműszíj cseréné l kiderült a feszítő görgő is szar.... hát csere ... tők jó tegnap mégörültem , hogy jól meguszom , most meg megförülök :))

Szóval most már tudom , hogyan kell eldobni egy nap alatt 80ezer forintot...

Üdv

hemi

Link to comment
Megosztás:

"Na a gond csak az volt ,hogy a drága csak 1,2-es és kiderült erre nem lehet Astra féknyerget felrakni..... , ha 1,4-es lenne akkó igen. "

SZóval ez nem igaz..... sajnos szar féknyerget kaptam. Egy Astrárá sem volt jó. SZóval lehet fel pakolni ilyen cuccot.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Én még új vagyok itt,de bízom a segítségetekben. :)

Egy 88-ban készült 1.5D-s Corsa van bátyám tulajdonában és ehhez keresek villlamos bekötési rajzot,meg egyéb dokumentációkat,de edig sehol sem találtam. :)

Légyszi aki tud segítsen!Please!!!

Előre is köszönöm!

Üdv!Norbi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Szétbontottam egy Corsa A GSi-t(1991), eleg sok alkatresz van meg, de helyhianyban szenved a garazsom, ezert orulnek, ha talalnek vevoket a cuccokra. Motoralkatreszek, komplett, kicsontozott kaszni alkatrésznek, stb...

1.3i motorhoz van tuning hengerfejem es GM 276-os vmu tengely, ami jo 1.2i-re es 1.4i-re is. Nem sufni, profik csinaltak. kb +20Le, persze ezt nem igy kell mérni...

Tenyek: A kocsi gyarilag 60Le-volt, tuning után nem tudom...

0-100, 9,5 sec, 0-140 16 sec, es a km-ora mutatoja latta a legnagyobb szamot is a skalan (nem kezzel huztam oda)

Köszi

Hali

Laci

sunnylaci@freemail.hu

(30) 376-22-76

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

hali mindenkinek!

Nem igazán terveztem (főleg anyagi okok miatt)jelenlegi autóm cseréjét (egy kis Maruti---nem kinevettni) de most láttam egy tök jól kinéző Corsa A-t. 1600-os motorral (létezik ilyen?mert én csak a hátúljáról néztem le),szép festéssel, sportosan kúltúrált belsővel.Mást nem nagyon tudok róla, mivel csak kívűlről szemléltem meg a parkolóban.Telefonon majd érdeklődök a többiről is de addig is jól jönne néhány jó tanács! 1,6!?!?nem eszik az túl sokat?

elöre is köszi

Link to comment
Megosztás:

hali mindenkinek!

Nem igazán terveztem (főleg anyagi okok miatt)jelenlegi autóm cseréjét (egy kis Maruti---nem kinevettni) de most láttam egy tök jól kinéző Corsa A-t. 1600-os motorral (létezik ilyen?mert én csak a hátúljáról néztem le),szép festéssel, sportosan kúltúrált belsővel.Mást nem nagyon tudok róla, mivel csak kívűlről szemléltem meg a parkolóban.Telefonon majd érdeklődök a többiről is de addig is jól jönne néhány jó tanács! 1,6!?!?nem eszik az túl sokat?

elöre is köszi

Van 1.6 A Corsa, ezt hívják GSI-nek :) . Mikori évjárat? Mindenképpen ajánlom neked a vételt ha jó állapotban van. Ilyen autónál ne számíts törésmentes állapotra vagy megkímélt motorra, de ha jól rendbe van hozva akkor nem lehet baj. Gyári fogy. értékre 7.2 l van megadva, bár ez egy 10 éves autónál akármennyi lehet. Szvsz nem kevés, de cserébe kapsz egy 98 LE-s autót ami nem kicsit megy. Ha úgy döntenél hogy mégsem kell akkor írd meg légyszi hogy hol találom meg! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.