Qpack

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések

2.964 hozzászólás ebben a témában

11 órája, zotya975 írta:

Szerintem a váltóharang zárt annyira, hogy a főtengely szimering szivárgásakor ne tudja szétcsapni az olajat a tengely-lendkerék. Inkább csak lent csepeg ki a legalsó ponton. Nyilván a menetszél elviszi, de inkább hátra .

Köszi, tehát nem valószínű, hogy a szimering lesz a gond. A menetszél csak nem viszi fel annyira az olajat. Valószínű, hogy az olajszűrőház tömítésével lesz gond.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Üdv!

Tudja valaki hogy az x14xe motor szelepfedelének a csavarjainál mekkora az o-gyűrű?

Köszi!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, outsider írta:

Mire gondolsz? Nem tömítés van alatta?

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/224/2513/25768,25769/

A tömítés ilyen csak nekem(f astra) a csavarok a vezérműtengely lefogatásaihoz csatlakoznak és itt van minden csavarnál egy kis o-gyűrű

Akkor a g-astránál a szélén vannak a csavarok a tömítésen kívül mint némelyik vectránál?

Az f-es tulajokat kérdeztem már, nem tudják

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!
(2005 Astra G 1.6 Twinport Z16XEP)
Nem olyan régen tettem itt fel kérdést, hogy az autóm üzem meleg állapotban alapjáraton rángatott, dadogott. Meglett a hiba -> EGR szelep.
Próbára kipucoltam az EGR-t, hogy hátha változik valami, de sajnos semmi változás :( Lehúztam róla a stekkert, azóta az autó nem rángat. Mentem vele 30-50 km-t a rángatás nem jött elő. Reggelente 2-3-szor lefullad, de aztán minden jó lesz.

Olyan kérdésem volna, hogy az EGR-t levakoljam, vegyek bontottat vagy áldozzak rá kb 70.000 Ft-ot az újra.

Ki hogy oldotta meg a problémát???

Válaszotokat előre is köszönöm!!! 

:icon13::icon13::icon13::icon13:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
10 órája, individor írta:

A tömítés ilyen csak nekem(f astra) a csavarok a vezérműtengely lefogatásaihoz csatlakoznak és itt van minden csavarnál egy kis o-gyűrű

Akkor a g-astránál a szélén vannak a csavarok a tömítésen kívül mint némelyik vectránál?

Az f-es tulajokat kérdeztem már, nem tudják

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/7/222/2387/23841,23822,23823/

Azt nem mondtad, hogy F.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, Krovamat írta:

Sziasztok!
(2005 Astra G 1.6 Twinport Z16XEP)
Nem olyan régen tettem itt fel kérdést, hogy az autóm üzem meleg állapotban alapjáraton rángatott, dadogott. Meglett a hiba -> EGR szelep.
Próbára kipucoltam az EGR-t, hogy hátha változik valami, de sajnos semmi változás :( Lehúztam róla a stekkert, azóta az autó nem rángat. Mentem vele 30-50 km-t a rángatás nem jött elő. Reggelente 2-3-szor lefullad, de aztán minden jó lesz.

Olyan kérdésem volna, hogy az EGR-t levakoljam, vegyek bontottat vagy áldozzak rá kb 70.000 Ft-ot az újra.

Ki hogy oldotta meg a problémát???

Válaszotokat előre is köszönöm!!! 

:icon13::icon13::icon13::icon13:

Rossz EGR-t már fölösleges lefalazni. Újat vegyél vagy leellenőrizhető bontottat!

Módosítva : Cs. Zoltán

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
10 órája, individor írta:

Köszi mindenkinek, de sajna még cikkszám szerint sincs méret sehol sem, pedig még az orosz oldalakat is átnéztem.

Most 40-100 Ft-on vacillálsz??

https://cromax.hu/o-gyuru_szelepfedel_csavar_ala_opel_x14xe_34216?kereso_modell=0

Ha jól látom ez 400-1000 Ft körüli összeg...

https://alkatreszek.hu/gyariszam/90411826

De itt az Elring is 53 Ft.

Mennyit spórolsz vele ha máshol veszed?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Z14XEP-t le lehet egyáltalán úgy falazni, hogy műszakin átmenjen?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
5 órája, ginola írta:

Ebayen lehet hozzá kapni blankoló lemezt...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 órája, ginola írta:

Igazából nem konkrétan a falazással van gond, mert azt nem veszik észre, de ha hibalámpát gyújt, az bukta műszakin. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
7 perce, zotya975 írta:

Igazából nem konkrétan a falazással van gond, mert azt nem veszik észre, de ha hibalámpát gyújt, az bukta műszakin. 

Csak tájékoztatásul!

Az XEP-et nem lehet lefalazni (tudomásom szerint) mivel be van kötve a hűtővíz körbe!

A másik miért dobna hibakódot? Az enyém is le van falazva (XE), de mivel az EGR csak ki van fordítva és nincs lekötve így az ECU úgy érzékeli mintha normalno működne.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, gezoli írta:

Csak tájékoztatásul!

Az XEP-et nem lehet lefalazni (tudomásom szerint) mivel be van kötve a hűtővíz körbe!

A másik miért dobna hibakódot? Az enyém is le van falazva (XE), de mivel az EGR csak ki van fordítva és nincs lekötve így az ECU úgy érzékeli mintha normalno működne.

Hát...a kipufogó gáz visszavezetést szokták lezárni, mert az okoz gondot, a hűtővíz attól még áramolhat rajta keresztül. Ez pölö egy X12XE EGR, vágsz rá egy lemezt a vízcsatornát meg nyitva hagyod. ( amúgy itt az EGR elektromosan volt kuka így nem segített rajta a falazás, a rángatást pedig henger-gyűrű sérülés okozta, a sárga lámpa tévútra vitt)

2498116-20170322-CfNwV1.jpg

Nem minden motor és nem minden esetben jutalmazza hibalámpával a falazást ezért írtam hogy: "de ha hibalámpát gyújt" és nem azt hogy: hiba lámpázni fog. 

Tehát összefoglalva: lefalazza ( lemezzel vagy kifordítva motortól függően) kipróbálja és HA hibalámpa lesz akkor van probléma műszakin.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
12 perce, zotya975 írta:

Hát...a kipufogó gáz visszavezetést szokták lezárni, mert az okoz gondot, a hűtővíz attól még áramolhat rajta keresztül. Ez pölö egy X12XE EGR, vágsz rá egy lemezt a vízcsatornát meg nyitva hagyod. ( amúgy itt az EGR elektromosan volt kuka így nem segített rajta a falazás, a rángatást pedig henger-gyűrű sérülés okozta, a sárga lámpa tévútra vitt)

2498116-20170322-CfNwV1.jpg

Nem minden motor és nem minden esetben jutalmazza hibalámpával a falazást ezért írtam hogy: "de ha hibalámpát gyújt" és nem azt hogy: hiba lámpázni fog. 

Tehát összefoglalva: lefalazza ( lemezzel vagy kifordítva motortól függően) kipróbálja és HA hibalámpa lesz akkor van probléma műszakin.

Közben ezt találtam:

https://www.google.hu/search?q=z14xep+egr&client=firefox-b&tbm=isch&imgil=-VAPaHSsGRKahM%3A%3B58kel0rwygJ4rM%3Bhttp%253A%252F%252Fsklep.dixi-car.pl%252Fzawor-recyrkulacji-gazow-spalinowych-silniki-benzynowe-p-751.html&source=iu&pf=m&fir=-VAPaHSsGRKahM%3A%2C58kel0rwygJ4rM%2C_&usg=__9zYhCY7m3wCPjCMaDbZ6BWs2AUA%3D&biw=1366&bih=604&ved=0ahUKEwjrotCMzerSAhXMK5oKHahFBGkQyjcIJQ&ei=ta_SWKv0AczX6ASoi5HIBg#imgrc=kWOufsJ6W-unjM:

Ezennel megkövetem Önmagam!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Az normális dolog, ha az olajbetöltő sapka "serceg, sípol"? Kicsit meghajtottam az autót. Nem túl hosszú távon, 100 km/h. 5 km. A motor üzemmeleg volt már.

Levettem a sapkát, de még a kezemben is tovább csinálta, csak halkabban, majd rövid időn belül abbahagyta.

Ez mitől lehet? Vagy normális? Esetleg a karterszellőztető szelep ment tönkre?

https://youtu.be/lDpkc0EkE08

Módosítva : KMilán

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, KMilán írta:

Az normális dolog, ha az olajbetöltő sapka "serceg, sípol"? Kicsit meghajtottam az autót. Nem túl hosszú távon, 100 km/h. 5 km. A motor üzemmeleg volt már.

Levettem a sapkát, de még a kezemben is tovább csinálta, csak halkabban, majd rövid időn belül abbahagyta.

Hát nem hinném hogy ez így normális, pláne nem az a sok trutyi a sapkán... Nekem sosem volt (még?) olyan, pedig sok 5km-es távot kap télen is (igaz, ez XE és nem XEP), pláne ilyen meleg időben nem kellene ennyi habnak lennie, szerintem. Lehet h érdemes lenne átnézni.... 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 perce, Janó32 írta:

Hát nem hinném hogy ez így normális, pláne nem az a sok trutyi a sapkán... Nekem sosem volt (még?) olyan, pedig sok 5km-es távot kap télen is (igaz, ez XE és nem XEP), pláne ilyen meleg időben nem kellene ennyi habnak lennie, szerintem. Lehet h érdemes lenne átnézni.... 

Az olajtrutyi nem zavar, mert hosszú út során teljesen eltűnik. (meg csak a képen tűnik soknak)  Az 5 km alatt csak éppen bemelegedett a motor, ráadásul kicsit meg is hajtottam. A sípolás okát kellene megtudni, az idegesít.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
5 perce, KMilán írta:

Az olajtrutyi nem zavar, mert hosszú út során teljesen eltűnik. (meg csak a képen tűnik soknak)  Az 5 km alatt csak éppen bemelegedett a motor, ráadásul kicsit meg is hajtottam. A sípolás okát kellene megtudni, az idegesít.

A kartergáz csöveket nézd át, a szelepfedél és a szívócsonk-injektorház között ahova be van kötve. Átjárhatóak-e, főleg a vékony ha a pillangószelep alá van kötve. Olajhab ezernyi autósnak van főleg hidegben rövidtávon, akinek meg nincs meg van róla győződve hogy csak az ő autója jó ( prémium olaj, ésatöbbi), a többi rossz, de erről nincs kedvem senkivel veszekedni.

1 személy kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, zotya975 írta:

A kartergáz csöveket nézd át, a szelepfedél és a szívócsonk-injektorház között ahova be van kötve. Átjárhatóak-e, főleg a vékony ha a pillangószelep alá van kötve. Olajhab ezernyi autósnak van főleg hidegben rövidtávon, akinek meg nincs meg van róla győződve hogy csak az ő autója jó ( prémium olaj, ésatöbbi), a többi rossz, de erről nincs kedvem senkivel veszekedni.

Na igen, mindenki leírja hogy mit tapasztal az autójával kapcsolatban és ennyi, ezt mindenki úgy kezeli ahogy szeretné. Sokan tapasztalnak ezt vagy azt, sokan ötletelnek miközben nem is az adott típust használják, ez egy ilyen játék. :)  Nálam a gyűrűzés ás szimeringezés előtt rengeteg hab volt (elég volt a csövekből kitakarítani), azóta is pont úgy használom (sok városi rövid táv) az autót de azóta nincs. Ez egy tény, saját tapasztalat, megosztottam, ennyi és nem több. A többit mindenki úgy/azt képzeli hozzá ahogy/amit szeretne... Peace. :icon13:

1 személy kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, KMilán írta:

A kartergáz is lehet sok, akár. De a csöveket kellene megnézni, hátha eldugult a habtól...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
7 órája, KMilán írta:

Sapka tömítése rendben van?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
8 órája, zotya975 írta:

Hidd el az enyémben nincs habosodás, pedig átlagban 90% városi autókázás.

Mobil1 Super 3000XE 5W-30-at használok.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, gezoli írta:

Hidd el az enyémben nincs habosodás, pedig átlagban 90% városi autókázás.

Mobil1 Super 3000XE 5W-30-at használok.

Nem csak olaj miatt lehet. Adott szérián belül is vannak motorkonstrukciók, amelyek jobban mások kevésbé habosodnak télen.

Módosítva : Cs. Zoltán

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés