Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Hello! 1.4 16V g astra motornak mennyi az üzemi hőfoka? Nekem menet közben 80 fokon áll a mutató csak dugóban megy 90 fok ra. Hőgomba vagy termosztát?

Köszi!

Valószínű, hogy termosztát. 80-90 között kb félúton kéne lennie (kicsit feljebb).

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Lenne egy olyan kérdésem hogy elszakat a vezérműszíjam (x14xe) és szelepek görbültek meg hasonló finomságok. az egyik haveromnak van egy x16xe hengerfeje az jó lehet az enyémre? válaszokat előre köszönöm

Nézd meg itt:

http://ecat24.com/opel/catalog/models/1/

Szerintem igen, bár X16XE típust nem találtam csak X16XEL-t annak a katalógus szerint ugyanaz a cikkszáma.

1.4

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/224/2513/25754,25755,25783,25760,25782/

1.6

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/224/2518/25969,25970,26001,25975,26000/

Módosítva : outsider
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Olajfogyás esetén mit kell cserélni?

Csak szeretnék megtérülési számításokat végezni.

Dugyattyúgyűrűk (12 db?), szelepszár szimering (16 db?), hengerfejtömítés

Mit szoktak/érdemes még cserélni ilyenkor?

Munkadíjjal kb mennyivel számolhatok?

Sziasztok,

ma sikerült utolérnem magam és megnézni a hibakódot, amit a lassan történő indításra (sokáig kell indítózni, hogy beinduljon az autó) dob. Ez a p0170 és a p0105 lett. Tudjátok esetleg a leggyakrabban előforduló okát ezen kódoknak?

Köszi,

Balu

P0105 Manifold Absolute Pressure/Barometric Pressure Circuit Malfunction P0170 Fuel Trim Malfunction (Bank 1)

Az első az szerintem MAP szenzor/légtömegmérő.

A másodikre meg valami "üzemeanyag korrekció"-t írnak.

Az nem tudom mi.

De OBD-vel mindekettő megnézhető, van ilyen a paraméter.

https://lh6.googleusercontent.com/-kSjq2ApJNjI/U9tGY-XH7VI/AAAAAAAAFUk/4cj9f0xW_SU/s1152/opcom2.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-EtR-7EkcNrk/U9tGbrnMQPI/AAAAAAAAFUc/B30h6psRHkc/s1152/opcom6.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Olajfogyás esetén mit kell cserélni?

Csak szeretnék megtérülési számításokat végezni.

Dugyattyúgyűrűk (12 db?), szelepszár szimering (16 db?), hengerfejtömítés

Mit szoktak/érdemes még cserélni ilyenkor?

Munkadíjjal kb mennyivel számolhatok?

Az új olaj (Edge Titanium) is fogyogat? Mennyire?

Vmikor a kezembe akadt a szervizlap, azon a szelepszár szimering csere volt tételesen feltüntetve (és hogy lehúzógyűrűt kellene cserélni esetlegesen mivel csak a szimering cser nem biztos hogy az olajfogyást megszünteti). ~70 munkadíjjal és minden járulékossal a szimering csere. A gyűrűcserével kb 150-160 a vége (ebben HF tömítés, teljes olajcsere, olajdekni leszedés/tisztítás, olajjáratok tisztítása, vez. tengely tisztítás és vizsgálat van benne ha jól emlékszem, a vezérlés nem volt 2 hónapos így az maradt)... Gondolom nem szakszervizben elvégeztetve azért nagyságrendekkel olcsóbb. Egyébként mint írtam, azért így is csipegeti... Nekem azt mondták, hogy az -extrém- olajfogyásért az olajlehúzó gyűrű a felelős elsődlegesen (az esetek legtöbbjében). Ha a többi gyűrű is annyira kopott, akkor már a hengerfal is sokat kapott, azt meg honolni (?) kell, onnantól kezdve meg jöhetnek a további bajok mert az azért már nagyon-nagy mértékű beavatkozás. (Megmérik a kompresszió-veszteséget, az alapján már meg tudják mondani melyik dugattyú gyűrűje tűnik problémásnak, azt kell cserélni nem az összeset. Szétbontáskor így is lett, az előzetes vizsgálat alátámasztotta hogy az 1-es és 4-es hengerben az olajlehúzó gyűrű meg van ragadva => emiatt mosogatták az alkatrészeket egy délután és ázott egy éjszakát. Ha a motor futása magasan 100k km felett van, akkor viszont minden lehúzógyűrűt inkább cserélnének (118 volt az autómban a szereléskor).

Módosítva : Janó32
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az új olaj (Edge Titanium) is fogyogat? Mennyire?

Vmikor a kezembe akadt a szervizlap, azon a szelepszár szimering csere volt tételesen feltüntetve (és hogy lehúzógyűrűt kellene cserélni esetlegesen mivel csak a szimering cser nem biztos hogy az olajfogyást megszünteti). ~70 munkadíjjal és minden járulékossal a szimering csere. A gyűrűcserével kb 150-160 a vége (ebben HF tömítés, teljes olajcsere, olajdekni leszedés/tisztítás, olajjáratok tisztítása, vez. tengely tisztítás és vizsgálat van benne ha jól emlékszem, a vezérlés nem volt 2 hónapos így az maradt)... Gondolom nem szakszervizben elvégeztetve azért nagyságrendekkel olcsóbb. Egyébként mint írtam, azért így is csipegeti... Nekem azt mondták, hogy az -extrém- olajfogyásért az olajlehúzó gyűrű a felelős elsődlegesen (az esetek legtöbbjében). Ha a többi gyűrű is annyira kopott, akkor már a hengerfal is sokat kapott, azt meg honolni (?) kell, onnantól kezdve meg jöhetnek a további bajok mert az azért már nagyon-nagy mértékű beavatkozás. (Megmérik a kompresszió-veszteséget, az alapján már meg tudják mondani melyik dugattyú gyűrűje tűnik problémásnak, azt kell cserélni nem az összeset. Szétbontáskor így is lett, az előzetes vizsgálat alátámasztotta hogy az 1-es és 4-es hengerben az olajlehúzó gyűrű meg van ragadva => emiatt mosogatták az alkatrészeket egy délután és ázott egy éjszakát. Ha a motor futása magasan 100k km felett van, akkor viszont minden lehúzógyűrűt inkább cserélnének (118 volt az autómban a szereléskor).

Eddig úgy tűnik. 700 km és egy csík hiányzik.

A régi olajjal is kb ugyanezt "tudta". 0,4-0,5 L/1000km

Meglátjuk még hosszabb távon.

Érdekes egyébként hogy nem egyenletes ütemben fogyott.

Tehát voltak olyan periódusok, hogy kevésbé, volt hogy jobban.

Az említett alkatrészeket néztem Cromaxban.

4 garn. lehúzógyűrű (gyári) 25E Ft

(van Goetze drágábban, de láttam 16E ért KOLBENSCHMIDT-et Kovácséknál, de nem elérhető)

16 db szelepszár szimering 2300 Ft (Elring)

1 db hengerfejtömítés 9000 Ft (gyári, Elring: 6200Ft)

Ez durván 35E Ft

10E km-t megyek egy évben, az +5 liter olaj, évente (a jelenlegi olajjal) számolva 14E Ft.

Ha mondjuk 5 évet számolok, az 70E Ft többletköltség.

Tehát ha kb annyi lenne akkor 5 év alatt térülne meg... :confused:

Egyébként én a fojtószelepnél látok olajat...

https://lh6.googleusercontent.com/-BHYDNBxwzSY/VJbqZgUd6LI/AAAAAAAAGAo/OaamqFGbE_o/s1152/DSC_0822.jpg

kb. 7E km-el (és 2,5 liter elfogyasztott olajjal) ezelőtt volt takarítva a fojtószelep.

Lehet ennek oka az olajfogyás, hogy ilyen hamar összetaknyolódott a szelep?

Vagy lehet hogy más miatt fogyik az olajam, nem a hengereken keresztül?

H atlálok végre eg ykompetens szerelőt, átnézetem szivárgások után, hogy azt kizárjuk.

Aztán majd még öltetelek...

Link to comment
Megosztás:

P0105 Manifold Absolute Pressure/Barometric Pressure Circuit Malfunction P0170 Fuel Trim Malfunction (Bank 1)

Az első az szerintem MAP szenzor/légtömegmérő.

A másodikre meg valami "üzemeanyag korrekció"-t írnak.

Az nem tudom mi.

De OBD-vel mindekettő megnézhető, van ilyen a paraméter.

https://lh6.googleusercontent.com/-kSjq2ApJNjI/U9tGY-XH7VI/AAAAAAAAFUk/4cj9f0xW_SU/s1152/opcom2.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-EtR-7EkcNrk/U9tGbrnMQPI/AAAAAAAAFUc/B30h6psRHkc/s1152/opcom6.jpg

Köszi szépen, akkor viszem diagnosztikára. A számítógép ezek szerint megmondja nekem, hogy mi a pontos baj. Lehet kéne venni egy ilyet, ebayről bluetoothosat már 2500-ért lehet venni, kérdés, milyen hozzá a szoftver :).

Link to comment
Megosztás:

Eddig úgy tűnik. 700 km és egy csík hiányzik.

A régi olajjal is kb ugyanezt "tudta". 0,4-0,5 L/1000km

Meglátjuk még hosszabb távon.

Érdekes egyébként hogy nem egyenletes ütemben fogyott.

Tehát voltak olyan periódusok, hogy kevésbé, volt hogy jobban.

Az említett alkatrészeket néztem Cromaxban.

4 garn. lehúzógyűrű (gyári) 25E Ft

(van Goetze drágábban, de láttam 16E ért KOLBENSCHMIDT-et Kovácséknál, de nem elérhető)

16 db szelepszár szimering 2300 Ft (Elring)

1 db hengerfejtömítés 9000 Ft (gyári, Elring: 6200Ft)

Ez durván 35E Ft

10E km-t megyek egy évben, az +5 liter olaj, évente (a jelenlegi olajjal) számolva 14E Ft.

Ha mondjuk 5 évet számolok, az 70E Ft többletköltség.

Tehát ha kb annyi lenne akkor 5 év alatt térülne meg... :confused:

Egyébként én a fojtószelepnél látok olajat...

https://lh6.googleusercontent.com/-BHYDNBxwzSY/VJbqZgUd6LI/AAAAAAAAGAo/OaamqFGbE_o/s1152/DSC_0822.jpg

kb. 7E km-el (és 2,5 liter elfogyasztott olajjal) ezelőtt volt takarítva a fojtószelep.

Lehet ennek oka az olajfogyás, hogy ilyen hamar összetaknyolódott a szelep?

Vagy lehet hogy más miatt fogyik az olajam, nem a hengereken keresztül?

H atlálok végre eg ykompetens szerelőt, átnézetem szivárgások után, hogy azt kizárjuk.

Aztán majd még öltetelek...

Nem akarok okoskodni, de a felsoroltakon kívül még kell, ha jól tudom:

szelepfedél tömítés, szívócsonk tömítés, kipufogó sor tömítés, olajteknő tömités...meg még a fene tudja milyen tömítés. És, ha már ennyire szét szedik akkor ki szokták cserélni a vez.tengely szimeringeket, vezérlés felöli főtengely szimeringet. És esetenkét a hengerfej tőcsavarokat. Hirtelen más nem jut eszembe. És munkaidőben sem kevés. Persze, ha magadnak csinálod, akkor más, és talán lelkiismeretesebben is lesz elévégezve.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen, akkor viszem diagnosztikára. A számítógép ezek szerint megmondja nekem, hogy mi a pontos baj. Lehet kéne venni egy ilyet, ebayről bluetoothosat már 2500-ért lehet venni, kérdés, milyen hozzá a szoftver :).

Hát egy hozzáértő biztosan tudja, milyen értékek normálisak.

Link to comment
Megosztás:

Eddig úgy tűnik. 700 km és egy csík hiányzik.

A régi olajjal is kb ugyanezt "tudta". 0,4-0,5 L/1000km

Meglátjuk még hosszabb távon.

Érdekes egyébként hogy nem egyenletes ütemben fogyott.

Tehát voltak olyan periódusok, hogy kevésbé, volt hogy jobban.

Az említett alkatrészeket néztem Cromaxban.

4 garn. lehúzógyűrű (gyári) 25E Ft

(van Goetze drágábban, de láttam 16E ért KOLBENSCHMIDT-et Kovácséknál, de nem elérhető)

16 db szelepszár szimering 2300 Ft (Elring)

1 db hengerfejtömítés 9000 Ft (gyári, Elring: 6200Ft)

Ez durván 35E Ft

10E km-t megyek egy évben, az +5 liter olaj, évente (a jelenlegi olajjal) számolva 14E Ft.

Ha mondjuk 5 évet számolok, az 70E Ft többletköltség.

Tehát ha kb annyi lenne akkor 5 év alatt térülne meg... :confused:

Egyébként én a fojtószelepnél látok olajat...

https://lh6.googleusercontent.com/-BHYDNBxwzSY/VJbqZgUd6LI/AAAAAAAAGAo/OaamqFGbE_o/s1152/DSC_0822.jpg

kb. 7E km-el (és 2,5 liter elfogyasztott olajjal) ezelőtt volt takarítva a fojtószelep.

Lehet ennek oka az olajfogyás, hogy ilyen hamar összetaknyolódott a szelep?

Vagy lehet hogy más miatt fogyik az olajam, nem a hengereken keresztül?

H atlálok végre eg ykompetens szerelőt, átnézetem szivárgások után, hogy azt kizárjuk.

Aztán majd még öltetelek...

Ó, ez gyönyörű tiszta ahhoz képest ahogy nálam fest. Mikor vettem is már tiszta retek volt, most is olyan, még nem nyúltam hozzá. Gondoltam lehet akár jótékony is, hiszen ha gondot nem okoz (látszólagosat)... :-)

Nálam 1.1-1.2liter olaj/1000km volt ám a fogyás...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kisautóm az elmúlt időben eléggé rángatott és sárgalámpázott, hibatár olvasás után kiderült EGR szelep miatt (várható volt..) tisztítás után most úgy fest jobb lett a helyzet sárgalámpa nincs de a rángatás nem múl el teljesen de lényegesen jobb lett. Most szeretném lezárni az EGR-t az érdekelne hogy használt-e valaki ilyen "lemezt" a lezáráshoz :

https://cromax.hu/img/P0497060.JPG

www.cromax.hu/-/413963-zarofedel-egr-lezarashoz-opel

Motorkódom x16szr. Valamint lambdaszondát is szeretnék cserélni mit ajánlatok milyen márkát válasszak mi vált be leginkább nektek.

Előre köszönöm a segítséget!

Módosítva : attila0022
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kisautóm az elmúlt időben eléggé rángatott és sárgalámpázott, hibatár olvasás után kiderült EGR szelep miatt (várható volt..) tisztítás után most úgy fest jobb lett a helyzet sárgalámpa nincs de a rángatás nem múl el teljesen de lényegesen jobb lett. Most szeretném lezárni az EGR-t az érdekelne hogy használt-e valaki ilyen "lemezt" a lezáráshoz :

https://cromax.hu/img/P0497060.JPG

www.cromax.hu/-/413963-zarofedel-egr-lezarashoz-opel

Motorkódom x16szr. Valamint lambdaszondát is szeretnék cserélni mit ajánlatok milyen márkát válasszak mi vált be leginkább nektek.

Előre köszönöm a segítséget!

Ha már rossz az EGR-ed ezzel nem fogsz csodát tenni. Ehhez is kell a hibátlan EGR szelep.

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

P0105 Manifold Absolute Pressure/Barometric Pressure Circuit Malfunction P0170 Fuel Trim Malfunction (Bank 1)

Az első az szerintem MAP szenzor/légtömegmérő.

A másodikre meg valami "üzemeanyag korrekció"-t írnak.

Az nem tudom mi.

De OBD-vel mindekettő megnézhető, van ilyen a paraméter.

https://lh6.googleusercontent.com/-kSjq2ApJNjI/U9tGY-XH7VI/AAAAAAAAFUk/4cj9f0xW_SU/s1152/opcom2.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-EtR-7EkcNrk/U9tGbrnMQPI/AAAAAAAAFUc/B30h6psRHkc/s1152/opcom6.jpg

Voltam ma szerelőnél, egyelőre fogalma sincs, hogy mi lehet. Egyértelmű, hogy valamiért nem ad elég benzint az égéshez, vissza van fogva a motorerő, ma már rángatott is. MAP szenzor meghibásodása ezt okozhatja? Megint jött a p0105-ös hiba, a p0170 valószínűleg csak hozadék az elsőhöz. A MAP szenzor van, hogy feladja a szolgálatot? A hibakód azt jelenti (p0105) egyébként, hogy a MAP szenzor nyitva van. Az autó úgy megy, mintha 25 lóerős lenne...

Balu

Link to comment
Megosztás:

Nemrégen Te kerestél lezáró lemezt nem? :huh:

Én kerestem, de nem magamnak!

A félreértések elkerülése végett nekem egy éve le van zárva és ki van fordítva a jól működő EGR!

Így nincs rángatás és nincs hibakód!!! Nem tudnám minden nap nézni a műszerfalon a sárga lámpát.

A másik oka, hogy ha kapsz egy másik hibakódot akkor azt hogy veszed észre (feltéve ha nincs észrevehető tünete)?

Link to comment
Megosztás:

Voltam ma szerelőnél, egyelőre fogalma sincs, hogy mi lehet. Egyértelmű, hogy valamiért nem ad elég benzint az égéshez, vissza van fogva a motorerő, ma már rángatott is. MAP szenzor meghibásodása ezt okozhatja? Megint jött a p0105-ös hiba, a p0170 valószínűleg csak hozadék az elsőhöz. A MAP szenzor van, hogy feladja a szolgálatot? A hibakód azt jelenti (p0105) egyébként, hogy a MAP szenzor nyitva van. Az autó úgy megy, mintha 25 lóerős lenne...

Balu

A MAP szenzor értékének asszem 0-5V között kell mozognia annak megfelelően, hogy a fojtószelep mennyire van nyitva. Kicsit nyitott szelep kisebb fesz, padlógáz sok fesz. Okozhat üa. hiányt, mivel ha jól tudom a MAP szenzor értékének megfelelően korrigálja az ECU a befecskendezési időt. Több levegőhöz több benzin. Ha nem jól mér a MAP, szar lesz a keverési arány. De majd kijavítanak, ha nem így van :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én kerestem, de nem magamnak!

A félreértések elkerülése végett nekem egy éve le van zárva és ki van fordítva a jól működő EGR!

Így nincs rángatás és nincs hibakód!!! Nem tudnám minden nap nézni a műszerfalon a sárga lámpát.

A másik oka, hogy ha kapsz egy másik hibakódot akkor azt hogy veszed észre (feltéve ha nincs észrevehető tünete)?

Köszi a válaszokat bocs hogy csak most reagálok (közbeszólt egy éjszakás műszak a karikás gyárban..) Amúgy én is úgy vagyok vele hogy nem bírám elviselni a világítana a csekkendzsin, de mióta megvolt a tisztítás azóta nem dobott be hibakódot, ezért gondoltam hogy még talán időbe lenne (ha nem akkor úgy is veszek újat..) a szelep lezárása, kifordítása. De a lényeg hogy akkor a "lemez" jó lesz hozzá, remélem a héten megjön :)

Link to comment
Megosztás:

Én kerestem, de nem magamnak!

A félreértések elkerülése végett nekem egy éve le van zárva és ki van fordítva a jól működő EGR!

Így nincs rángatás és nincs hibakód!!! Nem tudnám minden nap nézni a műszerfalon a sárga lámpát.

A másik oka, hogy ha kapsz egy másik hibakódot akkor azt hogy veszed észre (feltéve ha nincs észrevehető tünete)?

Hali!

Nekem is így van megcsinálva 3 éve, se rángatás, se hibakód.( a lezáró lemezt magam csináltam)

Annyi a különbség, hogy a helyén van ( nincs kifordítva) és a lemezbe van bemarva egy akkora mélyedés, hogy ne akadályozza a mozgásban a szelepet.

Módosítva : Chris8
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.