Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

On 2017. 04. 09. at 16:09, zotya975 írta:

 

na ugyan a kipufogós dolgot még nem próbáltam ki de mentem vele kb 2km-en keresztül tartósabban 4000es fordulaton tehát tartottam ott a pedált ahonnét nem engedte tovább és olyan 1km után lement kb 3700ig de a pedálon a lábomat ugyanúgy tartottam mint előtte utánna pedig olyan 4200ig fel engedte a fordulatot viszont nem a domborzati viszonyoktól lehet ez az tuti mert teljesen sík és egyenes úton mentem vele. néha meg szoktam picit hajtani de 100km-nél messzebbre nem nagyon megyek vele nem lehet hogy valahol le lenne rakódva valami kosz szerűség és hogy azért szivatna?
esetleg még valami ötlet valakinek?

Módosítva : Opel-Csabii
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Opel-Csabii írta:

na ugyan a kipufogós dolgot még nem próbáltam ki de mentem vele kb 2km-en keresztül tartósabban 4000es fordulaton tehát tartottam ott a pedált ahonnét nem engedte tovább és olyan 1km után lement kb 3700ig de a pedálon a lábomat ugyanúgy tartottam mint előtte utánna pedig olyan 4200ig fel engedte a fordulatot viszont nem a domborzati viszonyoktól lehet ez az tuti mert teljesen sík és egyenes úton mentem vele. néha meg szoktam picit hajtani de 100km-nél messzebbre nem nagyon megyek vele nem lehet hogy valahol le lenne rakódva valami kosz szerűség és hogy azért szivatna?
esetleg még valami ötlet valakinek?

Van olyan jelenség hogy "ellustul" egy autó ha sokáig nem pörgetik, és csak rövidtávot járnak vele, de ettől nem fog a fordulatszám beszorulni 4000-ig.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Van olyan jelenség hogy "ellustul" egy autó ha sokáig nem pörgetik, és csak rövidtávot járnak vele, de ettől nem fog a fordulatszám beszorulni 4000-ig.

ertem akkor mostmar vegkepp nincs otletem erre a dologra de a kipufogos megoldast ha lesz idom megnezem mas otlet esetleg??

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 08. at 7:41, Opel-Csabii írta:

Üdv emberek uj tag vagyok a forumon szoval koszontok minden kedves markatarsat! rogton kezdenek is egy kis problemaval ugyanis van egy Astra G 1.4 16V Z14XE motorkodu autom es kb 1 honapja olyat csinal hogy nyomom neki a gazt rendesen es 4000-es fordulatnal fentebb nem megy szoval ott olyan mintha letiltana ez vajon mitol lehet? illetve ha egy olyat csinalok hogy megyek pl 4.be 4000es fordulattal ahol ugye tilt es enyhe fekkel visszateszem pl 3.ba es akkor felmegy pl 4500ra de nyomom a gazt neki es amig vissza nem lassul 4000es fordulatig addig a gaz adasra nem is reagal olyan mintha nem is nyomnam neki! Eddig csereltem a motorterbe az osszes csovet a vizcsoveken kivul,folytoszelephaz tomitest illetve ki is lett tisztitva az Egrrel egyutt ami le is lett zarva meg volt a kocsi diagnosztikan is de ott se talaltak semmit es tovabbra is fent all a hiba es ami furcsa hogy nincs semmilyen hibakodom sem! valakinek otlet/tapasztalat esetleg ezzel kapcsolatban?

ui:nem tudom hogy ezt jo temaba irtam e de ha nem akkor sorry :D

Nekem ugyanezt csinálta, amikor a katalizátor eltömődött, hibakód nem volt.

https://cromax.hu/kipufogo/kipufogo_rendszer_alkatreszei/katalizator/katalizator_leomlovel_egyutt_opel_1_4_1_6_43097

Link to comment
Megosztás:

15 órája, retfirD írta:

Nekem ugyanezt csinálta, amikor a katalizátor eltömődött, hibakód nem volt.

https://cromax.hu/kipufogo/kipufogo_rendszer_alkatreszei/katalizator/katalizator_leomlovel_egyutt_opel_1_4_1_6_43097

koszonom szepen a segitseget akkor csak az lesz hogy nelkule kellesz kiprobalnom de amugy ezt tisztitani lehet vagy csere?

Link to comment
Megosztás:

udvozletem emberek eloszor is mindenkinek kellemes unnepeket masodszor is pedig most igy az unnepek alatt sikerult hosszabb tavra is elmennem az autoval es olyat csinal hogy lampanal mikor lassitok benyomom a kuplungot leesik a fordulat 800-900ra aztan magatol 1-2mp-en belul felugrik 1500ra aztan indulok el 1.be es nincs ereje az autonak de ha leveszem a gyujtast es visszaadom ra akkor eszhez ter de utanna ha kedve tartja megint elojon ez a hibaja es csak lassitasnal 1x a fojtoszelephazat levettem kitakaritani meg regebben es be lett ugy nelkule inditva es akkor is ilyen jelenseget csinalt de akkor kozvetlen inditas utan szoval ehhez hasonlo most a problemam ezert is irtam most ezt le ja es hibakod nincs illetve olyankor ha elojon a hiba ha nyomom a gazt a fordulatszammero oraja is nagyon lassan megy felfele es erotlenne valik a kocsi otlet valakinek esetleg?

a jelenseg eszlelese ota lett fojtoszelephaz tisztitva meg a legtomegmero egr pedig nem lehet koszos mert levan zarva mas okozhat ilyet esetleg?

ui:van egy elm 327 bluetooth hibakod kiolvasom ami tamogatja a kocsit es megneztem vele viszont nem lat hibat illetve a muszerfalon se vilagit hibalampa se de en a torque nevu androidos ingyenes alkalmazassal neztem a hibat es abban van egy olyan menupont hogy hibakodok torlese de ugye nincs hibakodom es a lampa se vilagit ami hibara utalna na de ha a jelenseget produkalja es ramegyek a torlesre akkor mintha mi sem tortent volna megy tovabb hiba nelkul en megis csak vmi egr vagy fojtoszelep hibara gyanakodnek 

Módosítva : Opel-Csabii
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Opel-Csabii írta:

udvozletem emberek eloszor is mindenkinek kellemes unnepeket masodszor is pedig most igy az unnepek alatt sikerult hosszabb tavra is elmennem az autoval es olyat csinal hogy lampanal mikor lassitok benyomom a kuplungot leesik a fordulat 800-900ra aztan magatol 1-2mp-en belul felugrik 1500ra aztan indulok el 1.be es nincs ereje az autonak de ha leveszem a gyujtast es visszaadom ra akkor eszhez ter de utanna ha kedve tartja megint elojon ez a hibaja es csak lassitasnal 1x a fojtoszelephazat levettem kitakaritani meg regebben es be lett ugy nelkule inditva es akkor is ilyen jelenseget csinalt de akkor kozvetlen inditas utan szoval ehhez hasonlo most a problemam ezert is irtam most ezt le ja es hibakod nincs illetve olyankor ha elojon a hiba ha nyomom a gazt a fordulatszammero oraja is nagyon lassan megy felfele es erotlenne valik a kocsi otlet valakinek esetleg?

a jelenseg eszlelese ota lett fojtoszelephaz tisztitva meg a legtomegmero egr pedig nem lehet koszos mert levan zarva mas okozhat ilyet esetleg?

ui:van egy elm 327 bluetooth hibakod kiolvasom ami tamogatja a kocsit es megneztem vele viszont nem lat hibat illetve a muszerfalon se vilagit hibalampa se de en a torque nevu androidos ingyenes alkalmazassal neztem a hibat es abban van egy olyan menupont hogy hibakodok torlese de ugye nincs hibakodom es a lampa se vilagit ami hibara utalna na de ha a jelenseget produkalja es ramegyek a torlesre akkor mintha mi sem tortent volna megy tovabb hiba nelkul en megis csak vmi egr vagy fojtoszelep hibara gyanakodnek 

Ez szép 3 mondat volt!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

23 órája, peacetrang írta:

Én elvesztem már a fojtószelepház levételnél :-)

Csabi, egy tipp! Kicsit tagold jobban a mondatokat és az sem árt, ha -ekkora mennyiségnél főleg- ékezetet is használsz :-) 

rendben van csak hat kicsit aggodtam is hogy vajon mi lehetett a hiba de elvileg megvan

kb 2 honapja lett lezarva az Egr szelepem de leprogramozva nem lett es kivettem alolla a lezaro lemezt es visszatettem helyette a gyari fem tomitest eddig ugy nez ki hogy jo (mentem azota kb 40km-t vele) es nem csinalja azt a "nem bir menni" meg "fent marad a fordulat" dolgot :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok.Adott egy Astra H 1.4 (Z14XEP).Ugyanaz mint a "G" Astrában,ezért irok ide is.Dieseles hangja kezdett lenni az autónak.Volt rajta komplett szivosor csere,kicsit halkult,de még mindig maradt.Ezt követte komplett vezérmülánc minden tartozékával együtt.Ez után érezhetöen legyengült az auto nem megy ugy mint elötte és alapjáraton se igazi a motor járása.Többen mondták,hogy a vezérlés arréb kerülhetett egy picit,de célszerszámmal történt a csere nem tudott elmozdulni.Azota 2 szer lett szét-összerakva.Viszont a diesel hang teljesen elmult:)

Valakinek bármilyen ötlet?Kompresszio teljesen jo,az auto mégis erötlen.Gyári Tec2 vel kivillogták Fötengelyjeledo hibát.Ez is cserélve lett a hiba ugyanúgy tart.:((

 

Bármilyen ötletet,tanácsot szivesen fogadok.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, chriss81 írta:

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok.Adott egy Astra H 1.4 (Z14XEP).Ugyanaz mint a "G" Astrában,ezért irok ide is.Dieseles hangja kezdett lenni az autónak.Volt rajta komplett szivosor csere,kicsit halkult,de még mindig maradt.Ezt követte komplett vezérmülánc minden tartozékával együtt.Ez után érezhetöen legyengült az auto nem megy ugy mint elötte és alapjáraton se igazi a motor járása.Többen mondták,hogy a vezérlés arréb kerülhetett egy picit,de célszerszámmal történt a csere nem tudott elmozdulni.Azota 2 szer lett szét-összerakva.Viszont a diesel hang teljesen elmult:)

Valakinek bármilyen ötlet?Kompresszio teljesen jo,az auto mégis erötlen.Gyári Tec2 vel kivillogták Fötengelyjeledo hibát.Ez is cserélve lett a hiba ugyanúgy tart.:((

 

Bármilyen ötletet,tanácsot szivesen fogadok.

Ha vezérlés csere után jelentkeztek a tünetek, akkor valami ott nem kerek. Ne hagyd ennyiben!

Fura, hogy a "dieseles" hang orvoslására először a szivósorhoz nyúltatok. A vezérműlánc nyúlása azért kézenfekvőbb, de egy valamire való szerelő ezt könnyen behatárolhatta volna.

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A benzinnyomás szabályzó szelepére mekkora gumicső való? X16XEL

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/303/4278/26547/ Itt 10 mm-t ír. Gondolom ez külső átmérő. Belsőt nem tudom mennyi lehet. Nekem is könyökidom nélkül csatlakozik.

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/303/4278/26548/ Itt könyökidommal csatlakozik, de itt gyanúsan kicsik az átmérők.

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 19. at 7:38, Fulmen írta:

Üdv!

A benzinnyomás szabályzó szelepére mekkora gumicső való? X16XEL

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/303/4278/26547/ Itt 10 mm-t ír. Gondolom ez külső átmérő. Belsőt nem tudom mennyi lehet. Nekem is könyökidom nélkül csatlakozik.

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/303/4278/26548/ Itt könyökidommal csatlakozik, de itt gyanúsan kicsik az átmérők.

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Ami van itthon c14se híd annak 4.5 mili a csonk átmérője tehát 4 milis cső biztos jó rá, de igazából csak egy mérés és megtudod a tiéd pontosan mennyi. Ugye vákumcső, tehát olyat kell venni ami nem lapul össze könnyen. 

Link to comment
Megosztás:

emberek engem ez a legutobbi hiba mar kikeszit mivel az egr lezaras kivetelevel javulni latszott a helyzet de a kocsival elindulok es a vizhofok eleri mutato szerint a 80fokot kb es akkor elkezdi csinalni a fentebb emlitett hibamat tehat rangat es mikor lassitok hogy visszavaltanek vagy fentebb es akkor a kuplungpedal benyomasa utan elofordul az a hiba de mostanaba egyre tobbszor tehat mar nemtudom mitevo legyek esetleg otlet? holnap tervezek ezugyben szerelovel is konzultani illetve ha van egy kis ideje meg is mutatom neki a jelenseget de varom a ti otleteiteket is!

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 20. at 19:29, Opel-Csabii írta:

emberek engem ez a legutobbi hiba mar kikeszit mivel az egr lezaras kivetelevel javulni latszott a helyzet de a kocsival elindulok es a vizhofok eleri mutato szerint a 80fokot kb es akkor elkezdi csinalni a fentebb emlitett hibamat tehat rangat es mikor lassitok hogy visszavaltanek vagy fentebb es akkor a kuplungpedal benyomasa utan elofordul az a hiba de mostanaba egyre tobbszor tehat mar nemtudom mitevo legyek esetleg otlet? holnap tervezek ezugyben szerelovel is konzultani illetve ha van egy kis ideje meg is mutatom neki a jelenseget de varom a ti otleteiteket is!

Hibakód van?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 18. at 19:54, chriss81 írta:

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok.Adott egy Astra H 1.4 (Z14XEP).Ugyanaz mint a "G" Astrában,ezért irok ide is.Dieseles hangja kezdett lenni az autónak.Volt rajta komplett szivosor csere,kicsit halkult,de még mindig maradt.Ezt követte komplett vezérmülánc minden tartozékával együtt.Ez után érezhetöen legyengült az auto nem megy ugy mint elötte és alapjáraton se igazi a motor járása.Többen mondták,hogy a vezérlés arréb kerülhetett egy picit,de célszerszámmal történt a csere nem tudott elmozdulni.Azota 2 szer lett szét-összerakva.Viszont a diesel hang teljesen elmult:)

Valakinek bármilyen ötlet?Kompresszio teljesen jo,az auto mégis erötlen.Gyári Tec2 vel kivillogták Fötengelyjeledo hibát.Ez is cserélve lett a hiba ugyanúgy tart.:((

 

Bármilyen ötletet,tanácsot szivesen fogadok.

Gyújtótrafó volt nézve? Gyertyák? A dízeles hang benzinesnél akkor van emlékeim szerint, ha a gyújtás valamiért nincs a helyén.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Handbrake írta:

Hibakód van?

nincsen hibakod tovabbra se de kicsereltem a motorterben az utolso csovet is ami nem vizcso (ami a legszuro csoverol megy a szelepfedelre) es az ki volt repedezve most kicsereltem azt is uj csore mert mar csak az az 1 maradt a motorterben hatra es most halistennek hogy lekopogjam mar tegnap reggel ota semmi baja es nem produkalja a hibat! 

Módosítva : Opel-Csabii
Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

kicsit off, de mégis csak Opel. :) Z18XE motorkódú Zafira olajfogyasztása egyre rosszabb: 8000 km alatt (157e-165e között) megevett egy 4 literes kannát (Total Quartz 7000 10W40). Autópályán, 120-as tempónál még rosszabb a helyzet. Lehet ezzel bármit kezdeni a motor megbontása nélkül?

Restorer.hu hirdet mindenféle motorfelújító csodafolyadékot, apu kipróbálná (hátha működik alapon), én nem hiszek az ilyen löttyökben.

Mit tanácsoltok?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, NW1 írta:

sziasztok,

kicsit off, de mégis csak Opel. :) Z18XE motorkódú Zafira olajfogyasztása egyre rosszabb: 8000 km alatt (157e-165e között) megevett egy 4 literes kannát (Total Quartz 7000 10W40). Autópályán, 120-as tempónál még rosszabb a helyzet. Lehet ezzel bármit kezdeni a motor megbontása nélkül?

Restorer.hu hirdet mindenféle motorfelújító csodafolyadékot, apu kipróbálná (hátha működik alapon), én nem hiszek az ilyen löttyökben.

Mit tanácsoltok?

Szelepszár szimering csere? 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.