Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Pollenszűrőt kellene cserélni a C Corsámban, de nem találom. Lehet, hogy ezt csak szervíz tudja megoldani? Gondoltam költség kímélőbb lenne, ha SK csinálnám.

Előre is köszi a segítséget!

Szia!

Igen, meg tudod Te is csinálni, nem kell ahhoz drága szervízbe vinni... :D

A pollenszűrő, az ablaktörlő műanyag fedele alatt van...

Úgy tudsz hozzáférni, hogy a tűzfalra ráhúzott gumicsíkot felszeded,középen látni, hogy a műanyag borítást fel lehet hajtani...(nem kell leszerelni az ablaktörlőt sem, meg az egész borítást sem., úgy mint az akksi kiszedéséhez) na az alatt találod a pollenszűrőt... <_<

a pollenszűrőt csak kihúzod, és beteszed az újat...

Remélem elég jól le sikerült írnom. :huh:

Ha mégsem, akkor szólj, és csinálok képeket róla...

Jó szerelést :D

Link to comment
Megosztás:

Hi!

az lehet, hogy a tigránál (X14XE) külön van a hűtővíz műszer érzékelője mint a "szívatójé"? mert amióta hidegebbek vannak hamarabb kapcsol ki a "szívató" mint nyáron. eddig akkor kapcsolt ki amikor elérte a hőfokmérő az első vonalat. most meg már a vonal előtt. vagy a gomba kezdett el rosszalkodni?

Link to comment
Megosztás:

Hi!

az lehet, hogy a tigránál (X14XE) külön van a hűtővíz műszer érzékelője mint a "szívatójé"? mert amióta hidegebbek vannak hamarabb kapcsol ki a "szívató" mint nyáron. eddig akkor kapcsolt ki amikor elérte a hőfokmérő az első vonalat. most meg már a vonal előtt. vagy a gomba kezdett el rosszalkodni?

Ha jól tudom, akkor az üzemanyagszabályzás általában független a vízhőfoktól, inkább a levegő hőmérsékletét figyeli.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen, meg tudod Te is csinálni, nem kell ahhoz drága szervízbe vinni... :D

A pollenszűrő, az ablaktörlő műanyag fedele alatt van...

Úgy tudsz hozzáférni, hogy a tűzfalra ráhúzott gumicsíkot felszeded,középen látni, hogy a műanyag borítást fel lehet hajtani...(nem kell leszerelni az ablaktörlőt sem, meg az egész borítást sem., úgy mint az akksi kiszedéséhez) na az alatt találod a pollenszűrőt... <_<

a pollenszűrőt csak kihúzod, és beteszed az újat...

Remélem elég jól le sikerült írnom. :huh:

Ha mégsem, akkor szólj, és csinálok képeket róla...

Jó szerelést :D

Helló!

Köszi a segítséget. Túl vagyok rajta, mert jó volt az eligazítás :lol:

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Sziasztok!

Érdeklődnék hogy van-e értelme utólag felszerelhető ködlámpákat felrakni.Vagy nem ér annyit mint a gyári?...sajnos gyárit nem nagyon találok...Bekötése egyszerüen megoldható vagy villamoságival érdemes?ha valaki tud seggítsen köszi

Értelme biztos hogy van, különben olyan nagynevű cégek, mint például a Hella nem foglalkoznának univerzális ködlámpa gyártással, persze az már más kérdés hogy esztétikailag valószínűleg kevésbé illik az autó formájába mint a gyári, de hát ízlések és pofonok. A beszerelésről azt tudom mondani hogy alapesetben nem egy bonyolult dolog, minimális villamossági ismeret birtokában egyszerűen megoldható, de ha nálad ez a kérdés felmerült, akkor inkább vidd szerelőhöz.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

'91es 1.5ös diesel Corsa A-m van. Kissé lompos, kissé itt-ott szétesik, de alapvetően műkszik, ámbár épp a napokban lett egy nagy gebaszom vele: a generátor már nem tölt. Másrészt máshonnan is esnek le kábeleim, arra gondoltam újracserélem az egész villamossági részt. Viszont nem találok sehol Corsa A-hoz sem kapcsolási rajzot sem egyéb szerelési útmutatót.

Nagyon megköszönném ha segítenétek!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
1. a centrál vezetékeinek kötésére (a centrálon nem ilyen színű vezetékek vannak)

2. Green/black output window rise kötésére

3. Továbbá a Green-től lefelé a White -ig, hogy melyiket hova kell kötni

Ha tudsz, kérlek segíts! Köszönöm szépen! G.

Gyári kp zár van benne?

Mennyire vagy jártas az elektronikában és a kocsid szétszedésében? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Leírom,hogy szerintem melyik mi,de bekötni neked kell majd.

Véleményem szerint,ha ilyet nem csináltál még,jobb lenne ha elvinnéd olyanhoz,aki csinált már ilyet,mert elég nagy kárt tudsz tenni a kocsi elektromos rendszereiben,ha valamit elbaltázol.

Green/black-ablakemelőhöz kimenet

Green-relékimenet csomagtérzárhoz

Pink-sziréna

Blue-belsővillágításkapcsoló(negatív)

Purple-gyujtáskapcsolt negatív

Orange-fékpedálkapcsoló +12V-ra

White-gyujtáskapcsolt +12V

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Helló

Egy olyan kérdésem lenne,h milyen okai lehetnek annak,h nem jó a km óra.Eddig működött.

Javítottam a kijelzőt és talán azóta nem jó.Lehet hozzá vmi köze?

Egyébként b corsa ha számít vmit.

Várok minden szerelési,szétszedési tanácsot.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.