Ugrás a tartalomhoz

• Loading Countdowns
Fotó

Általános műszaki problémák/kérdések

• Lezárt téma A téma zárva.
1514 válasz erre a témára

#601 warwolf

warwolf

Termikbetyár

• Opel Klub, Kecskemét
  • 20.952 Hozzászólás:

Elküldve: 2007 szeptember 04 - 07:06

semmilyen contoroll lámpa nem világít, s fél perc után minden rendben is van, onnantól minden jól is üzemel...

Mint amikor lekoszolódik az alapjárati léptető.........Ha beáll, akkor lesz kontrol lámpa....Addig meg ilyesmi a jelenség.Szerintem. :unsure:
Azért kezdtem el repülni,hogy szabadabbnak érezzem magam a mindennapi gályázás közepette

#602 Tozsef

Tozsef
  • Fórumlakó
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007 szeptember 12 - 19:58

Sziasztok
ASR utólag beépíthető Corsa C-be ?

Tozsef

#603 Vandis

Vandis

Újonc

• Fórumlakó
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 2007 szeptember 20 - 07:01

Üdv!

Azt szeretném megtudakolni tőletek, hogy mitől van az, ha a kézifék nem fog - úgy nagyjából. Csak beállítás kérdése, vagy a fékekkel van baj? Csak azért kérdezem, hogy ne legyek felkészületlen a témában :wacko: Gondolom ezt a részt nem érdemes házilag megpiszkálni.
Érdekes, hogy ez a probléma nekem mumusom. Eddig egyik autómon sem volt jó a kézifék, pedig nagyon félek az elgurulástól, és lejtőn parkolástól. Márpedig itt nálunk igen dimbes-dombos területek vannak :unsure:

A másik a kuplung. Azt mondják a többiek, hogy baj van vele, mert nagyon mélyen fog. Én úgy tudom, van, aki direkt így állítja be (pl. tesóm), hogy jobban lehessen indulni az autóval. Vagy ez így nem korrekt? Persze azért megnézetjük :lol:

üdv.
V

#604 warwolf

warwolf

Termikbetyár

• Opel Klub, Kecskemét
  • 20.952 Hozzászólás:

Elküldve: 2007 szeptember 20 - 11:54

Üdv!

Azt szeretném megtudakolni tőletek, hogy mitől van az, ha a kézifék nem fog - úgy nagyjából. Csak beállítás kérdése, vagy a fékekkel van baj? Csak azért kérdezem, hogy ne legyek felkészületlen a témában :wacko: Gondolom ezt a részt nem érdemes házilag megpiszkálni.
Érdekes, hogy ez a probléma nekem mumusom. Eddig egyik autómon sem volt jó a kézifék, pedig nagyon félek az elgurulástól, és lejtőn parkolástól. Márpedig itt nálunk igen dimbes-dombos területek vannak :unsure:

A másik a kuplung. Azt mondják a többiek, hogy baj van vele, mert nagyon mélyen fog. Én úgy tudom, van, aki direkt így állítja be (pl. tesóm), hogy jobban lehessen indulni az autóval. Vagy ez így nem korrekt? Persze azért megnézetjük :lol:

üdv.
V

A kézifék csupán beállítás kérdése.A kuplung pedig ugyancsak, bár Opeléknél mindig is érdekesen bent fogott a kuplung, akármelyikkel is mentem.Ilyen volt hawer E Kadetje, v. az Astrám.
Azért kezdtem el repülni,hogy szabadabbnak érezzem magam a mindennapi gályázás közepette

#605 IMPi

IMPi
  • Fórumlakó
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007 szeptember 23 - 19:48

Sziasztok! Egykis segítségre lenne szükségem, nekem egy 1.4-es 84-Le (C14SE asszem ez a motortip kód) Corsa-m van és az a bajom vele hogy 100nál 3000et pörög(5.ben ), kicsit sokkalom ez az első "kis"köbcentis autóm, az összes többi autónál amit eddig vezettem max 2200-as fordulat volt 100on, szóval ez a normális vagy nem a hozzá való váltó van rajta ?
PLs segítsetek nagyon fontos!

Előre is Köszi! Üdv IMPi

#606 warwolf

warwolf

Termikbetyár

• Opel Klub, Kecskemét
  • 20.952 Hozzászólás:

Elküldve: 2007 szeptember 23 - 21:05

Sziasztok! Egykis segítségre lenne szükségem, nekem egy 1.4-es 84-Le (C14SE asszem ez a motortip kód) Corsa-m van és az a bajom vele hogy 100nál 3000et pörög(5.ben ), kicsit sokkalom ez az első "kis"köbcentis autóm, az összes többi autónál amit eddig vezettem max 2200-as fordulat volt 100on, szóval ez a normális vagy nem a hozzá való váltó van rajta ?
PLs segítsetek nagyon fontos!

Előre is Köszi! Üdv IMPi

Mivel jó eséllyel F13CR (rövid) váltót tettek a tiédbe, így normális.Az a motor nagyon sok Corsás álma ám.......meg Astrásé is! :lol:

#607 Kacsero

Kacsero

KOMA tag...

• Opel Klub, Kecskemét
  • 4.976 Hozzászólás:

Elküldve: 2007 szeptember 23 - 21:20

.... Corsa-m van és az a bajom vele hogy 100nál 3000et pörög(5.ben ), kicsit sokkalom ez az első "kis"köbcentis autóm, az összes többi autónál amit eddig vezettem max 2200-as fordulat volt 100on, szóval ez a normális vagy nem a hozzá való váltó van rajta ?

Most így fejből nem tudom, hogy az enyim mennyit pörög , de holnap megnézem, és megmondom, hogy az jó-e úgy :lol:
De sztem, úgy normális...
"A Biblia azt mondja: Szeresd felebarátaid! A Káma Szútra megmutatja, hogyan."

#608 Vandis

Vandis

Újonc

• Fórumlakó
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 2007 szeptember 24 - 08:33

Úgy látszik, minden normális a kis autómon, amit nem érzek annak :lol:
De mégiscsak kéne nekem egy műszaki leírás. Valamelyik fórumon itt találtam egy linket C corsa műszaki leíráshoz, de B-re nem találtam.
Tudnátok segíteni, hogy van-e ilyen a neten?

üdv.
Vandis

#609 Kacsero

Kacsero

KOMA tag...

• Opel Klub, Kecskemét
  • 4.976 Hozzászólás:

Elküldve: 2007 szeptember 24 - 14:22

... 100nál 3000et pörög(5.ben ).....

Na, megnéztem az enyim is annyit pörög 5.-ben 100nál :lol:
"A Biblia azt mondja: Szeresd felebarátaid! A Káma Szútra megmutatja, hogyan."

#610 tgabika76

tgabika76

Fórumlakó

• Moderátorok
  • 9.365 Hozzászólás:

Elküldve: 2007 szeptember 24 - 16:07

Úgy látszik, minden normális a kis autómon, amit nem érzek annak :lol:
De mégiscsak kéne nekem egy műszaki leírás. Valamelyik fórumon itt találtam egy linket C corsa műszaki leíráshoz, de B-re nem találtam.
Tudnátok segíteni, hogy van-e ilyen a neten?

üdv.
Vandis

Nekem van német nyelvű ha az jó (Opel Corsa B/Tigra - So wird's gemacht)

Astra Coupé Bertone Z18XE (2001) MTB Fahrzeughtechnik Stufe 1 263820.pngGyárilag: elektromos ablak, elektromos tükör, 4 légzsák, multikormányUtólagos beszerelés: xenon/projektoros lámpa, tempomat, CCLED, Insignia ablakmosófúvókák, Omega B állítható intervallumú ablaktörlőkar, Veramon BC, félautomata klíma, daylight, hűthető kesztyűtartó, autokróm belső visszapillantó tükör, kikapcsolható kipörgésgátló, ülésfűtés, megvilágított sminktükör az utasoldalon. Folyt. köv.

Corsa C Z10XE (2002)485571.pngGyárilag: full fapad, se központizár, se elektromos ablak, de még ABS, sőt szervókormány sincs. Mindössze 1db légzsák van a vezetőoldalon, meg egy gyári vonóhorog.

#611 Stefan

Stefan

gyíkos Surda

• Fórumlakó
  • 8.789 Hozzászólás:

Elküldve: 2007 szeptember 26 - 11:21

Van valami tippetek C14NZ-nél (91'Corsa-A) alapjárati szabályzó léptetőmotor hibára?

- Már ki lett cserélve (igaz nem új), de még mindíg gond és a motor is néha felpörög, egyenletlen (lassan áll be), amikor vissza kellene állnia alapjáratra. Piros lámpánál hallani a motoron, hogy ingadozik, aztán egy idő után jó lesz.
- A motorhibajelző világít, mostmár egyre hamarabb indulás után. Egy ideig csak akkor kezdett világítani, amikor bemelegedett a motor, de ami még érdekes, hogy volt olyan (főleg, ha egyenletesen mentem autópályán), hogy elő sem jött a hiba, csak amikor már gyakori volt az elindulás megállás (városban pl.), de volt olyan is, hogy leállítottam és még viszonylag melegen megint elindultam, akkor nem jött elő, szóval eléggé véletlenszerű látszólag.

Kiolvasva 35 -ös hibakódot villog ki, ami elvileg a léptetőmotor, de ezek szerint valami más okozhatja?

Nemrég láttam valamelyik topikban, hogy valakinek hasonló problémai voltak ugyanilyen motorral,
csak Astra-F -ben, de most nem találom. Pedig úgy emlékszem ott csak kipucolt valamit és azóta jó
(meg valami vákumcső is rémlik, de ezt is néztem már, meg lehet, hogy ez valami másra volt jó) :lol:

#612 Xplosive

Xplosive
  • Fórumlakó
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007 október 02 - 12:33

Sziasztok opelguruk!

Kellene nekem egy kis segitseg.
Szoval van nekem egy opel (vauxhall) corsa 1.5 d - m, 95 os.
Vasaroltam hozza egy elektromos kormanyszervot.
ez lenne az:
http://keptarhelyem....php?imgid=10856
Szoval van valakinek valami otlete ennek a bekotesevel kapcsolatban?
En angliaban elek, elvittem mar ket szerelohoz is de mindketten bamban altak a problema elott.
a szerbo szinten egy b s corsabol valo, de nem 1.5 diesel bol.
segitsetek legyszi.

#613 Vandis

Vandis

Újonc

• Fórumlakó
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 2007 október 12 - 21:21

Nekem van német nyelvű ha az jó (Opel Corsa B/Tigra - So wird's gemacht)

Ó, nekem tökéletes lenne az is, ha corsa B 97-ről van benne szó!!!!
Hogyér', miér' adnád?! :lol:

#614 Vandis

Vandis

Újonc

• Fórumlakó
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 2007 október 12 - 22:07

Közben felmerült itt egy technikai kérdés a benzintankkal és mérővel kapcsolatban:
Lehet a benzintankba terelőlapokat rakni, hogy kevésbé lötyögjön a lé? Vagy ez nagyon drága, és gázos?
Esetleg tankcsere bontottra? Más típusra? (pl. corsa C - ha abban van)?

#615 uhuhu

uhuhu

Fórumlakó

• MOTE klubtag
  • 14.101 Hozzászólás:

Elküldve: 2007 október 13 - 06:22

Sziasztok opelguruk!

Kellene nekem egy kis segitseg.
Szoval van nekem egy opel (vauxhall) corsa 1.5 d - m, 95 os.
Vasaroltam hozza egy elektromos kormanyszervot.
ez lenne az:
http://keptarhelyem....php?imgid=10856
Szoval van valakinek valami otlete ennek a bekotesevel kapcsolatban?
En angliaban elek, elvittem mar ket szerelohoz is de mindketten bamban altak a problema elott.
a szerbo szinten egy b s corsabol valo, de nem 1.5 diesel bol.
segitsetek legyszi.

szerintem 95 ben sima olajos szervo volt a corsa B ben...

#616 tgabika76

tgabika76

Fórumlakó

• Moderátorok
  • 9.365 Hozzászólás:

Elküldve: 2007 október 13 - 07:06

Ó, nekem tökéletes lenne az is, ha corsa B 97-ről van benne szó!!!!
Hogyér', miér' adnád?! :lol:

Ahogy nézem a teljes Corsa B palettát felöleli '93-'00-ig.
Elektronikus formában van meg, ha küldesz egy e-mailcímet privát üzenetben amire elfér egy ~10 megás .pdf fájl akkor elküldöm.

Astra Coupé Bertone Z18XE (2001) MTB Fahrzeughtechnik Stufe 1 263820.pngGyárilag: elektromos ablak, elektromos tükör, 4 légzsák, multikormányUtólagos beszerelés: xenon/projektoros lámpa, tempomat, CCLED, Insignia ablakmosófúvókák, Omega B állítható intervallumú ablaktörlőkar, Veramon BC, félautomata klíma, daylight, hűthető kesztyűtartó, autokróm belső visszapillantó tükör, kikapcsolható kipörgésgátló, ülésfűtés, megvilágított sminktükör az utasoldalon. Folyt. köv.

Corsa C Z10XE (2002)485571.pngGyárilag: full fapad, se központizár, se elektromos ablak, de még ABS, sőt szervókormány sincs. Mindössze 1db légzsák van a vezetőoldalon, meg egy gyári vonóhorog.

#617 kispedro

kispedro

Újonc

• Fórumlakó
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2007 október 21 - 13:20

Sziasztok!
Nekem ugyan az a problémám, mint Stefan nevű kollégának. Ugyan az az autó is és a hiba is. Eddig. De most jött egy új hoba. 45-ös hibakód, ami azt jelenti, hogy: Lambda szonda áramkör feszültség magas (keverék dús). Lehet, hogy rossz a lambda szonda és az miatt rossz a keverés? Ugye az verérli az alapjárati motort is?
Üdv: Kispedro
http://nagyfesz.fw.hu

#618 warwolf

warwolf

Termikbetyár

• Opel Klub, Kecskemét
  • 20.952 Hozzászólás:

Elküldve: 2007 október 21 - 15:07

Sziasztok!
Nekem ugyan az a problémám, mint Stefan nevű kollégának. Ugyan az az autó is és a hiba is. Eddig. De most jött egy új hoba. 45-ös hibakód, ami azt jelenti, hogy: Lambda szonda áramkör feszültség magas (keverék dús). Lehet, hogy rossz a lambda szonda és az miatt rossz a keverés? Ugye az verérli az alapjárati motort is?

Lambdát célszerű kimérni, egy villaosságszerelő szkóp nevű kütyüvel meg tudja oldani.Az alapjáratit pedig célszerű kitakarítani.Erre a célra kitűnően alkalmas WÜRTH álltal forgalmazott féktisztító spray, ill. benzin, nitrohigító, de utóbbi kettővel csak óvatosan.

#619 kispedro

kispedro

Újonc

• Fórumlakó
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2007 október 21 - 19:36

Esetleg a folytószelep pótméterrel nem lehet probléma? Mert ezt az ötletet is felvetették nekem.
Üdv: Kispedro
http://nagyfesz.fw.hu

#620 warwolf

warwolf

Termikbetyár

• Opel Klub, Kecskemét
  • 20.952 Hozzászólás:

Elküldve: 2007 október 21 - 19:44

Esetleg a folytószelep pótméterrel nem lehet probléma? Mert ezt az ötletet is felvetették nekem.

Okozhatja, de akkor nem lenne full alapjárat.A gázbowdennel játszva ki tudod okoskodni, hogy az-e a probléma forrása.

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó

Google PageRank

Hosted by AZ-NET ZRT