Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

ÚRISTEN..... Hát nem örülök..... : :x :x Mi lesz így velem!

Félek hogy a serviz-ben beg átvernek!!! Sajna csak rosszat hallok!

Szerinted? A haver azt mondta ne foglalkozzak vele (aki +találta a bajt!) A dugatyú tetején van a por és csak annyi a baj hogy nem 300.000 hanem 200.000-nél kel majd service! Szerinted?????? :?:

Nyugodtan közlekedj vele...és figyelgesd hogy kortyolja az olajat vagy sem illetve ha igen akkor mennyire...a torokban lévő olajlerakódás sajnos a sajátja ezeknek az Ecotec mociknak nem jelent meghibásodást, de ki kell pucolni bizonyos időközönként vele együtt az alapjárati mocinál is!

ne parázz szerintem semmi gáz nincs vele...aludj nyugodtan álmodj szépeket ... :)

Ja még annyit a dologhoz, hogy volt itt egy illető, aki foglalkozik ilyenekkel...de sokan lehurrogták, mert relámozta magát..nekem anno megírta, hogy egy moci felújítás fúrás nélkűl, de hegerfej felújítással együtt munkadíjjal kb 200eFt..!

Link to comment
Megosztás:

Lassan 3 éves az Astrám. (1,6 16V) A csúcs 4 dl/1000 km olajból.

Ekkor meg volt hajtva. Normál eset 1 dl/1000 km. Még most is meg vagyok döbbenve, hogy a szervíz szerint a 7 dl/1000 km még elfogadható. Mindez a 21. században. A benzinfogyasztáshoz hozzá lehet adni az olajfogyasztást. Egyébként először folyt is belőle, de azt meg tudták csinálni. Most már legalább nem koszolom össze a garázst.

Egyébként rángat is, de ez állítólag szintén Opel betegség.

Link to comment
Megosztás:

Lassan 3 éves az Astrám. (1,6 16V) A csúcs 4 dl/1000 km olajból.

Ekkor meg volt hajtva. Normál eset 1 dl/1000 km. Még most is meg vagyok döbbenve, hogy a szervíz szerint a 7 dl/1000 km még elfogadható. Mindez a 21. században. A benzinfogyasztáshoz hozzá lehet adni az olajfogyasztást. Egyébként először folyt is belőle, de azt meg tudták csinálni. Most már legalább nem koszolom össze a garázst.

Egyébként rángat is, de ez állítólag szintén Opel betegség.

Ne hagyd magad! A rángatás nem normális, biztosan orvosolható, ne hagyd magad lerázni olyan dumákkal hogy ez tipikus Opel betegség. És még ha az is... javítsák meg! Próbálkozz esetleg más szervízzel, vagy írj uhuhu-nak, ő akár látatlanba is tudd tippeket adni. Nagyon ért ám hozzá! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben (1.6 8V) most 19 000 km van. Az olajfogyasztás 2 dl/1000 km 10/40-es gyári olajból, úgy, hogy városban 1500-3000-et országúton 3000-4000-et pörög. A szervízben (három márkaszervízt is megkérdeztem) azt mondják, hogy ez a 8 szelepesekre nem jellemző és majd bejáródik. Vajon meddig kell még járatni?

10 évet hajtottam egy Skoda 120L-t. Ahogy természetesnek tartottam úgy 5 dl/1000 km olajfogyasztást a Skodánál, addig erősen túlzónak a 2 dl-t az Astránál. Nem is beszélve a gyári adatokról.

Az azért érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata frissen gyártott 8 szelepes motorokkal?

(Bocs a piramisért, visszabontottam.)

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben (1.6 8V) most 19 000 km van. Az olajfogyasztás 2 dl/1000 km 10/40-es gyári olajból, úgy, hogy városban 1500-3000-et országúton 3000-4000-et pörög. A szervízben (három márkaszervízt is megkérdeztem) azt mondják, hogy ez a 8 szelepesekre nem jellemző és majd bejáródik. Vajon meddig kell még járatni?

10 évet hajtottam egy Skoda 120L-t. Ahogy természetesnek tartottam úgy 5 dl/1000 km olajfogyasztást a Skodánál, addig erősen túlzónak a 2 dl-t az Astránál. Nem is beszélve a gyári adatokról.

Az azért érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata frissen gyártott 8 szelepes motorokkal?

nekem van. söt el is tudnám mondani, hogy mitől van. de nincs kedvem ennyit irni... :oops:

Link to comment
Megosztás:

nekem van. söt el is tudnám mondani, hogy mitől van. de nincs kedvem ennyit irni... :oops:

Értsem úgy, hogy nincs túlhajtva a gép? Egyáltalán javítható, vagy tényleg elmúlik idővel? Ez azért lenne érdekes mert még garanciális és nem mindegy, hogy ki fizeti a révészt, ha e miatt hozzá kell nyúlni a motorhoz.

Egyébként a szerény 85LE képest elfogadhatóan viszi a Caravan kasznit, leszámítva azt, hogy alacsonyabb fordulaton (1500) néha egy kicsit rángat. Ezt úgy 5000 km után vettem észre előszőr, és szerintem nem az én lábammal van a baj.

(Bocs a piramisért, visszabontottam.)

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Nekem 21000 körül van a gépben, Z1.6XE16. 15ezernél cseréltem benne olajat, úgynevezett ajánlott korábbi olajcsere bejáratásnál. Addigra a min-max között félállásban volt. Nem tudja vki, pontosan mekkora mennyiség a min és max állás közötti különbség??

Egyéb érdekesség: Müller Opelnél vettem a gyári 5W/30-as olajat. Viszont olajszűrőből először levette a hagyományosat (kb 500 ft-ért), de utána rákérdezett, mikori a gép (2004.júl.). Erre mondta, h. ehhez már a Longlife kell (900 körül). Ez egy kicsit vékonyabb, rá van írva a szűrőre is nagybetűkkel "Longlife".

Namost a cserénél látom, a lengyel gyári szűrő a régi fajta! Ezekután kiváncsi lennék, egyáltalán milyen olajat tesznek bele a lengyelek??

Azóta cca. 6500km mentem, talán ha 1 rovátkát csökkent a szint. Tempóról annyit, h. már óra szerint mentem 198-at is. Jól pörög, nekem is megvan az a 2-3000 körüli morgó hang, főleg húzatáskor. Szerintem talán a szívócsővezérlés okozza, h. menet közben változtatja a hosszt és ettől rezonál a beszívott levegő.

Link to comment
Megosztás:

uhuhu-hoz....

talán régi kérdés, de érdekelne, hogy a masinák motorjait az opelnél ugyanott rakják össze, mint magát a kocsit vagy azt készen kapják és csak ott szerelik bele...azért ezen kérdés, mert akkor kiderűlhetne vagy éppen emiatt nem, hogy melyik terültről érkeznek az olajzabálók.... :)

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Nekem 21000 körül van a gépben, Z1.6XE16. 15ezernél cseréltem benne olajat, úgynevezett ajánlott korábbi olajcsere bejáratásnál. Addigra a min-max között félállásban volt. Nem tudja vki, pontosan mekkora mennyiség a min és max állás közötti különbség??

Egyéb érdekesség: Müller Opelnél vettem a gyári 5W/30-as olajat. Viszont olajszűrőből először levette a hagyományosat (kb 500 ft-ért), de utána rákérdezett, mikori a gép (2004.júl.). Erre mondta, h. ehhez már a Longlife kell (900 körül). Ez egy kicsit vékonyabb, rá van írva a szűrőre is nagybetűkkel "Longlife".

Namost a cserénél látom, a lengyel gyári szűrő a régi fajta! Ezekután kiváncsi lennék, egyáltalán milyen olajat tesznek bele a lengyelek??

Azóta cca. 6500km mentem, talán ha 1 rovátkát csökkent a szint. Tempóról annyit, h. már óra szerint mentem 198-at is. Jól pörög, nekem is megvan az a 2-3000 körüli morgó hang, főleg húzatáskor. Szerintem talán a szívócsővezérlés okozza, h. menet közben változtatja a hosszt és ettől rezonál a beszívott levegő.

Sokan leírták már hogy parsztvakítás a 30ekm-es csere periódus..ha jót akarsz a gépednek, akkor 10-15ekm-enként le kell cserélni...a két jel közötti távolságot nem tudom biztosan, de vagy 0.75 vagy pont 1l..

Link to comment
Megosztás:

Sokan leírták már hogy parsztvakítás a 30ekm-es csere periódus..ha jót akarsz a gépednek, akkor 10-15ekm-enként le kell cserélni...a két jel közötti távolságot nem tudom biztosan, de vagy 0.75 vagy pont 1l..

Én úgy tudom 1L a különbség ("Így csináld..."-ból ha minden igaz).

Link to comment
Megosztás:

Tempóról annyit, h. már óra szerint mentem 198-at is. Jól pörög, nekem is megvan az a 2-3000 körüli morgó hang, főleg húzatáskor. Szerintem talán a szívócsővezérlés okozza, h. menet közben változtatja a hosszt és ettől rezonál a beszívott levegő.

198-at? Nem semmi!

Morgás? Nem lehet, hogy ez csak 1.6-nál van? Én akárhogy is figyelem 2-3000 között a sajátomnál, nem hallom...

Link to comment
Megosztás:

Szép bizony, és még szerintem ment volna. Azóta még járódott is vagy 10.000 km-t, csak most a téli van rajta és az csak 190 km/h-s gumi...

Gyors off kérdés: megkérdezhetem, neked mennyit pörög 5-ösben mondjuk 130-nál vagy 100-nál az autó?

Link to comment
Megosztás:

az enyém is 1.6-os ugyebár, de morgásnál nem tudom mire gondoltok...óra szerint Én is mentem már vele így 195 környékén..a ford.mérő szerint a moci kb 5700-at forgott, szóval volt még hátra belőle(leszabályzás 65001/min), de nem tudom menniyt csal az óra...1x mertem kipróbálni éppen 5 személlyel...anyám már parázott így nem nyomtam tovább, pedig azért csak megnéztem volna a végét :twisted: ....de igazából akkor1x tetem meg és azóta sem próbálkozom vele, mert semmi értelme, tudom, hogy van benne tartalék ha nagy szükség lenne rá és ennyi... :wink:

Link to comment
Megosztás:

az enyém is 1.6-os ugyebár, de morgásnál nem tudom mire gondoltok...óra szerint Én is mentem már vele így 195 környékén..a ford.mérő szerint a moci kb 5700-at forgott, szóval volt még hátra belőle(leszabályzás 65001/min), de nem tudom menniyt csal az óra...1x mertem kipróbálni éppen 5 személlyel...anyám már parázott így nem nyomtam tovább, pedig azért csak megnéztem volna a végét :twisted: ....de igazából akkor1x tetem meg és azóta sem próbálkozom vele, mert semmi értelme, tudom, hogy van benne tartalék ha nagy szükség lenne rá és ennyi... :wink:

Sztem kb 6000-ig még lehet, hogy gyorsult volna (ott van asszem a teljesítmény-csúcs az 1.6-nál), de 6500-ig nem biztos, hogy kipörgött volna. Egyébként áttételben kicsit hosszabbnak tűnik az 1.6-os 5-öse az 1.4-nél...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.