Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. C14NZ, B corsa-val kapcsolatban.

Kicserélték anno a „középkonzol” világítást. A csere jól sikerült, sötétben szépen világit.

1 hónap után azonban sajnos jelentkezett az 1. probléma. Arra lettem figyelmes, hogy a fenti kijelző órája elfelejtette a beállítást, a dátum pedig visszaállt a 1993.12.31-re.

Majd alig telt el egy kis idő a következő probléma érkezéséig. A bekapcsolt rádiót csak akkor tudtam kikapcsolni, ha felkapcsoltam a parkoló vagy a tompított világítást.

Idő, pénz hiányában így közlekedtem, mígnem eljutottam oda, hogy menet közben sötét lett a kijelző és a rádión nem lehetett állomást válltani, sem kikapcsolni, csak a hangerőt lehetett szabályozni. Néha egy kis ütögetés a műszerfal tetejére, segített. Viszont félelmetes érzés hogy az autó leállításakor, a bekapcsolt rádiót nem sikerült kikapcsolni, hiába vertem, csapkodtam szét a műszerfalat, a kijelző sötét maradt.

Gondoltam megkérdezem Tőletek, hátha találkoztatok ilyen jellegű problémával.

A másik kérdés, a műszeregység cserével kapcsolatban lenne. Végigolvastam a hozzászólásokat, és azt szeretném, ha valaki elmondaná, hol tudom lekötni a bowdent a váltóról.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!Következö problémáim volnának egy opel corsa B x12sz motorszámuval.

1, Ha kicsit igyekszem,probálok előzni gyorsitás utána lassitani mindig kigyulad a "kis sárga lámpa egy motor és benne egy kis villám!"

Semmi konkrét bajt nem észlelek utánna.

2, intenziv fékwzésnél rázza az orát a kocsi.A féktárcsa lehet a bünös vagy esetleg kopo alkatrész?Tavaly nyáron lett csrélve a fékek(tárcsa+fékpofák)

Köszönöm a segitségeteket.

Link to comment
Megosztás:

hello c20xe motorom van és mért lehet az hogy elindítom megy egy db ig és megáll de pöcre indul utána is és elakarol vele indulni sebességbe teszem adok neki egyk is gáz 2000 körüli fordulaton és fuldoklik nem akar menni mindig megáll ha picit járatom alaphelyzetbe ugy hogy nyomom a gázt áttmelegszik és semmi gondom sincs vele szinte alapjáraton megindul mitől lehet ez? az elektronika aztirja hogy Bütykös tengely 93 pozícionáló szenzor – feszültség túl alacsony 13 Lambda szonda – nincs feszültségváltozás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Könnyűfém felni krómozásban kellene egy kis segítség, mert az enyémek elég ramaty állapotban vannak. Újra kellene őket krómozni. Nem tudjátok, h. merre csinálnak ilyesmit Kecskemét környékén? a Galvan systems nem jöhet szóba, mert ők nem vállalják.

A segítséget előre is köcce.

Atis

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretnék segítséget kérni, opel a corsa hibakód kiolvasás során 35-ös hibakód jött ki, ami alapjárat léptető motor hibára utal, időnként jött elő a sárga lámpa és utánna nem aludt már ki, most a kontaktokat megtisztítottam, és nem ég a sárga lámpa, de a hibakódot még villogja!

Hogyan lehet kitörölni az eltárolt hibákat?

Valamint a léptető motor hibával házi barkácsban lehet valamivel próbálkozni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van a B Corsa-mal, hogy a bal első elektromos ablakom nem akar felhúzodni! A jelenség az, hogy elindul felfelé és kezd az üveg előre bukni, majd megszorul és vissza lemegy.

Mivel lehet a gond?

Köszi előre is!

G.

Ha lekapod az ajtókárpitot tudsz rajta állítani elvileg még,de lehet,hogy csak a hátsó sínből ugrott ki az üveg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A C-s corsa-m van , és a napokban vettem bele egy C corsa-ba való gyári CD-s rádiót.

A problémám az lenne, h egyik csatlakozó sem stimmel, se a rádióhoz nem jó, se a másikhoz.

És még a befogatás sem.

Nem tudom átalakítót lehet-e valahol kapni?

Tudna valaki segíteni, h mit tudnék tenni?

üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A C-s corsa-m van , és a napokban vettem bele egy C corsa-ba való gyári CD-s rádiót.

A problémám az lenne, h egyik csatlakozó sem stimmel, se a rádióhoz nem jó, se a másikhoz.

És még a befogatás sem.

Nem tudom átalakítót lehet-e valahol kapni?

Tudna valaki segíteni, h mit tudnék tenni?

üdv

Akkor tuti nem gyári a rádió.

Nem D Corsá-é?

Link to comment
Megosztás:

Hali Nektek.

Olvastam mindazoknak a hozzászólásait, akik a hidrótőke, és olajnyomás témában írtak. Az én kis x12sz-mnél is ez a baj, de Ő úgy produkálja "a" hangokat, hogy a reggeli inditás után, mig a viz elnem indul, addig rettenetesen kopog! Aztán alapjáraton nem hallani, de ha gázt adok és normálisan váltogatok , akkor megint szól. Én is cseréltem tőkéket, uj olaj, meg minden ami kell. Azt hittem elmúlik a dolog de nem.

Most jön az olajpumpa és a biztonsági szelep átnézése. De mi a következő lépés ha az sem segít?

Tud Valaki valami megfejtést? (elözmények: Corsa B topic, 52. oldal)

Köszi Zsóti

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Lenne 1 műszaki jellegű problémám. Nos egy c12nz motoros b corsa-ról lenne szó. Szoval szereztem egy fordulatszámmérős gsi műszercsoportot, de rájöttem hogy nincs előkészítve a kábelezés hogy működjön is. Valaki tudna nekem segíteni ebben hogy a műszer csatlakozóján melyik pontra kell rávezérelni a főtengely vagy gyujtótrafó jelét? Segítsetek könyörgöm, mert nincs 1 kép a neten ami jelölné.

Ja és ha vkinek van b corsa elektromos ablakemelője ami eladó, írjon nekem.

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne 1 műszaki jellegű problémám. Nos egy c12nz motoros b corsa-ról lenne szó. Szoval szereztem egy fordulatszámmérős gsi műszercsoportot, de rájöttem hogy nincs előkészítve a kábelezés hogy működjön is. Valaki tudna nekem segíteni ebben hogy a műszer csatlakozóján melyik pontra kell rávezérelni a főtengely vagy gyujtótrafó jelét? Segítsetek könyörgöm, mert nincs 1 kép a neten ami jelölné.

Ja és ha vkinek van b corsa elektromos ablakemelője ami eladó, írjon nekem.

Köszi a segítséget.

Nem a trafóról kell a jelet venni. Az ECU-ról kapja a jelet. Nekem ugyan astrám van, de a C14NZ szinte uaz. Ennél egy zöld vezetékről kell levenni a jelet.

Kép.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne 1 műszaki jellegű problémám. Nos egy c12nz motoros b corsa-ról lenne szó. Szoval szereztem egy fordulatszámmérős gsi műszercsoportot, de rájöttem hogy nincs előkészítve a kábelezés hogy működjön is. Valaki tudna nekem segíteni ebben hogy a műszer csatlakozóján melyik pontra kell rávezérelni a főtengely vagy gyujtótrafó jelét? Segítsetek könyörgöm, mert nincs 1 kép a neten ami jelölné.

Ja és ha vkinek van b corsa elektromos ablakemelője ami eladó, írjon nekem.

Köszi a segítséget.

Ciao! a Corsa B topicban a 1018-as hozzászólásomat csekkold le. Ebben le van írva minden részletesen.

de így a legegyszerűbb: http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=488340

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy fékolaj cserénél helyes-e az alábbi sorrend:

Hátsó jobb

Hátsó bal

Első jobb

Első bal

?

1.4 benzines B Corsa

Köszönöm!

G.

Tökéletes!Mindig a legtávolabbitól kezded és haladsz a főmunkahengerhez közelebb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, még egy kérdés lenne.. A napokban ki kellett cserélnem a szelepfedél tömítést és amit alatta láttam az elkeserített egy pöttyet. Ugye ha az olajszint megvan és az olajpumpa is működik akkor minden rendben kell hogy legyen. Az olajbeöntö nyílás felöli oldalon, asszem a 4-es hengernél az egyik excenter fullra be van marva és meg is van kopva keményen. Gondolom ettől van olyan hangja mint 1 diesel Mazdának. NEM KAP OLAJAT, de csak az a 2 excenter, a többi tocsog benne. Mi lehet a gond? hol találom az olajcsatornákat? Lehet hogy eltömődött. Az már biztos hogy vezérműtengely csere lesz, de ha már szétszedjük mire figyeljünk nagyon oda?

Ez egy c12nz motor.

Köszi a választ előre is. Sziasztok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.