Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

BC


Jóska

Recommended Posts

Hogy on legyek: Valamire lehet használni egy BC-t 3000-es A Omega Caravanból? :roll:

Amennyire én tudom, a hathengeres autókból származó BC-t csak másik hathengeresbe lehet beapplikálni, tehát attól még hogy Caliba meg Vectrába nem jó, jó lehet még Omegába, Senatorba, esetleg Monzába. Úgyhogy igen, lehet használni valamire. :(

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Nálam volt egy "Calibra" BC próbára, ami tökre úgy nézett ki, hogy jó lesz, egészen a beépítésig...

A Cali beépítőkeret már nem ment rá. Szerinem pont egy Omegáé lehetett, mert a Vectráé méretileg stimmel.

Akkor tutira Omegáé volt, én is küzdöttem egy ilyennel sokáig

Link to comment
Megosztás:

Na és mi van a cali v6-tal?

A sorhatos moci BC-je csak másik sorhatosba jó, abból viszont bármelyikbe át lehet programozni. Ugyanígy V6-os BC csak másik V6-ba, négyhengeresek BC-je pedig bármelyik másik négyhengeresbe belepasszol, persze át kell őket programozni. A bármelyik másikat úgy értem hogy csak olyanokba amikbe gyárilag is szereltek BC-t. Négyhengereseknél asszem csak 2.0 motor és fölötte, illetve kízárólag benzines.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 year later...
A sorhatos moci BC-je csak másik sorhatosba jó, abból viszont bármelyikbe át lehet programozni. Ugyanígy V6-os BC csak másik V6-ba, négyhengeresek BC-je pedig bármelyik másik négyhengeresbe belepasszol, persze át kell őket programozni. A bármelyik másikat úgy értem hogy csak olyanokba amikbe gyárilag is szereltek BC-t. Négyhengereseknél asszem csak 2.0 motor és fölötte, illetve kízárólag benzines.

Ez nem teljesen így van. A hátsó kis fehér programtárolót átrakva működik a másik motorhoz való BC.

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal nem. A V6-ét nem tudod átprogramozni úgy hogy működjön négyhengeres autóval, de az EPROMcserét nem próbáltam, az tényleg lehet hogy működik. Azzal viszont az a baj, hogy ha van egy V6 való BC-d, akkor kell még hozzá egy négyhengeresből való EPROM is, amit viszont külön nem szoktak adni, hanem csak BC-vel együtt. Bár így lehet elvileg két BC-ből egyet csinálni, csak nem ez a legegyszerűbb módja annak hogy működő BordComputerhez juss.

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal nem. A V6-ét nem tudod átprogramozni úgy hogy működjön négyhengeres autóval, de az EPROMcserét nem próbáltam, az tényleg lehet hogy működik. Azzal viszont az a baj, hogy ha van egy V6 való BC-d, akkor kell még hozzá egy négyhengeresből való EPROM is, amit viszont külön nem szoktak adni, hanem csak BC-vel együtt. Bár így lehet elvileg két BC-ből egyet csinálni, csak nem ez a legegyszerűbb módja annak hogy működő BordComputerhez juss.

Ez kipróbált dolog. Mivel egy havernak a kijelző befucsolt és kipróbáltunk egy pár variációt.

x25xe hez való BC-t viszont nem egyszerű találni, ezért maradt megoldásképpen az epromcsere és azzal a mutatott értékek is tuttira stimmelnek. :)

Egy másik kedves ismerősnek csak pixelhuibás a Bc-je az viszont még ritkább fehér holló "A" Vectra C25Xe autómata és jelenleg V2000 kasztniba van implantálva B)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok! Mi a véleményetek simtec 56 vezérlőjű (x20xev) kocsiba beépíthető-e a motronic-os verziók valamelyikének BC-e? Elég lehet a Tech-1 - es beállítás?

A válasz mindenképpen igen, tekintve hogy ismerek ilyen autót amelyikbe így lett utólag beépítve. Sztem a BC alapvetően nem változott a Calibra teljes pályafutása alatt, mindössze az a fontos hogy a hátuljában levő EPROM modul (kis fehér kocka) megfelelően legyen felprogramozva, bár tudtommal nem Tech1 kell hozzá, hanem Tech2, a Simtec-es vezérlőkkel ('95-től) azok tudnak csak kommunikálni.

A lényeg az hogy amelyik kocsiról én tudok ('97-es Cliff Edition, X20XEV), abba még csak be sem volt húzva a BC vezetékei gyárilag (fr@nc se érti ezeket, az én '91-es C20NE-mben benne volt), úgyhogy a gazdája egy valahonnan bogarászott komplett kapcsolási rajzzal befáradt a helyi Opel-szervizbe, és ott megcsinálták neki.

Link to comment
Megosztás:

A válasz mindenképpen igen, tekintve hogy ismerek ilyen autót amelyikbe így lett utólag beépítve. Sztem a BC alapvetően nem változott a Calibra teljes pályafutása alatt, mindössze az a fontos hogy a hátuljában levő EPROM modul (kis fehér kocka) megfelelően legyen felprogramozva, bár tudtommal nem Tech1 kell hozzá, hanem Tech2, a Simtec-es vezérlőkkel ('95-től) azok tudnak csak kommunikálni.

A lényeg az hogy amelyik kocsiról én tudok ('97-es Cliff Edition, X20XEV), abba még csak be sem volt húzva a BC vezetékei gyárilag (fr@nc se érti ezeket, az én '91-es C20NE-mben benne volt), úgyhogy a gazdája egy valahonnan bogarászott komplett kapcsolási rajzzal befáradt a helyi Opel-szervizbe, és ott megcsinálták neki.

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Sziasztok!

Lenne kérdésem! Van egy astra caravanom. Volt benne egy 1.6 os motor most C20XE lett és vettem hozzá BC-t. Be szeretném kötni de nem tudom meik kábel hova megy. valaki tud valami rajzot küldeni hozzá vagy valami leírást hogy hogy kössem be? Vagy legalább hogy a szinek hogy mennek ösze? meg a bajuszkapcsolon a 3 kábel hova megy? Köszi a választ előre is.

Link to comment
Megosztás:

Ilyet találtam hirtelen (mondjuk Calibra specifikus, de talán a vezetékszínek jók lesznek neked is):

"Ha nem lenne bekábelezve a BC kapcsolója, akkor egy itt egy kis segítség a szükséges vezetékek bekötéséhez:

Csatlakozótű kiosztás:

14 barna/fekete PERC Állítás (jobb oldali süllyesztett gomb)

27 barna/sárga általános/test ?

28 barna/fehér RESET (hátsó nagy süllyesztett gomb)

41 barna/kék ÓRA Állítás (jobb oldali süllyesztett gomb)

42 barna/piros FUNKCIÓ (első nyomógomb)

A hőmérséklet jeladó a kürt/akkumulátor környékén található, egy kék és egy kék/fehér kábel. A régebbi modelleken ez egy kerek csatlakozó, az újabbakon egy ovális.

Bizonyos modellek esetén nincs bekábelezve a külsőhőmérséklet jeladó. Ekkor a biztosíték- és relé-panel mögött keresd meg az 5 tűs csatlakozót (2 kék, 1 sárga és 1 barna vezeték)

Innen kel kivezetni a hőmérséklet jeladó kábelezését.

Célszerű ellenőrizni, hogy a megfelelő BC van beszerelve az autóba, tipusonként (8v/16v/turbo/V6) eltérő a programmemória (kis fehér dugó a BC hátoldalán), hogy pontos fogyasztási és sebességinfót kapjunk.

Ha be van szerelve a BC, akkor nyomd le egyszerre a BC FUNKCIÓ és RESET gombját (gyujtás alatt), ekkor a memória-kód megjelenik a BC-n. Ennek a kódnak egyeznie kell a tipustáblán található kóddal, a színkód sorában az utolsó szám.

A 4 hengeres modellek és a V6 modellek programmoduljai nem csereszabatosak és nem is lehet őket átprogramozni a másik tipusra.

A BC programmodulja más esetben programozható (kerékméret, ECU tipus....)

Ha nincs gyárilag bekábelezve a BC

Először is kell egy csatlakozó (a nagy sárga :-).

Csatlakoztasd a következő vezetékeket az alábbiak szerint:

Piros az óra Piros vezetékéhez +12v

Fekete az óra Fekete vezetékéhez gyújtás

Barna az óra Barna vezetékéhez test

Szürke/Fekete a műszeregység csatlakozóban megvilágítás

Kék/Fekete a műszeregység csatlakozóban üzemanyagszint jeladó

Ha az Óra/Hőmérő kijelzőpárost cseréled le BC-re, akkor a kábelezés a következő képpen alakul (kösd a vezetékeket a DID régi csatlakozójához):

Kék Hőmérséklet jeladó

Kék/Fehér Hőmérséklet jeladó

Kék/Piros Sebesség jeladó

Szürke/Fekete Megvilágítás

Egyéb esetben:

A Kék-Kék/Fehér vezetékpár a külsőhőmérséklet jeladóhoz megy.

A Kék/Piros vezetékeket a rádió ugyanilyen színű vezetékeihez kell kötni.

Keresd meg a 3 négyszögletes csatlakozót a motorvezérlő computer alatt és csatlakoztasd a vezeékeket az azonos színűekhez:

Piros/Fehér

Fekete/Barna

És a BC vezérlő kapcsolóit a kézifékkar alatt:

Közös/test switch connector 6 Barna/Sárga

Reset kapcsoló switch connector 4 Barna/Fehér hátsó

Óra állító gomb switch connector 3 Barna/Kék jobb oldali

Funkció kapcsoló switch connector 2 Barna/Piros első

Perc állító gomb switch connector 1 Barna/Fekete bal oldali

A Barna/Fehér és Barna/Piros vezetékeket csatlakozóit nem kell használnod, ez diagnosztikai célokra van fenntartva."

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne kérdésem! Van egy astra caravanom. Volt benne egy 1.6 os motor most C20XE lett és vettem hozzá BC-t. Be szeretném kötni de nem tudom meik kábel hova megy. valaki tud valami rajzot küldeni hozzá vagy valami leírást hogy hogy kössem be? Vagy legalább hogy a szinek hogy mennek ösze? meg a bajuszkapcsolon a 3 kábel hova megy? Köszi a választ előre is.

érdemes a gsi astra szekciót is megkérdezni, mivel gondolom a tiedben pont olyan BC lesz, nem pedig olyan mint a caliban.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Pár oldallal előrébb olvastam egy olyan problémáról, hogy a BC -n a megtehető kilométer funkcionál nagy F et irt és nem mutatta a megtehető kilométereket.

az autot atomjaira szedtem és felujitottuk, A-Z ig. most lett összerakva a műszerfal és nekem is ezt irja. de eddig jó volt, és a mutató is rendesen mutatja h mennyi benzin van a tankban.( annyi, hogy digit orát cseréltem analogra, , kábelezés elvileg hibátlan. ) Még nem mentem azautoval 1 métert sem. mi lehet a baja ?

köszi a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.