Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!!!

Hosszú kilódás után ledugóztam az EGR szelepet diesel corsámon.

Azóta mint akit kicseréltek. Megy mint az ördög!

Egy problémám van csak vele hogy a sárga lámpion kigyullad mikor szerintem kapcsolna az EGR. Mikor lealítom az autót és újra beindítom eltűnik. Aztán egy idő után megint világit.

Mi a fene érzékelheti, hogy van-e kipufogógáz beáramlás??? „MAP érzékelő?”

Ahol becsatlakozik az EGR csöve a közös szívócsőbe ott dugóztam le. Tehát a szelep működik csak nincs szerepe.

Link to comment
Megosztás:

Autósboltban lehet kapni fekete műa.ápoló stiftet spec. lököshöz, azzal át kell kenni, és olyan lesz mint az új.Ezt időnként meg kell ismételni.

Kipróbáltam egy cipőápolót. Az asszony hozta Bécsből, valami tuti kence kifakult cipőkhöz. Opel műanyaghoz is kiváló. Nehogy már csak a flancos cipők legyenek kényeztetve :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Valaki segítsen. ;)

Kiéget a műszerfalizzóm, és a foglalatba be van forrasztva, és nem tudom kicserélni berhelés nélkül :rolleyes: . valakinek lenne e esetleg csak foglalat? kellene egy pár, hogy ne legyen később ilíennel gondom. ;)

Berhelj bele ledet, ellenállással.Akkor jó ideig nem fog kiégni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Még C20XE-t ish...! :rolleyes: De a papír része horror lesz, arra készülj rá.Szal ha illegal, akkor már teljesen 8 mit teszel be a helyére....

Köszi.

Illegalon gondolkodom. Müszaki után bekerülne az 1.2 es.

Fogyasztás miatt uaa mint 1.0 a többi meg csak jobb lehet. Sajna nem igen van X12XE olcsón, így lehet hogy 1.4 lesz. Régebbi sima 1.4 esnek is szóba jöhetne, csak a motorfelfüggesztéstől tartok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 94-es B Omegám, aminek a gyújtáskapcsolója feladta a harcot (nem indul be, és ha kiveszem a kulcsot rajtamarad a gyújtás, és nem érzem a fokozatokat a kulcs forgatásakor, amit eddig éreztem).

TUD VALAKI jó, megbízható, és elviselhető áron dolgozó Opel SZERELŐT a XI. vagy XXII. kerületben Bp-en?

Gondolom bontóban nem érdemes venni, mert az se tart sokáig. Újat (nem feltétlenül gyárit) hol érdemes?

Marci

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

Illegalon gondolkodom. Müszaki után bekerülne az 1.2 es.

Fogyasztás miatt uaa mint 1.0 a többi meg csak jobb lehet. Sajna nem igen van X12XE olcsón, így lehet hogy 1.4 lesz. Régebbi sima 1.4 esnek is szóba jöhetne, csak a motorfelfüggesztéstől tartok.

Ha kell egy mókázós autó, kispézé tudok 1t.Ezt meg hagyd meg úgy ahogyan van......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Most vettem egy `96-os 1.4i-s Corsat es lenne harom kerdesem:

1. Miert nem tudom lenullazni a kilometer merot?

2. Kormanyzar nem mukodik, mi lehet az oka?

3. Milyen radiot lehet venni bele? Ha pl. a Saturnban veszek egy radiot, akkor az gond nelkul belemegy vagy kell hozza valamilyen atalakito?

Elore is kosz a valaszokat!

Udv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Most vettem egy `96-os 1.4i-s Corsat es lenne harom kerdesem:

1. Miert nem tudom lenullazni a kilometer merot?

2. Kormanyzar nem mukodik, mi lehet az oka?

3. Milyen radiot lehet venni bele? Ha pl. a Saturnban veszek egy radiot, akkor az gond nelkul belemegy vagy kell hozza valamilyen atalakito?

Elore is kosz a valaszokat!

Udv!

Szia!

Nem akarlak megbántani sem kiokosítani ezt tudom hozzá fűzni ezek csak feltételezések részemről, remélem más forumtársak is hozzászólnak, és érdemlegesen megmondják mi probléma!

A napi számlálónál van egy kis kiálló kar azzal lehet lenullázni, ha nem akkor valszeg eltört a dolog. Gyakran akkor törik el ha valaki kiszedi az órát és leszedi az előlapját és szarul akarja vissza erőltetni. de ezt ne vedd készpénznek csak egy feltételezés.

Kormányzár nem működik ezt nem tudom, lehet hogy el van törve? azt próbáld meg hogy be dugod a kulcsot elfordítod II állásba mozgatod a kormányt. Ha ezen túl vagy akkor húzd ki a kulcsot ha hallasz egy kattanó hangot akkor jó ha nem akkor már lehet hogy gond van és a kulcsnyílás szürke részének kijebb kell jönnie a fekete karimánál.

Tehát opelos tulajdonság hogy ha kihúzod a gyújtáskapcsolóból a kulcsot ad egy kattanó hangot és a szürke kulcsnyilású műanyag kijebb jön egy kicsit akkor ha elforgatod a kormány be kapcsol és befeszül ez jó!!

Rádió egy nagy kérdés ha neked arra kell hogy valami szóljon nem kell hogy nagy teljesítményű legyen és elég csak a rádió akkor vegyél a vaterán vagy a teszveszen, expresszen gyári rádiót bele 5000 ért.

ha más kell akkor már hangszórókat is célszerű lesz cserélned mert 12 évesen a gyáriak elévődhetnek főleg a habszivacs peremük és nem birják a basszust! (Nálam 15 évesen szakadt körbe az első kettő car 400 gyári fejegységnél)

Akkor már oly mindegy milyet raksz bele pénz kérdés!

Üdv L

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

3. Milyen radiot lehet venni bele? Ha pl. a Saturnban veszek egy radiot, akkor az gond nelkul belemegy vagy kell hozza valamilyen atalakito?

Elore is kosz a valaszokat!

Udv!

Helló!

az első 2 kérdésedhez, nem tudok hozzászólni.... :rolleyes:

Viszont a 3-ra igen:

Az OPEL csak a Blaupunkt rádiót forgalmazza az autóihoz, ezért csak ahhoz nem kell átalakító... ha bármi más tipusút veszel, akkor kell átalakítót is venned hozzá... elvileg, mind1ikhez létezik már átalakító, a lényeg, hogy OPEL- kompatibilis legyen. ;)

Link to comment
Megosztás:

Helló!

az első 2 kérdésedhez, nem tudok hozzászólni.... :rolleyes:

Viszont a 3-ra igen:

Az OPEL csak a Blaupunkt rádiót forgalmazza az autóihoz, ezért csak ahhoz nem kell átalakító... ha bármi más tipusút veszel, akkor kell átalakítót is venned hozzá... elvileg, mind1ikhez létezik már átalakító, a lényeg, hogy OPEL- kompatibilis legyen. ;)

kosz!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudná nekem valaki légyszi mondani, hogyan kell a CDR500-as rádiónak a kódját beütni?? A leírás csak azt mondja, hogy gyújtás, és kód beütése, de hol??

köszi előre is!!

1.gyujtás

2. AS gomb nyomvatart

3.bekapcs.gomb megnyom(csippan) AS gomb nyomva tart!! Kiírja hogy SAFE!

4. kód beüt a csatornagombokkal 1-4 ig (görgeti, mindig 1t növel)

5. AS gomb nyom és nyomva tart, míg nem csippan!

6. örül ha műxik! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.