Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

  • 3 months later...

Sziasztok volt egy kisebb utkozese a c corsamnak masnap meg lotyog a valtokar es csak 4es 5os sebes van. Szerencsere csak egy müanyag osszekötöt eset let a helyéröl a  motorterben. Visszaraktam Minden Jo Lett.Azert atnezetem persze. Gondoltam Hatha jar igy mas is es ez segithet

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Barbàr76 írta:

Sziasztok volt egy kisebb utkozese a c corsamnak masnap meg lotyog a valtokar es csak 4es 5os sebes van. Szerencsere csak egy müanyag osszekötöt eset let a helyéröl a  motorterben. Visszaraktam Minden Jo Lett.Azert atnezetem persze. Gondoltam Hatha jar igy mas is es ez segithet

 

A C Corsának ismert típushibája a kapcsolórúd ezen részének szétesése, anno visszahívás is volt rá, mert egy idő után magától is szétesik, nem csak külső behatásra (baleset).

A problémát az okozza hogy a kapcsolórúd műanyag, és szintén műanyag gömbcsuklókon ül, amik egy idő után elkopnak, és ettől a kapcsolórúd leesik, az eredmény pedig az hogy a váltókar oldalirányba nem mozog, így csak 3-as és 4-es sebesség van, a többi nem kapcsolható. Javítókészlet is van hozzá, nekem is cserélni kellett, bár sajna az is műanyag, szóval a probléma elméletileg újra előjöhet. A G Astránál egyébként ugyanez a megoldás, a kapcsolórúd ott is műanyag, de fém gömbcsuklókon ül, így nem szokott elkopni és szétesni.

Úgy tudom egyébként hogy volt egy olyan ajánlás hogy vezetés közben ne tartsd a kezed a váltógombon, mert az meggyorsíthatja a hiba bekövetkezését.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy Z10XE motorkódú Corsa.

A váltója elkezdett "búgni", diagnózis szerint csapágyas. Vettünk bele egy bontott váltót, mert az 35 ezer ft volt, a felújítása pedig legalább 60 ezer lett volna. Azonban a bontott váltó még rosszabb volt mint az eredeti, az is búgott. A szerelő szerint lehet h típus hiba. Így maradt megoldásként a felújítás.

Kérdésem az lenne, h másnál is jelentkezett ez a hiba? Valóban típus hibáról van szó?

Köszönettel!

András

Link to comment
Megosztás:

Hát én Z10Xe-t hajton közel 10 éve telente, de a váltóval még sose volt bajom, és nem is hallottam olyat hogy bárkinek lett volna.... biztosan váltó volt?

Ráadásul a Z10Xe-hez gyárilag F13 váltót társítottak, ami 130Nm nyomatékot is könnyedén elvisel, miközben ez a motor meg összesen 85Nm nyomatékot tud leadni, tehát mondhatjuk hogy a váltó bőven túl van méretezve. Mivel váltócsere után is megmaradt a probléma, én inkább gyanakodnék kerékcsapágyra, az szokott még búgni....

Link to comment
Megosztás:

57 perce, szilvand írta:

Hali!

Fejlemeny: a valtot szetszedtek, nem talaltak semmi hibat eddig. 

Viszont valtasnal mashogy “bug” a kocsi, a kerekcsapagy hangjat nem hiszem h befolyasolna a valtas. 

Jelenleg tanacstalan vagyok...

Varom a tippeket tovabbra is a hoba okara :)

 

Koszi!

Kinyomócsapágy? Az alapból nem a váltó része, és máshogy van terhelve a kuplung kinyomott állapotában. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok

Egy olyan gyors kérdésem lenne, hogy a feleségem C Corsájának egyik pillanatról a másikra nem működött a nyitás/zárás távirányítóval. Azt gondoltam talán az elem az a kulcsban, cseréltem, de továbbra sem jó. Néha egy-egy bezárásra rá lehet bírni, de azt is csak úgy, hogy a kocsit gyújtásra teszem benne ülök és úgy gyújtásra rakva benyomom a kulcson a zárást, akkor egyszer zár (majd ugye automatikusan visszanyit, mivel a kocsi gyújtáson van), de utána megint nem jó. Tapasztalt már valaki hasonlót? Amúgy a távirányító vezérlése az autó melyik részén helyezkedik el? Az utastérben van, vagy a motortérben? A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

On 21/02/2018 at 20:00, zotya975 írta:

Kinyomócsapágy? Az alapból nem a váltó része, és máshogy van terhelve a kuplung kinyomott állapotában. 

Sziasztok! Vegul megoldodott a problema, az oszto muben volt valami, ami fel volt lazulva, nagy volt a “jateka”. Ez okozta a zugast. Sajnos pontosabb reszleteket ndm tudok. 

udv,

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok,

Tudna segíteni valaki, hogy 2003-as 1.0XE Corsához hol lehet kapni visszamenő gumicsövet az üzemanyag szivattyúhoz? Tehát nem a nyomócső kell, mert az van az új szivattyún gyárilag (BOSCH).

Az a cső kellene, ami a szivattyú kehely aljából megy fel a szivattyú zárófedélbe. Ez egy gyárilag formára sütött ("kanyargós") gumicső, műanyagharisnya bevonattal, és ez is természetesen a tankon belül van.

Sajnos a gyári manual sem ír rá kódszámot, így nem tudom miként keressem. Astrához valót már találtam egy webshopban, de az nyilván nekem nem jó. De Corsához sehol sem találtam eddig.

Itt egy kép, amin látható a cső:

s-l1600.jpg

 

A válaszokat előre is köszönöm!

 

És most egy kis sztorizás...

Sajnos a gyári gumicsövek szó szerint megolvadtak, olyan állagúak mint a puha gyurma. A szivattyú szűrűjéről egy-az egyben eltűnt a finom szövésű szűrőháló, az üzemanyagszint jelző poti két vezetékéről teljes hosszban eltűnt a szigetelés, sőt még maga réz vezető is "cafrangokban" áll, és teljes zárlatban volt. Ettől függetlenül volt üzemanyag szintjelzés a műszeren, de vélhetően ez nem a valós értéket mutatta. Még az a szerencse, hogy nem a szivattyúmotor vezetéke olvadt el, mert ott azért folynak áramok, és egy szikra szépen át is küldött volna az örök vadászmezőkre, ha egy tele tank benzin robban fel alattam.   :blink:

És a tankban valami, anno talán gumi alkatrész maradványai vannak darabokban, olyan borsószem nagyságtól a fél gyufás skatulya méretig. De eddig még nem jöttünk rá, hogy honnan hiányozhat. Vagy esetleg egy tankolásnál kerülhetett bele valamikor? :confused:

A gyári VDO szivattyúmotor az hibátlan, szépen megy, de nyilván már nem az kerül vissza.

A tankból olyan savas, maró állagú cuccot szívtunk ki, hogy konkrétan megmarta a bőrömet, mikor szedtem ki a szivattyút. Nyilván kesztyű nélkül, mert még így puszta kézzel is alig bírtam kipattintgatni a közbenső kehely 4 darab rögzítőfülét. Négy olyan fül, mint itt a fenti képen is látható.

(mert ugye ez olyan ügyesen, németesen precízen van kitalálva, hogy a tank fenekére van rögzítve egy tartókonzol, ebbe pattintható be a négy füllel a közbensőkehely, majd ebbe a kehelybe megy a fenti képen látható szivattyú egység, amin belül szintén egy pattintós dologgal van rögzítve a szivattyú motor. Pont olyan mint a Matrjoska baba.)

 

Módosítva : Quite
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Quite írta:

Sziasztok,

Tudna segíteni valaki, hogy 2003-as 1.0XE Corsához hol lehet kapni visszamenő gumicsövet az üzemanyag szivattyúhoz? Tehát nem a nyomócső kell, mert az van az új szivattyún gyárilag (BOSCH).

Az a cső kellene, ami a szivattyú kehely aljából megy fel a szivattyú zárófedélbe. Ez egy gyárilag formára sütött ("kanyargós") gumicső, műanyagharisnya bevonattal, és ez is természetesen a tankon belül van.

Sajnos a gyári manual sem ír rá kódszámot, így nem tudom miként keressem. Astrához valót már találtam egy webshopban, de az nyilván nekem nem jó. De Corsához sehol sem találtam eddig.

Itt egy kép, amin látható a cső:

 

 

A válaszokat előre is köszönöm!

 

És most egy kis sztorizás...

Sajnos a gyári gumicsövek szó szerint megolvadtak, olyan állagúak mint a puha gyurma. A szivattyú szűrűjéről egy-az egyben eltűnt a finom szövésű szűrőháló, az üzemanyagszint jelző poti két vezetékéről teljes hosszban eltűnt a szigetelés, sőt még maga réz vezető is "cafrangokban" áll, és teljes zárlatban volt. Ettől függetlenül volt üzemanyag szintjelzés a műszeren, de vélhetően ez nem a valós értéket mutatta. Még az a szerencse, hogy nem a szivattyúmotor vezetéke olvadt el, mert ott azért folynak áramok, és egy szikra szépen át is küldött volna az örök vadászmezőkre, ha egy tele tank benzin robban fel alattam.   :blink:

És a tankban valami, anno talán gumi alkatrész maradványai vannak darabokban, olyan borsószem nagyságtól a fél gyufás skatulya méretig. De eddig még nem jöttünk rá, hogy honnan hiányozhat. Vagy esetleg egy tankolásnál kerülhetett bele valamikor? :confused:

A gyári VDO szivattyúmotor az hibátlan, szépen megy, de nyilván már nem az kerül vissza.

A tankból olyan savas, maró állagú cuccot szívtunk ki, hogy konkrétan megmarta a bőrömet, mikor szedtem ki a szivattyút. Nyilván kesztyű nélkül, mert még így puszta kézzel is alig bírtam kipattintgatni a közbenső kehely 4 darab rögzítőfülét. Négy olyan fül, mint itt a fenti képen is látható.

(mert ugye ez olyan ügyesen, németesen precízen van kitalálva, hogy a tank fenekére van rögzítve egy tartókonzol, ebbe pattintható be a négy füllel a közbensőkehely, majd ebbe a kehelybe megy a fenti képen látható szivattyú egység, amin belül szintén egy pattintós dologgal van rögzítve a szivattyú motor. Pont olyan mint a Matrjoska baba.)

 

Sima benzincsőben nem gondolkodtál? Olyat kell venni ami direkt tankon belülre gyártottak, mert az nem csak belül hanem kívül is benzinálló. Amúgy a tankon belüli szikrából nincs probléma, mert hiányzik az égés egyik feltétele a levegő ( oxigén) . Ezért is működnek a tankon belüli pumpák gond nélkül, benzin hűtéssel. Gyakorlatilag a szénkefén és a kommutátoron áramlik át az üzemanyag. Csak ha már kiemelték, akkor nem szabad tesztelgetni amig ki nem szárad.( utána meg azért mert nincs kenése.)

2928713-20180929-pjKKw3.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha egyre gondolunk, akkor a G Astra csövét tudod használni, az kapható külön is. Nekem már kétszer kellett cserélni, de nem elmállott, hanem kirepedezett (mintha elöregedett volna). Nálunk olyan 3000 km megy bele évente, sajnos rövid utakkal (nagyszülők használják). Ezért némelykor 2-3 hónapig sem fogy ki az üzemanyag. Talán emiatt is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Hali zotya975,

"Sima benzincső..." ezzel a méterben kapható benzincsőre gondolsz? Mert az itt nálunk is van az autósboltban, de nem, ebben nem is gondolkodtam. Mert ezt a vastag csövet kizárt, hogy olyan kis ívben hajtogassam, mint amilyenre a gyári van formára sütve. A képemen ugyan nem látható, de a cső teteje, ami a fémsapkára megy, az teljesen visszakanyarodik maga mellé, kb. 3cm-es rádiuszban. Ennyire az egyenes cső nem hajlítható meg törés nélkül. Ráadásul mivel a cső alja egy bepattintott műanyag visszacsapó szelepre megy, így tartok tőle, hogy ez a beépítésnél a cső merevsége miatt esetleg kipattan a tartó kehelyből, így bonyolítva a beépítés egyébként is túlbonyolított elvégzését.

De mindettől függetlenül a tankon belüli levegő nem hiányzik, hiszen a tankszellőztetőn (ez a motortérben a levegőszűrő mögött van) keresztül jut levegő a tankba, hiszen ha nem így lenne, akkor a szivattyú vákuumot hozna létre a tankban, így egy idő után már szívná össze a tankot, de mivel ezt nyilván nem bírná szuflával, a vákuum növekedésével az üzemanyag szállítás csökkenne.

A szivattyú kommutátorán esetleg fellépő szikra nyilván nem okoz gondot, mert ez normális esetben mindig üzemanyagban van, így itt valóban nincs levegő (oxigén) az égéshez.

De a szivattyú kábele az a benzinen kívül van, ahol gyakorlatilag benzingőz és levegő keveréke van a tankban. Így ott előfordulhatnak nem várt események. :huh:

Módosítva : Quite
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali koco,

Köszi szépen a tippet!

Utánanézek ma, mert valami olyan helyen kéne kapnom, ahol van tömítés is a fémsapka alá, az a szép zöld, mert az is olyan szuper anyagból van, hogy most így kiszerelt állapotában 3 nappal később már kb. 3-5cm-rel nagyobb az átmérője, mint a fémsapkának, ahová rá kéne passzolnia. :blink:

Egyébként van ennek a csőnek valami gyári, vagy beszállítói kódja? Mert minden apróságnak van, így gondolom ennek is.

Link to comment
Megosztás:

59 perce, Quite írta:

Egyébként van ennek a csőnek valami gyári, vagy beszállítói kódja? Mert minden apróságnak van, így gondolom ennek is.

Nincs, épp tegnap néztem.

Sőt, kissé el is bizonytalanodtam, mert kép alapján a Z10XE-nek nem olyan az üzemanyagszivattyúja mint az általad beszúrt képen sőt nincs is rajta ilyen cső amit te keresel. :blink: Az általad berakott kép leginkább a Z13DTL (azaz az 1.3 dízel Corsa) üzemanyagszivattyújára hasonlít, de annál sincs külön cikkszáma ennek a csőnek, a szivattyúval együtt adják.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, tgabika76 írta:

Nincs, épp tegnap néztem.

Sőt, kissé el is bizonytalanodtam, mert kép alapján a Z10XE-nek nem olyan az üzemanyagszivattyúja mint az általad beszúrt képen sőt nincs is rajta ilyen cső amit te keresel. :blink: Az általad berakott kép leginkább a Z13DTL (azaz az 1.3 dízel Corsa) üzemanyagszivattyújára hasonlít, de annál sincs külön cikkszáma ennek a csőnek, a szivattyúval együtt adják.

Hali,

Sajnos én sem találtam cikkszámot a gyári manualban, amint írtam is, így egyértelműsíthető, hogy jellemzően csak a kehellyel együtt beszerezhető. Az viszont szintén nincs külön, így ez is kilőve. Sőt, még nálunk komplett szivattyú is legfeljebb bontóban van így egyben, mert az üzletekben szinte mindenhol csak a szivattyú van a saját műanyag tartójával és nyomócsövével.

De egyébként a kép jó, az én Z10XE szivattyúm pont ilyen, ezért is ezt a képet mellékeltem. És van rajta ilyen cső, hiszen ezért kellene egy új. :-)

Kivételnél csípőfogóval csíptem el, mert a csőnek már úgy is mindegy volt, így egyszerűbb volt kiszedni, nem kellett birkózni a bilinccsel. A közbenső tartókelyhet meg, amin ez a cső van, utólag vettem ki, de irtó nehezen bírtam egyszerre kipattintani mind a négy rögzítő fület, mert úgy megmarta a tankban lévő cucc az ujjaim hegyét, hogy alig bírtam vele fogni.

A Z10XE Corsa ebből az évjáratból két különböző verzióban készült, még az üzemanyag csövezése is más. Nekem is a másik verzióhoz küldtek először üzemanyagszűrőt, olyat ami nem HURON gyors csatlakozós, hanem sima bilinccsel rögzíthető gumicsöves. Vissza is kellett küldenem, és ráfizetéssel küldték a másikat, amihez csere HURON csatlakozó rögzítő is van a csomagban.

Lehet, hogy neked is a másik verzióhoz volt szerencséd, elképzelhető, hogy annak a szivattyúja is más.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!
Karácsony előtti +10 fokban szétszedtem a féknyerget, mert éreztem fog a fék.. Lassan fékezve, majd a fékről levéve a lában, hagyva az autót gurulni, lehetett érezni, hogy enyhén
bólint az autó.
Valamikor ősszel cseréltem a tárcsákat is, és a betéteket is.
Zimmermann mindkettő. Szóval fölemelve az autót emelővel, lehetett érezni, megforgatva a kereket a fék enyhén fogja a tárcsát.
A Corsa jellegzetessége az úszónyereg.
Az egyik gumírozott. Nem tudom mi okból, talán rezgéscsillapítás miatt.
A lényeg a lényeg, ez volt megszorulva, de nagyon. Korábban ez is rézpasztát kapott, de nem jól működött azzal.
Most, legutóbb teflon spray volt a kenőanyag.
Szerintetek jó megoldás volt?
 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, egyhapsi írta:

Sziasztok!
Karácsony előtti +10 fokban szétszedtem a féknyerget, mert éreztem fog a fék.. Lassan fékezve, majd a fékről levéve a lában, hagyva az autót gurulni, lehetett érezni, hogy enyhén
bólint az autó.
Valamikor ősszel cseréltem a tárcsákat is, és a betéteket is.
Zimmermann mindkettő. Szóval fölemelve az autót emelővel, lehetett érezni, megforgatva a kereket a fék enyhén fogja a tárcsát.
A Corsa jellegzetessége az úszónyereg.
Az egyik gumírozott. Nem tudom mi okból, talán rezgéscsillapítás miatt.
A lényeg a lényeg, ez volt megszorulva, de nagyon. Korábban ez is rézpasztát kapott, de nem jól működött azzal.
Most, legutóbb teflon spray volt a kenőanyag.
Szerintetek jó megoldás volt?
 

Szilikonzsír? Vagy nagyon összeszedi a koszt? Bár szerintem ide még a hőálló is kevés. Ha nem duzzadt meg a gumi a sprétől akkor szerintem jó oda, én réz pasztát használok eddig bevált. Az úszónyereg csúszkájához is meg a csaphoz is, ami gumi perselyben van. 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, zotya975 írta:

Szilikonzsír? Vagy nagyon összeszedi a koszt? Bár szerintem ide még a hőálló is kevés. Ha nem duzzadt meg a gumi a sprétől akkor szerintem jó oda, én réz pasztát használok eddig bevált. Az úszónyereg csúszkájához is meg a csaphoz is, ami gumi perselyben van. 

Pont ez az Zotya. Eddig rézpasztát használtam, és attól állt be a gumírozott csap a furatban.
Lekopogom, eddig működik a teflon spray. Reggel jöttem haza munkából (kb. 26km), és ok :-)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Kedves Márkatársak!

Utazni készülök nagyobb csomagmennyiséggel. Tetőboxot kellene felpattintani de tetősínem nincsen, meg most hirtelen 30 ezrem se, hogy vegyek egyet. A szigetelőszalag pedig nem megoldás ugye. Szóval jó magyar szokás szerint kuncsorognék egyet valakitől március idusán pár napra (ígérem, hozok hűtőmágnest szuvenírnek). A kicsikocsim Meriva A. Ahogy néztem a Corsa D/E, Astra J, Zafira C is ugyan olyan rögzítéssel bír. Pécsi vagyok. Előre is köszönöm segítségeteket!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

2001-es easytronic váltós C Corsám van, 1,2-es. Egy ideje menet közben, néha felvillan az F betű és a kisautó kulccsal. Pár másodperc és elmúlik, visszaáll A betűre.

Gondolom váltó hiba lehet, vagy annak előszele. Egy héten belül hosszabb útra mennék, de nem tudom így el merjek-e indulni.

Ötlet, tanács, mi lehet ez?

Köszönöm előre is! 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.