Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Én egyébként azt gondolom, hogy az előző motornál is meg kellett volna szűnni az olajfogyásnak a gyűrűk illetve szelepszárszimeringek (szakszerű) cseréje esetén.

Több verzió lehetséges:

  • nem volt szakszerű a csere, javítás
  • nem az volt az olajfogyás oka...

Mindkettő a szerelő (alkatrészcserélő) alapvető hibája...

Az volt a gond, hogy eleinte bíztunk benne, merthogy ismerős volt az illető, de menet közben kiderült, hogy hiba volt rábízni a műveletet... Oda jutottunk, hogy túl voltunk a teljes motorgenerál 2/3-án, elköltöttünk annyi pénzt, amiből már vehettünk volna egy bontott motort, és akkor 2 opció maradt: vagy befejezzük a történetet - azt hiszem, már csak a dugattyúk cseréje volt hátra -, és további vagyont ölünk a kétséges állapotú motorba a kétséges hozzáértésű szerelő felügyelete mellett vagy elkönyveljük az addigi buktát és szerzünk egy jobb állapotú motort: az utóbbi mellett döntöttünk, angliából hozattunk egy jónak tűnő darabot. Annyiban korrekt volt a fickó, hogy mindössze 10e Ft-ért vállalta a motorcserét, kvázi ez volt a garancia a korábbi bénázásért és kidobott pénzért cserébe. Most, hogy ezt megcsinálta, elválnak útjaink... Drága tanulópénz volt, az biztos! :pinch:

Mindenesetre (most már végképp) meg akarjuk tartani az autót évekig (1 éve van meg) és az a cél, hogy rendbehozzuk. :icon10:

Link to comment
Megosztás:

Én egyébként azt gondolom, hogy az előző motornál is meg kellett volna szűnni az olajfogyásnak a gyűrűk illetve szelepszárszimeringek (szakszerű) cseréje esetén.

Több verzió lehetséges:

  • nem volt szakszerű a csere, javítás
  • nem az volt az olajfogyás oka...

Mindkettő a szerelő (alkatrészcserélő) alapvető hibája...

Ez azért komplexebb probléma. Ha "csak" a gyűrűkkel és a szelepszár szimeingekkel van baj, akkor elvileg optimalizálódhat a az olajfogyás és a kompresszió is rendben lesz a cserét követően. De ha túl sokáig járt beragadt/kopott/törött gyűrűvel, akkor a hengerfal is rendellenesen kopik/terhelődik (extrém esetben a dugattyú is beleér), így az új gyűrű nem tudja jól ellátni a feladatát. Ha fennáll a kopott hengerfal esete, akkor vizsgálni kell hogy mekkora mértékű majd javítani (ha javítható még, pl hónolni) és így a megváltozott mérethez kell a gyűrűket megválasztani/méretezni. Ez már komoly feladat, komoly tapasztalat és berendezések kellenek hozzá, a jobb motorgenerál műhelyek rendelkeznek az eszközökkel ill. tudják hol vizsgáltathatják meg a motort célirányos mérésekkel. Ha a hengerfal és a gyűrű mérete kimegy a gyári tűrésből, akkor már olcsóbb lehet a motorcsere, mivel itt lényegében szinte minden terhelést kapó alkatrészt vizsgálni ill. cserélni kell. Lenti hozzászólásbán is olvasható, hogy dugattyú csere előtt voltak (sőt, talán hajtókar és csapágycsere is szükséges volt), tehát nem egy "mezei" gyűrűzés és szelepszár szimering csere lehetett a mutatvány. Ehhez -mint írtam- komoly szaki kell komoly műhellyel (és tapasztalattal), lehet hogy a feladat túl nőtt rajta mivel nagyobb lett a probléma (ami bontáskor derülhet csak ki), mint amire Ő fel van készülve. Lehet hogy a szerelő felkészült szerelő egyébként, csak erre a nagyobb melóra nem számított és bevállalta.

Az volt a gond, hogy eleinte bíztunk benne, merthogy ismerős volt az illető, de menet közben kiderült, hogy hiba volt rábízni a műveletet... Oda jutottunk, hogy túl voltunk a teljes motorgenerál 2/3-án, elköltöttünk annyi pénzt, amiből már vehettünk volna egy bontott motort, és akkor 2 opció maradt: vagy befejezzük a történetet - azt hiszem, már csak a dugattyúk cseréje volt hátra -, és további vagyont ölünk a kétséges állapotú motorba a kétséges hozzáértésű szerelő felügyelete mellett vagy elkönyveljük az addigi buktát és szerzünk egy jobb állapotú motort: az utóbbi mellett döntöttünk, angliából hozattunk egy jónak tűnő darabot. Annyiban korrekt volt a fickó, hogy mindössze 10e Ft-ért vállalta a motorcserét, kvázi ez volt a garancia a korábbi bénázásért és kidobott pénzért cserébe. Most, hogy ezt megcsinálta, elválnak útjaink... Drága tanulópénz volt, az biztos! :pinch:

Mindenesetre (most már végképp) meg akarjuk tartani az autót évekig (1 éve van meg) és az a cél, hogy rendbehozzuk. :icon10:

Ha még nem volt a motor összerakva, akkor honnan tudjátok hogy mennyi kenőanyagot evett meg generál után? Mintha írtad volna hogy 400km alatt 1litert (apropó, milyen kenőanyagból?)... Egyébként indokolt volt a dugattyúk cseréje? Megbillent már és beledolgozott (belemart) a hengerfalba?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ez azért komplexebb probléma. Ha "csak" a gyűrűkkel és a szelepszár szimeingekkel van baj, akkor elvileg optimalizálódhat a az olajfogyás és a kompresszió is rendben lesz a cserét követően. De ha túl sokáig járt beragadt/kopott/törött gyűrűvel, akkor a hengerfal is rendellenesen kopik/terhelődik (extrém esetben a dugattyú is beleér), így az új gyűrű nem tudja jól ellátni a feladatát. Ha fennáll a kopott hengerfal esete, akkor vizsgálni kell hogy mekkora mértékű majd javítani (ha javítható még, pl hónolni) és így a megváltozott mérethez kell a gyűrűket megválasztani/méretezni. Ez már komoly feladat, komoly tapasztalat és berendezések kellenek hozzá, a jobb motorgenerál műhelyek rendelkeznek az eszközökkel ill. tudják hol vizsgáltathatják meg a motort célirányos mérésekkel. Ha a hengerfal és a gyűrű mérete kimegy a gyári tűrésből, akkor már olcsóbb lehet a motorcsere, mivel itt lényegében szinte minden terhelést kapó alkatrészt vizsgálni ill. cserélni kell. Lenti hozzászólásbán is olvasható, hogy dugattyú csere előtt voltak (sőt, talán hajtókar és csapágycsere is szükséges volt), tehát nem egy "mezei" gyűrűzés és szelepszár szimering csere lehetett a mutatvány. Ehhez -mint írtam- komoly szaki kell komoly műhellyel (és tapasztalattal), lehet hogy a feladat túl nőtt rajta mivel nagyobb lett a probléma (ami bontáskor derülhet csak ki), mint amire Ő fel van készülve. Lehet hogy a szerelő felkészült szerelő egyébként, csak erre a nagyobb melóra nem számított és bevállalta.

Lehet nem fogalmaztam elég konkrétan.

Egy hiba javításának a folyamata, hogy megállapítjuk a hibajelenség okát, és megszüntetjük azt.

Sajnso sok esetben tippelnek valami, kicserélnek ezt azt, és várják a csodát, az eredményt.

Ha a dugattyút hónolni kell, akkor az általam említett "szakszerű javítás" megfogalmazás ezt értelemszerűen tartalmazza, és minden más is ami szükséges, hogy a dugattyú helyre legyen állítva.

Azért a motorolaj nem fogyhat ezer helyen.

Meg kell állapítani mi a fogyás oka, és elhárítani azt, "szakszerűen".

Ha a kollégának az olajfogyása dugattyú, és vagy szelep oldalon következett be, annak a szakszerű elhárítása után meg kellett volna szűnni a fogyásnak.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az volt a gond, hogy eleinte bíztunk benne, merthogy ismerős volt az illető, de menet közben kiderült, hogy hiba volt rábízni a műveletet... Oda jutottunk, hogy túl voltunk a teljes motorgenerál 2/3-án, elköltöttünk annyi pénzt, amiből már vehettünk volna egy bontott motort, és akkor 2 opció maradt: vagy befejezzük a történetet - azt hiszem, már csak a dugattyúk cseréje volt hátra -, és további vagyont ölünk a kétséges állapotú motorba a kétséges hozzáértésű szerelő felügyelete mellett vagy elkönyveljük az addigi buktát és szerzünk egy jobb állapotú motort: az utóbbi mellett döntöttünk, angliából hozattunk egy jónak tűnő darabot. Annyiban korrekt volt a fickó, hogy mindössze 10e Ft-ért vállalta a motorcserét, kvázi ez volt a garancia a korábbi bénázásért és kidobott pénzért cserébe. Most, hogy ezt megcsinálta, elválnak útjaink... Drága tanulópénz volt, az biztos! :pinch:

Mindenesetre (most már végképp) meg akarjuk tartani az autót évekig (1 éve van meg) és az a cél, hogy rendbehozzuk. :icon10:

Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy az ismerősök 90%-ban nem lehet megbízni.

Ingyen/kedvezményes munkának nincs becsülete... :(

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

notoriusbg, on 06 Mar 2015 - 08:11 AM, said:

Köszi, ez nagyon hasznos infó, hogy a vezérlés nem adhatja ezt a hangot! :icon1: Ettől most egy kicsit megnyugodtam, én is úgy tudtam, a vezérlésnek nem kéne, hogy baja legyen (egyelőre még tartja magát a feltételezés, hogy valós a futásteljesítmény)... És köszi szépen a tippeket is, amint találok egy épkézláb szerelőt, ezen a vonalon fogom elindítani!

Egy hasznos videó a motorról: https://www.youtube.com/watch?v=GpigBDiBVlE

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ez azért komplexebb probléma. Ha "csak" a gyűrűkkel és a szelepszár szimeingekkel van baj, akkor elvileg optimalizálódhat a az olajfogyás és a kompresszió is rendben lesz a cserét követően. De ha túl sokáig járt beragadt/kopott/törött gyűrűvel, akkor a hengerfal is rendellenesen kopik/terhelődik (extrém esetben a dugattyú is beleér), így az új gyűrű nem tudja jól ellátni a feladatát. Ha fennáll a kopott hengerfal esete, akkor vizsgálni kell hogy mekkora mértékű majd javítani (ha javítható még, pl hónolni) és így a megváltozott mérethez kell a gyűrűket megválasztani/méretezni. Ez már komoly feladat, komoly tapasztalat és berendezések kellenek hozzá, a jobb motorgenerál műhelyek rendelkeznek az eszközökkel ill. tudják hol vizsgáltathatják meg a motort célirányos mérésekkel. Ha a hengerfal és a gyűrű mérete kimegy a gyári tűrésből, akkor már olcsóbb lehet a motorcsere, mivel itt lényegében szinte minden terhelést kapó alkatrészt vizsgálni ill. cserélni kell. Lenti hozzászólásbán is olvasható, hogy dugattyú csere előtt voltak (sőt, talán hajtókar és csapágycsere is szükséges volt), tehát nem egy "mezei" gyűrűzés és szelepszár szimering csere lehetett a mutatvány. Ehhez -mint írtam- komoly szaki kell komoly műhellyel (és tapasztalattal), lehet hogy a feladat túl nőtt rajta mivel nagyobb lett a probléma (ami bontáskor derülhet csak ki), mint amire Ő fel van készülve. Lehet hogy a szerelő felkészült szerelő egyébként, csak erre a nagyobb melóra nem számított és bevállalta.

Ha még nem volt a motor összerakva, akkor honnan tudjátok hogy mennyi kenőanyagot evett meg generál után? Mintha írtad volna hogy 400km alatt 1litert (apropó, milyen kenőanyagból?)... Egyébként indokolt volt a dugattyúk cseréje? Megbillent már és beledolgozott (belemart) a hengerfalba?

Szia,

Igen, én is erre a végkövetkeztetésre jutottam, mármint hogy ő is túlvállalta magát és mi is rosszul választottunk szerelőt. De ezzel együtt is voltak olyan dolgai, ami miatt ki voltam rá akadva, nem egyszer adta vissza úgy az autót - pl. most sivító motorral -, hogy nem volt rendben és nekünk kellett rákérdeznünk, hogy ez vagy az feltűnt-e neki is, ilyenkor meg néha össze-vissza beszélt... a végén meg nekem kell utánajárnom, mi lehet a baj, miközben alapvetően nulla műszaki érzékkel rendelkezem :p

A felújítás folyamatát illető gondolatmeneted világos, számomra is érthető, csak egyetérteni tudok, de most már ugye késő ezzel foglalkozni... :(

A kérdésedre válaszolva: bocs, nem fogalmaztam egyértelműen, az előző motor a szimmeringezés és a gyűrűzés után is külön-külön össze volt rakva és használtuk az autót. Utóbbi alkalommal a hengerfejek is fel lettek újítva és talán 2 henger is hónolva volt, a különböző méretű gyűrűket ő szerezte be, szóval azért "beleállt" a feladatba. Ő akkor nem látta szükségesnek a dugattyúk cseréjét, de mivel a problémát a "második kör" sem oldotta meg, már csak ez maradt hátra a teljes felújításból. Mi itt döntöttünk úgy - nem könnyen -, hogy inkább másik motor.

Olajat mindig jó minőségűt tettünk bele, gyárilag megadott viszkozitásút (nem emlékszem már pontosan, de talán még vastagabbal is próbálkoztunk egyszer). A motor amúgy kb. 3000-es fordulat fölé pörgetve füstölni kezdett, mint az állat, az alatt füstmentes volt (legközelebbi autóvásárláskor nem csak alapjáraton fogom csekkolni a füstölést :p ). Ez a felújítást követően annyit változott, hogy valamivel magasabb fordulaton kezdte a füstölést, bár volt, aki erre azt mondta, ez nem számít semmit, mert a katalizátor is megfoghatja a füstöt...

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy az ismerősök 90%-ban nem lehet megbízni.

Ingyen/kedvezményes munkának nincs becsülete... :(

Hát igen, ezt most maximálisan megtanultam... Persze attól még, hogy ismerős, nem feltétlenül kell ingyen dolgoznia, még csak olcsóbban sem, le azért ne húzzon nyilván, de személy szerint nekem nem azzal tesz jót, hogy spórolni próbál, hanem hogy ha nagy a baj adott esetben, akkor mondja meg frankón, hiszen az olcsó/félmegoldásokkal valójában nem segít... Én nem az a fajta vagyok, aki a rossz hír hozóját bünteti! ;)

Link to comment
Megosztás:

SZiasztok!

Tegnap vettem egy A Zafirát.

Mire hazaértem (150km) eltűnt a motorból az olaj. Az olajnyomás lámpa nem villogott még be de a nívópálca nem ér bele az olajba.

Kipróbáláskor nem füstölt kéken.

Mire számíthatok?

Teljes motor felújítás?

Kereskedésbe vettem, most megyek vissza és rájuk borítom az asztalt! Előtte benézek a fogyasztóvédelemhez.

Kb mennyiben áll meg egy motorfelújítás. Az autó 2001-es 1.8-as. Amúgy nagyon tipp-topp az autó. Órájában 216.000 km van. Teljes kézzel írott lista az új korától végzett karbantartásokkal.

Várom válaszotokat.

Üdv.:

Balázs

Link to comment
Megosztás:

asztalosbalazs81, on 11 Mar 2015 - 06:11 AM, said:

SZiasztok!

Tegnap vettem egy A Zafirát.

Mire hazaértem (150km) eltűnt a motorból az olaj. Az olajnyomás lámpa nem villogott még be de a nívópálca nem ér bele az olajba.

Kipróbáláskor nem füstölt kéken.

Mire számíthatok?

Teljes motor felújítás?

Kereskedésbe vettem, most megyek vissza és rájuk borítom az asztalt! Előtte benézek a fogyasztóvédelemhez.

Kb mennyiben áll meg egy motorfelújítás. Az autó 2001-es 1.8-as. Amúgy nagyon tipp-topp az autó. Órájában 216.000 km van. Teljes kézzel írott lista az új korától végzett karbantartásokkal.

Várom válaszotokat.

Üdv.:

Balázs

Mennyi olaj volt benne induláskor? Ha 150 km alatt megevett kb. 1 litert, úgy vinném vissza, ahogy elhoztam.

Link to comment
Megosztás:

SZiasztok!

Tegnap vettem egy A Zafirát.

Mire hazaértem (150km) eltűnt a motorból az olaj. Az olajnyomás lámpa nem villogott még be de a nívópálca nem ér bele az olajba.

Kipróbáláskor nem füstölt kéken.

Mire számíthatok?

Teljes motor felújítás?

Kereskedésbe vettem, most megyek vissza és rájuk borítom az asztalt! Előtte benézek a fogyasztóvédelemhez.

Kb mennyiben áll meg egy motorfelújítás. Az autó 2001-es 1.8-as. Amúgy nagyon tipp-topp az autó. Órájában 216.000 km van. Teljes kézzel írott lista az új korától végzett karbantartásokkal.

Várom válaszotokat.

Üdv.:

Balázs

Vissza kell vinni és vázolni a helyzetet. Ha jól emlékszem, Janó fórumtársnak is ilyen (ilyesmi) volt megvétel után az autó, ő is csak használat során vette észre hogy valami nem jó, de nála asszem 1liter/1000km volt a fogyás. Visszavitte, márkakereskedés a szakszervizében javította a masinát. Az ő esete szerencsés volt több mindenben, az egyik hogy nem hajtották el, a másik hogy "csak" gyűrűzni és szelepszár szimeringezni kellett a motort. Ha jól emlékszem, a járulékosokkal együtt 180k környéke. Neki voltak anno jó ki összefoglalói, hogy mit és hogyan kell ilyenkor állnia a kereskedőnek...

Módosítva : Morgó Medve
Link to comment
Megosztás:

Vissza kell vinni és vázolni a helyzetet. Ha jól emlékszem, Janó fórumtársnak is ilyen (ilyesmi) volt megvétel után az autó, ő is csak használat során vette észre hogy valami nem jó, de nála asszem 1liter/1000km volt a fogyás. Visszavitte, márkakereskedés a szakszervizében javította a masinát. Az ő esete szerencsés volt több mindenben, az egyik hogy nem hajtották el, a másik hogy "csak" gyűrűzni és szelepszár szimeringezni kellett a motort. Ha jól emlékszem, a járulékosokkal együtt 180k környéke. Neki voltak anno jó ki összefoglalói, hogy mit és hogyan kell ilyenkor állnia a kereskedőnek...

Visszavittem.

Útközben lerohadtam az autópályán. Valószínűleg a vezérlés ment el.

Kereskedés küldött trailert .

A fuvart és a kocsi árát kifizette, de az átírást elbuktam.

Link to comment
Megosztás:

Visszavittem.

Útközben lerohadtam az autópályán. Valószínűleg a vezérlés ment el.

Kereskedés küldött trailert .

A fuvart és a kocsi árát kifizette, de az átírást elbuktam.

Ennyiből szerencse, hogy kereskedésből vetted. Magán embertől hosszabb lett volna visszaszerezni, ha nem tudsz kellően ráijeszteni.

Több sikert a következőhöz!

Javaslom a szakszervizes átvizsgálást vásárlás előtt. Káros anyag kibocsátásra és műszeres hibaolvasásra is kitérve!

Link to comment
Megosztás:

Visszavittem.

Útközben lerohadtam az autópályán. Valószínűleg a vezérlés ment el.

Kereskedés küldött trailert .

A fuvart és a kocsi árát kifizette, de az átírást elbuktam.

Én még az átírást is levertem volna rajtuk! A Fogyasztóvédelem csodákra képes!

Link to comment
Megosztás:

asztalosbalazs81, on 12 Mar 2015 - 09:50 AM, said:

Visszavittem.

Útközben lerohadtam az autópályán. Valószínűleg a vezérlés ment el.

Kereskedés küldött trailert .

A fuvart és a kocsi árát kifizette, de az átírást elbuktam.

Ez elég durva. Bármit képesek az emberre rásózni, csak keressenek. :sick:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van ,hogy vettem egy G Astrát X16xel mocival és szopok vele,

beindításkor nincs alapjáratom ha kerülök egyet akkor mostmár van de bizonytalan néha ekkor is leáll.Ki lett olvasva a comp hibák és szervíz törölve AGR normál módon nincs hiba de a produkció ugyanaz.Lezártam az agr-t még mindíg ugyanaz de néha ahogy írtátok sárga lámpicsek de ujraindítom eltűnik.Folytószelep kitakarítva,alapjárati motor kitakarítva a probléma továbra is fennáll.

Levegőszűrő,gyertyák,benzinszűrő cserélve,a probléma továbra is fennáll.

Ha tudna valaki segíteni,előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.