Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Sziasztok,

tudna nekem segíteni valaki abban, hogy az alapjárati motort (X14XE) érdemes-e magam kiszerelni, és kitisztítani, vagy elég nagy a rizikó. Ha egy megbízható szervizt ajánlotok, akkor nem amatőrösködöm, mivel még a pontos helyét sem igazán tudom, csak leírásokból gondolom, hogy az.

Az alapproblémám az, hogy egyenetlen az alapjárat (ezt jelzi a műszerfali diagnosztika lámpa is), de nem mindig. Ezt ajánlották, illetve egy WYNN'S injector cleaner-t.

Akár tigra,akár B Corsa,ha nem születtél nőgyógyász kezekkel felejtsd el az otthon szerelést.

Nem érdemes ilyen tisztítókra költeni,ki kell szedni,kitakarítani és ha kaka cserélni.

Az egyenetlen alapjárat lehet mástól is,másrészt egy XE-nek soha nem lesz beton alapjárat,mindig ugrál egy picit.

Link to comment
Megosztás:

Akár tigra,akár B Corsa,ha nem születtél nőgyógyász kezekkel felejtsd el az otthon szerelést.

Nem érdemes ilyen tisztítókra költeni,ki kell szedni,kitakarítani és ha kaka cserélni.

Az egyenetlen alapjárat lehet mástól is,másrészt egy XE-nek soha nem lesz beton alapjárat,mindig ugrál egy picit.

Köszi. CORSA B-ről van szó (96-os), és nem kell beton alapjárat, elég, ha csak egyenletes, és nem világít a lámpa. Szervizt tudsz ajánlani?

Link to comment
Megosztás:

Köszi. CORSA B-ről van szó (96-os), és nem kell beton alapjárat, elég, ha csak egyenletes, és nem világít a lámpa. Szervizt tudsz ajánlani?

Vagy inkább szerelőt? Néhány nappal ez elött volt olyan jelenségem, hogy felvillant a diagnosztika lámpa, és az autó le is állt. Megállapították, hogy a kipufogógáz visszavezetésénél levő valamilyen szenzor, és mivel vezérműszíjat kellet cserélnem, egyben ellenőrizték ezt is, és nem találtak benne hibát.

Link to comment
Megosztás:

Vagy inkább szerelőt? Néhány nappal ez elött volt olyan jelenségem, hogy felvillant a diagnosztika lámpa, és az autó le is állt. Megállapították, hogy a kipufogógáz visszavezetésénél levő valamilyen szenzor, és mivel vezérműszíjat kellet cserélnem, egyben ellenőrizték ezt is, és nem találtak benne hibát.

Az AGR hiba lesz.

Ki kell takarítani higítóval és egy ideig jó lesz megint.Sajnos XE betegség.

Viszont ha már az kivan szedve,akkor a két benzincsövet kell levenni és hozzá lehet férni aránylag kényelmesen az alapjáratihoz is.

Kivenni,óvatosan féktisztítóval megtakarítani,a folytószelepházat is kitörölni,ellenőrizni,hogy az alapjárati tengelye lötyög-e,ha nagyon lötyög,akkor csere.Lehet jó állapotú bontott is.

Érdemes még átnézni a szívó oldal és a folytószelepház közötti 5 centis gumicsövet,hajszálrepedések szoktak rajta lenni,az is okozhat egyenetlen alapjáratot.Gyárilag 7EFt,érdemesebb Homasítában venni hozzá gumicsövet,a megfelelő átmérőben 1500Ft-ért.

Persze gyertyák,gyetyakábelek is cserélendők,ha nagyon kaka állapotban vannak.

Link to comment
Megosztás:

Az AGR hiba lesz.

Ki kell takarítani higítóval és egy ideig jó lesz megint.Sajnos XE betegség.

Viszont ha már az kivan szedve,akkor a két benzincsövet kell levenni és hozzá lehet férni aránylag kényelmesen az alapjáratihoz is.

Kivenni,óvatosan féktisztítóval megtakarítani,a folytószelepházat is kitörölni,ellenőrizni,hogy az alapjárati tengelye lötyög-e,ha nagyon lötyög,akkor csere.Lehet jó állapotú bontott is.

Érdemes még átnézni a szívó oldal és a folytószelepház közötti 5 centis gumicsövet,hajszálrepedések szoktak rajta lenni,az is okozhat egyenetlen alapjáratot.Gyárilag 7EFt,érdemesebb Homasítában venni hozzá gumicsövet,a megfelelő átmérőben 1500Ft-ért.

Persze gyertyák,gyetyakábelek is cserélendők,ha nagyon kaka állapotban vannak.

Köszi, ez elég részletes volt, de ezt én nem tudom szakszerűen végrehajtani. Tudsz javasolni rá szakembert, földi áron?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

CORSA B-hez keresek gyári kilométer spirált, mert az utángyártott zakatol. Hol kapok ilyet, Tud valaki segíteni? Előre is köszi Üdv

Ha valamelyik cartársnak nincs, akkor pl. Bárdinál, vagy a UNIX-nál.

Hozzád legközelebb a III.Kerületben van boltja mindkét cégnek, ha jól láttam. 3-4ezer HUF környékén adják.

Link to comment
Megosztás:

Ha valamelyik cartársnak nincs, akkor pl. Bárdinál, vagy a UNIX-nál.

Hozzád legközelebb a III.Kerületben van boltja mindkét cégnek, ha jól láttam. 3-4ezer HUF környékén adják.

Köszi, felhívtam az I. kerületi Bárdit (nekem az közel van), 3,500 Ft, de az sem eredeti, panasz viszont nem volt rá. A Maxabo-nál 10,500 t-ért adják a gyárit. Most még egy kicsit babrálok rajta - zsírzás, lerövidített csatlakozás, stb-, és ha ez sem hoz javulást, akkor veszek egy másikat. Üdv...

Link to comment
Megosztás:

A TP szenzor:

A TP szenzor = throttle position, vagyis fojtószelep állás érzékelő megmondja az ECU-nak, hogy a fojtószelep milyen pozícióban van. Az érzékelő 0,5 V körüli értéket ad, a teljesen zárt, 4,5V körüli értéket ad a teljesen nyitott folytószelep állásnál. Az alsó érték pontosan 0,45V, ha a fojtószelep teljesen zárt. Kritikus, hogy a TP szenzor jól legyen beállítva, mert az ECU ebből tudja, hogy a fojtószelep nyugalmi pozícióban van és alapjáraton kell üzemelni (alapjárati zárt, visszacsatolt ciklus), vagy a fojtószelep zárva van terhelés alatt és az injektorokat ki kell kapcsolni (tolóüzem). ECU csere esetén, az eltérő belső tápellátás karakterisztikája kis mértékben megváltoztathatja a TP szenzor feszültségeit. Néhány esetben az alapérték 0,5V fölé kerül. A TP szenzort gyárilag állítják be és meghibásodása esetén a fojtószelep házzal kell cserélni. Néha előfordul az elállítódás.Ha a TP szenzor negatívra van állítva (0,45V alatti értéket mutat teljesen zárt fojtószelepnél), akkor ha a fojtószelep lassan nyílik, az ECU akkor is azt hiszi, hogy a fojtószelep még zárva van, és alkalmazza a tolóüzemi üzemmódot, vagyis elveszi a benzint 1400 vagy 1800 -as fordulatoknál. Ez gyakran okoz lüktetést kb 800 és 1800-as fordulat között. Ugyanekkor az autó rángatni is fog amikor alacsony fordulatokon vezetünk.

Ha a TP szenzor pozitívra van állítva (0,45V fölötti értéket ad teljesen zárt fojtószelepnél), a tolóüzem nem fog működni, és az ECU nem futtatja a helyes alapjárati rutinokat sem, az alapjárat nem lesz nyugodt.

Inkább jobb, ha kicsit negatívra van hangolva a TP szenzor, de legjobb a 0.45 V-os pontos beállítás.

Ha a TP szenzor meghibásodik, az ECU egy backup programra fut, mivel innentől nem tudja, hogy mikor kell alapjáraton tartani a fordulatot és mikor adtak gázt. Ekkor egy 2000 körüli fordulaton tartja az "alapjárati" fordulatot, amivel el lehet gördülni az első szervízig. (próbáljuk ki, húzzuk le a TP szenzor csatlakozóját). Ha túlságosan alacson az alsó feszültség érték, vagy megszakadt a kapcsolat a szenzorral, az ECU észleli a hibát és tárolja, a MIL led kigyullad. A szervíz csatlakozót rövidre zárva a hibakódal villog a MIL led. Ez a kód természetesen kiolvasható PGM-FI teszterrel is.A TP érzékelő, egy a fojtószeleppel egytengelyű 5 kohm-os potenciométer, ami 5V-os tápfeszültséget kap és feszültségosztóként üzemel. A TP szenzor 3 pólusú csatlakozóval csatlakozik a rendszerre. Az 1. és 3. (két szélső) lábán kapja az 5V-ot. Elsőként ezt ellenőrizzük, hogy meg van-e az 5V. Az 1. és 2. vagy a 2.és 3. pont között OHM mérővel mérhetjük ki a különböző fojtószelepállásokhoz tartozó ellenállás értéket. A vizsgálat során a fojtószelep lassú mozgatásával nem változhat nagyot, nem ugrálhat az ellenállás. Célszerű ezt analóg multiméterrel kimérni. A csatlakozót visszadugva, gyujtást adva ellenőrizhetjük a két végálláshoz tartozó feszültségeket is (0,5V, 4,5V).

hy nekem az ecu lett cserélve Hogy lehet beállitani a tp szenzor értékét mer magas előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Köszi, felhívtam az I. kerületi Bárdit (nekem az közel van), 3,500 Ft, de az sem eredeti, panasz viszont nem volt rá. A Maxabo-nál 10,500 t-ért adják a gyárit. Most még egy kicsit babrálok rajta - zsírzás, lerövidített csatlakozás, stb-, és ha ez sem hoz javulást, akkor veszek egy másikat. Üdv...

Helló!

Szerintem ne vegyél a bárdinál utángyártottat, mert nekem is azt mondák, hogy nem volt panasz, megvettem és azóta áldom is őket, mert ár megöl a handja, annyira szar! Csak gyárit vegyél sztem! Drága, de legalább jó is! G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Szükségem lenne a segítségetekre. 96-os B Corsa, vettem két motoros lámpát, minden jó kábelek csatik gyáriag benne. A probléma a következő. Ha 0ra állítom és utána lehúzom 1re akkor meg sem mozdulnak a lámpák, ha 2re akkor lejönnek és ha ezután visszaállítom 1re akkor felmennek szépek 1re. Hol keressem a hibát állítómotor, kapcsoló?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy '97es 1.4es tigrával rendelkezem. Az utóbbi időben időnként olyan jelenséget tapasztaltam, hogy menet közben kigyullad a szervíz lámpa, aztán az olaj és aksi lámpa egyszerre, ezután néhány másodperc és leáll a motor. Ez eddig 4szer fordult elő, eddig mindig simán kis pihenés után indult pöccre. Rátették diagnosztikára, és semmi hibakód. Mostanra viszont már eljutottunk odáig, hogy ugyanez végigjátszódik, viszont már el sem indul úgy, hgoy nem néhány másodperc alatt ne villanna ki a szervíz lámpa és a folyamat utána ismert.

Eddig néha ezen felül előfordult nagyon ritkán még az is, hogy ingadozott az alapjára. Szerintem a kettő valahogy összefügghet. Aztán persze lehet, hogy semmi köze egymáshoz. ;)

Fogalmam sincs mi lehet a baja. Sajnos nem vagyok autószaki... Tudnátok segíteni? esetleg valami ötlet?

Előre is köszi,

Évi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy '97es 1.4es tigrával rendelkezem. Az utóbbi időben időnként olyan jelenséget tapasztaltam, hogy menet közben kigyullad a szervíz lámpa, aztán az olaj és aksi lámpa egyszerre, ezután néhány másodperc és leáll a motor. Ez eddig 4szer fordult elő, eddig mindig simán kis pihenés után indult pöccre. Rátették diagnosztikára, és semmi hibakód. Mostanra viszont már eljutottunk odáig, hogy ugyanez végigjátszódik, viszont már el sem indul úgy, hgoy nem néhány másodperc alatt ne villanna ki a szervíz lámpa és a folyamat utána ismert.

Eddig néha ezen felül előfordult nagyon ritkán még az is, hogy ingadozott az alapjára. Szerintem a kettő valahogy összefügghet. Aztán persze lehet, hogy semmi köze egymáshoz. ;)

Fogalmam sincs mi lehet a baja. Sajnos nem vagyok autószaki... Tudnátok segíteni? esetleg valami ötlet?

Előre is köszi,

Évi

Kellene a motorkód ehhez,de sejtésem szerint az X14XE lesz.

Egyenletes menet közben áll le vagy lassításkor?Esetleg induláskor?

Link to comment
Megosztás:

Kellene a motorkód ehhez,de sejtésem szerint az X14XE lesz.

Egyenletes menet közben áll le vagy lassításkor?Esetleg induláskor?

Motorkódot jól gondoltad: X14XE

Előfordult a probléma lassításkor, gyorsításkor és egyenletes menetnél is... de mindig csak menet közben. Mostmár közvetlen indítás után is, tehát nem tudok hiba nélkül menni autóval. De ez már tényleg csak végső elfajulás.

Link to comment
Megosztás:

Motorkódot jól gondoltad: X14XE

Előfordult a probléma lassításkor, gyorsításkor és egyenletes menetnél is... de mindig csak menet közben. Mostmár közvetlen indítás után is, tehát nem tudok hiba nélkül menni autóval. De ez már tényleg csak végső elfajulás.

Sok dolgot megnéznék első körben:

-AC relé

-generátor

-kábelek

-csatlakozások

Így elég nehéz behatárolni mi lehet...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy kis tanácsra lenne szükségem. Van egy 1.7 ISUZU dízel 98as Corsa Combom. Most volt rajta olajcsere. Kb. 200 kilométert tettem meg az autóval és az olajszint kb. 2-3 decivel emelkedett. Az olaj fekete és nem habos. A motor szépen jár pöcre indul, izzító gyertya csere olajszűrő levegőszűrő, üzemanyagszűrő csere megvolt. Mi kerülhet az olajba? Gondolom vagy víz vagy gázolaj? Ha víz lenne akkor habos lenne, de nem az olaj sötét be is feketedett. Amennyiben üzemanyag kerül bele akkor melyik alkatrész lehet a bűnös- Porlasztó? Adagoló?

Minden tanácsnak örülnék. Köszi előre is.

Istvan1st

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki találkozott már hasonló problémával. Corsa B Gsi-m van '94-es. Egyik pillanatról a másikra el kezdett 11-12 litert fogyasztani az autó és nagyon sokszor megtorpan menet közben. Folytószelep-potmétert villogott ki. Kicseréltem gyárira. A lambda-szonda egy hónapja lett cserélve, a kompressziót bemértük, egyenlően 13.5 mindenhol. A legészrevehetőbb dolog, hogy gázadásnál nem egyből pörög fel hanem visszaesik a fordulatszám és úgy indul meg. 3500-ig nagyon gyenge onnan megindul de ha ezen a fordulaton megyek vele hosszabb ideig akkor kb. 2 percenként megmegtorpan, elfogy az erő... Nem bírok vele. Benzinszívattyú? Segítsetek , mert megeszi a lelkem!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki találkozott már hasonló problémával. Corsa B Gsi-m van '94-es. Egyik pillanatról a másikra el kezdett 11-12 litert fogyasztani az autó és nagyon sokszor megtorpan menet közben. Folytószelep-potmétert villogott ki. Kicseréltem gyárira. A lambda-szonda egy hónapja lett cserélve, a kompressziót bemértük, egyenlően 13.5 mindenhol. A legészrevehetőbb dolog, hogy gázadásnál nem egyből pörög fel hanem visszaesik a fordulatszám és úgy indul meg. 3500-ig nagyon gyenge onnan megindul de ha ezen a fordulaton megyek vele hosszabb ideig akkor kb. 2 percenként megmegtorpan, elfogy az erő... Nem bírok vele. Benzinszívattyú? Segítsetek , mert megeszi a lelkem!!!

Elég lett volna egy helyre is beírni! ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.