Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Levente

Recommended Posts

Én nem mernék elindulni Macedoniába kocsival ^_^

Lesz az több is :D autópályán fog enni 8at is :D

Nah kiszámoltam a 2604km-re (gumicsalást levontam) összesen 169,5 litert tankoltam. Ez pont 6,5 liter/100km ;)

Agyig rakva csomagokkal és azért a tempó megvolt mindenhol, nah meg persze a klíma és volt 40km araszolás amin annyi fogyott, mint előtte a 260km-en :D

Nah de így sem szomorkodom :D

Link to comment
Megosztás:

52 L = 690 km (sok volt a város, + 1-ben is sokat araszoltam ócska földesúton)

7.5 L átlag ^_^

Nem zár rendesen a termosztátom. Mielőtt ma mentünk volna a Balatonra levettem az onnan jövő csövet, mert csepegett a víz.

Szerencsére nem volt kirepedve, csak kicsit laza volt a bilincse.

De legalább feltűnt, hogy nem teljesen zár a termosztát, vékonyan csordogált a vizecske. :D

Talán jövő héten lesz 1 napom, hogy ráérjek megcsinálni. A másik Wahler ott figyel a polcon. :D

Link to comment
Megosztás:

52 L = 690 km (sok volt a város, + 1-ben is sokat araszoltam ócska földesúton)

7.5 L átlag ^_^

Nem zár rendesen a termosztátom. Mielőtt ma mentünk volna a Balatonra levettem az onnan jövő csövet, mert csepegett a víz.

Szerencsére nem volt kirepedve, csak kicsit laza volt a bilincse.

De legalább feltűnt, hogy nem teljesen zár a termosztát, vékonyan csordogált a vizecske. :D

Talán jövő héten lesz 1 napom, hogy ráérjek megcsinálni. A másik Wahler ott figyel a polcon. :D

Jó az a fogyi :D

Mekkora macera kicserélni ezen a mocin? Mennyi idő sacc?

Link to comment
Megosztás:

Ahogy nézegettem milyen nagy munka lenne, én hozzá se kezdenék mert tuti elrontanék vmit :/ De aki csinált már ilyet annak gyerekjáték ^_^

Holnapra ideér a hűtőm azt cserélem ki, ma meg a müszerfal ledek jöttek meg, azokat vhogy szórtabb fényre kellene felcsiszolni és cserélném ki a müszerfalat is :D

Link to comment
Megosztás:

Ahogy nézegettem milyen nagy munka lenne, én hozzá se kezdenék mert tuti elrontanék vmit :/ De aki csinált már ilyet annak gyerekjáték ^_^

Holnapra ideér a hűtőm azt cserélem ki, ma meg a müszerfal ledek jöttek meg, azokat vhogy szórtabb fényre kellene felcsiszolni és cserélném ki a müszerfalat is :D

Ahogy Hening is írta az Astra GYIK-ben:

Amennyiben nem rendelkezünk elég tapasztalattal, ne kezdjünk bele, mert komoly károsodást okozhatunk a motorokban a nem megfelelő beállítások esetén.

Nah akkor azért van mit csinálni :D

Link to comment
Megosztás:

Nem túl nagy, a haver apja esztergályos, csináltatnék vele 2 összeillő karimás csővéget, amiben a termosz szélét kiszedetném és pár csavarral össze lehetne huzatni.Aztán bele tenném a vízcsőbe és kész is. ^_^

Hmm, akkor tényleg van benne ráció. Nekem is bejött a szervócső upgrade, símán bírta a görög utat is.

Link to comment
Megosztás:

Nekem vmi nem kóser a fogyasztásommal mostanába :S

3liter benzin 25km csak város -> akkor ezek szerint városba 12liter a fogyi ^_^

és nem hajtom az autót, szépen kiméletesen megyek

Termosztátomat látom mikor nyit, eléri a 90fokot utána visszaesik a 90és 0közé az kb. 75fok

AC most lett cserélve, de ott a pumpánál tömitést nem cseréltem, párologhat az üzemanyag, amúgy semmi baja nem volt a tömitésnek??

Lamdba szonda meg drága lenne lecserélni, és lehet nem is az a rosz

Link to comment
Megosztás:

Nekem vmi nem kóser a fogyasztásommal mostanába :S

3liter benzin 25km csak város -> akkor ezek szerint városba 12liter a fogyi ^_^

és nem hajtom az autót, szépen kiméletesen megyek

Termosztátomat látom mikor nyit, eléri a 90fokot utána visszaesik a 90és 0közé az kb. 75fok

AC most lett cserélve, de ott a pumpánál tömitést nem cseréltem, párologhat az üzemanyag, amúgy semmi baja nem volt a tömitésnek??

Lamdba szonda meg drága lenne lecserélni, és lehet nem is az a rosz

Lambda van 6e-ért gyári.

12l városban nem olyan meglepő.

Link to comment
Megosztás:

Nekem vmi nem kóser a fogyasztásommal mostanába :S

3liter benzin 25km csak város -> akkor ezek szerint városba 12liter a fogyi :D

és nem hajtom az autót, szépen kiméletesen megyek

Termosztátomat látom mikor nyit, eléri a 90fokot utána visszaesik a 90és 0közé az kb. 75fok

AC most lett cserélve, de ott a pumpánál tömitést nem cseréltem, párologhat az üzemanyag, amúgy semmi baja nem volt a tömitésnek??

Lamdba szonda meg drága lenne lecserélni, és lehet nem is az a rosz

A fogyiszámolásod, hát hogyis mondjam ^_^ Pontatlan, de irányadónak jó :D

Ilyen kis mennyiségeknél torzulhat az adat, nem is kicsit. Gondold el, mennyit számít 1 deci pl.

Ami tuti, az a telitanktól telitankig ugyanazon a kúton és kútfejen, mindig ugyanaddig a kattanásig (nekem 3 mindig).

(tudom még nincs annyi lovetta hogy teletank, de majd lesz később és ez a lényeg! :D )

Link to comment
Megosztás:

Lambda van 6e-ért gyári.

12l városban nem olyan meglepő.

Párocskám panaszkodott ma, hogy milyen lusta az övé (az enyémhez képest). Nah volt egy kis dolgom, így elvittem az Övét ^_^

Nah ki lett kormolva rendesen, tuti jobb lesz neki, de nekem is gyanús a lambdaszondája, mert hirtelen gáznál torpan egyet és csak utána jön a meglódulás.

"Kicsit" megmelegedett a gumi/fék kombó, pedig az utolsó 1km, már levezető hűtés volt :D

Link to comment
Megosztás:

Párocskám panaszkodott ma, hogy milyen lusta az övé (az enyémhez képest). Nah volt egy kis dolgom, így elvittem az Övét ^_^

Nah ki lett kormolva rendesen, tuti jobb lesz neki, de nekem is gyanús a lambdaszondája, mert hirtelen gáznál torpan egyet és csak utána jön a meglódulás.

"Kicsit" megmelegedett a gumi/fék kombó, pedig az utolsó 1km, már levezető hűtés volt :D

Hirtelen gáznál nekem is torpan egyet. Meg mostanába a kipufogó dobomba áll az olaj, pedig a gyertya őzbarna

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.