Jump to content
tourist

Corsa C - Általános -

Recommended Posts

Sziasztok volt egy kisebb utkozese a c corsamnak masnap meg lotyog a valtokar es csak 4es 5os sebes van. Szerencsere csak egy müanyag osszekötöt eset let a helyéröl a  motorterben. Visszaraktam Minden Jo Lett.Azert atnezetem persze. Gondoltam Hatha jar igy mas is es ez segithet

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, Barbàr76 írta:

Sziasztok volt egy kisebb utkozese a c corsamnak masnap meg lotyog a valtokar es csak 4es 5os sebes van. Szerencsere csak egy müanyag osszekötöt eset let a helyéröl a  motorterben. Visszaraktam Minden Jo Lett.Azert atnezetem persze. Gondoltam Hatha jar igy mas is es ez segithet

A C Corsának ismert típushibája a kapcsolórúd ezen részének szétesése, anno visszahívás is volt rá, mert egy idő után magától is szétesik, nem csak külső behatásra (baleset).

A problémát az okozza hogy a kapcsolórúd műanyag, és szintén műanyag gömbcsuklókon ül, amik egy idő után elkopnak, és ettől a kapcsolórúd leesik, az eredmény pedig az hogy a váltókar oldalirányba nem mozog, így csak 3-as és 4-es sebesség van, a többi nem kapcsolható. Javítókészlet is van hozzá, nekem is cserélni kellett, bár sajna az is műanyag, szóval a probléma elméletileg újra előjöhet. A G Astránál egyébként ugyanez a megoldás, a kapcsolórúd ott is műanyag, de fém gömbcsuklókon ül, így nem szokott elkopni és szétesni.

Úgy tudom egyébként hogy volt egy olyan ajánlás hogy vezetés közben ne tartsd a kezed a váltógombon, mert az meggyorsíthatja a hiba bekövetkezését.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy Z10XE motorkódú Corsa.

A váltója elkezdett "búgni", diagnózis szerint csapágyas. Vettünk bele egy bontott váltót, mert az 35 ezer ft volt, a felújítása pedig legalább 60 ezer lett volna. Azonban a bontott váltó még rosszabb volt mint az eredeti, az is búgott. A szerelő szerint lehet h típus hiba. Így maradt megoldásként a felújítás.

Kérdésem az lenne, h másnál is jelentkezett ez a hiba? Valóban típus hibáról van szó?

Köszönettel!

András

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Hát én Z10Xe-t hajton közel 10 éve telente, de a váltóval még sose volt bajom, és nem is hallottam olyat hogy bárkinek lett volna.... biztosan váltó volt?

Ráadásul a Z10Xe-hez gyárilag F13 váltót társítottak, ami 130Nm nyomatékot is könnyedén elvisel, miközben ez a motor meg összesen 85Nm nyomatékot tud leadni, tehát mondhatjuk hogy a váltó bőven túl van méretezve. Mivel váltócsere után is megmaradt a probléma, én inkább gyanakodnék kerékcsapágyra, az szokott még búgni....

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Hali!

Fejlemeny: a valtot szetszedtek, nem talaltak semmi hibat eddig. 

Viszont valtasnal mashogy “bug” a kocsi, a kerekcsapagy hangjat nem hiszem h befolyasolna a valtas. 

Jelenleg tanacstalan vagyok...

Varom a tippeket tovabbra is a hoba okara :)

Koszi!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés