Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, gezoli írta:

Csak tájékoztatásul!

Az XEP-et nem lehet lefalazni (tudomásom szerint) mivel be van kötve a hűtővíz körbe!

A másik miért dobna hibakódot? Az enyém is le van falazva (XE), de mivel az EGR csak ki van fordítva és nincs lekötve így az ECU úgy érzékeli mintha normalno működne.

Hát...a kipufogó gáz visszavezetést szokták lezárni, mert az okoz gondot, a hűtővíz attól még áramolhat rajta keresztül. Ez pölö egy X12XE EGR, vágsz rá egy lemezt a vízcsatornát meg nyitva hagyod. ( amúgy itt az EGR elektromosan volt kuka így nem segített rajta a falazás, a rángatást pedig henger-gyűrű sérülés okozta, a sárga lámpa tévútra vitt)

2498116-20170322-CfNwV1.jpg

Nem minden motor és nem minden esetben jutalmazza hibalámpával a falazást ezért írtam hogy: "de ha hibalámpát gyújt" és nem azt hogy: hiba lámpázni fog. 

Tehát összefoglalva: lefalazza ( lemezzel vagy kifordítva motortól függően) kipróbálja és HA hibalámpa lesz akkor van probléma műszakin.

Link to comment
Megosztás:

12 perce, zotya975 írta:

Hát...a kipufogó gáz visszavezetést szokták lezárni, mert az okoz gondot, a hűtővíz attól még áramolhat rajta keresztül. Ez pölö egy X12XE EGR, vágsz rá egy lemezt a vízcsatornát meg nyitva hagyod. ( amúgy itt az EGR elektromosan volt kuka így nem segített rajta a falazás, a rángatást pedig henger-gyűrű sérülés okozta, a sárga lámpa tévútra vitt)

2498116-20170322-CfNwV1.jpg

Nem minden motor és nem minden esetben jutalmazza hibalámpával a falazást ezért írtam hogy: "de ha hibalámpát gyújt" és nem azt hogy: hiba lámpázni fog. 

Tehát összefoglalva: lefalazza ( lemezzel vagy kifordítva motortól függően) kipróbálja és HA hibalámpa lesz akkor van probléma műszakin.

Közben ezt találtam:

https://www.google.hu/search?q=z14xep+egr&client=firefox-b&tbm=isch&imgil=-VAPaHSsGRKahM%3A%3B58kel0rwygJ4rM%3Bhttp%253A%252F%252Fsklep.dixi-car.pl%252Fzawor-recyrkulacji-gazow-spalinowych-silniki-benzynowe-p-751.html&source=iu&pf=m&fir=-VAPaHSsGRKahM%3A%2C58kel0rwygJ4rM%2C_&usg=__9zYhCY7m3wCPjCMaDbZ6BWs2AUA%3D&biw=1366&bih=604&ved=0ahUKEwjrotCMzerSAhXMK5oKHahFBGkQyjcIJQ&ei=ta_SWKv0AczX6ASoi5HIBg#imgrc=kWOufsJ6W-unjM:

Ezennel megkövetem Önmagam!

Link to comment
Megosztás:

Az normális dolog, ha az olajbetöltő sapka "serceg, sípol"? Kicsit meghajtottam az autót. Nem túl hosszú távon, 100 km/h. 5 km. A motor üzemmeleg volt már.

Levettem a sapkát, de még a kezemben is tovább csinálta, csak halkabban, majd rövid időn belül abbahagyta.

Ez mitől lehet? Vagy normális? Esetleg a karterszellőztető szelep ment tönkre?

https://youtu.be/lDpkc0EkE08

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

2 órája, KMilán írta:

Az normális dolog, ha az olajbetöltő sapka "serceg, sípol"? Kicsit meghajtottam az autót. Nem túl hosszú távon, 100 km/h. 5 km. A motor üzemmeleg volt már.

Levettem a sapkát, de még a kezemben is tovább csinálta, csak halkabban, majd rövid időn belül abbahagyta.

Ez mitől lehet? Vagy normális? Esetleg a karterszellőztető szelep ment tönkre?

https://youtu.be/lDpkc0EkE08

Hát nem hinném hogy ez így normális, pláne nem az a sok trutyi a sapkán... Nekem sosem volt (még?) olyan, pedig sok 5km-es távot kap télen is (igaz, ez XE és nem XEP), pláne ilyen meleg időben nem kellene ennyi habnak lennie, szerintem. Lehet h érdemes lenne átnézni.... 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Janó32 írta:

Hát nem hinném hogy ez így normális, pláne nem az a sok trutyi a sapkán... Nekem sosem volt (még?) olyan, pedig sok 5km-es távot kap télen is (igaz, ez XE és nem XEP), pláne ilyen meleg időben nem kellene ennyi habnak lennie, szerintem. Lehet h érdemes lenne átnézni.... 

Az olajtrutyi nem zavar, mert hosszú út során teljesen eltűnik. (meg csak a képen tűnik soknak)  Az 5 km alatt csak éppen bemelegedett a motor, ráadásul kicsit meg is hajtottam. A sípolás okát kellene megtudni, az idegesít.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, KMilán írta:

Az olajtrutyi nem zavar, mert hosszú út során teljesen eltűnik. (meg csak a képen tűnik soknak)  Az 5 km alatt csak éppen bemelegedett a motor, ráadásul kicsit meg is hajtottam. A sípolás okát kellene megtudni, az idegesít.

A kartergáz csöveket nézd át, a szelepfedél és a szívócsonk-injektorház között ahova be van kötve. Átjárhatóak-e, főleg a vékony ha a pillangószelep alá van kötve. Olajhab ezernyi autósnak van főleg hidegben rövidtávon, akinek meg nincs meg van róla győződve hogy csak az ő autója jó ( prémium olaj, ésatöbbi), a többi rossz, de erről nincs kedvem senkivel veszekedni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

A kartergáz csöveket nézd át, a szelepfedél és a szívócsonk-injektorház között ahova be van kötve. Átjárhatóak-e, főleg a vékony ha a pillangószelep alá van kötve. Olajhab ezernyi autósnak van főleg hidegben rövidtávon, akinek meg nincs meg van róla győződve hogy csak az ő autója jó ( prémium olaj, ésatöbbi), a többi rossz, de erről nincs kedvem senkivel veszekedni.

Na igen, mindenki leírja hogy mit tapasztal az autójával kapcsolatban és ennyi, ezt mindenki úgy kezeli ahogy szeretné. Sokan tapasztalnak ezt vagy azt, sokan ötletelnek miközben nem is az adott típust használják, ez egy ilyen játék. :)  Nálam a gyűrűzés ás szimeringezés előtt rengeteg hab volt (elég volt a csövekből kitakarítani), azóta is pont úgy használom (sok városi rövid táv) az autót de azóta nincs. Ez egy tény, saját tapasztalat, megosztottam, ennyi és nem több. A többit mindenki úgy/azt képzeli hozzá ahogy/amit szeretne... Peace. :icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, KMilán írta:

Az olajtrutyi nem zavar, mert hosszú út során teljesen eltűnik. (meg csak a képen tűnik soknak)  Az 5 km alatt csak éppen bemelegedett a motor, ráadásul kicsit meg is hajtottam. A sípolás okát kellene megtudni, az idegesít.

A kartergáz is lehet sok, akár. De a csöveket kellene megnézni, hátha eldugult a habtól...

Link to comment
Megosztás:

7 órája, KMilán írta:

Az normális dolog, ha az olajbetöltő sapka "serceg, sípol"? Kicsit meghajtottam az autót. Nem túl hosszú távon, 100 km/h. 5 km. A motor üzemmeleg volt már.

Levettem a sapkát, de még a kezemben is tovább csinálta, csak halkabban, majd rövid időn belül abbahagyta.

Ez mitől lehet? Vagy normális? Esetleg a karterszellőztető szelep ment tönkre?

https://youtu.be/lDpkc0EkE08

Sapka tömítése rendben van?

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

A kartergáz csöveket nézd át, a szelepfedél és a szívócsonk-injektorház között ahova be van kötve. Átjárhatóak-e, főleg a vékony ha a pillangószelep alá van kötve. Olajhab ezernyi autósnak van főleg hidegben rövidtávon, akinek meg nincs meg van róla győződve hogy csak az ő autója jó ( prémium olaj, ésatöbbi), a többi rossz, de erről nincs kedvem senkivel veszekedni.

Hidd el az enyémben nincs habosodás, pedig átlagban 90% városi autókázás.

Mobil1 Super 3000XE 5W-30-at használok.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gezoli írta:

Hidd el az enyémben nincs habosodás, pedig átlagban 90% városi autókázás.

Mobil1 Super 3000XE 5W-30-at használok.

Nem csak olaj miatt lehet. Adott szérián belül is vannak motorkonstrukciók, amelyek jobban mások kevésbé habosodnak télen.

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

6 órája, gezoli írta:

Kíváncsian várom,hogy akkor mitől?

A habosodás oka, hogy a motor leghidegebb pontja a szelepfedél, a kartergáz amit felvezetnek a karterből a szelepfedél alá, majd megetetik a motorral olajos-vizes emulzió ( ennek összetétele motor, olaj , egyéb függő ) mivel a gáz forró a szelepfedél hideg ott szépen lecsapódik. ( harmatpont)Nem csak a sapkán hanem az egész szelepfedél belső felületén, és a csövekben is. Ez fagyott be pár fórumozónak télen, amikor aztán a nívópácánál nyomta ki az olajat vagy a tömítésnél, attól függően melyik fagyott be. A hosszútáv meg eltünteti a habot mert ekkor már ez rész is rendesen átmelegszik. Hogy miért van valakinek kávéhabja másnak meg nincs? Ki tudja? Nincs két egyforma motor, sofőr, használat...miért eszik az egyik embernek 6 litert a másik nem tudja 7 alá vinni, miért X az egyik co-ja a másiknak meg Y..ésatöbbi. A szerelők szeretik a kávéhabot, mert rá lehet fogni hogy hengerfejes a motor és még boldog is a tulaj, hogy megelőzte a javítással a "nagyobb" bajt. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

A habosodás oka, hogy a motor leghidegebb pontja a szelepfedél, a kartergáz amit felvezetnek a karterből a szelepfedél alá, majd megetetik a motorral olajos-vizes emulzió ( ennek összetétele motor, olaj , egyéb függő ) mivel a gáz forró a szelepfedél hideg ott szépen lecsapódik. ( harmatpont)Nem csak a sapkán hanem az egész szelepfedél belső felületén, és a csövekben is. Ez fagyott be pár fórumozónak télen, amikor aztán a nívópácánál nyomta ki az olajat vagy a tömítésnél, attól függően melyik fagyott be. A hosszútáv meg eltünteti a habot mert ekkor már ez rész is rendesen átmelegszik. Hogy miért van valakinek kávéhabja másnak meg nincs? Ki tudja? Nincs két egyforma motor, sofőr, használat...miért eszik az egyik embernek 6 litert a másik nem tudja 7 alá vinni, miért X az egyik co-ja a másiknak meg Y..ésatöbbi. A szerelők szeretik a kávéhabot, mert rá lehet fogni hogy hengerfejes a motor és még boldog is a tulaj, hogy megelőzte a javítással a "nagyobb" bajt. 

Arra gondoltam, h lehet h az is befolyásolja ha az autó garázsban áll. Akkor ugye ha -akár rövidtáv- után beállsz, lassabban hűl le, sőt eleinte a leállítás után még nő is a hőmérséklet tehát van ideje a habnak átmelegednie és eloldódnia. De ez csak fikció. Nálam van amikor beállok és pár óra múlva ha megyek ki a garázsba akkor még meleg jön a hűtőmaszknál pedig épp csak melegedett aznap a motor... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

A habosodás oka, hogy a motor leghidegebb pontja a szelepfedél, a kartergáz amit felvezetnek a karterből a szelepfedél alá, majd megetetik a motorral olajos-vizes emulzió ( ennek összetétele motor, olaj , egyéb függő ) mivel a gáz forró a szelepfedél hideg ott szépen lecsapódik. ( harmatpont)Nem csak a sapkán hanem az egész szelepfedél belső felületén, és a csövekben is. Ez fagyott be pár fórumozónak télen, amikor aztán a nívópácánál nyomta ki az olajat vagy a tömítésnél, attól függően melyik fagyott be. A hosszútáv meg eltünteti a habot mert ekkor már ez rész is rendesen átmelegszik. Hogy miért van valakinek kávéhabja másnak meg nincs? Ki tudja? Nincs két egyforma motor, sofőr, használat...miért eszik az egyik embernek 6 litert a másik nem tudja 7 alá vinni, miért X az egyik co-ja a másiknak meg Y..ésatöbbi. A szerelők szeretik a kávéhabot, mert rá lehet fogni hogy hengerfejes a motor és még boldog is a tulaj, hogy megelőzte a javítással a "nagyobb" bajt. 

Nálam anno x16szr-nél volt egy hfej töm.csere + GM 10W-40 olaj bele és a hab teljesen megszünt...mèg mérges is voltam,hogy a szerelö opel olajat töltött bele a megkérdezésem nélkül:)

Ez pont tél előtt volt novemberben

Előtte a betöltösapkán meg a szelepfedél belsejében jókora adag capuccino volt minden télen,nyáron semmi

Most a H-nàl z14xep is van de nagyságrendekkel kisebb mennyiségben

Mobil 5w-30 van benne olaj,garázsban áll ez is meg a G is ott állt mindig

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 23. at 20:16, zotya975 írta:

A kartergáz csöveket nézd át, a szelepfedél és a szívócsonk-injektorház között ahova be van kötve. Átjárhatóak-e, főleg a vékony ha a pillangószelep alá van kötve. Olajhab ezernyi autósnak van főleg hidegben rövidtávon, akinek meg nincs meg van róla győződve hogy csak az ő autója jó ( prémium olaj, ésatöbbi), a többi rossz, de erről nincs kedvem senkivel veszekedni.

Az én autóm "sz*r". Eszi az olajat.

De ennek ellenére már a 3-adik télen vagyok túl bármiféle hab nélkül.

Hab a tortán, hogy prémium olajat és benzint használok... :-)

szerk:

De tényleg, nem gondolom, hogy az én motorom olyan jó lenne, hangos is csattog is stb.

Egy másik fórumos kolléga 350k fölött futott autója (Z16XE) 5w30-as olajjal meg olyan selymesen susogott, hogy lehidaltam...

Módosítva : outsider
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
3 órája, Vevi írta:

Sziasztok. Tanácsot kérnék. Opel zafira a 2002-es évjárat 1.6-os benzines z16xe motorkód. Rettenetesen kopog a "motorja"! Már ha az az. Hidrotőkék ellenőrizve, kettő rosz volt, cserélve. Ötleteket várnék! Köszi

Ha a hidrotőke ellenőrizve és a folyamatos kopogó hang nem szűnik, akkor vagy valami szelep hiba lesz vagy lehet h csapágyas a motor, ezt egy közepesen tapasztalt szerelő első ránézésre (hallásra) meg tudja mondani. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Vevi írta:

Sziasztok. Tanácsot kérnék. Opel zafira a 2002-es évjárat 1.6-os benzines z16xe motorkód. Rettenetesen kopog a "motorja"! Már ha az az. Hidrotőkék ellenőrizve, kettő rosz volt, cserélve. Ötleteket várnék! Köszi

Szia!

Hiba volt nem az összeset cserélni.

Olajnyomásod rendben?

Olaj gondolom lett cserélve. Milyen van benne? Én megpróbálnék egy Wynn's Hidrotőke Tisztítót (1600Ft).

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Vevi írta:

A szívósorban lehetnek a szelepek? Vagy valami? Csak mert a motor halk és inkább mintha onnan jönne a kopogás......

Legtöbbször a szívóoldali szelepek szoktak csattogni. Szerviz / szerelő által bizonyosodj meg először a hiba forrásáról!

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

Üdv emberek uj tag vagyok a forumon szoval koszontok minden kedves markatarsat! rogton kezdenek is egy kis problemaval ugyanis van egy Astra G 1.4 16V Z14XE motorkodu autom es kb 1 honapja olyat csinal hogy nyomom neki a gazt rendesen es 4000-es fordulatnal fentebb nem megy szoval ott olyan mintha letiltana ez vajon mitol lehet? illetve ha egy olyat csinalok hogy megyek pl 4.be 4000es fordulattal ahol ugye tilt es enyhe fekkel visszateszem pl 3.ba es akkor felmegy pl 4500ra de nyomom a gazt neki es amig vissza nem lassul 4000es fordulatig addig a gaz adasra nem is reagal olyan mintha nem is nyomnam neki! Eddig csereltem a motorterbe az osszes csovet a vizcsoveken kivul,folytoszelephaz tomitest illetve ki is lett tisztitva az Egrrel egyutt ami le is lett zarva meg volt a kocsi diagnosztikan is de ott se talaltak semmit es tovabbra is fent all a hiba es ami furcsa hogy nincs semmilyen hibakodom sem! valakinek otlet/tapasztalat esetleg ezzel kapcsolatban?

ui:nem tudom hogy ezt jo temaba irtam e de ha nem akkor sorry :D

Módosítva : Opel-Csabii
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Cs. Zoltán írta:

Szia!

Hiba volt nem az összeset cserélni.

Olajnyomásod rendben?

Olaj gondolom lett cserélve. Milyen van benne? Én megpróbálnék egy Wynn's Hidrotőke Tisztítót (1600Ft).

Hát én kiszedném a tőkéket elmosni normálisan, itt ha jól tudom viszonylag egyszerű , és talán jobban működik a dolog mint az olajba önthető folyadék. Főleg mivel a tőkén keresztül különösebb olaj áramlás ha jól tudom nincs. Leírás a Gyik-ben. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.