Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

ha bajod van keress meg, ha gondolod, és én tudok segiteni ...

thx, szerencsére nincs bajom :) , de mégegyszer köszi. Amúgy remélem előbb találkozunk majd valamelyik talin :D , ha végzek a sulival, és lesz pénzem járkálni -meg klubtag lenni :D - akkor majd megyek én is.

Link to comment
Megosztás:

hát szervizbe ! :twisted: :twisted: :twisted:

mindenki oda vigye, ahova bizalommal viszi.

aholy szimpatikus a hely, és még egy kis gyanu sincs arra, hogy az embert lehuzzák.....

Pontosan... tényleg egy ilyen helyet /embert kell taláni. Kérdezz meg ismerősöket, biztos tudnak ajánlani a környékeden valami megbízható helyet.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok Opelosok!

Bocsi, hogy nem a legmegfelelőbb topicban teszem föl kérdésemet, de úgy néztem, hogy ez pörög leginkább. A többiben sztem évekig várhatnék, míg v.ki elolvassa.

Szóval Tigrisre kéne nekem toronymerevítő. Autóspecifikus lenne a legjobb (nem univerzális), de ilyet még sehol sem találtam.java script:emoticon(':?')

java script:emoticon(':?') Csomó helyen néztem, de Tigrára alig lehet kapni valamilyen cuccot. Dajcslandban nagy hagyománya van a Tigratuningnak, de nehogy már onnan kelljen hozatnom egy nyamvadt t.merevítőt!!!

Segítsetek - ha tudtok!

Köszke

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Egy teljesen új téma,és szeretném ha v.ki tudna a kívácsiságomon segíteni.Bóklásztam egy Kecskeméti autókereskedésben, és láttam egy Corsa B-t, ami kombi volt.1.4-es mocival, és szép nagy csomagtartóval.

A kérdés:Mi ez amúgy?Azon kívül ,hogy import verda? :shock:

Ilyesmi ?

corsab.jpg

Asszem tán Brazilhonban gyártanak 4 ajtóst.

Mombiról még nem is hallottam :roll:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

Most jutottam hozzá (egy hónapja) egy '99-es 1.0-12V corsa-hoz. Szeretnék vezérműszíjat cseréltetni benne. De az árakkal nem vagyok tisztában. Tud valaki segíteni ebben? kb, mennyi a szíj, mennyi a munkadíj, csak a "miheztartás végett".

Még egy kérdés: Hűvös időben a műszerfal bal oldala nyüsz9gő hangot ad. Hogy lehet, ezt igényesen megszüntetni?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Most jutottam hozzá (egy hónapja) egy '99-es 1.0-12V corsa-hoz. Szeretnék vezérműszíjat cseréltetni benne. De az árakkal nem vagyok tisztában. Tud valaki segíteni ebben? kb, mennyi a szíj, mennyi a munkadíj, csak a "miheztartás végett".

Még egy kérdés: Hűvös időben a műszerfal bal oldala nyüsz9gő hangot ad. Hogy lehet, ezt igényesen megszüntetni?

az 1.0 12V vezérmüláncos motor.

nem kell láncot cserélni, csak akkor, ha megnyult.

Én még nem láttam olyan motort, amiben megnyult volna..............

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Üdv mindenkinek!

Valaki el tudja nekem árúlni, mire jó pontosan a létömegmérő?

No és van mégegy kérdés. Mi történi ha egész egyszerűen lehúzom a kábelt rola?

Egyébként egy Corsa B 1.2 16V-röl van szó. Kipróbáltam, ha nincs rádugva, akkor sokkal kellemesebben jár a motor. Természetesen csak álló helyzetben. Csak az zavar, hogy kigyulad a motorvisszajelző. Amint visszadugtam, a kipufogo elkezdett "füstölni" és égtelen kipufogószag lett.

SPAWN

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Valaki el tudja nekem árúlni, mire jó pontosan a létömegmérő?

No és van mégegy kérdés. Mi történi ha egész egyszerűen lehúzom a kábelt rola?

Egyébként egy Corsa B 1.2 16V-röl van szó. Kipróbáltam, ha nincs rádugva, akkor sokkal kellemesebben jár a motor. Természetesen csak álló helyzetben. Csak az zavar, hogy kigyulad a motorvisszajelző. Amint visszadugtam, a kipufogo elkezdett "füstölni" és égtelen kipufogószag lett.

SPAWN

A BESZIVOTT LEVEGŐ MENNYISÉGÉT méri.

ha lehuzod, akkor középértéken mér,

ha visszadugod, ésfüstöl, akkor valószinüleg rossz......

Link to comment
Megosztás:

De ha rossz akkor nem ég a check kontrol...???? :roll:

Vagy nem mindig??? :roll:

Üdv.: Atommanó

a motorkontrol akkor érzi hogy rossz, ha szélsőségesen rossz értéket ad a computer számára.

pl ha 100 kg levegőt kellene mutatnia, és 10 kg ot mér. akkor mutat, de lahat hogy 100 helyett csak 90 et mér , és ez elég ahoz, hogy több benzint adjon , és ne menjen rendesen......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy háromajtós 95-ös City-m van. Szeretném egy kicsit optikailag tuningolni. Mit ajánlotok? Ami nem kerül túl sokba. Jelenleg van: alufelni, rózsafa betét a középkonzolon+szellőzőknél, króm kipufogóvég. Köszi a segítséget! :)

Ha nem is feltétlenül Corsa-hoz, de itt van egy pár lehetőség, ami ihletet adhat : :arrow: http://www.opelforum.hu/viewforum.php?f=33 :wink:

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Elkezdtem nézegetni. Már korábban megérdeklődtem az árakat nagyobb cégeknél (Lexmaul).... hát, elég borsos árakat írtak. Azt hiszem Szlovákiából hozatok, ot van egy cég, aki nem ilyen drága, de minőségben elég jó.

Egyenlőre még csak optikai tuningot akarok. Persze szeretném egy kicsit megizmosítani a motort, de a pici 1.2 -től nem sokat várhatok!

Bevallom, kicsit félek is belenyúlni a motorba (átvitt értelemeben), mert idáig soha nem volt vele semmi bajom, és a fogyasztás is szuper.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.