Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

3 órája, Zig írta:

Sziasztok. Fűtésem csak úgy gondolt egyet és nem fúj csak ha  a négyesre van tekerve. Multkor kesztyütartó alatti rész úgy nézett ki mint ahol bomba robbant. Próbáltam helyretenni, de nem jártam sikerrel. Esetleg ekkor mozdulhatott el valami amiért nem megy csak maxon a ventillátor?

Szerk: látom ez nem az a topic ahova szántam de remélem nem gáz ha itt marad :)

Fűtőmotor előtét ellenállása adta meg magát. Ez felelős az 1-es 2-es 3-as fokozatokért.

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.Sajna nem tudok uj forumtemat nyitani valamiert igy hat itt keresek egy kis segitseget.Egy 2001 Astra CAravan 1,6 16V,Z16XE motorral lenne problemam.Semmi kulonosebb elozmeny nelkul elment a futesem es ugyanakkor fozi fel a vizet.Termosztat csere,ketszer is,semmi valtozas.A szervizbe hengerfejpakolasra voksoltak,igy hat annak csereje is megtortent,de semmi valtozas.Akkor a hengerfejre terelodott aa gyanu,annak is csere lett a vege de megint semmi valtozas.Van valakinek valami otlete mi lehetne meg a gond?Hutojaratok nincsenek eldugulva,mar nem tudom mire szamitsak,300 euro koltesnel tartok es meg sehol semmi eredmeny.Koszonom elore is.

Módosítva : gumi1975
Link to comment
Megosztás:

27 perce, gumi1975 írta:

Sziasztok.Sajna nem tudok uj forumtemat nyitani valamiert igy hat itt keresek egy kis segitseget.Egy 2001 Astra CAravan 1,6 16V,Z16XE motorral lenne problemam.Semmi kulonosebb elozmeny nelkul elment a futesem es ugyanakkor fozi fel a vizet.Termosztat csere,ketszer is,semmi valtozas.A szervizbe hengerfejpakolasra voksoltak,igy hat annak csereje is megtortent,de semmi valtozas.Akkor a hengerfejre terelodott aa gyanu,annak is csere lett a vege de megint semmi valtozas.Van valakinek valami otlete mi lehetne meg a gond?Hutojaratok nincsenek eldugulva,mar nem tudom mire szamitsak,300 euro koltesnel tartok es meg sehol semmi eredmeny.Koszonom elore is.

A vízhűtő átmelegszik? A radiátor? Kimenő-bemenő cső? Témát csak klubtag tud nyitni. A hűtőfolyadék fagyállósága rendben van? Ha fagyott víznél lett elindítva sérülhettek a vízpumpa lapátjai ami magyarázat lehet a melegedésre és a fűtés hiányára is. Vízpumpa mikor volt cserélve? 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gumi1975 írta:

Sziasztok.Sajna nem tudok uj forumtemat nyitani valamiert igy hat itt keresek egy kis segitseget.Egy 2001 Astra CAravan 1,6 16V,Z16XE motorral lenne problemam.Semmi kulonosebb elozmeny nelkul elment a futesem es ugyanakkor fozi fel a vizet.Termosztat csere,ketszer is,semmi valtozas.A szervizbe hengerfejpakolasra voksoltak,igy hat annak csereje is megtortent,de semmi valtozas.Akkor a hengerfejre terelodott aa gyanu,annak is csere lett a vege de megint semmi valtozas.Van valakinek valami otlete mi lehetne meg a gond?Hutojaratok nincsenek eldugulva,mar nem tudom mire szamitsak,300 euro koltesnel tartok es meg sehol semmi eredmeny.Koszonom elore is.

Szia!

Gyakorlati segítséget sajnos nem tudok nyújtani, de amennyiben 300 euróért ezt mind megcsinálták, javaslom keress másik szervízt!

Talán így a valós hiba is feltárul majd.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Opelesek!

Ha tudtok, adjatok tippet!

1. Ma elugrottam a szerelőmhöz, kifújattam nála a két kartercsövet. A vékonyból semmi, a vastagból valamennyi habot sikerült kipréselni. Szerinte hengerfejes az autó, mindezt az emulzióra és a havi 1-2 dl mértékben fogyó vízre alapozta.

Nem vitatkoztam vele, de nem is értettem egyet. Mondtam neki, hogy ma este pályán megyek vele egyhuzamban 50-70 km-t, aztán meglátjuk mennyire tisztul ki a motor. Azt mondta nem fog, hengerfejes. (Ezt a legkönnyebb mondani, gondoltam)

2. A túra bő 80km-esre sikerült, folyamatos 100-110km/h-val. A habosodás mértéke csökkent ugyan, de nem tűnt el teljesen, mint ahogy én arra számítottam. Most elbizonytalanodtam. A víz nem fogyott, nem olajos, a csövek nem kemények, nem füstöl. Jobban kellett volna pörgetnem, ahhoz hogy kimenjen a habos cucc teljes egészében?

Tavasszal, nyáron semmi kicsapódás nincs. Tényleg hengerfejes lenne? Hogy a csudába bizonyosodjak meg róla? Ha összeér a víz az olajjal, akkor egyrészt az olajszintnek is nőnie kellene, másrészt a víznek is olajosodnia, nem? Illetve jó időben is habosodnia kellene, úgy gondolom.

Ti, hogy látjátok?  Van saját vagy ismerősi körben tapasztalatotok hengerfej problémás autóval? Ennyi tünet elég ahhoz, hogy a hengerfejhez nyúljunk? Vagy haggyam a túróba, amíg rosszabb /egyértelműbb nem lesz a helyzet?

Ha tudjátok, légyszíves véleményezzétek a történetet!

Köszönettel : Zoltán

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Cs. Zoltán írta:

Tisztelt Opelesek!

Ha tudtok, adjatok tippet!

1. Ma elugrottam a szerelőmhöz, kifújattam nála a két kartercsövet. A vékonyból semmi, a vastagból valamennyi habot sikerült kipréselni. Szerinte hengerfejes az autó, mindezt az emulzióra és a havi 1-2 dl mértékben fogyó vízre alapozta.

Nem vitatkoztam vele, de nem is értettem egyet. Mondtam neki, hogy ma este pályán megyek vele egyhuzamban 50-70 km-t, aztán meglátjuk mennyire tisztul ki a motor. Azt mondta nem fog, hengerfejes. (Ezt a legkönnyebb mondani, gondoltam)

2. A túra bő 80km-esre sikerült, folyamatos 100-110km/h-val. A habosodás mértéke csökkent ugyan, de nem tűnt el teljesen, mint ahogy én arra számítottam. Most elbizonytalanodtam. A víz nem fogyott, nem olajos, a csövek nem kemények, nem füstöl. Jobban kellett volna pörgetnem, ahhoz hogy kimenjen a habos cucc teljes egészében?

Tavasszal, nyáron semmi kicsapódás nincs. Tényleg hengerfejes lenne? Hogy a csudába bizonyosodjak meg róla? Ha összeér a víz az olajjal, akkor egyrészt az olajszintnek is nőnie kellene, másrészt a víznek is olajosodnia, nem? Illetve jó időben is habosodnia kellene, úgy gondolom.

Ti, hogy látjátok?  Van saját vagy ismerősi körben tapasztalatotok hengerfej problémás autóval? Ennyi tünet elég ahhoz, hogy a hengerfejhez nyúljunk? Vagy haggyam a túróba, amíg rosszabb /egyértelműbb nem lesz a helyzet?

Ha tudjátok, légyszíves véleményezzétek a történetet!

Köszönettel : Zoltán

Nálam ugyanezek a jelek voltak(x16szr),hengerfejtömités csere után eltünt a habosodás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Áprilistól van meg 2000-es évjáratú, benzines A-s Zafirám (X18XE1). A motor második-harmadik fokozatban (itt észrevehető leginkább) alacsony fordulaton történő nagyobb gázadásra megtorpan, mintha nem lenne ereje, rángat, aztán amint elér egy bizonyos fordulatot, megjön az ereje, jók a gázreakciók. Finomabb pedálkezeléssel (lassabb, fokozatosabb gázadás) a probléma megszűnik, de legalábbis mérséklődik. Hideg-meleg motornál egyaránt előjön. Talán a hangja is megváltozott picit, hangosabb lett, de nem tudom, hogy ez nem-e a télnek tudható be. Az autóval sajnos napi szinten városban vagyok kénytelen járni, jellemzően rövidebb, kb. 15-20 km-es utakat. Olykor-olykor picit meghajtom, hogy ne felejtse el azért a magasabb fordulatokat sem. :) Check lámpa nem világít.

Gondolom, hogy több hiba miatt produkálhatja ezeket a tüneteket, és lehet, hogy nem egyszerű megmondani. Mégis, ha valakinek lenne tippje, hogy mi az oka, azt megköszönném. Utánaolvastam, ez alapján nekem úgy tűnik, hogy az EGR szelep a ludas, de nem vagyok jártas autószerelésben, ezért nem vagyok benne biztos.

Valóban lehet az EGR szelep hibája? Érdemes az autót gépre rádugni, vagy kidobott pénz lenne? Vagy ezt így nehéz megmondani?

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

10 órája, csicsó írta:

Nálam ugyanezek a jelek voltak(x16szr),hengerfejtömités csere után eltünt a habosodás

Köszi!

Jól emlékszem, hogy utána GM 10w40-el töltötték fel a motorod?

Amikor megvettem, ebben is az volt, de nem habosodott. Csak miután lecseréltem Castrolra.

Jó időben is habosodtál, illetve milyen tüneteid voltak még?

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Cs. Zoltán írta:

Tisztelt Opelesek!

Ha tudtok, adjatok tippet!

1. Ma elugrottam a szerelőmhöz, kifújattam nála a két kartercsövet. A vékonyból semmi, a vastagból valamennyi habot sikerült kipréselni. Szerinte hengerfejes az autó, mindezt az emulzióra és a havi 1-2 dl mértékben fogyó vízre alapozta.

Nem vitatkoztam vele, de nem is értettem egyet. Mondtam neki, hogy ma este pályán megyek vele egyhuzamban 50-70 km-t, aztán meglátjuk mennyire tisztul ki a motor. Azt mondta nem fog, hengerfejes. (Ezt a legkönnyebb mondani, gondoltam)

2. A túra bő 80km-esre sikerült, folyamatos 100-110km/h-val. A habosodás mértéke csökkent ugyan, de nem tűnt el teljesen, mint ahogy én arra számítottam. Most elbizonytalanodtam. A víz nem fogyott, nem olajos, a csövek nem kemények, nem füstöl. Jobban kellett volna pörgetnem, ahhoz hogy kimenjen a habos cucc teljes egészében?

Tavasszal, nyáron semmi kicsapódás nincs. Tényleg hengerfejes lenne? Hogy a csudába bizonyosodjak meg róla? Ha összeér a víz az olajjal, akkor egyrészt az olajszintnek is nőnie kellene, másrészt a víznek is olajosodnia, nem? Illetve jó időben is habosodnia kellene, úgy gondolom.

Ti, hogy látjátok?  Van saját vagy ismerősi körben tapasztalatotok hengerfej problémás autóval? Ennyi tünet elég ahhoz, hogy a hengerfejhez nyúljunk? Vagy haggyam a túróba, amíg rosszabb /egyértelműbb nem lesz a helyzet?

Ha tudjátok, légyszíves véleményezzétek a történetet!

Köszönettel : Zoltán

Télen jóval trutyisabb a kartergáz mint nyáron....7-8 éve van kartergáz szűrőm, nyáron havonta egyszer üritek le belőle szinte tiszta vizet, ilyenkor télen meg 2 hetente habos trutyit. Ha ez hengerfejességtől van akkor az én autóm olyan 80 ezer kilométer óta hengerfejes. De már marad így. Kérdezd meg a szerelőtől ha esetleg a javítás után is marad a habos jelenség akkor visszaadja-e a szerelés árát? Mert ha meg van róla győződve hogy hengerfejes az autó gondolom garanciát vállal rá hogy utána megszűnik a hibajelenség.

2437243-20170105-n62upT.jpg

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Télen jóval trutyisabb a kartergáz mint nyáron....7-8 éve van kartergáz szűrőm, nyáron havonta egyszer üritek le belőle szinte tiszta vizet, ilyenkor télen meg 2 hetente habos trutyit. Ha ez hengerfejességtől van akkor az én autóm olyan 80 ezer kilométer óta hengerfejes. De már marad így. Kérdezd meg a szerelőtől ha esetleg a javítás után is marad a habos jelenség akkor visszaadja-e a szerelés árát? Mert ha meg van róla győződve hogy hengerfejes az autó gondolom garanciát vállal rá hogy utána megszűnik a hibajelenség.

2437243-20170105-n62upT.jpg

Köszi! Egyelőre nem látom reálisnak, hogy hf tömítés baja lenne.

Számomra elfogadhatatlan lenne az, hogy egy 11éves, korrektül karbantartott, 180.k-t futott autón (ami ráadásul Opel!), hengerfejtömítést kelljen cserélni.

Faterom 2105-ösének 27 éve bontatlan a motorja, /92-es F Astrámon (óra szerint) 230.000-km környékén kellett a tömítést cserélni, mert könnyezte az olajat.

Előző G-m ugyanígy habosodott télen. Arra is azt mondta a szerelőm, hogy hf. probléma. Aztán egyszer belefagyott, lett egy jégdugóm. Hoppá, az olaj nem fagy meg, a fagyálló (-35 fokos volt) szintén nem, ha elegyedik, szerintem akkor sem, szóval mégis csak a pára okozza. El is könyveltük így az ügyet.

Most megint bogarat ültetett a fülembe, pláne, hogy itt sem azonosak a tapasztalatok, vélemények ezzel kapcsolatban.

Ez a szűrő a kartercsőben van benne?

 

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Cs. Zoltán írta:

Köszi! Egyelőre nem látom reálisnak, hogy hf tömítés baja lenne.

Számomra elfogadhatatlan lenne az, hogy egy 11éves, korrektül karbantartott, 180.k-t futott autón (ami ráadásul Opel!), hengerfejtömítést kelljen cserélni.

Faterom 2105-ösének 27 éve bontatlan a motorja, /92-es F Astrámon (óra szerint) 230.000-km környékén kellett a tömítést cserélni, mert könnyezte az olajat.

Előző G-m ugyanígy habosodott télen. Arra is azt mondta a szerelőm, hogy hf. probléma. Aztán egyszer belefagyott, lett egy jégdugóm. Hoppá, az olaj nem fagy meg, a fagyálló (-35 fokos volt) szintén nem, ha elegyedik, szerintem akkor sem, szóval mégis csak a pára okozza. El is könyveltük így az ügyet.

Most megint bogarat ültetett a fülembe, pláne, hogy itt sem azonosak a tapasztalatok, vélemények ezzel kapcsolatban.

Ez a szűrő a kartercsőben van benne?

 

Én sem borítanám szét egyből! Ha hengerfejes volna akkor annak lenne más jele is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Cs. Zoltán írta:

Köszi! Egyelőre nem látom reálisnak, hogy hf tömítés baja lenne.

Számomra elfogadhatatlan lenne az, hogy egy 11éves, korrektül karbantartott, 180.k-t futott autón (ami ráadásul Opel!), hengerfejtömítést kelljen cserélni.

Faterom 2105-ösének 27 éve bontatlan a motorja, /92-es F Astrámon (óra szerint) 230.000-km környékén kellett a tömítést cserélni, mert könnyezte az olajat.

Előző G-m ugyanígy habosodott télen. Arra is azt mondta a szerelőm, hogy hf. probléma. Aztán egyszer belefagyott, lett egy jégdugóm. Hoppá, az olaj nem fagy meg, a fagyálló (-35 fokos volt) szintén nem, ha elegyedik, szerintem akkor sem, szóval mégis csak a pára okozza. El is könyveltük így az ügyet.

Most megint bogarat ültetett a fülembe, pláne, hogy itt sem azonosak a tapasztalatok, vélemények ezzel kapcsolatban.

Ez a szűrő a kartercsőben van benne?

 

Nem, ez egy utólagos külső szűrő egy kedves fórumtárs útmutatása alapján készült.

2437847-20170106-0tOQ2E.jpg

2437848-20170106-LuhQtY.jpgEz utóbbi a nyári vizesebb trutyi. 

Sajna még nem találtam olyan megoldást ami felválthatná így marad az utóbbi években bevált uborkásüveg verzió. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 04. at 22:39, Cs. Zoltán írta:

Tisztelt Opelesek!

Ha tudtok, adjatok tippet!

1. Ma elugrottam a szerelőmhöz, kifújattam nála a két kartercsövet. A vékonyból semmi, a vastagból valamennyi habot sikerült kipréselni. Szerinte hengerfejes az autó, mindezt az emulzióra és a havi 1-2 dl mértékben fogyó vízre alapozta.

Nem vitatkoztam vele, de nem is értettem egyet. Mondtam neki, hogy ma este pályán megyek vele egyhuzamban 50-70 km-t, aztán meglátjuk mennyire tisztul ki a motor. Azt mondta nem fog, hengerfejes. (Ezt a legkönnyebb mondani, gondoltam)

2. A túra bő 80km-esre sikerült, folyamatos 100-110km/h-val. A habosodás mértéke csökkent ugyan, de nem tűnt el teljesen, mint ahogy én arra számítottam. Most elbizonytalanodtam. A víz nem fogyott, nem olajos, a csövek nem kemények, nem füstöl. Jobban kellett volna pörgetnem, ahhoz hogy kimenjen a habos cucc teljes egészében?

Tavasszal, nyáron semmi kicsapódás nincs. Tényleg hengerfejes lenne? Hogy a csudába bizonyosodjak meg róla? Ha összeér a víz az olajjal, akkor egyrészt az olajszintnek is nőnie kellene, másrészt a víznek is olajosodnia, nem? Illetve jó időben is habosodnia kellene, úgy gondolom.

Ti, hogy látjátok?  Van saját vagy ismerősi körben tapasztalatotok hengerfej problémás autóval? Ennyi tünet elég ahhoz, hogy a hengerfejhez nyúljunk? Vagy haggyam a túróba, amíg rosszabb /egyértelműbb nem lesz a helyzet?

Ha tudjátok, légyszíves véleményezzétek a történetet!

Köszönettel : Zoltán

Kedves Zoltán!

Nekem a Z14XEP-s Astrám kortyolgatott pár decit a hűtőfolyadékból, de az olaj nem habosodott, a víz nem volt olajos és a vízrendszeren folyásnyom nem volt. A vékony kartergázcsőben volt némi világosbarna hab, de az olajbetöltő kupakján csak télen, akkor is ritkán.

Nálam a megoldás a vezérműfedél tömítésének a hibája volt, a gumi elvált a fémkerettől.

Üdvözlettel,

Gábor

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kedves Gábor!

Köszönöm a segítő szándékod!

Vezérműlánc és feszítő volt cserélve az autón, vízpumpával együtt. Számla alapján ekkor cserélték a vezérműburkolat és a vízpumpa tömítést is.

A műveletet márkaszervízben végezték, de nem tudom, ez mennyiben garancia a tömítés tényleges cseréjére.

A hűtőfolyadék fogyásának eddig sem nyomát, sem a felderítéséhez alkalmas szerelőt még nem találtam.

Megkérdezhetem, hogyan jutottál el a hiba forrásához? 

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

17 órája, Roberth írta:

Sziasztok!Olyan kérdésem lenne,hogy észrevettem,lámpánál,induláskor beremeg az autó,de csak akkor mikor teljesen megállok,alapfordulaton,gázt adok és beremeg!Ez mitől lehet szerintetek?

Feltételezve, hogy:

- a megfelelő vezetési rutin megvan

- már bemelegedett a motor

- továbbá klíma nélkül is csinálja...

Az egyik lehetséges ok illetve tipp: a kuplung meghibásodása... azaz valamiért nem megfelelően tapad

Link to comment
Megosztás:

Normális-e, hogy 1 óra városi kocsikázás után rágázolok és mikor a fordulat esik le olyan mintha lőne? (Parkolóban, nyitott ajtónál nézve)

 

plusz egy láma kérdés, hm

a nem nagy vezetői tapasztalataimnak köszönhetően(első telem na :D), szilveszterkor elakadtunk a csúszós havas úton, többiek kiszálltak megtolni és én kezdtem gázolni. mint egy őrült, aztán (nekérdezzétek miért) felkapcsoltam kettősbe majd hármasba és tovább pörgettem és pár másodpercig kigyulladt ez az ikon (ha jól emlékszem ez)

15970008_712671398900512_1336894052_n.jp

Szóval a magyarázatra volnék kíváncsi, no meg arra van-e okom aggodalmakra, károsodhatott-e valami?

Módosítva : presidentÁkos
lámavagyok
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.