Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Tévedtem a legmélyebb pontot illetően. Nem a szervó szivattyú hanem egy a hűtést szolgáló csőkunkor van lemélyebben. Lehet azt kellene megbontani leengedéshez?

Na majd holnap kitalálom, v.hol a kormánymű környékére tippelek én is amúgy.Aztán ha nem akar folyni, hát tovább bontok! ;)

Link to comment
Megosztás:

Na majd holnap kitalálom, v.hol a kormánymű környékére tippelek én is amúgy.Aztán ha nem akar folyni, hát tovább bontok! ;)

A hűtést szolgáló csőkunkor elöl a hűtőradiátor alatt van.

Ja és ahol megbontod ott cserélni kell a tömítést nem a régivel összerakni. Már ahol van tömítés és nem kúpra tömít.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Halis!

ma vettem egy opel asztmát, aztán most este meg feliratkoztam ide, hozzátok. kb 3 hónapig nézegettem a hirdetéseket, jártam a piacokra, ide-oda. Herótom volt már az egésztől, gyűlöltem.

Na, most itt a verda, össze-vissza nézegettem, aztán úgy vettem meg, hogy elfelejtettem kipróbálni, mert a lakatolási és egyéb hibák vételárcsökkentő erejével foglalkoztam.

Szóval nem vagyok elájulva a kormányszevó teljesítményével. Alig könnyebb, mint a Kispolák-kormányos Ladám. Lehet, hogy vmi szar benne, 1előre nemtom. Viszont a másik gáz, hogy a kormány vasán szvsz 'elforog' a gumi-műanyag tudjafene milyen borítás. Eszméletlen.

csupa gagyi dolgot mondok, amatőr felhasználó szemszögből az első nap élményeiből (persze az autó '94-es, ez igaz!)

A 2101-es Ladához képest (23 éves..)

- nagy holttér (A oszlopok)

- alig könnyebb kormányzás

- a vezetési élmény szinte nulla

- gyors, de pörgetni kell

- érthetetlenül kényelmetlen helyen az elektromos első ablak nyomógombja (hátra kell nyúlkálnom, tiszta balasetveszély!)

- a sebváltó semmivel sem finomabb, mint a Ladán!

- kuplung nehéz, mint a Ladában

- a fék 10 000 km-el korábban cserélve (tuti adat), mégis olyan gyengusz, mint a Ladán, amin nem újítottam már 2 éve! (ez talán az ABS miatt van? cserélték a jeladókat a betétcserékkel együtt)

- kicsi belül az autó (vagy a sok hülye kárpittól tűnik szűknek)

majd a pozitívumokról is írok , remélem :(

ymel

Link to comment
Megosztás:

Halis!

ma vettem egy opel asztmát, aztán most este meg feliratkoztam ide, hozzátok. kb 3 hónapig nézegettem a hirdetéseket, jártam a piacokra, ide-oda. Herótom volt már az egésztől, gyűlöltem.

Na, most itt a verda, össze-vissza nézegettem, aztán úgy vettem meg, hogy elfelejtettem kipróbálni, mert a lakatolási és egyéb hibák vételárcsökkentő erejével foglalkoztam.

Szóval nem vagyok elájulva a kormányszevó teljesítményével. Alig könnyebb, mint a Kispolák-kormányos Ladám. Lehet, hogy vmi szar benne, 1előre nemtom. Viszont a másik gáz, hogy a kormány vasán szvsz 'elforog' a gumi-műanyag tudjafene milyen borítás. Eszméletlen.

csupa gagyi dolgot mondok, amatőr felhasználó szemszögből az első nap élményeiből (persze az autó '94-es, ez igaz!)

A 2101-es Ladához képest (23 éves..)

- nagy holttér (A oszlopok)

- alig könnyebb kormányzás

- a vezetési élmény szinte nulla

- gyors, de pörgetni kell

- érthetetlenül kényelmetlen helyen az elektromos első ablak nyomógombja (hátra kell nyúlkálnom, tiszta balasetveszély!)

- a sebváltó semmivel sem finomabb, mint a Ladán!

- kuplung nehéz, mint a Ladában

- a fék 10 000 km-el korábban cserélve (tuti adat), mégis olyan gyengusz, mint a Ladán, amin nem újítottam már 2 éve! (ez talán az ABS miatt van? cserélték a jeladókat a betétcserékkel együtt)

- kicsi belül az autó (vagy a sok hülye kárpittól tűnik szűknek)

majd a pozitívumokról is írok , remélem :(

ymel

Na

A gyári adatokat nem tood megváltoztatni mint pl. nagy a holttér.

A másik az, hanyas moci van benne mert ha 1.4-s ne várj sokat 60 lótól és vegyé pl. gsi16V-t :D.

Hát a 11 évével nem egy szalon autót vettél gondolom, de a használt autóknak ez az ára.

Előtte mindíg ki kell próbálni a vasat [-X

Link to comment
Megosztás:

....Viszont a másik gáz, hogy a kormány vasán szvsz 'elforog' a gumi-műanyag tudjafene milyen borítás. Eszméletlen....
Akkor biztos 1 kevesett futott példányt sikerült kiválasztanod.

...csupa gagyi dolgot mondok, amatőr felhasználó szemszögből az első nap élményeiből (persze az autó '94-es, ez igaz!).

A 2101-es Ladához képest (23 éves..)

- nagy holttér (A oszlopok)

....

- a vezetési élmény szinte nulla

- gyors, de pörgetni kell

- érthetetlenül kényelmetlen helyen az elektromos első ablak nyomógombja (hátra kell nyúlkálnom, tiszta balasetveszély!)

- a sebváltó semmivel sem finomabb, mint a Ladán!

- kuplung nehéz, mint a Ladában

- a fék 10 000 km-el korábban cserélve (tuti adat), mégis olyan gyengusz, mint a Ladán, amin nem újítottam már 2 éve! (ez talán az ABS miatt van? cserélték a jeladókat a betétcserékkel együtt)

- kicsi belül az autó (vagy a sok hülye kárpittól tűnik szűknek)

majd a pozitívumokról is írok , remélem :(

yme....l

Majd egyszer elmondod, hogy ezeket a tapasztalatokat, miért az "F astra kormány szervó" témába írtad le ?

Link to comment
Megosztás:

csupa gagyi dolgot mondok, amatőr felhasználó szemszögből az első nap élményeiből

Egyáltalán miért vettél F astrát ?

A többsége a hibáknak amiket leírtál nem egyedi hiba, inkább a

Te kialakult véleményed a típusról - fél nap után.

Úgy vettél meg egy "autótípust" hogy egyszer nem ültél benne,

nem vezetted?

Amit leírtál erre vall.

(én nem vennék meg olyan fotelt amiben ülve

már az üzletben is kényelmetlen az ülés)

Reméllem azért idővel rájösz,hogy nem olyan

rossz ez a típus mint ahogy most gondolod!

Link to comment
Megosztás:

Ezek után én is az mondom biztos van benne szervó?

Ha van akkor van benne olaj?

Gunik fel vannak gyári értékre fújva?

Ha ezek után is nehéz akkor lehet körülnézni jó e a szervó szivattyú vagy a futóműben gömbcsuklók stb.

Bocs hogy a többire is itt reagálok:

Én is ladáról váltottam és nekem is furcsa volt az első 1-2 órában. Azóta viszont nagyon megszerettem. Azért majd ha leesik a hó hiányozni fog a pörgés forgás ladával :(

Szúkebb a hely - nekem nem pedig 188 magas és 105kg vagyok. Nehéz megtalálni a jó üléspozíciót (több állítási lehetőség mint a ladában) de ha megvan...

A oszlop tkar - Az véd meg ha fejreállsz tehát türd. Vannak ennél lényegesen vastagabb A oszlopos autók. Ja és ha van szélterelőd netán sötétített plexi akkor ne csodálkozz hogy zavar a kilátásban.

Vezetési élmény - ha csak 1.4-es akkor valóban kicsit gyenge de kényelmesen és CSENDESEN lehet benne utazni ladához képest. Ja és a fogyasztás...

Sebváltó - Azt elismeren nincs is jobb élmény mint közvetlen a fogaskerekek között turkálni a váltórúddal mint a ladánál és nincs is olyan jó mint a japán váltók de szerintem nem rossz.

Fékek - Azért mert ABS nem lehet gyengébb és ne is hasonlítsd a Ladáéhoz. ég és föld a kettő! Lehet elszúrtak valamit a felújításnál vagy rossz minőségű féktárcsa-fékbetét.

Kuplung nehéz - Lehet csak a bovdent kellene zsírozni. Egyébként nekem a ladában sem volt nehéz a kuplung.

Ja és próbaút nélkül autót venni...

Azért remélem te is megszereted.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

szóval elnézést, hogy a szervó topicban írtam másról is. de nem akartam minden topicba külön bemászni, és épp a szervón akadtam ki először.

Mindenkinek igaza van a válaszaikat tekintve.

Azért vettem ezt a típust, mert ár/érték (alkatrészárak, ismertség, szerelési tapasztalatok stb) viszonylatban ez tűnik/tűnt az optimális választásnak. A típust ismertem 10 évvel ezelőttről, akkor volt a nevelőapámnak. Úgyhogy bocs a fikázgatásokért.

szervusztok.

ja, a vas 1,8 16V CD felszereltségű Caravan,, sajnos (?) már Ecotec motoros, abból is a 92Kw/126 LE-s. (Úgy tudom, van ennek az 1.8 16V-nek 116 lóerős testvére is.) Ha időm lenne, legszívesebben darabokra szedném-szedetném és fölépíteném/tetném újra.

ymel

Link to comment
Megosztás:

Ha időm lenne, legszívesebben darabokra szedném-szedetném és fölépíteném/tetném újra.

ymel

Ez nem lada. :doubt: szervoo :(

Itt sokszor csak ront a helyzeten ha szétszeded és netán utángagyival rakod újra össze. PL a szervót :D

Kicsit másként kell hozzáállni mint a ladához: amit nem muszáj nem szétszedni. Szerintem.

Ok! Befejeztem. Gyerünk az egyéb csevegés topicba.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült beépítenünk egy szervokormány szettet egy C14NZ-s astrába, de sajnos baj van nincs furat a motorblokon a feszítőnek, pedig 93-as a kocsi és elvileg elő van készítve szervokormány utólagos beépítésére.

Kiváncsi lennék mit javasoltok?

Link to comment
Megosztás:

Udi: milyen szettet tettetek bele? Utángyártott, eredeti, netán bontott? És mennyibe került a műtét?

Lehet, most hülyeséget írok, de úgy emléxem, kétféle rendszer van ezeknél: a hagyományos bordásszíjas, és a hosszbordásszíjas. Abban nem vagyok biztos, hogy a hagyományos bordásszíjjal is volt-e szervós :roll:

Lehet, hogy a másik rendszerhez van előkészítve, mint amit beletettetek?

:roll:

Link to comment
Megosztás:

Warwolf!

Sikerült a szervó olajcsere? Tippek trükkök tanácsok?

Jövő nyáron lehet én is lecserélem. Kezd feketedni.

Még nem hasaltam alá, de hamarosan megjátszom.Még a tél előtt mindenféleképpen.Addig is a vas az udvaron ácsorog, és már toporog, hogy menne.

Egyébként hogy ne legyek off, egészen máshogy viselkedik a szervó a 92-es verdámban, mint a 98-asban.Érzésre nehezebb, meg minden, de ugyanúgy teszi a dolgát.Menet közben nem érezhető a különbség.Nyilván a rásegítés erősségén lett változtatva.

Amúgy pedig a 1.8 16V ,(125LE) és a 18S,(115LE) között van némi korszakbeli különbség.Az első javára. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Udi: milyen szettet tettetek bele? Utángyártott, eredeti, netán bontott? És mennyibe került a műtét?

Lehet, most hülyeséget írok, de úgy emléxem, kétféle rendszer van ezeknél: a hagyományos bordásszíjas, és a hosszbordásszíjas. Abban nem vagyok biztos, hogy a hagyományos bordásszíjjal is volt-e szervós :roll:

Lehet, hogy a másik rendszerhez van előkészítve, mint amit beletettetek?

:roll:

Természetesen gyári bontott szett ment bele amit nagyon olcsón sikerült beszereznem: kormánymű 10 eFt, szervo szivattyú 8 eFt, generátor 3 e Ft (igaz be volt állva ezért ennyi), csövek, ékszíjtárcsák, tartó konzol, szervotartály stb. 2 eFt + szíjfeszítő állítható az egy kicsit sok mivel új 13 eFt, hosszbordásszíj Gates 5 eFt.

Kétféle rendszer létezik 1992. 09-ig használták a hagyományos bordásszíjjal, megnéztük az enyém 93-as és még a régit sem tudnánk felrakni nincs meg annak sem a helye. Egyébként minden benne van már csak ez a feszítő okoz gondot nekünk. Ma lebontjuk a vezérműszíj házat hátha az alatt van a 2 furat :( .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, megtudná nekem mondani valaki hogy egy 92 es 1.4 astrába mennyi lenne egy szervókormány beszerelése? Tehát anyagár a bontóban + beszerelés. Vagy egyáltalán érdemes-e?

Pont egy hozzászólással feljebb van leírva részletes anyagár...

Beszerelést nemtom mennyi lehet.

Azt pedig hogy érdemes-e, neked kell eldöntened.

Link to comment
Megosztás:

Tom köszi a választ! Sorry de nem olvasgattam át a fórumot, de most megteszem... Egyébként az előző tulaj sportkormányt rakott a nem szervós rendszerre. És hát Igen izmos! Valószínűleg rakatok bele!

Ha sokat mész vele városban, akkor érdemes, egyébként szerintem tök jó a szervó nélküli is, normális használatra. Nekem sincs benne. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.