tourist

Corsa C - Általános -

2.783 hozzászólás ebben a témában

Hali. Olyan kérdésem lenne, hogy opel c combo tour 2003 1.6 benzin típusú autóba a lengéscsillapítót és rúgót szeretnék cserélni. Valami jobb fajtára. De webshopokban csak c corsához találtam szettet. Jó hozzá a corsa szett vagy nem? Esetleg milyen lehetőségeket tudnátok mondani? Választ előre is köszi. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Tudom, hogy Corsa fórum, de itt is feltenném, ha nem gond.

Segítséget kérnék, illetve tapasztalatokat, mielőtt feleslegesen szabadítanának meg sok pénztől...

Van egy 2006-os 1.3 CDTI Opel Merivánk. Valós 135000 km. Alapvetően jól működik, de most vacakol valami, de nem állandóan.

Lejtőn lefelé üresbe téve sípoló hangot hallatott. Vissza sebességbe, és nem gyorsít rendesen. Mintha csúszna a kupplung. De úgy sípol, mintha csapágy szólna előröl. Szabályosan fütyül.

Vissza üresbe, 1-2 gázfröccs és minden rendben. És ezt az elmúlt hónapban csak 2-3 alkalommal csinálta. Egyébként tökéletesen működik, és többször próbáltam előidézni a problémát, nem sikerült.

Ha kupplung tárcsa lenne kopott, gondolom az folyamatosan jelentkezne. És az nem sípolna.

Várom az esetleges tapasztalatokat, ötleteket.

Köszönöm szépen!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Sziasztok

Mind a két kérdésem egy 2002-es corsa c-vel (1.0 53kw) kapcsolatban lenne. 
1. Több szerelőnek is megmutattuk már a "problémát", de ahányan megnézték mind mást mondtak. Egészen a komplett motorfelújításon keresztül a "Jól van ez így!"-ig szinte volt minden. (szelepek, motortartó bak stb...) A jelenség az, hogy alsóbb fordulattartományon ráz/remeg a motor. Remeg a tükör és rázkódik az ember segge alatt az ülés is. Alapjáraton is érezni valamennyire, a legintenzívebb 1000-1100as fordulaton és 1500 fölött semmi. Üresben vagy menet közben, tök mindegy, mindig produkálja. Hidegen nagyon érződik, ha bemelegszik a motor talán egy hajszálnyival jobb a helyzet. Tudom, hogy a 3 henger miatt nem lesz annyira egyenletes mint egy 4 hengeres, de volt nekem 3 hengeres Suzukim és ég és föld. A kérdés az lenne, hogy tapasztalt valaki ilyet, vagy ez tényleg így üzemszerű?
2. Ugyan ez a kocsi. Szeretnék belerakni egy opel rádiót amt egy 2005-ös Corsából vettek ki. A rádiót "lekódolták a régi kocsiról" (így mondták), viszont az "új" rádiónak már nem ilyen a csatlakozója hanem ún. quadlock. Találtam átalakító ami az áram meg a hangszórók részét összeköti, viszont az eredeti csatlakozó 3dik részét (ami a kijelzőt hivatott kezelni), azt nem tudom vele összekötni. Létezik egyáltalán erre a dologra átalakító, vagy még ha lenne is, akkor sem biztos, hogy működne ez így valamiért?

Remélem sikerült érthetően leírnom a dolgokat...
Köszönöm előre is a segítséget

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Na.

Az első probléma jó esetben falslevegő, lefogadom hogy hibakódot is dob, mégpedig P0161-et, ami hiába lambdaszondára utal, a alambdaszondának bizony kutya baja sincs, csak azt érzékeli hogy szegénykeverékes üzemmódban megy az autó, azaz túl sok az oxigén a kipufogógázban. Ez pedig azért van, mert valahol a légtömegmérő után (a fojtószelepházig bezárólag bárhol) falsot szív a motor, ergo kevés a benzin a motorban levő levegőhöz, ezért rázkódik alapjáraton. Melegen is pont ezért javul a helyzet, mert a meleg levegőnek kicsit kevesebb az oxigéntartalma. Tüneti kezelés, hogy tankolsz bele 100-as benzint, azzal valamicskét javul, de igazából meg kéne találni azt a hajszálnál is vékonyabb rést a szívóoldalon, ami nem lesz egyszerű feladat. Magam is ugyanezzel küzdök jó ideje, még nem sikerült megoldást találnom. Nálam már odáig fajult a helyzet, hogy néha, többszöri fékezés után a fékszervó sem üzemel, mert az ahhoz szükséges vákuumot is a szívóoldalról veszi a devander, és ugye ha ott folytonossági hiány van, akkor nincs vákuum.

A második problémára pedig azt tudom írni, hogy bár sosem próbáltam, jó eséllyel nem fog működni a dolog, ugyanis 2003 után a C Corsák áttértek a CAN-busos vezérlésre, de a te autód még nem ilyen, viszont a kiszemelt rádió már ilyen típusba való.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Köszi a választ tgabika76!

Nem tudom, hogy hibakód van-e benne, mert a műszerfalon nem világít semmilyen visszajelző, így nem nézettük meg. Illetve egyszer rá lett kötve gépre, akkor annyit mondtak, hogy keverékképzési gondjai vannak, de hogy konkrét hibakód/ok lettek volna benne azt nem említették. (itt akartak motorfelújítást ránk erőltetni, mondván "biztos át vannak égve a szelepek..."). Biztos ami biztos hétvégén kapni fog 3 új gyertyát (azzal szerintem nem ártok), és a hétvégén ránézek erre a variációra is amit mondtál. 

Nálad világít a szervíz lámpa ez miatt?

Ezt a "CAN-busos" dolgot ki tudnád fejteni egy kicsit, hogy laikusként is értsem?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szia!

A canbus hálózaton adatok közlekednek, amiből minden rákötött eszköz leszedi ami kell neki, illetve felteszi rá amit tud. Mondjuk, mint az internet csak kicsiben. A Corsa esetében ez azt jelenti, hogy a kijelzőnek is canbus kompatibilisnek kell lennie (a 32 lábas TID már olyan).

Más: jelenleg a család másik autóját a C Corsát szépítgetem, talán kicsit fejlesztem is...

Eddigiek: gyári 14-es alukerék szép új gumikkal (az eredeti 13-ast váltotta, a gumicsere már időszerű volt), ezüst középrész és kilincsek, műszercsoport ezüst karikásra átalakítás, tempomat visszajelző beépítés. Következő: bőr multikormány, esetleg GID (ez elég kemény dió, ami a beszerzést illeti), digitális klíma, váltószoknya és kézifék bőr csere (szürke cérnával varrottra), műanyag küszöbtoldat (ez meg a gyári rögzítési pontok hiánya miatt izgalmas).

Üdv: Laci

896Corsa_tempomat.jpg

1 személy kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

A tempomat visszajelzőről írhatnál egy kicsit, hogy sikerült működésre bírni?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Egy török és egy német oldalon találtam róla leírást, alapvetően nagyon egyszerű. Szükséges egy darab led (smd, tokozás 3528, zöld, polaritásra ügyelve) és kettő darab ellenállás (330Ω, smd, tokozás 1206, 0,25W). Ezeket kell a megfelelő helyekre beforrasztani, és készen is van. Javasolt forrasztóállomást használni, kb.: 350°C hőmérséklettel, 1 mm-es heggyel. Az alábbi képen a forrasztási pontok és a led pozíciója látszik.

709tempomat_corsa_c.jpg

1 személy kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés