Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Sziasztok!

Z14XEP 1.4 Twinport

A történet az, hogy hidegen, alapjáraton, rendszertelenül picit visszaesik a fordulat, illetve ilyenkor hallani, hogy a motor sem tisztán jár. (mintha egy pillanatra le akarna fulladni)

Aztán visszaugrik a normális alapjárati fordulatra.

Tegnap utánfutót tettem fel és akkor lettem figyelmes arra, hogy ilyenkor (amikor kicsit leesik a fordulat) a kipufogó "halkan böffent egy kicsit" és kondenzvíz is távozik.

Szelepzárási hiba, vagy a trafóhíd vacakol ilyenkor? Melegen teljesen megszűnik a jelenség.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, KMilán írta:

Sziasztok!

Z14XEP 1.4 Twinport

A történet az, hogy hidegen, alapjáraton, rendszertelenül picit visszaesik a fordulat, illetve ilyenkor hallani, hogy a motor sem tisztán jár. (mintha egy pillanatra le akarna fulladni)

Aztán visszaugrik a normális alapjárati fordulatra.

Tegnap utánfutót tettem fel és akkor lettem figyelmes arra, hogy ilyenkor (amikor kicsit leesik a fordulat) a kipufogó "halkan böffent egy kicsit" és kondenzvíz is távozik.

Szelepzárási hiba, vagy a trafóhíd vacakol ilyenkor? Melegen teljesen megszűnik a jelenség.

Kondenzvízre, ha még nincs csinálhatsz egy 3-4-es lyukat a hátsó dob motor felőli aljára. Lesz egy pici mellékhangja, de később rohad el.

Link to comment
Megosztás:

47 perce, KMilán írta:

Sziasztok!

Z14XEP 1.4 Twinport

A történet az, hogy hidegen, alapjáraton, rendszertelenül picit visszaesik a fordulat, illetve ilyenkor hallani, hogy a motor sem tisztán jár. (mintha egy pillanatra le akarna fulladni)

Aztán visszaugrik a normális alapjárati fordulatra.

Tegnap utánfutót tettem fel és akkor lettem figyelmes arra, hogy ilyenkor (amikor kicsit leesik a fordulat) a kipufogó "halkan böffent egy kicsit" és kondenzvíz is távozik.

Szelepzárási hiba, vagy a trafóhíd vacakol ilyenkor? Melegen teljesen megszűnik a jelenség.

 

23 perce, Cs. Zoltán írta:

Hidegen, ameddig dúsít, kicsit nekem is ingázik az alapjárat.

Ilyenkor nem remeg az autó? Ha kinyitod az ajtót azon is érezni, meg ha a kormányra vagy a váltókarra teszed a kezed erősebben remeg mint melegen? Váltókaron szemre is látni a remegést...

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Janó32 írta:

 

Ilyenkor nem remeg az autó? Ha kinyitod az ajtót azon is érezni, meg ha a kormányra vagy a váltókarra teszed a kezed erősebben remeg mint melegen? Váltókaron szemre is látni a remegést...

De beremeg. A váltókar amúgy is remeg picit, de csak úgy észlelni, ha ráteszem a kezem. A kormányon nem érezni remegést. Ami még remeg az a motorháztető...főleg a hűtőrács (elülső rész).

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, KMilán írta:

De beremeg. A váltókar amúgy is remeg picit, de csak úgy észlelni, ha ráteszem a kezem. A kormányon nem érezni remegést. Ami még remeg az a motorháztető...főleg a hűtőrács (elülső rész).

Motorháztető nem remeg nálam. Amikor hidegen indítom, alapjárati ketyegésnél a kormányon érezni erősebb remegést (mint melegen), az ajtót kinyitva érezni rajta ill. a váltókar egy 20-30 másodpercig remeg szemmel láthatóan is aztán kisimul a dolog. Melegen nincsenek ezek a tünetek. Már azon gondolkoztam, hogy lehet az kavar meg, h mostanság elég sokat vezetek fiatal/új autókat, azoknál semmi meg sem rezzen hidegen járva sem. A kezem ráteszem a J váltójára vagy a kormányára hidegen indítva de mintha nem is járna a motor. Az SX4 szintén, mondjuk az már sokat futott a J-hez képest (26k km)... 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 15. at 13:58, Bmájki írta:

Köszi Drazsé!

Sajna nekem kb. 3 hét alatt eljutott odáig, hogy az első km alatt csend van, de utána folyamatosan csörög, a rádiót sem hallom tőle. A fogyasztás is megugrott és nem csak a hideg miatt. Ráadásul alacsonyabb fordulatról gyorsítva (kb.2.000/perc) nem akar menni. Pl: másodikban 20km/h-nál. A csörgés határozottan onnan jön.

Üdv: Miki

Kedves Miki!

Az alábbi linken van egy youtube video, ami segíthet a diagnózisban.

https://www.youtube.com/watch?v=kCZ1oLATemY

Üdvözlettel,
Gábor

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎10‎.‎24‎. at 22:10, Drazsé írta:

Kedves Miki!

Az alábbi linken van egy youtube video, ami segíthet a diagnózisban.

https://www.youtube.com/watch?v=kCZ1oLATemY

Üdvözlettel,
Gábor

 

Köszi!

Megnéztem és mellette találtam még ezt is:

Na most akkor még egy lehetőség a csörgésre. Sajna a pontosabb keresést halasztanom kell a jövő hétre.

Üdv: Miki

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt fórum társak!

Z14XE motorkódú 2000-es évjáratú Astra tulajdonosa vagyok. Az autót 4.5 éve gyüröm ami alatt sok mindent át éltünk együtt. Olajfogyasztás szokásos, de persze háromszor EGR szelep csere s egyszer légtömegmérő csere, lambdaszonda (mindkettő) s katalizátor csere is volt a közös 110 ezer km alatt. Ez talán kevésbé meglepő. De most olyan hiba jött elő ami teljesen új.

Pár ezer kilométerrel ezelőtt ugrásszerűen megnőtt a fogyasztás autópályán (az országútit nem tudom mert mostanság autópályán használtam). Régebben maximum 10 literrel is eljártam. Most 13 liter körül eszik az autó. Menetdinamika rendben van. Friss olajat s új gyári gyertyákat most kapott az autó. Légkondi sem megy már így októberben de mégsem csökken a fogyasztás.

Szerelő átnézte olaj cserekor. Semmi gond. Motor hiba kód nincs. Mi lehet a gond? Bármilyen ötletet szívesen fogadok. Az autóval lassan elválnak az útjaink de nem akarom eladni így. A motor meg nem volt bontva lehet lassan eljön az ideje??

Köszönöm szépen!

Üdvözlettel: Ferenc

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy Opel zafira A 1.6 benzines drágaszágom. Mostanság van egy kis dilije. Meleg motornál el kezd ingadozni az alapjárat. Addig addig amig végül le is áll. Ha időben lereagálom egy kis gáz fröccsel akkor elmúlik. Nem mindig csinálja csak ha olyanja van :) de elég idegesítő így is. Ha van valakinek pár hasznos tanácsa azt szívesen veszem. Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 24. at 16:10, Bombero írta:
1 órával ezelőtt, bocs írta:

Sziasztok!

Ismerősömnek 2007-es 1.4-es twinport motoros G astrája van.

Mivel nekem diesel-em van,nem vagyok jártas a benzinesek terén.

A twinport motoros astrák vezérlése láncos,vagy szíjas? 

Előre is köszönöm a segítséget.

láncos, de csak az 1.4-es

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

idáig diesel G astrám volt de lecseréltem 1.6 8V benzinre. Nem tudom menyire aktív itt a fórum de lenne pár kérdésem. -van aki komolyabban foglalatoskodott ilyen motor tuningolásával? Teljesítményre gondolok és nem olyanra ami lefelezi a motor élettartamár.
Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

mitől lehet, hogy alacsony fordulatról gyorsítva (2000 alatt) nagy gázra torpan, illetve rángat a motor? 1.4 16v

Más tünet nem jelentkezik, illetve ha nem nyomok nagyobb gázt, akkor normálisan megy. 2000-res fordulat felett nem számít a gázpedál állás, semmire se rángat.

Érzésre olyan, mintha túl dús lenne a keverék vagy kihagyna a gyújtás. Hidegen-melegen is csinálja.

Amikor előjön, olyan mintha jobban "morogna" a motor.

Érzékelőre gyanakszom, hol kezdjem a hibakeresést?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, mate.greksza írta:

Sziasztok,

 

mitől lehet, hogy alacsony fordulatról gyorsítva (2000 alatt) nagy gázra torpan, illetve rángat a motor? 1.4 16v

Más tünet nem jelentkezik, illetve ha nem nyomok nagyobb gázt, akkor normálisan megy. 2000-res fordulat felett nem számít a gázpedál állás, semmire se rángat.

Érzésre olyan, mintha túl dús lenne a keverék vagy kihagyna a gyújtás. Hidegen-melegen is csinálja.

Amikor előjön, olyan mintha jobban "morogna" a motor.

Érzékelőre gyanakszom, hol kezdjem a hibakeresést?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Nem jól váltasz.

Ezt jobban ki kell pörgetni, na meg szokni kell az elektronikus gázpedált...

Ne erőltesd alacsony fordulaton.

Még 1-es fokozatban is szokni kell a jó váltást, ott is ki kell pörgetni kuplungozásnál.

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

Nem jól váltasz.

Ezt jobban ki kell pörgetni, na meg szokni kell az elektronikus gázpedált...

Ne erőltesd alacsony fordulaton.

Még 1-es fokozatban is szokni kell a jó váltást, ott is ki kell pörgetni kuplungozásnál.

 

 

Faternak is ilyen van, meg ilyenen tanultam anno 10 éve, de nem dereng ilyen. De akkor próbálom szokni a dolgot :D

Egy öregtől lett véve, lehet hogy a papa tempóra van még beszokva.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, mate.greksza írta:

Faternak is ilyen van, meg ilyenen tanultam anno 10 éve, de nem dereng ilyen. De akkor próbálom szokni a dolgot :D

Egy öregtől lett véve, lehet hogy a papa tempóra van még beszokva.

Menj el vele pályázni, lehet el van kormolódva, meg lustulva. A tartósan magas fordulat (4000rpm) kitisztíthatja.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, mate.greksza írta:

Faternak is ilyen van, meg ilyenen tanultam anno 10 éve, de nem dereng ilyen. De akkor próbálom szokni a dolgot :D

Egy öregtől lett véve, lehet hogy a papa tempóra van még beszokva.

Premium olaj, premium benzin min. 5 e km-en át.

Városban ne kapcsolj 3-asnál feljebb.

Nekem így tisztult ki.

Én kb 60 körül kapcsolok 4-be, 80 fölött 5-be, és 3-3500 körül váltok fel.

Ha papásan volt hajtva, akkor kell neki jópár ezer km...

EGR-t meg félre kell fordítani, ha lehet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, mate.greksza írta:

Faternak is ilyen van, meg ilyenen tanultam anno 10 éve, de nem dereng ilyen. De akkor próbálom szokni a dolgot :D

Egy öregtől lett véve, lehet hogy a papa tempóra van még beszokva.

10 éve meg majdnem új volt az az autó :)

Azóta jól bekormolták...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

Opel astra G 1.6 8v x16szr motoros autóm van.  Pár kérdésem volna az autóval kapcsolatban. Hideg indításkor 2200 volt kb az alapjárat egy darabig, nem tudom hogy ez menyire normális. Persze tudom hogy a szívató miatt van csak hogy ilyen magas az jó e? De nem is ez az igazi probléma amire felfigyeltem. Menet közben kuplung benyomásakor az alapjárat nem esik vissza egyből hanem egy darabig ott marad majd 5-10 másodperc után esik vissza. Azonban van olyan is hogy 50-nél kuplung kinyom és kiveszem sebességből csak gurulok és akkor pl csak 1400 -ig esik vissza a fordulta majd ha megállok akkor vissza megy 800-ra. Mi okozhatja a jelenséget? De alapjáraton is van ingadozás amit fordulatszámmérőn látni de érződik is az autóban ülve.
Akinek van ötlete és tanácsa , és segítene is nekem pár szóban megköszönném.
Szép estét
sziasztok

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 11. 25. at 19:51, Petiref írta:

sziasztok,

Opel astra G 1.6 8v x16szr motoros autóm van.  Pár kérdésem volna az autóval kapcsolatban. Hideg indításkor 2200 volt kb az alapjárat egy darabig, nem tudom hogy ez menyire normális. Persze tudom hogy a szívató miatt van csak hogy ilyen magas az jó e? De nem is ez az igazi probléma amire felfigyeltem. Menet közben kuplung benyomásakor az alapjárat nem esik vissza egyből hanem egy darabig ott marad majd 5-10 másodperc után esik vissza. Azonban van olyan is hogy 50-nél kuplung kinyom és kiveszem sebességből csak gurulok és akkor pl csak 1400 -ig esik vissza a fordulta majd ha megállok akkor vissza megy 800-ra. Mi okozhatja a jelenséget? De alapjáraton is van ingadozás amit fordulatszámmérőn látni de érződik is az autóban ülve.
Akinek van ötlete és tanácsa , és segítene is nekem pár szóban megköszönném.
Szép estét
sziasztok

Fojtószelep tisztítás, légtömegmérő esetleg.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 19. at 21:36, outsider írta:

Nem jól váltasz.

Ezt jobban ki kell pörgetni, na meg szokni kell az elektronikus gázpedált...

Ne erőltesd alacsony fordulaton.

Még 1-es fokozatban is szokni kell a jó váltást, ott is ki kell pörgetni kuplungozásnál.

 

Újabb fejlemény.

Csak üzem melegen csinálja alapjárat és 2000-es fordulat között.

Üresben, túráztatva is csinálja. Beremeg a motor.

No a kérdés, lehet-e trafó hiba?

Ha igen, akkor melyik márka ajánlott? ERA vagy HÜCO jó lehet?

Gyertyából milyet célszerű venni? Kb 30e km-rel ezelőtt volt cserélve.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.