Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

hasonló problémája volt a kollégámnak...

átmosták a motort (gondolok itt az olajáratokra, valami mosóval)

kapott új olajat+szűrő és jó lett

(fabia 1.4mpi)

Köszi a tippet. Mennyire macerás egy motormosás még soha nem csináltam? Esetleg az tudod,hogy a hangon kívül más mellékhatása lehet a dolognak, ha még egy ideig nem szánnám rá magam a mosásra?

Link to comment
Megosztás:

hasonló problémája volt a kollégámnak...

átmosták a motort (gondolok itt az olajáratokra, valami mosóval)

kapott új olajat+szűrő és jó lett

(fabia 1.4mpi)

Hidegen nem csinálja, csak már meleg motoron, mintha elvinné vmi az előgyújtást holnap kicserélem a kopogásérzékelőt a másik astránkéval és kiderül az e...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most regisztráltam be ide hátha tudok nekem segíteni! Van egy 2001-es opel astra g-m z16xe motorral és hidegebb időkben, de már mostanság is 1-2 henger nem jár és pöfög a kipufogó. A motorhibát visszajelző fény is kiszokott gyulladni, de utána kialszik. Rálett kötve már számítógépre de az sem tudta megmondani, hogy mi lehet a baj. Remélem tudtok pár hasznos tippet adni, hogy mi lehet a baj.

hello

Nekem is ugyan ez a problémám volt, 3 évig, hidegebb idökben egymás után.... leragadnak a szelepek. nekem 2 volt leragadva, 1es-3as hengerem mindig leált. de mióta meg csináltuk, azóta kifogástalanul müködik az autó.. :D úgyhogy hengerfej le, szelepcsere, javitás..... :D

Link to comment
Megosztás:

hello

Nekem is ugyan ez a problémám volt, 3 évig, hidegebb idökben egymás után.... leragadnak a szelepek. nekem 2 volt leragadva, 1es-3as hengerem mindig leált. de mióta meg csináltuk, azóta kifogástalanul müködik az autó.. :D úgyhogy hengerfej le, szelepcsere, javitás..... :D

Szia!

"úgyhogy hengerfej le, szelepcsere, javitás..."

Ez mennyire fájt? Forintosítva?

Link to comment
Megosztás:

utángyártott szelep kb 5-6.000 Ft / db

sajnos csak a Z16XEP be szerelték ezt a fajta szelepet....

semmilyen más tipusba nem jó...

:icon7:

A hibakód megérkezett: P0141 Lambdaszonda fűtés áramkör (1.hengersor 2.szonda)

De sajnos a hiba jelen van! (tesztelve) Holnap visszarakom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

x16xel Astrám újabban 2000 1/min fordulat alatt gyakran rángatva gyorsul csak, alapjárat is egyenetlenebb, mint korábban.

Tettem bele új, gyári gyertyákat, tisztítottam alapjárati motor zárókúpját és ülékét, fojtószelepházat, EGR-t , stb.

Ami feltűnt, hogy az EGR szelep mozgórésze (amelyet kiszerelésután be tudok nyomogatni) nagyon laza. Nem érzek rajta rugó előfeszítettséget. Ez így van jól?

Előre is köszi

ui.: 145 000 km, olaj 10w40 castrol, 2l/15e km, kompressziók: 14,5; 15; 15; 15bar

Link to comment
Megosztás:

Engem is érdekelne ötlet a fenti probléma megoldására, mert a jelenség nálam is jelentkezik... :( Olajcsere és fagyizás nem segített eddig ...

Nem biztos, de az AutoData ír egy ismert hibát, mégpedig a főtengely reteszpályájának kiverődéséről. Ezesetben elmászik picit a vezérlés és okozhat ilyen jelenséget, de benzin oktánszám probléma is lehet, túl kis hőértékű gyertya stb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

x16xel Astrám újabban 2000 1/min fordulat alatt gyakran rángatva gyorsul csak, alapjárat is egyenetlenebb, mint korábban.

Tettem bele új, gyári gyertyákat, tisztítottam alapjárati motor zárókúpját és ülékét, fojtószelepházat, EGR-t , stb.

Ami feltűnt, hogy az EGR szelep mozgórésze (amelyet kiszerelésután be tudok nyomogatni) nagyon laza. Nem érzek rajta rugó előfeszítettséget. Ez így van jól?

Előre is köszi

ui.: 145 000 km, olaj 10w40 castrol, 2l/15e km, kompressziók: 14,5; 15; 15; 15bar

Gyújtótrafó?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.