Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Sziasztok!

Annak idején természetesen azzal kezdtem, hogy "megforgattam" a gyertyákat. Később kapott újakat is, de minden maradt a régiben. Azután jött a trafócsere, majd az injekorcsere. Mindhiába. Keresgélték a baját, mindenki mond mindent, én fizetek mint az állat, de a kocsi még mindig sz@r. Legutóbb már az ECU-t akarták cserélni. Amikor megkérdeztem, hogy és ha mégsem ez a gond akkor mit kezdjek vele? Majd eladom, jött a válasz lazán, mint ha ez természetes lenne. Már csak városon belül merjük már használni, hogy közel legyen a segítség, ha kell és sajnos kell mert mindennapossá vált a szitu. 

Debrecenben valaki tudna ajánlani valakit? Aki tényleg megbízható, ért hozzá, és nem csak leakarja húzni az embert. Nem a javítás költségét és a munkadíjjat sajnálom, ne értsetek félre. De azt gondolom az kicsit furcsa, hogy a kocsi árának a felét már ott hagytam és még közelebb sem jutottunk a gondhoz.

Link to comment
Megosztás:

14 perce, Kbandi írta:

Sziasztok!

Annak idején természetesen azzal kezdtem, hogy "megforgattam" a gyertyákat. Később kapott újakat is, de minden maradt a régiben. Azután jött a trafócsere, majd az injekorcsere. Mindhiába. Keresgélték a baját, mindenki mond mindent, én fizetek mint az állat, de a kocsi még mindig sz@r. Legutóbb már az ECU-t akarták cserélni. Amikor megkérdeztem, hogy és ha mégsem ez a gond akkor mit kezdjek vele? Majd eladom, jött a válasz lazán, mint ha ez természetes lenne. Már csak városon belül merjük már használni, hogy közel legyen a segítség, ha kell és sajnos kell mert mindennapossá vált a szitu. 

Debrecenben valaki tudna ajánlani valakit? Aki tényleg megbízható, ért hozzá, és nem csak leakarja húzni az embert. Nem a javítás költségét és a munkadíjjat sajnálom, ne értsetek félre. De azt gondolom az kicsit furcsa, hogy a kocsi árának a felét már ott hagytam és még közelebb sem jutottunk a gondhoz.

Hibakódot tudsz mondani?

Link to comment
Megosztás:

37 perce, Kbandi írta:

 

Semmi egyéb, mint P0302. 

Ami a leginkább sírbatesz, hogy miért  mindig csak hidegben, amikor a legnagyobb szükség lenne rá.

 

Ezt találtam egy ECU javítással foglalkozó cég oldalán.

Figyelem! Égéskimaradás hiba: P0300, P0301, P0302, P0303, P0304 ezek a kódok önmagukban NEM motorvezérlő egység hibára utalnak)

Ez valamilyen szinten megnyugtató lehet,de vagy előrébb.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kbandi írta:

Sziasztok!

Annak idején természetesen azzal kezdtem, hogy "megforgattam" a gyertyákat. Később kapott újakat is, de minden maradt a régiben. Azután jött a trafócsere, majd az injekorcsere. Mindhiába. Keresgélték a baját, mindenki mond mindent, én fizetek mint az állat, de a kocsi még mindig sz@r. Legutóbb már az ECU-t akarták cserélni. Amikor megkérdeztem, hogy és ha mégsem ez a gond akkor mit kezdjek vele? Majd eladom, jött a válasz lazán, mint ha ez természetes lenne. Már csak városon belül merjük már használni, hogy közel legyen a segítség, ha kell és sajnos kell mert mindennapossá vált a szitu. 

Debrecenben valaki tudna ajánlani valakit? Aki tényleg megbízható, ért hozzá, és nem csak leakarja húzni az embert. Nem a javítás költségét és a munkadíjjat sajnálom, ne értsetek félre. De azt gondolom az kicsit furcsa, hogy a kocsi árának a felét már ott hagytam és még közelebb sem jutottunk a gondhoz.

Érdemes lehet Tgabika ötletét meggondolni. Logikusnak hangzik.

Egy féktisztítóval végig kell fújkálni a levegő útját.

A fojtószelepbe csatlakozó levegő bevezető nyaka is szokott elrepedni a bilincs fölött...

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, gezoli írta:

Ezt találtam egy ECU javítással foglalkozó cég oldalán.

Figyelem! Égéskimaradás hiba: P0300, P0301, P0302, P0303, P0304 ezek a kódok önmagukban NEM motorvezérlő egység hibára utalnak)

Ez valamilyen szinten megnyugtató lehet,de vagy előrébb.

 

Szelepszorulás esetleg?Mert az is P 03xxx hibakódot dob.

Hideg motornál egy sürítési végnyomást kéne mérni

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Adott egy Z16XEP motor. Hirtelen gázadásra (nem terhelve, tehát mikor a fordulatszám hirtelen emelkedhet) a twinport rész felöl valamiféle levegős szelep szisszenés és kattanás/csapódás hallattszik, ki lett hallgatva nyitott motorháztetővel, tuti onnan jön a hang. Múltkor 1-esben leheletnyi gázzal gurultam 20-al, majd gázelvételre,szimplán a motorfékre is hallatszott a kattanás.

Ha jól tudom a twinportot egy levegős szelep nyitja-zárja. Létezhet hogy maga a mozgató szelep hangos csak? Alapesetben azonnal a típushiba műanyag twinport rúdacska elkopására gondolnék, de a szisszenés miatt nem tudom eldönteni.

Egyébként a szisszenés nem hangos, például apám nem hallja oda hajolva sem, én még az autóba ülve is hallottam (felnyitott motorháztetővel).

Vagy ez egyszerűen ilyen és amíg nincs az autónak traktorhangja addig ne foglalkozzak vele? :-)

Link to comment
Megosztás:

58 perce, nyolc8 írta:

Adott egy Z16XEP motor. Hirtelen gázadásra (nem terhelve, tehát mikor a fordulatszám hirtelen emelkedhet) a twinport rész felöl valamiféle levegős szelep szisszenés és kattanás/csapódás hallattszik, ki lett hallgatva nyitott motorháztetővel, tuti onnan jön a hang. Múltkor 1-esben leheletnyi gázzal gurultam 20-al, majd gázelvételre,szimplán a motorfékre is hallatszott a kattanás.

Ha jól tudom a twinportot egy levegős szelep nyitja-zárja. Létezhet hogy maga a mozgató szelep hangos csak? Alapesetben azonnal a típushiba műanyag twinport rúdacska elkopására gondolnék, de a szisszenés miatt nem tudom eldönteni.

Egyébként a szisszenés nem hangos, például apám nem hallja oda hajolva sem, én még az autóba ülve is hallottam (felnyitott motorháztetővel).

Vagy ez egyszerűen ilyen és amíg nincs az autónak traktorhangja addig ne foglalkozzak vele? :-)

Ha a twinport rudazat van kikopva akkor az csattog folyamatosan:(

Nálam (z14xep)hidegindítás után szoktam hallani kb fél perc után egy "csattanást",gondolom ilyenkor működteti a rudazat a szelepet.

Utána már semmilyen motorállapotban nem hallat magáról:)

 

 

Link to comment
Megosztás:

Annyira nem hangos hogy ideges legyek miatta, csak hallani. Ha nem figyelek akkor nem hallom én sem, csak felvetődött bennem a kérdés.:)

Egyébként Opel szalonos ismerősöknek köszönhetően le lett kérdezve a rendszerből a teljes szervíz történet (szerencsére német barátunk végig márka szervízbe hordta az eladás pillanatáig!), és van egy olyan bejegyzés németül hogy "szívókönyök alsórész, munka típusa: pótlás."

Ez lehet a twinport javítás is?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, nyolc8 írta:

Adott egy Z16XEP motor. Hirtelen gázadásra (nem terhelve, tehát mikor a fordulatszám hirtelen emelkedhet) a twinport rész felöl valamiféle levegős szelep szisszenés és kattanás/csapódás hallattszik, ki lett hallgatva nyitott motorháztetővel, tuti onnan jön a hang. Múltkor 1-esben leheletnyi gázzal gurultam 20-al, majd gázelvételre,szimplán a motorfékre is hallatszott a kattanás.

Ha jól tudom a twinportot egy levegős szelep nyitja-zárja. Létezhet hogy maga a mozgató szelep hangos csak? Alapesetben azonnal a típushiba műanyag twinport rúdacska elkopására gondolnék, de a szisszenés miatt nem tudom eldönteni.

Egyébként a szisszenés nem hangos, például apám nem hallja oda hajolva sem, én még az autóba ülve is hallottam (felnyitott motorháztetővel).

Vagy ez egyszerűen ilyen és amíg nincs az autónak traktorhangja addig ne foglalkozzak vele? :-)

Szia! Látom, hogy pesti vagy. Ha gondolod, találkozhatunk és meg tudod hallgatni az enyémet, hogy milyen. Küldj egy privit, ha érdekel.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csicsó írta:

Ha a twinport rudazat van kikopva akkor az csattog folyamatosan:(

Nálam (z14xep)hidegindítás után szoktam hallani kb fél perc után egy "csattanást",gondolom ilyenkor működteti a rudazat a szelepet.

Utána már semmilyen motorállapotban nem hallat magáról:)

 

 

A rudazat bizonyos fordulatnál nyitja, majd zárja a twinport szelepeket. Talán 3000-3500 körül. Ha ez lenne a gondod, akkor többször kellene csattognia. Szerintem, de nem vagyok orákulum. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Tegnap kitakarítottam és összeragasztottam a szívósort,ma reggelig vártam hogy kössön a hőálló szilikon. Miután beindítottam a fordulat nagyon magas volt és nem is esett le alapjáratira. Tettem egy próbakört is,leveszem a lábam a gázról a fordulat felmegy 2500ra majd leesik aztán megint fel. Álló helyzetben ugyan ezt produkálja. Nehezen indul be és a leállás sem olyan mint volt-valahogy hoszabbank tűnik. Hibát nem jelez a műszerfalon. Mi lehet a hiba?? Astra G Z16XE

Link to comment
Megosztás:

12 perce, Matisz írta:

Sziasztok. Tegnap kitakarítottam és összeragasztottam a szívósort,ma reggelig vártam hogy kössön a hőálló szilikon. Miután beindítottam a fordulat nagyon magas volt és nem is esett le alapjáratira. Tettem egy próbakört is,leveszem a lábam a gázról a fordulat felmegy 2500ra majd leesik aztán megint fel. Álló helyzetben ugyan ezt produkálja. Nehezen indul be és a leállás sem olyan mint volt-valahogy hoszabbank tűnik. Hibát nem jelez a műszerfalon. Mi lehet a hiba?? Astra G Z16XE

Helló,

Ellenőrizd, hogy nem szív-e fals levegőt a szívosor két felének illesztésénél a szilikon tömítés mellett. Ha vékonyan kented a szilót  -vigyázva, nehogy túl sok legyen és emiatt betüremkedjen a belső oldalon - előfordulhat, hogy nem tőmít tökéletesen. Ujjal esetleg kitapogatható. Ha megvan a helye akkor kenj ujjal egy keveset uda és talán jó lesz. Nem kell leszedned újra.

 Vagy fújd meg féktisztítóval az illesztéseket ha felpörög a motor ott a tömítetlenség.

Másik lehetséges hiba: valamelyik kb. 10-12 mm vastag fekete műanyag cső nincs szétcsúszva valahol a légszűrő es a szívósorra menő műanyag idom környékén? Akkor is magasabb az alapjárat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ. Ha fals levegőt szívna akkor egyfolytában magas fordulaton futna nem? Mert ez ciklusosan változik. Felmegy majdnem 2500ra aztán visszaesik olyan 1200ra majd vissza fel.

Körbetapogattam a szívósort de nem volt változás. Sajnos féktisztítóm meg nincs itthon...

A csövek rendben vannak.

Más ötlet? :/

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Matisz írta:

Köszi a választ. Ha fals levegőt szívna akkor egyfolytában magas fordulaton futna nem? Mert ez ciklusosan változik. Felmegy majdnem 2500ra aztán visszaesik olyan 1200ra majd vissza fel.

Körbetapogattam a szívósort de nem volt változás. Sajnos féktisztítóm meg nincs itthon...

A csövek rendben vannak.

Más ötlet? :/

TANULÁSI FOLYAMAT?

Ha jól emlékszem itt is le van valahol írva, a motorvezérlésnek (ECU) kell némi idő míg megtanulja az új (tiszta szívósor) körülmények szerint vezérelni a motort.

De ez már csak tényleg az utolsó szalmaszál a részemről. Nálam a falslevegő beszívása okozott némileg magasabb alapjáratot. Odakentem, azóta is úgy van, pedig már vagy 1,5 éve megvan a gyári tömítőpaszta (CURIL T) és az új sortömítők is...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, KMiki írta:

TANULÁSI FOLYAMAT?

Ha jól emlékszem itt is le van valahol írva, a motorvezérlésnek (ECU) kell némi idő míg megtanulja az új (tiszta szívósor) körülmények szerint vezérelni a motort.

De ez már csak tényleg az utolsó szalmaszál a részemről. Nálam a falslevegő beszívása okozott némileg magasabb alapjáratot. Odakentem, azóta is úgy van, pedig már vagy 1,5 éve megvan a gyári tömítőpaszta (CURIL T) és az új sortömítők is...

Vagy egy fél óra akksi nélkül!

Én is erre gondoltam.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Matisz írta:

Sziasztok. Tegnap kitakarítottam és összeragasztottam a szívósort,ma reggelig vártam hogy kössön a hőálló szilikon. Miután beindítottam a fordulat nagyon magas volt és nem is esett le alapjáratira. Tettem egy próbakört is,leveszem a lábam a gázról a fordulat felmegy 2500ra majd leesik aztán megint fel. Álló helyzetben ugyan ezt produkálja. Nehezen indul be és a leállás sem olyan mint volt-valahogy hoszabbank tűnik. Hibát nem jelez a műszerfalon. Mi lehet a hiba?? Astra G Z16XE

Volt valami konkrét (hiba)ok amiét kitakarítottad? Én is gondolkodtam a dolgon, de hiba nincs semmi (kopp-kopp-kopp) meg aztán drága édesapám arra tanított, hogy "ami működik azt nem b.szogatjuk..."

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Meglett a hiba. Elég banális... A szívósort felfogató csavarokat kellett meghúzni... Mikor felszereltem kimaradt az utánhúzás a bal oldali csavaroknál.

Köszönöm a segítséget és elnézést ha raboltam az időtöket.

Módosítva : Matisz
PROBLEM SOLVED
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Idén vettem egy Zafira A (2001) 1,6i-t, imádom, tegnap beraktam 2 gyerek mellé egy íróasztalt is, zseniális! :)

Ez lesz az első telünk együtt, és az a tapasztalat, hogy a vízhőmérőm a garázsból való kiállás utáni 10. percben, kb 5 km után mozdul meg először, és nem is megy városi használatban sem 80-82 foknál fentebb. Szerintetek rossz lehet a termosztátom, vagy a vízhőmérő ad fals értéket, vagy ez így normális? Nekem ez kevésnek tűnik.

 

Üdv

Tomchy

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Tomchy01 írta:

Sziasztok!

Idén vettem egy Zafira A (2001) 1,6i-t, imádom, tegnap beraktam 2 gyerek mellé egy íróasztalt is, zseniális! :)

Ez lesz az első telünk együtt, és az a tapasztalat, hogy a vízhőmérőm a garázsból való kiállás utáni 10. percben, kb 5 km után mozdul meg először, és nem is megy városi használatban sem 80-82 foknál fentebb. Szerintetek rossz lehet a termosztátom, vagy a vízhőmérő ad fals értéket, vagy ez így normális? Nekem ez kevésnek tűnik.

 

Üdv

Tomchy

Szia!

Ha csak nem lejtőn gurulsz az első 5km-en, akkor mielőbb termosztát csere. Nekem kb 3km körül (pedig egy része lejtő) elhagyja a 80-at, 5km. km környékén már szinte a 90-en áll. Pár hónapja cseréltük a termosztátot, Wahler gyártóét tettük bele... 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Tomchy01 írta:

Sziasztok!

Idén vettem egy Zafira A (2001) 1,6i-t, imádom, tegnap beraktam 2 gyerek mellé egy íróasztalt is, zseniális! :)

Ez lesz az első telünk együtt, és az a tapasztalat, hogy a vízhőmérőm a garázsból való kiállás utáni 10. percben, kb 5 km után mozdul meg először, és nem is megy városi használatban sem 80-82 foknál fentebb. Szerintetek rossz lehet a termosztátom, vagy a vízhőmérő ad fals értéket, vagy ez így normális? Nekem ez kevésnek tűnik.

 

Üdv

Tomchy

nyáron mennyi volt a vizhőfok óra szerint?

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Janó32 írta:

Szia!

Ha csak nem lejtőn gurulsz az első 5km-en, akkor mielőbb termosztát csere. Nekem kb 3km körül (pedig egy része lejtő) elhagyja a 80-at, 5km. km környékén már szinte a 90-en áll. Pár hónapja cseréltük a termosztátot, Wahler gyártóét tettük bele... 

Helló!

 

Ez lesz nálam is, megerősítettél benne, köszi!

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.