Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

12 órája, NW1 írta:

sziasztok,

kicsit off, de mégis csak Opel. :) Z18XE motorkódú Zafira olajfogyasztása egyre rosszabb: 8000 km alatt (157e-165e között) megevett egy 4 literes kannát (Total Quartz 7000 10W40). Autópályán, 120-as tempónál még rosszabb a helyzet. Lehet ezzel bármit kezdeni a motor megbontása nélkül?

Restorer.hu hirdet mindenféle motorfelújító csodafolyadékot, apu kipróbálná (hátha működik alapon), én nem hiszek az ilyen löttyökben.

Mit tanácsoltok?

 

11 órája, zotya975 írta:

Szelepszár szimering csere? 

Az bizony bontással jár és cserébe önmagában kevés is lesz. Szinte bizto, hogy akkor már a szelepvezető is oda. Jó eséllyel inkább a gyűrűzés segítene, nálam ezt a kettőt csinálták meg, így 1l/1000km-ről (10w40-nél) lement 2,5-3dl/1000km-re 5w30 esetében. Gyűrű és szimering csere. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Janó32 írta:

 

Az bizony bontással jár és cserébe önmagában kevés is lesz. Szinte bizto, hogy akkor már a szelepvezető is oda. Jó eséllyel inkább a gyűrűzés segítene, nálam ezt a kettőt csinálták meg, így 1l/1000km-ről (10w40-nél) lement 2,5-3dl/1000km-re 5w30 esetében. Gyűrű és szimering csere. 

Annyira nem ismerem, azt hittem ha ki lehet venni a tőkéket úgy hogy fent a hengerfej akkor szelepszár szimeringet is lehet cserélni. Az én nézetem szerint amig fent a hengerfej nem beszélünk motor bontásról. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 perce, zotya975 írta:

Annyira nem ismerem, azt hittem ha ki lehet venni a tőkéket úgy hogy fent a hengerfej akkor szelepszár szimeringet is lehet cserélni. Az én nézetem szerint amig fent a hengerfej nem beszélünk motor bontásról. 

Véleményem szerint nem a szelepszár szimering a kardinális kérdés, mert az Ecotec motorok jellemzően gyűrűprobléma miatt eszik a kenőanyagot nagy mértékben. Az meg csak bontással megy... Anno nálam a szakszerviz az ajánlatra rá is írta, hogy a szelepszár szimering csere önmagában nem fogja az olajfogyást megszüntetni. 

Link to comment
Megosztás:

Just now, Janó32 írta:

Véleményem szerint nem a szelepszár szimering a kardinális kérdés, mert az Ecotec motorok jellemzően gyűrűprobléma miatt eszik a kenőanyagot nagy mértékben. Az meg csak bontással megy... Anno nálam a szakszerviz az ajánlatra rá is írta, hogy a szelepszár szimering csere önmagában nem fogja az olajfogyást megszüntetni. 

Az oké, de ha ez nem jár nagy beruházással, akkor érdemes vele foglalkozni. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

38 perce, zotya975 írta:

Az oké, de ha ez nem jár nagy beruházással, akkor érdemes vele foglalkozni. 

Persze, mindenki arra költi a pénzét amire szeretné... Én olyanban nem teszem ami jó eséllyel nem hozza meg a várt javulást, sőt mivel a szelepvezető nem lesz cseréle, így az új szimering sem lesz sokáig tartós...  Tehát pénzt tesz bele, valamennyi javulás lesz,  de cserébe az sem sokáig... ;-)

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Janó32 írta:

Persze, mindenki arra költi a pénzét amire szeretné... Én olyanban nem teszem ami jó eséllyel nem hozza meg a várt javulást, sőt mivel a szelepvezető nem lesz cseréle, így az új szimering sem lesz sokáig tartós...  Tehát pénzt tesz bele, valamennyi javulás lesz,  de cserébe az sem sokáig... ;-)

A szelepvezető megkopik, a szimering pedig megkeményedik illetve ez is megkopik ha már kemény , így lecsorog mellette az olaj a szívó és kipufogó csatornákba, szeleptányérra, nyitott szelep esetén a hengerbe. Nem gondolom hogy a kemény fémből készült szelepvezető ami több centi hosszan érintkezik a szelepszárral pont olyan gyorsan el tud használódni, mint a szimering ami csak talán 1 milis részén éri a szelepszárat. De persze ettől még így lehet. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

A szelepvezető megkopik, a szimering pedig megkeményedik illetve ez is megkopik ha már kemény , így lecsorog mellette az olaj a szívó és kipufogó csatornákba, szeleptányérra, nyitott szelep esetén a hengerbe. Nem gondolom hogy a kemény fémből készült szelepvezető ami több centi hosszan érintkezik a szelepszárral pont olyan gyorsan el tud használódni, mint a szimering ami csak talán 1 milis részén éri a szelepszárat. De persze ettől még így lehet. 

Nekem úgy magyarázták a szervizben a művelet előtt, hogy lényegében az extrém (értsd 0,5l/1000km feletti) fogyás már nem a szelepszár szimering környékén keresendő, Ecotec-nél az olajlehúzógyűrű vagy rendellenesen megkopott vagy egyszerűen megragadt. Ilyen esetben fokozatosan növekszik a fogyás, így lesz a 0,5l/1000km-ből akár 1liter/1000km vagy több, de az a mérték egyébként már füstként szemmel is látható mértékű (nálam kékes füst volt ha bemelegedett és adtam neki egy nagy gázt).. 

Link to comment
Megosztás:

45 perce, Janó32 írta:

Nekem úgy magyarázták a szervizben a művelet előtt, hogy lényegében az extrém (értsd 0,5l/1000km feletti) fogyás már nem a szelepszár szimering környékén keresendő, Ecotec-nél az olajlehúzógyűrű vagy rendellenesen megkopott vagy egyszerűen megragadt. Ilyen esetben fokozatosan növekszik a fogyás, így lesz a 0,5l/1000km-ből akár 1liter/1000km vagy több, de az a mérték egyébként már füstként szemmel is látható mértékű (nálam kékes füst volt ha bemelegedett és adtam neki egy nagy gázt).. 

Hát pontos adatot csak a saját autómnál tudok mondani ami ugye 8 szelepes tehát nem az említett típus. Szimering csere előtt 6 Liter olajat kellett vennem 10 ezer Kilométerre 3.5 a feltöltésre a maradék 2.5Liter fogyott el menet közben. Azóta még nem mentem csak 8000Km-t de még van a kannában kábé 1 Liter tehát eddíg fél liter fogyott el. Igaz nekem csak indításkor volt füstfelhő. A művelet költsége: 8X200Forint a szimering, a szelepfedél tömítés 800Forint, meg egy laza délután. Nyilván nektek más a költsége.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mivel ez az első kérdésem ezen a fórumon, remélem nem tévedtem nagyot, hogy ide írom a kérdésemet! Az autóm típusa Astra G Classic II Caravan benzines, motorkód: Z16XEP, évjárat: 2005/07.

A következő hibát tapasztalom:

A vízhőfok mérő még nem indul el a műszerfalon, tehát kb. 50-60 fokos lehet a víz mert a jelenség megszűnik, ha már kb 70 fokot mutat a mérő. Szóval az említett tartományba, ha megyek, akkor csak picit rángat az autó, de ha megállok és kinyomom a kuplungot akkor leáll (ez nem mindig van így, van amikor nem produkálja és minden rendben van). Egyből újraindul, ha indítom, ezzel nincs is gond, de amíg a hőfok itt van, addig ez bármikor bekövetkezhet. Mivel hamar melegszik, ez viszonylag rövid ideig tart. Egy szerintem ehhez tartozó jelenség, hogy ha megállok valahol, és pár perc múlva ezen a hőfokon indítok, előfordul, hogy csak másodikra indul el. Szóval se hidegen se melegen nem produkálja ezt, csak az 50-60 fokos víz környékén. Hibakód nincs. A vízhőfok jeladóra tippeltem, de úgy tudom, annak van hibakódja.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kobraCode írta:

Anno mintha szerelom azt mindta volna hogy ott 3bar korul kene lennie 

A szivattyú 3bar max. nyomású, a tankban a visszafolyó vezeték végén van a fix értékű nyomásszabályzó; nem tudom, a két cső hol-hogyan van közösítve, de a motortérben már csak 1 cső megy a gyűjtőcsőhöz. Azon már csak 1,9bar mérhető. Emlékeim szerint az X14XE motorra való vákuumos nyomásszabályzó üresen ekörüli, de terheléskor ennél magasabb (talán 2,4bar?) nyomást is biztosított, ezért érdekel, hogy ennek a motornak elég-e fixen ennyi, vagy rossz a szabályzó.

Link to comment
Megosztás:

47 perce, lunimaci írta:

A szivattyú 3bar max. nyomású, a tankban a visszafolyó vezeték végén van a fix értékű nyomásszabályzó; nem tudom, a két cső hol-hogyan van közösítve, de a motortérben már csak 1 cső megy a gyűjtőcsőhöz. Azon már csak 1,9bar mérhető. Emlékeim szerint az X14XE motorra való vákuumos nyomásszabályzó üresen ekörüli, de terheléskor ennél magasabb (talán 2,4bar?) nyomást is biztosított, ezért érdekel, hogy ennek a motornak elég-e fixen ennyi, vagy rossz a szabályzó.

Ha lenne mivel megmernem akkor megmernem neked. Az biztos arra emlekszek mikor a szelepet megnyomtam a nagyon spriccelt a benzin.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 20. at 19:29, Opel-Csabii írta:

emberek engem ez a legutobbi hiba mar kikeszit mivel az egr lezaras kivetelevel javulni latszott a helyzet de a kocsival elindulok es a vizhofok eleri mutato szerint a 80fokot kb es akkor elkezdi csinalni a fentebb emlitett hibamat tehat rangat es mikor lassitok hogy visszavaltanek vagy fentebb es akkor a kuplungpedal benyomasa utan elofordul az a hiba de mostanaba egyre tobbszor tehat mar nemtudom mitevo legyek esetleg otlet? holnap tervezek ezugyben szerelovel is konzultani illetve ha van egy kis ideje meg is mutatom neki a jelenseget de varom a ti otleteiteket is!

na emberek a problema javulni latszik sot 2 legyet is utottem valoszinuleg egy csapasra mivel szombaton lett menetkozbe 2 hibakodom na rohantam kiolvastatni es kopogas erzekelo szenzor illetve szivocso nyomas erzekelo szenzor a kopogas erzekelot megvettem meg gyorsan szombaton ki is lett cserelve utanna hibakod torles es lass csodat megy 4000 fele a fordulatszam a szivocso nyomas erzekelo holnap jon a szerelo szerint az pedig mivel kiadta hibanak meg meg is neztek valszeg kipurcant es amiatt hogy mar doglodott de hibakodot meg nem adott ezert hulyeskedett az alapjaratom de holnap megerkezik azis kicserelik aztan hibakod torles es elvalik de elmeletileg jo lesz! gondoltam megosztom a tapasztalatomat veletek is ha esetleg valakinek hasonlo problema merulne fel! 

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

16 órája, Opel-Csabii írta:

na emberek a problema javulni latszik sot 2 legyet is utottem valoszinuleg egy csapasra mivel szombaton lett menetkozbe 2 hibakodom na rohantam kiolvastatni es kopogas erzekelo szenzor illetve szivocso nyomas erzekelo szenzor a kopogas erzekelot megvettem meg gyorsan szombaton ki is lett cserelve utanna hibakod torles es lass csodat megy 4000 fele a fordulatszam a szivocso nyomas erzekelo holnap jon a szerelo szerint az pedig mivel kiadta hibanak meg meg is neztek valszeg kipurcant es amiatt hogy mar doglodott de hibakodot meg nem adott ezert hulyeskedett az alapjaratom de holnap megerkezik azis kicserelik aztan hibakod torles es elvalik de elmeletileg jo lesz! gondoltam megosztom a tapasztalatomat veletek is ha esetleg valakinek hasonlo problema merulne fel! 

Én pedig megosztanék veled néhány magyar nyelvtan órát! Szörnyű végig olvasni a hozzászólásaidat!

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

25 perce, gezoli írta:

Én pedig megosztanék veled néhány magyar nyelvtan órát! Szörnyű végig olvasni a hozzászólásaidat!

Egyetértek, azonban a jószándékának is adjunk hangot, mert megosztotta a probléma megoldását. Sokan ezt már nem teszik meg.

Én csak ezért nyomok egy "like"-ot neki.

Módosítva : Cs. Zoltán
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

9 perce, Cs. Zoltán írta:

Egyetértek, azonban a jószándékának is adjunk hangot, mert megosztotta a probléma megoldását. Sokan ezt már nem teszik meg.

Én csak ezért nyomok egy "like"-ot neki.

Szerintem is fájdalmas végigolvasni és értelmezni, de a fórum attól épül ha nem csak folyamatos kérdések jelennek meg az oldalon hanem a megoldások is megtalálhatóak. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Van egy alap 1.6-os benzines zafira A-nk (z16xe). Szeretném kicsit helyre pofozni, felextrázni.

 

Hiányzik a nyári, eredeti alufeniről a kupak (2db) (a szerelő jóvoltából). Ezt valahol betudom szerezni normál áron? Esetleg ebay?

Tempomat beépítés. Elég csak az baloldali indexkart megvásárolni, beépíteni, vagy kell még más is (bowden, boardcomputer)?

BC. Itt kell másik (3soros) kijelző is? Vagy a kijelző és a BC egyben van (így egy és ugyanaz a 2)? Itt gondolom bajuszkapcsolót is kell venni. https://auto.jofogas.hu/komarom_esztergom/Opel_zafira_A_kijelzoo_65195240.htm

Elektromos ablak hátulra? Tapasztalat? https://auto.jofogas.hu/pest/Opel_Elektromos_ablakok_Astra_G__Vectra_B__Corsa_C__Zafira_A_65355014.htm

A kormánykeréken kiszakadt a duda gomb. Ha jól tudom ez gyári hiba. Mik a tapasztalatok a cserével, milyet érdemes venni?

Digitklíma. Elég csak a klíma panelt megvenni? Vagy pl hőmérsékleti szenzorok is kellenek? https://auto.jofogas.hu/komarom_esztergom/Opel_zafira_A_digit_klimapanel_65194989.htm

 

Bárkinek bármilyen infója van (beszerzés, beszerelés), azt szívesen fogadom.

Módosítva : logger
Link to comment
Megosztás:

3 órája, logger írta:

Sziasztok!

Van egy alap 1.6-os benzines zafira A-nk (z16xe). Szeretném kicsit helyre pofozni, felextrázni.

 

Hiányzik a nyári, eredeti alufeniről a kupak (2db) (a szerelő jóvoltából). Ezt valahol betudom szerezni normál áron? Esetleg ebay?

Tempomat beépítés. Elég csak az baloldali indexkart megvásárolni, beépíteni, vagy kell még más is (bowden, boardcomputer)?

BC. Itt kell másik (3soros) kijelző is? Vagy a kijelző és a BC egyben van (így egy és ugyanaz a 2)? Itt gondolom bajuszkapcsolót is kell venni. https://auto.jofogas.hu/komarom_esztergom/Opel_zafira_A_kijelzoo_65195240.htm

Elektromos ablak hátulra? Tapasztalat? https://auto.jofogas.hu/pest/Opel_Elektromos_ablakok_Astra_G__Vectra_B__Corsa_C__Zafira_A_65355014.htm

A kormánykeréken kiszakadt a duda gomb. Ha jól tudom ez gyári hiba. Mik a tapasztalatok a cserével, milyet érdemes venni?

Digitklíma. Elég csak a klíma panelt megvenni? Vagy pl hőmérsékleti szenzorok is kellenek? https://auto.jofogas.hu/komarom_esztergom/Opel_zafira_A_digit_klimapanel_65194989.htm

 

Bárkinek bármilyen infója van (beszerzés, beszerelés), azt szívesen fogadom.

Akkor lássuk pontról pontra:

1., Az alufelni kupakot kis szerencsével eBay-ról is be tudod szerezni, de ha egyszerűbb alufelnid van (azért volt pár féle a Zafirához, ha lejjebb görgetsz, ezen a linken meg tudod nézni hogy neked melyik van) aminek sima kör alakú a közepe, akkor ha leméred a paramétereit, akár innen  is tudsz rendelni. Illetve harmadik variáció hogy cikkszám alapján megrendeled egy Opel-szalonban, így biztos hogy olyan lesz mint ami elveszett, viszont ez a legdrágább megoldás (anno A Corsa GSi-hez 10e Ft/db volt a felnikupak). Ha az első linkről megírod hogy pontosan milyen alufelnid van, akkor tudok nézni cikkszámot a hozzávaló felnikupakhoz.

2., Bár nekem Astra G-m van, de rokonlelkek, és mivel már túl vagyok a tempomat beépítésen, talán tudok tanácsot adni. Először is, a bal oldali indexkar nem lesz elég. Jó hír viszont hogy mivel a Z16XE már elektromos gázos, ezért nem kell semmiféle bowden (nincs is gázbowdened) és tempomat vezérlő sem, mert azt a motorvezérlő alapból tudja. Kell viszont megfelelő fékpedálkapcsoló és kuplungkapcsoló a pedálok alá, de ezek közül is nekem a fékpedálkapcsoló benne volt gyárilag. Valamilyen neked is van benne, hiszen az kapcsolja a féklámpát ha rálépsz a fékpedálra, de nem mindegy hogy milyen: olyan kell, amire 4db vezeték megy, ha neked nem ilyen van, akkor azt is ki kell cserélni. A kuplungpedálnál levő kapcsoló szinte biztosan nem lesz benne, de ha szerencséd van, akkor a kábelezése igen, ebben az esetben csak be kell szerelni a kapcsolót, és rápattintani a csatlakozóját. Ha ezek és az indexkar is megvan, akkor utolsó lépésként már csak aktiválni kell a tempomatot Op-Com segítségével, és kész is. Ideális esetben alig 20e Ft-ból megvan egy óra alatt az egész.:cool:

3., A hátsó elektromos ablakról sajnos nincs tapasztalatom, nekem a Coupéban nem mozog semerre a hátsó oldalablak, nemhogy elektromosan, de kézzel sem.:-)

4., Kiszakadt dudagomb: igen, típushiba, alapvetően háromféle megoldás létezik, az olcsóbbtól a drágább felé:

  • veszel valahonnan a netről külön G Astrához (ugyanolyan mint a Zafiráé) kürtgombot, a régi maradványait óvatosan kivágod egy éles szikével, ezt meg beragasztod a helyére.
  • utángyártott kormányfedél dudagombbal: sok helyen hirdetik, de én nem ajánlom, mert színben eltér a gyári kormánykerék műanyagjától (emez sokkal világosabb szürke) és elég gyatra minőségű is, nem is beszélve arról ha jelenleg bőrkormányod van, akkor ordítani fog a különbség. Ráadásul ez a fedél légzsák nélkül jön, és nem tudom hogy a gyári légzsákot bele lehet-e tenni.
  • veszel használtan/bontottan egy gyári, jó állapotú kormányközepet légzsákkal együtt (nem kell az egész kormánykerék, és ahogy fentebb írtam, G Astráé is jó, tele van velük a net), két csavar és a légzsákcsatlakozó oldása után kicseréled, és kész is. Bármelyik megoldást válaszd is, ha a légzsákot piszkálod, akkor mindenképpen vedd le az akkusarut előtte, különben égni fog a légzsák hibajelző lámpa, amit csak szakszervizben lehet kiüttetni.

5., Digitklíma: ugyan ezzel sincs tapasztalatom ami a beszerelést illeti, de abban egészen biztos vagyok, hogy csak a kezelőpanel nem elég hozzá: a fűtésbox (ami a műszerfal mögött van a tűzfalra szerelve, és a levegőelosztásért felel) egész más működésű a kézi- és az automata klímásnál: előbbinél bowdenek mozgatják a terelőlemezeket, utóbbinál meg vákuumszelepek, szóval ezt a fűtésboxot is cserélni kell. Fontos hogy ha ezt bontóból veszed, akkor arra figyelj, hogy jobbkormányos autóból való nem jó, mert tükörképe annak ami neked kell! Amúgy maga a csere sem egyszerű, ha jól tudom le kell szerelni hozzá a komplett műszerfalat, bár ebben nem vagyok biztos...

Link to comment
Megosztás:

5 órája, logger írta:

Sziasztok!

Van egy alap 1.6-os benzines zafira A-nk (z16xe). Szeretném kicsit helyre pofozni, felextrázni.

 

Hiányzik a nyári, eredeti alufeniről a kupak (2db) (a szerelő jóvoltából). Ezt valahol betudom szerezni normál áron? Esetleg ebay?

Tempomat beépítés. Elég csak az baloldali indexkart megvásárolni, beépíteni, vagy kell még más is (bowden, boardcomputer)?

BC. Itt kell másik (3soros) kijelző is? Vagy a kijelző és a BC egyben van (így egy és ugyanaz a 2)? Itt gondolom bajuszkapcsolót is kell venni. https://auto.jofogas.hu/komarom_esztergom/Opel_zafira_A_kijelzoo_65195240.htm

Elektromos ablak hátulra? Tapasztalat? https://auto.jofogas.hu/pest/Opel_Elektromos_ablakok_Astra_G__Vectra_B__Corsa_C__Zafira_A_65355014.htm

A kormánykeréken kiszakadt a duda gomb. Ha jól tudom ez gyári hiba. Mik a tapasztalatok a cserével, milyet érdemes venni?

Digitklíma. Elég csak a klíma panelt megvenni? Vagy pl hőmérsékleti szenzorok is kellenek? https://auto.jofogas.hu/komarom_esztergom/Opel_zafira_A_digit_klimapanel_65194989.htm

 

Bárkinek bármilyen infója van (beszerzés, beszerelés), azt szívesen fogadom.

A tempomat beszerelését az aláírásomban megtalálod.

A hátsó elektromos ablakokat én már beraktam. Ablakemelőket kell cserélni és nagy valószínűséggel az összes kábelt behúzni hozzá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.6-os 16V G Astra vásárláson gondolkozom. Azt hallottam, hogy az X14XE és az X16XE motorkódú darabok hajlamosak az olajfogyasztásra, kicsit olvasgattam itt a hozzászólásokat, viszont sajnos eléggé összevissza találtam az információkat, kicsit bajos összeszedni. 

A tapasztalataitokra lenne szükségem, hogy lehet a legnagyobb eséllyel elkerülni egy olajfogyasztót, mivel ahogy olvastam az olajfogyasztás egyéb alkatrészek meghibásodását is okozhatja. Esetleg ha jobbnak találjátok az 1.4-es vagy más motort meggyőzhető vagyok, leginkább egy megbízható autót szeretnék, ezért nem is egy leharcolt darabot vennék, 800ezer 1 millió körül nézelődök. Az 1.4-es úgy tudom sokat kér benzinből. Mindenféle tippet tanácsot, tapasztalatot szívesen fogadok. 

Segítségeteket előre is köszönöm! 

ui.: Otthon F Astránk van 1.4 8V imádjuk. Ezért gondoltam elsőként a G Astrákra, és viszonylag jó áron lehet fiatalt kapni mert sokáig gyártották. Ár érték arányban kiváló.

 

 

Módosítva : Kakesz11
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 12. at 18:24, korponaiz írta:

Sziasztok!

Egy Astra G 1.4 16V Ecotec-m van. Erősebb gázadásra rángat. Ha óvatosan nyomom a gázpedált, akkor szépen megy magasabb fodulatszámom még jobb. Az EGR szenzorra gyanakszom. Tesztelés okán szeretném ideiglenesen kiiktatani (kikötni/lefalazni stb.). Milyen hatása van ha ki van kötve az EGR szenzor? Hogy kell járnia a motornak? Esetleg az motorvezérlő vészüzemmódra kapcsol, és szar lesz így is - úgy is? Tudom, hogy ki kell olvasni a hibakódot, csak érdekel mik a vélemények ilyen gyakorlati oldalról megközelítve.

Üdv, Zoli

Na most kiszedtem az EGR szelepet, be volt állva. Sikerült átmozgatnom, de még most is volt hogy megakadt. Későre járt, ezért vissza raktam, érezhetően sokat javult a motor, de még nem tökéletes. Folyt. köv.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 09. at 10:34, Kakesz11 írta:

Sziasztok!

1.6-os 16V G Astra vásárláson gondolkozom. Azt hallottam, hogy az X14XE és az X16XE motorkódú darabok hajlamosak az olajfogyasztásra, kicsit olvasgattam itt a hozzászólásokat, viszont sajnos eléggé összevissza találtam az információkat, kicsit bajos összeszedni. 

A tapasztalataitokra lenne szükségem, hogy lehet a legnagyobb eséllyel elkerülni egy olajfogyasztót, mivel ahogy olvastam az olajfogyasztás egyéb alkatrészek meghibásodását is okozhatja. Esetleg ha jobbnak találjátok az 1.4-es vagy más motort meggyőzhető vagyok, leginkább egy megbízható autót szeretnék, ezért nem is egy leharcolt darabot vennék, 800ezer 1 millió körül nézelődök. Az 1.4-es úgy tudom sokat kér benzinből. Mindenféle tippet tanácsot, tapasztalatot szívesen fogadok. 

Segítségeteket előre is köszönöm! 

ui.: Otthon F Astránk van 1.4 8V imádjuk. Ezért gondoltam elsőként a G Astrákra, és viszonylag jó áron lehet fiatalt kapni mert sokáig gyártották. Ár érték arányban kiváló.

 

 

Nekem egy viszonylag keveset futott (104000km) X16XEL van. Olajfogyasztás nálam minimális. Kb. 5-8 deci /6000 km. Egy éve van meg (~10000 km) és ez idő alatt műszaki meghibásodás nem történt. A fogyasztása nagyon változó. Teljes országúton 90 - 100 km/h körül sikerült már 6,3 l/100 km-t kihozni. Autópályán (klíma nélkül) 130-140 között ~7,7 l 120 körül 7,2 l. Úgy, hogy csak városban használjam még nem volt, de vegyes használatkor, (kb fele város sok piros lámpával) könnyedén megy 8 liter fölé.

Én merem ajánlani, de tudjuk jól, hogy a  használtautó vásárlása kockázattal jár. Egyébként a kisebb problémák, gombokért javíthatóak a többi autóhoz képest, és ezen még elég sok dolgot otthon is lehet javítani/karbantartani odafigyeléssel és egy kis affinitással.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.