Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Hello, olyan problémám lenne kulcs házat cseréltem és ekkor kieset az egyik gomb érzékelője.hol tudok olyat venni? Igényel e forrasztást?

Gomb érzékelő, az micsoda? :D

Sima nyomógomb/mikrokapcsoló kell neked, pár száz ft-os tétel az ebayen, én is onnan rendeltem a Merivához.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Van egy eladó G Astrából származó vezető ajtóba való két gombos elektromos ablakemelő kapcsolóm.
Írt egy emberke, aki meg szeretné venni, de 2002-es C Corsába tenné.
Szerinte "kinézetre olyasmi".

A kapcsoló hátlapján a gyári számok: LINK

Mit mondjak neki, működni fog, vagy sem?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok, nem tudom jó helyre írok-e. H astrát szerettünk volna párommal, de sajnos anyagiak miatt lemontunk róla..

Esetleg tudnátok segíteni, milyen 5 ajtós benzinsenet érdemes venni?

Javarészt városban hásználnák és ha nem kell rákölteni sokat és marad pénz benzinre nagyobb távolságot is megtennénk vele.

Segítségeteket köszönöm előre is.. 

Tisztelettel:zeus

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget, ma voltunk a párommal vásárolni és láttunk  egy kereskedést ugyan félig, de nyitva volt, H astra, soför oldali hátsó ajtó nem nyílik ki. Be se indult. csak akkumlátor. hagytuk. Volt máshol is szerencsénk. G astra megviselt volt stb. Kulcsát nem találta, sok hiányosság külsőre... C corsa beindult elsőre. légzsák világitott és az abs  meg a sárga motor . Valami kopogó hang jött belöle. Olyan klak klak.klak hang vagy mi. Ezzel letudtuk. Úgy beszéltük meg feladjuk a nyárig és majd nézzük mi lesz a piacon hirdetve. Opel szalon értékesitő= unix eladó. Nem vitatom a zskmai hozzáértését, de azt hittem Opel márkaszervízben opelesek vannak. Csak meglepődtem ennyi. Most kivárunk és majd lessz biztos valami.. Ami ólcsó ezer bajos, ami drágább azt nem is szeretnénk: öszintén 10 éves autóra kifizetni vagy 1 milliót? mire én is kifizetem megint csak  öregebb lessz és jó drágán.. :( Tehát majd nyárfelé..

Köszönöm mindenki segítségét..

Tisztelettel:zeus

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. Azzal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, hogy mi alapján tudom biztosan eldönteni egy utángyártott alkatrészről, hogy jó-e az autómhoz (Z12XE, 2004, 1.2, Easytronic).

Kuplung csere előtt állok. Sajnos az alkatrész kereskedők weboldalain óriási káosszal és információhiánnyal szembesültem (se motorkódok, se OM számok nincsenek megadva). Mivel most a pénz az egyetlen szempont, ezért kinéztem a Bárdinál egy Westlake WOV012CSC szettet (hidraulikus kinyomócsapággyal). Azt mondják jó lesz bele, de nem vagyok meggyőzve. A szerelőm szerint majd csak akkor látjuk meg, hogy mi jó bele, ha ki van véve a kuplung.

Hogyan lehetne megbizonyosodni arról, hogy melyik szett lesz jó bele?

Köszi és üdv,

Geri 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2016. 02. 21. at 6:08, joco36 írta:

Sziasztok!

Valaki találkozott olyan problémával hogy sem a kilométer sem fordulatszám mérö nem müködik. 2003-as corsa c vagyis a kilométeróra menet közbe beindul néha.

Van egy típushibája a szériának, az alábbi leírással orvosolhatod a hibát valószínűleg:

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/96/muszeregyseg_javitasa

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
On 2016. 01. 19. at 18:59, SZG írta:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. Azzal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, hogy mi alapján tudom biztosan eldönteni egy utángyártott alkatrészről, hogy jó-e az autómhoz (Z12XE, 2004, 1.2, Easytronic).

Kuplung csere előtt állok. Sajnos az alkatrész kereskedők weboldalain óriási káosszal és információhiánnyal szembesültem (se motorkódok, se OM számok nincsenek megadva). Mivel most a pénz az egyetlen szempont, ezért kinéztem a Bárdinál egy Westlake WOV012CSC szettet (hidraulikus kinyomócsapággyal). Azt mondják jó lesz bele, de nem vagyok meggyőzve. A szerelőm szerint majd csak akkor látjuk meg, hogy mi jó bele, ha ki van véve a kuplung.

Hogyan lehetne megbizonyosodni arról, hogy melyik szett lesz jó bele?

Köszi és üdv,

Geri 

 

Szia! Sikerült megoldani?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 25. at 12:28, kyozsee írta:

Üdv!

Tudna valaki segíteni melyik alkatrész hibája okozhatja azt hogy a féltengelyek lógnak a difiben nem kicsit fel-le, ki-be minden irányban? Corsa C 1.7di, 320ekm. Működik de nem hinném, hogy az úgy jó.

 

Ezzel mindenképp szervizbe mennék. Nem gondolnám, hogy itt a fórumon tudnánk rá választ adni.

 

On 2016. 01. 18. at 19:00, Boogie77 írta:

Hali.
Segítsetek légyszi hogy hol találok esetleg egy le írást vagy videót egy c corsa ( Z12XE)-nak vízhűtő cseréjéről.
Biztos menne amúgy is , csak ebbe a rohadt hidegbe inkább gyors lennék.
Köszi.

Sikerült találnod? Megosztod velünk? A Youtube-n csak vízpumpa cseréről találtam.

 

On 2016. 01. 03. at 18:40, Guest írta:

Köszönöm a segítséget, ma voltunk a párommal vásárolni és láttunk  egy kereskedést ugyan félig, de nyitva volt, H astra, soför oldali hátsó ajtó nem nyílik ki. Be se indult. csak akkumlátor. hagytuk. Volt máshol is szerencsénk. G astra megviselt volt stb. Kulcsát nem találta, sok hiányosság külsőre... C corsa beindult elsőre. légzsák világitott és az abs  meg a sárga motor . Valami kopogó hang jött belöle. Olyan klak klak.klak hang vagy mi. Ezzel letudtuk. Úgy beszéltük meg feladjuk a nyárig és majd nézzük mi lesz a piacon hirdetve. Opel szalon értékesitő= unix eladó. Nem vitatom a zskmai hozzáértését, de azt hittem Opel márkaszervízben opelesek vannak. Csak meglepődtem ennyi. Most kivárunk és majd lessz biztos valami.. Ami ólcsó ezer bajos, ami drágább azt nem is szeretnénk: öszintén 10 éves autóra kifizetni vagy 1 milliót? mire én is kifizetem megint csak  öregebb lessz és jó drágán.. :( Tehát majd nyárfelé..

Köszönöm mindenki segítségét..

Tisztelettel:zeus

Nem szeretnétek kifizetni 10 éves autóért 1 milliót? Semelyik nem lesz hibátlan a 2milliós sem. Érdemes hozzáértővel menni. Lehet 700ezer körül is jót találni. Ne az eladóban bízzál. Melyik márkakereskedés volt? Nyár felé vagyunk :) Hol tartotok?

C Corsánál pár dologra figyelni kell. Kormánymű, kormányszervő, váltó kulissza, lámpabura matt,külső sérülések,törések, beltér kopások stb. Ha elhanyagolták a futóművet akkor stabrúdak, gömbfejek, toronycsapágyak, lengőkarok. Az újabb motorok (Z10-14XEP )kevesebbet esznek, cserében jobban csörögnek kopognak. Általában a szívótorokban a műanyagrudak, bontott  "twinport" csere megoldja, illetve sokszor  a hidrótöke az ami hangos. Ennyi idősen már akadnak gondok. 200ezer feletti futásteljesítményekről beszélünk. Azt is észben kell tartani, hogy magyar ember nem szeret új gumikat sem odaadni, autón fent hagyni. Előfordul, hogy a kipufogó is elég elhanyagolt. Akkor is alaposan át kell nézni, ha csak 600ezerét adják. Hiszen ez lesz az autód.

 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hát leginkább a Car Pass-ról (kis bankkártya méretű papír lapocska, az autóhoz adták új korában), ha ez nincs meg akkor meg márkaszervizből. Ha jól sejtem ebben már nem a hagyományos 1DIN méretű rádió van, hanem a középkonzolba szervesen integrált újabb fajta.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok! 

A következő problémám van a kis c corsankkal:

Motor leállít -> rádió még megy -> kulcs kivesz -> ajtó nyílik -> corsa fütyül,sípol  :-( -> nem működik a távirányítón a kp-i zár 

Amikor még minden működött, akkor ilyenkor lekapcsolt a rádió és nem fütyült, meg persze a távirányító is jól szuperált :-)

Csak abban az esetben sípolt (nyitott ajtó mellett) ha a világítást rajta hagytuk meg azt hiszem akkor is amikor a kulcsot benne hagytuk (csak simán bedugva és nem elfordítva).

Találkoztatok már ilyen hibával illetve van ötletetek hogy mi lehet a baja?

Köszi előre is! 

Üdv. 

Tibi

Módosítva : sztibor
Link to comment
Megosztás:

Csak tipp: szorul a gyújtáskapcsoló betéted, nem ugrik ki a közepe ha kiveszed a kulcsot, ezért az autó úgy érzékeli hogy még benne van a kulcs. Ezért nem kapcsol ki a rádió, ezért sípol az autó, és valószínűleg ezért nem tudod bezárni se. Átmeneti megoldásként kicsit mozgasd meg a kulcsot kivételkor (hogy a gyújtáskapcsoló szürke színű közepe kicsit kijjebb ugorjon). Tüneti kezelésként WD-40 belefújása segíthet, de hosszabb távon szét kell szedned a gyújtáskapcsolót és kitisztítani, mert idővel el sem tudod majd fordítani a kulcsot (apró fémforgácsok vannak benne, ezért akad).

 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, szabcsiakircsi írta:

Sziasztok.

A C corsa és F vagy G astra gyári fixpontos csomagtartója kompatibilis?

Köszönöm.

Öö... tetőcsomagtartóra gondolsz (nem volt egyértelmű a kérdésből)?

Ha igen, akkor a rögzítési módjuk (a tetősínen) megegyezik, de az ellenoldali pontok egymástól való távolsága nem, szóval állítható tetőtartót vegyél. Én használok egy G Astra Coupét és egy C Corsát is, de a Coupénak közelebb van egymáshoz a két oldali tetősín, szóval mindig állítanom kell.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
On 2016. 06. 19. at 21:38, tgabika76 írta:

Öö... tetőcsomagtartóra gondolsz (nem volt egyértelmű a kérdésből)?

Ha igen, akkor a rögzítési módjuk (a tetősínen) megegyezik, de az ellenoldali pontok egymástól való távolsága nem, szóval állítható tetőtartót vegyél. Én használok egy G Astra Coupét és egy C Corsát is, de a Coupénak közelebb van egymáshoz a két oldali tetősín, szóval mindig állítanom kell.

Köszi. Valóban nem stimmel, nagyobb volt az egyik, de vasfűrésszel ez is orvosolható. tesztelve is lett. tök jó.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
3 órája, Tib00 írta:

Üdv mindenkinek! Valakinek van tapasztalat abban, hogy a modelfrissítés előtti C Corsa lökhárítóját kicserélte a faceliftesre? :)

Tapasztalatom ugyan nincs mert még nem estem át a műveleten, de tervezem. Amennyire utánajártam, elöl gond nélkül felmegy, hátul viszont cserélni kell a hátsó sárvédőív körüli műanyagokat is, mert az is más a faceliftesnél.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.