Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Ki takarítottam az agr-t. Gyakorlatilag alig volt kormos, szerintem a koromnak semmi köze nem volt a hibajelenséghez. Visszatéve is produkálta a hibát. Opcom-al meg néztem, és sem hideg sem meleg motornál nem változott semmi az élő adatoknál. Lehet hogy maga az agr cart be? Agr szelep kipufogó gáz visszavezetés inaktív volt hideg-meleg motornál éppúgy mint padlógáznál. Kimeneti teszten aktívvá tudtam tenni, kattant is valami, de aztán az autó nagyon nehezen indult és hibakód is lett. Utána már kattanást sem hallottam.

Ötlet esetleg valakinek?

Sziasztok

Adott egy z14xe motorú G Astra. Olyat csinál, hogy nehezen indul.Hidegen, és melegen is. Ha beindulás után nem adok neki gázt, akkor mintha csak 2 vagy 3 henger menne. Gázra be áll az alapjárat, és szépen tartja is. Menet közben nincs gond vele. Ezek a hibák vannak benne.

0340 - Vezérműtengely-érzékelő helytelen jel
(00) - Nincs jelen
P0230 - Üzemanyagszivattyú relé feszültség alacsony
(04) - Nincs jelen
P0400 - Kipufogógáz visszavezető áramkör tartomány/működés (zárt szelep)
(0B) - Nincs jelen
P0400 - Kipufogógáz visszaáramlás túlzott
(0C) - Nincs jelen
P0400 - Kipufogógáz visszavezető áramkör tartomány/működés (nyitott szelep)
(0A) - Nincs jelen
Esetleg valakinek ötlet hogy mi lehet?

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal a gyári is Bosch. ;)

Csak tiedbe 1 vagy kétpólusú kell? (alvázszámból kiderül, vagy ha tudod, hogy milyen volt benne)

https://cromax.hu/opel/astra-g-1998-2009-/40000000-elektromos-rendszer/40600000-gyujtasrendszer/40600190-gyujtogyertya/?limitstart=0

Én amúgy agyárit venném, olcsóbb érdekes módon:

1 pólusú: https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/40600000-gyujtasrendszer/40600190-gyujtogyertya/141188-gyujtogyertya-opel-fqr8leu2-egypolusu

2 pólusú: https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/40600000-gyujtasrendszer/40600190-gyujtogyertya/141145-gyujtogyertya-opel-flr8ldcu-ketpolusu

Amúgy nekem érdekes módon az LPG gyertya (Bosch Iridium) olcsóbb (3e a 4db), mint a gyári. :)

Szia,

a két pólusú kell nekem, alvázszám alapján. Akkor a gyárit veszem, ahogy te is írtad, úgyis olcsóbb... Köszönöm, Balu

Link to comment
Megosztás:

Szia,

a két pólusú kell nekem, alvázszám alapján. Akkor a gyárit veszem, ahogy te is írtad, úgyis olcsóbb... Köszönöm, Balu

Nincs mit! Amúgy a két pólusú jobb. Meg az enyimbe az iridium is, és érdekes olcsóbb, de ez van. :D

Sziasztok van egy: 2000 12 havi évjáratu opel astra g 1.4 16v ecotec x14xe típusú motorom halk csendes nem ciripel semmi 102 000 km-l de viszont eszegeti egy hosszabb távú út után az olajat! igaz hajtottam is 160 170 de csak néha ez a sebesség!! Az utazgatás előtt a nivo pálcám félig volt. Valamelyik nap ránéztem és az alját ütötte elég keményen aztán öntöttem fel!! mi lehet a gond, tapasztalat, olajcsere előtt állok ki mit ajánl?! Köszönöm előre is!

Nekem a Z14XEP a GM DEXOS2 olajat eszi pályán, országúton nem. ( 1-2dl / 1000km) Más olajjal meg 2-3e km kell pályán, hogy elfogyjon 1-2dl... Olaj és olaj sokat számít. Elötte a 0W-30 Castrol Edge-ből semmi nem fogyott. Most Eneos van benne, ezzel most sokkal jobb, és csendesebb is a motor.

Mióta használod az autót? mikor cseréltél utoljára olajat? Milyet rakattál bele?

Amúgy az X14XE-re jellemzőbb az olajfogyasztás, mint az Z14XE-re. Vagy az olajlehúzó gyűrűk, vagy a szelepszárszimeringek okozhatják (ha feltételezzük, hogy ennyi km-rel nem lehet még túlzottan kopott a motor többi része). Viszont előfordulhat, hogy ezek cseréje sem oldja meg a gondot. Próbáld meghatározni, hogy hány km-en mennyi olajat fogyaszt, ha 1000km-en elfogy 1 liter (a pálca tetejétől lemegy az aljáig), akkor érdemes elgondolkozni egy motorgenerálon.

Annyi km-nél még nem szabadna ennie, de tényleg mennyi km alatt mennyit eszik meg, az ott a lényeg. Meg persze mennyire volt forszírozott a tempó. De én első körben normális olajat javasolnék a kocsiba, azaz ha nem tudni, hogy mi van benne.

Link to comment
Megosztás:

Ki takarítottam az agr-t. Gyakorlatilag alig volt kormos, szerintem a koromnak semmi köze nem volt a hibajelenséghez. Visszatéve is produkálta a hibát. Opcom-al meg néztem, és sem hideg sem meleg motornál nem változott semmi az élő adatoknál. Lehet hogy maga az agr cart be? Agr szelep kipufogó gáz visszavezetés inaktív volt hideg-meleg motornál éppúgy mint padlógáznál. Kimeneti teszten aktívvá tudtam tenni, kattant is valami, de aztán az autó nagyon nehezen indult és hibakód is lett. Utána már kattanást sem hallottam.

Ötlet esetleg valakinek?

Meg-megszoruló AGR okozhat ilyet. Kívülről nem feltétlenül látszik mindig nagy kokszosodás, de belül a tengely, a feszítőrugó alaposan be le lehet rakódva. Ezt alaposabb áztatással esetleg tünetileg helyre lehet hozni, de hosszú távon az egyszer megragadt szelepnek már harangoztak...

Mazochisták újra cserélik, realisták lezárják...

Link to comment
Megosztás:

Meg-megszoruló AGR okozhat ilyet. Kívülről nem feltétlenül látszik mindig nagy kokszosodás, de belül a tengely, a feszítőrugó alaposan be le lehet rakódva. Ezt alaposabb áztatással esetleg tünetileg helyre lehet hozni, de hosszú távon az egyszer megragadt szelepnek már harangoztak...

Mazochisták újra cserélik, realisták lezárják...

A mazochista realista pedig kicseréli egy ebay-es utángyártottra ÉS lefalazza. A régi ugyanis falazás mellet is szorulhat, ezáltal alapjáraton leáll.
Link to comment
Megosztás:

Meg-megszoruló AGR okozhat ilyet. Kívülről nem feltétlenül látszik mindig nagy kokszosodás, de belül a tengely, a feszítőrugó alaposan be le lehet rakódva. Ezt alaposabb áztatással esetleg tünetileg helyre lehet hozni, de hosszú távon az egyszer megragadt szelepnek már harangoztak...

Mazochisták újra cserélik, realisták lezárják...

Szerencséseknek meg nincs benne :)

Link to comment
Megosztás:

A mazochista realista pedig kicseréli egy ebay-es utángyártottra ÉS lefalazza. A régi ugyanis falazás mellet is szorulhat, ezáltal alapjáraton leáll.

Így van, csak akkor szabad a régivel lezárni, ha azt annyira sikerült gatyába rázni, hogy rendesen tud járni a szelep.

Egyéb esetben másik szelep kell. Esetleg leprogramozás, ahol van erre lehetőség, vagy EGR-cheater.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy nekem van egy Opel G Astrám 1,8 16v Z18XE Benzin/Gáz ha etanolt tankolnák bele simán az okozna valami bajt ha nincsen benne az átalakító érdemes vagy nem meg a fogyasztása hogy alakúlna

Ez már régi téma, amikor nem emeltek ennyit a jövedéki adóján, akkor jó volt. 70% benzin és 30% etalolnál nem volt gond vele, kb 10% fogyasztásnövekedést okozott, ellenben lehetett megtakarítani vele pénzt. Volt mikor 40% etanolt tettem bele, azzal még nem volt, gond, de egyszer kipróbáltam az 50%-ot, és ott már sárgalámpázott. De 40%-nál már 15-20%-al evett többet.

100% etanollal kérdés, hogy elindulna-e. Valószínű igen, mert van benne 15% benzin, de minden gondja lenne, az biztos! 60% benzin és 40% etanol alá ne menj el!

Én most nem tennék bele etanolt.

Az etanol drágítás után alakíttattam át LPG-re, kb 1 évre rá annak a jövedéki adóját megemelték. Így már LPG-t sem tetetnék a kocsiba, de még mindig azzal gazdaságosabb a kocsikázás, mint benzinnel. LPG 7l-es fogyasztás + 0,2l benzin = 2000Ft/100km , benzinből ez 2400Ft lenne. Látszik, nem nagyon éri meg már az LPG-t sem. Amikor a gáz 200-220Ft volt, akkor megérte...

Nem hiába akarok én dieselt, és ez az egyik ok, amiért tavasszal eladó lesz a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszodat :) amúgy én is szeretnék egy Dieselt venni gondolom G astra isuzu Dieselt veszel

Ez már régi téma, amikor nem emeltek ennyit a jövedéki adóján, akkor jó volt. 70% benzin és 30% etalolnál nem volt gond vele, kb 10% fogyasztásnövekedést okozott, ellenben lehetett megtakarítani vele pénzt. Volt mikor 40% etanolt tettem bele, azzal még nem volt, gond, de egyszer kipróbáltam az 50%-ot, és ott már sárgalámpázott. De 40%-nál már 15-20%-al evett többet.

100% etanollal kérdés, hogy elindulna-e. Valószínű igen, mert van benne 15% benzin, de minden gondja lenne, az biztos! 60% benzin és 40% etanol alá ne menj el!

Én most nem tennék bele etanolt.

Az etanol drágítás után alakíttattam át LPG-re, kb 1 évre rá annak a jövedéki adóját megemelték. Így már LPG-t sem tetetnék a kocsiba, de még mindig azzal gazdaságosabb a kocsikázás, mint benzinnel. LPG 7l-es fogyasztás + 0,2l benzin = 2000Ft/100km , benzinből ez 2400Ft lenne. Látszik, nem nagyon éri meg már az LPG-t sem. Amikor a gáz 200-220Ft volt, akkor megérte...

Nem hiába akarok én dieselt, és ez az egyik ok, amiért tavasszal eladó lesz a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Mióta használod az autót? mikor cseréltél utoljára olajat? Milyet rakattál bele?

Amúgy az X14XE-re jellemzőbb az olajfogyasztás, mint az Z14XE-re. Vagy az olajlehúzó gyűrűk, vagy a szelepszárszimeringek okozhatják (ha feltételezzük, hogy ennyi km-rel nem lehet még túlzottan kopott a motor többi része). Viszont előfordulhat, hogy ezek cseréje sem oldja meg a gondot. Próbáld meghatározni, hogy hány km-en mennyi olajat fogyaszt, ha 1000km-en elfogy 1 liter (a pálca tetejétől lemegy az aljáig), akkor érdemes elgondolkozni egy motorgenerálon.

végülis 2-3 hónapja használom épp ma viszem olajcserére castrol magnatec 10w 40-t vettem hozzá! igazából nem tom az okát gyönyörűen megy csendes halk nem zörög! Hát amikor megnéztem a pálca közepén volt az olaj jelzés mentem vele kb 500-600 km-t és akkor már az alján volt! mit értesz a motorgenerál szón ?

Módosítva : nemesis0319
Link to comment
Megosztás:

végülis 2-3 hónapja használom épp ma viszem olajcserére castrol magnatec 10w 40-t vettem hozzá! igazából nem tom az okát gyönyörűen megy csendes halk nem zörög! Hát amikor megnéztem a pálca közepén volt az olaj jelzés mentem vele kb 500-600 km-t és akkor már az alján volt! mit értesz a motorgenerál szón ?

10W-40-et bele ne öntsd, az nem való bele!!!

5W-30, 5W-40, 0W-30, 0W-40.

Link to comment
Megosztás:

végülis 2-3 hónapja használom épp ma viszem olajcserére castrol magnatec 10w 40-t vettem hozzá! igazából nem tom az okát gyönyörűen megy csendes halk nem zörög! Hát amikor megnéztem a pálca közepén volt az olaj jelzés mentem vele kb 500-600 km-t és akkor már az alján volt! mit értesz a motorgenerál szón ?

Motorgenerál alatt vagy teljes, vagy részleges motorfelújítást értek. Attól függ mit mond egy hozzáértő, miután szétborította a motorodat. A leírásodból ez már egy elég magas olajfogyasztásnak számít, szóval vagy add el a kocsit, vagy vidd el egy hozzáértő szerelőhöz és kérd ki a véleményét.

Ha már beleraktad a 10w40-et, akkor a következő cserét hozd minél előrébb. Végzetes hibát azért nem követtél el (legalábbis szerintem, de majd itt sokan azt mondják, hogy igen :) ), mert még a Z14XE kezelési útmutatójában is szerepel a gyárilag ajánlott vizskozitások között, így a te X14XE-dhez is elfogadható, de egy félszintetikus olaj nem long life olaj, tehát én kb 5-6ezer után cserélném, ha rövid távokon használod a kocsit, akkor még hamarabb.

Igazából most a hideg idő beköszöntével még inkább ajánlott az 5w40, hogy hamarabb meglegyen a motorban a kenés.

Módosítva : vsz
Link to comment
Megosztás:

Sziaszotk,

adott az X14XE motorral szerelt kocsim. Ma egyik pillanatról a másikra, minden tünet nélkül kigyulladt a check engine lámpa a műszerfalon. Majd egy nagyobb rántás után elaludt. Azóta is ugyanúgy megy a kocsi, teljesítményben nem érzek különbséget, talán 1500-2000-es fordulat között rángat néha picit, de ez kuplungkezelés miatt is lehet. Vélemények?

Köszi,

Balu

Link to comment
Megosztás:

Sziaszotk,

adott az X14XE motorral szerelt kocsim. Ma egyik pillanatról a másikra, minden tünet nélkül kigyulladt a check engine lámpa a műszerfalon. Majd egy nagyobb rántás után elaludt. Azóta is ugyanúgy megy a kocsi, teljesítményben nem érzek különbséget, talán 1500-2000-es fordulat között rángat néha picit, de ez kuplungkezelés miatt is lehet. Vélemények?

Köszi,

Balu

Nézni kell hibakódot, ha még nem volt fojtószelepet, EGR szelepet kipucolni (utóbbit még inkább lefalazni).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most vásároltam 2004 es zafira A autómat z16yng

P300

P301 es hibákat jelez naponta többször, de van amikor napok kimaradnak...

Csinálja hidegen,csinálja üzemi hőfokon.(akkor villog is a hiba lámpa).leállitom pár mp ujraindit és megy tovább mintha semmi nem történt volna....

Gyujtó trafó cserélve lett(igaz a legolcsobbra)

Gyertya is

Mindkét trafósorral produkálja a hibákat.(mintha az ujabbikkal ritkábban csinálná)

Tudna vki segíteni??

Előre is köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.