Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Urak!

A multikormány upgrade, és a "tempomat utólag" kérdéseimre adott hasznos válaszaitokért köszönet!

Új kérdés:

2005 Corsa 1.2XEP motorba milyen olajat tegyek? Nem szeretnék vitaindító lenni, ezért csak annyit szeretnék jelezni, hogy nem kell "versenyolaj". A gyári olaj is teljesen megfelel, vagy azzal teljesen azonos tudással bíró.

Szóval, ha valaki tudja pontosan, hogy mely gyártó a beszállító, akkor azt is megköszönném.

Nem vagyok fillérkufircoló, szeretném belerakni azt, ami belevaló. Olvastam, hogy ezek kényesek az ilyesmire, mert a vezérműláncom még nem ad hangot, és azt szeretném, ha ez így is maradna. Továbbá, a motorom, jelenlegi jó állapotának hosszútávú fenntartása a cél, és mivel idén lett kész a patent aknás garázsom, ezt már megoldanám magam is, az eddigi márkaszervízbe járás helyett. Nem versenyzek, nem gyilkolom. De, ezzel az "új" olajjal gondolnám az idei telet is megoldani.

Előre is köszönök minden hasznos infót.

Link to comment
Megosztás:

T Gaborca!

Aktuális GM (Opel) olajkövetelmény dexos2.

dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu

Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu

Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

Link to comment
Megosztás:

T Gaborca!

Aktuális GM (Opel) olajkövetelmény dexos2.

dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu

Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com

Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu

Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu

Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu

Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu

Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu

Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu

Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu

Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu

Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu

Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu

Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu

Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu

Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

..... - szent lócitrom... :) Köszönöm a listát!

Így első blickre, a Genuine GM**** olaj lesz. 0W-30 -on is gondolkodtam már, mert java részt városban "rövidebb" útszakaszokon használjuk, így hideg időben a 0W előnyösebb lenne, de nem tudom, hogy a hydrotökék mennyire csattognak egy ilyen híg olajjal.

Van valaki, aki használ 0W-30 / 0W-40 -es olajat? Mi a tapasztalata ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!

Ma hoztam el a Corsa-mat a szerelőtöl, Komplett vezérlésszett lett benne cserélve. És ég a "CHECK ENGINE" , eddig semmi gondja nem volt. A hibakódot kivillogtattam P0340. Mit szúrhattak el? Állítólag nem tudták törölni a hibát... Mondták, hogy viszem Opel szervízbe. :(

Ez haggyán de a szerelőtöl eljöttem kb. 6 km-re. Gondoltam csak megnézem mit csináltak felnyitom a motorháztetőt és füstölgött a motor, égett olaj szaga volt, utána nézem a kiegyenlítőtartájt és nem volt benne víz, átnyomkodtam a csöveket és tök üresnek tűnt az egész. 1,5 liter vizet tudtam a rendszerbe tölteni eddig. Valószínű, hogy elfelejtették feltölteni. Károsodhatott ettől a motor?

Esetleg valaki tud hibakódot törölni Tatabánya környékén?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1.4-es Opel Corsa C-m, 2002-es Z14XE motor kóddal.

115 ezer kilométernél jár.

Hallomásból úgy értesültem, hogy 120 ezernél vezérműszíj, feszítőgörgő, vezetőgörgők, vízpumpa, hosszbordás szíj csere szükséges.

Ezt el is végeztettem, SKF alkatrészekkel, hűtő átmosással és új folyadékkal.

A kérdésem a következő lenne:

Milyen más javításokat vagy cseréket kell elvégezni a következőkben?

Gondolok itt egy esetleges 150 ezer km-es cserékre.

Féktárcsa és fékbetét elöl eléggé kopott, ezt a hónapban újra cseréljük. A komolyabb fékezéskor igencsak beráz. Új fékfolyadékot + mosást is szeretnék.

Köszönöm a segítséget. :)

Link to comment
Megosztás:

T Tidal!

"... hallomásból ..."

Opel Corsa kezelés, biztonság, karbantartás 230. oldaltól.

Szia!

Köszönöm, így már tudom mikor mit kell ellenőrizni.

Sajnos a mai napon rettenetes hangok kezdtek érkezni a jobb első keréktől, így azt levéve észrevettük, hogy szorul a tárcsa. Holnap cseréltetem is.

Azt olvastam, hogy váltóban nem kell olajcserét eszközölni, mert a benne levő kihúzza az élettartamát. Ez igaz?

Illetve több helyen olvastam róla, miszerint 6 deci olajat szokása enni 10 ezer km alatt.

Előző csere óra 8 ezret mentem vele, de pálca szerint pontosan annyi van benne, mint amennyit a csere alatt kapott. Tehát semmit nem evett belőle. Ez valóban létezhet?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm, így már tudom mikor mit kell ellenőrizni.

Sajnos a mai napon rettenetes hangok kezdtek érkezni a jobb első keréktől, így azt levéve észrevettük, hogy szorul a tárcsa. Holnap cseréltetem is.

Azt olvastam, hogy váltóban nem kell olajcserét eszközölni, mert a benne levő kihúzza az élettartamát. Ez igaz?

Illetve több helyen olvastam róla, miszerint 6 deci olajat szokása enni 10 ezer km alatt.

Előző csere óra 8 ezret mentem vele, de pálca szerint pontosan annyi van benne, mint amennyit a csere alatt kapott. Tehát semmit nem evett belőle. Ez valóban létezhet?

Szeva,

Nálam ugyan ez a helyzet. Eddig sem volt, és jelenleg sincsen olajfogyás (1.2XEP). Illetve, valamennyi biztosan van, de azt a nívópálcán ellenőrizve nem látszik. Az enyémen a szelepfedélen, a betöltősapka alján sem volt, és most sincs az bizonyos lerakódás (trutyi), amit sokhelyen olvasni lehet.

Eddig 10-11e -ként cseréltettem az olajat (többször jelezték, hogy korai... -minek?... stb...) márkaszervízben. Most magam fogom megtenni, itthon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre...

opel meriva 2003-as 1,6 benzin, kigyulladva az "autókörvonal villáskulcsal" lámpa, gázadáskor, gáztartáskor szaggat, mintha nem kapna elég üzemanyagot, gázelvételnél üresben pedig megáll... újragyújt és mintha misem történt volna... fel-fel villan néha a lámpa, utána-közben megint kezdi... így volt eddig, most viszont újragyújtásnál hosszan forgat, remegve indul, majd a gázelvételkor megáll... hirtelen néha most már menet közben meg is javul, aztán újrakezdi... senki semmit nem tudott eddig segíteni... nagyon idegesítő a probléma...

előre is köszönöm annak aki esetleg tud segíteni...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok

Lenne pár kérdésem ha valaki tudna segíteni.Van egy Astra F X16XEL motoros járgány ami azt kezdte hogy kb 6-8 óra állás után nehezen indul.Az már megvan ,hogy a ac nem indul el a gyújtásra csak ha forog a motor. Az a kérdés indulni kell-e a pumpának gyújtásra vagy így jó.Mi vezérli?Ha van ötlet bármit meghallgatok.

Köszönöm.

Üdv Nagy Béla

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. van egy 2001-es c corsám és vettem rá 2 gyári küszöbburkolat. az lenne h a felső résznél hogy van a gyári felfogatás. mert gőzöm sincs h a patenteket hova kell fogatni. az alja és az eleje okés hogy a kerék ív műanyagjainak csavarjai fogják majd de felül gőzöm nincs :) esetleg van valakinek képe vagy valami leírása hog yhogyan is kell felrakni ?:) előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. van egy 2001-es c corsám és vettem rá 2 gyári küszöbburkolat. az lenne h a felső résznél hogy van a gyári felfogatás. mert gőzöm sincs h a patenteket hova kell fogatni. az alja és az eleje okés hogy a kerék ív műanyagjainak csavarjai fogják majd de felül gőzöm nincs :) esetleg van valakinek képe vagy valami leírása hog yhogyan is kell felrakni ? :) előre is köszi

Szia pár hete fabrikáltam egy 2006-os ra oda kellet a hozzá való kerékív is.A küszöbhöz hozzámértem a tartókat (nem tudom neked van-e)és önfúró csavarral raktam fel.Alul megint önfúróval lett megoldva. Nem a legjobb megoldás mert nagyon hamar rohadni fog.Remélem segítettem.

Link to comment
Megosztás:

Szia pár hete fabrikáltam egy 2006-os ra oda kellet a hozzá való kerékív is.A küszöbhöz hozzámértem a tartókat (nem tudom neked van-e)és önfúró csavarral raktam fel.Alul megint önfúróval lett megoldva. Nem a legjobb megoldás mert nagyon hamar rohadni fog.Remélem segítettem.

A kerékívek megvannak, elvileg a tartók is. viszont a rohadásra én is gondoltam :/ valami ragasztó nem lenne jobb megoldás a tartók felfogatására ?

Link to comment
Megosztás:

A kerékívek megvannak, elvileg a tartók is. viszont a rohadásra én is gondoltam :/ valami ragasztó nem lenne jobb megoldás a tartók felfogatására ?

Szerintem nem nagyon fogja meg a ragasztó.Ott gyárilag hegesztve vannak tartólábak.Rozsdamentes csavarral sokáig bírhatja.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem nagyon fogja meg a ragasztó.Ott gyárilag hegesztve vannak tartólábak.Rozsdamentes csavarral sokáig bírhatja.

Köszi. lehet hogy megpróbálkozok velük. illetve még gondoltam valami rozsdagátlóra , amivel előtte a lukakat bekenném, hátha az is segít valamit :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.