Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Szia, én sajnos nem vagyok benne az autómata világban, :oops: de próbáld meg Bo-peléket, ők ha valami gondot, esetleg kérdésed van, biztos segítenek.

:arrow: Tel: 1/ 425-05-05

:arrow: 20/97-77-500

(1211,Bp. Védgát utca 43.) :)

Köszönöm szépen!

Remélem csak hobbiból fogom hívogatni őket.

S

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Azért kiváncsi lennék, milyen kérdéseid lennének!

..kérdezz! :twisted:

A legrosszab esetben max nem kapsz választ..

(az enyém is automata, igaz csak 3 fokozatú)

Például: időnként elinduláskor villog a sport fokozat lámpája, és csak 3. meg 4. van. (ez a szervíz üzemmód.) Ha ilyenkor lellytom és újra indítom, akkor semmi. Ez például mi a szösz?

Na meg: milyen gyakran kell benne olajat cserélni? És milyet kell beletenni?

Köszönettel

Link to comment
Megosztás:

Például: időnként elinduláskor villog a sport fokozat lámpája, és csak 3. meg 4. van. (ez a szervíz üzemmód.) Ha ilyenkor lellytom és újra indítom, akkor semmi. Ez például mi a szösz?

Na meg: milyen gyakran kell benne olajat cserélni? És milyet kell beletenni?

Köszönettel

Azt,hogy milyet tegyél bele, tudok segíteni. BÁRDIéknál autómata váltó olaj kb: 1000-1600 Ft/Liter. (Piros színűt vegyél) Ha jól tudom, ALCO a neve. Egyik barátom Peugeot 405-ös 2.0L SRI boldog tulajdonosa és azt használja. Neki bevált. Nem kattan a váltó, finomabban kapcsol és csendesebb is tőle a gép.

Link to comment
Megosztás:

Azt,hogy milyet tegyél bele, tudok segíteni. BÁRDIéknál autómata váltó olaj kb: 1000-1600 Ft/Liter. (Piros színűt vegyél) Ha jól tudom, ALCO a neve. Egyik barátom Peugeot 405-ös 2.0L SRI boldog tulajdonosa és azt használja. Neki bevált. Nem kattan a váltó, finomabban kapcsol és csendesebb is tőle a gép.

Köszi. Ezek a BADIék pontosan kik is? Esetleg egy telefonszámot tudsz mondani? (Mármint olyat, amit ők vesznek föl...)

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Castrol TQ-D automata váltóólajat tegyél bele, (kb. 1600 Ft/l) valószinű h. a gyár is ezt ajánlaná. Ez GM-Dexron (2) minésitésű. Én is ezt használom.

Nem kell túl gyakran cserélni, elméletileg 100e Km.-t irnak a csereperiódusra, én azért ha nem ismerném az előéletét biztosan lecserélném.

A gondoddal pedig még nem találkoztam, de tipp: a hiba elektronikus jellegű lehet..

BoPeléket én is ismerem, rendesek.. 8)

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...

Az aut váltó visszajelzője villog. Ezt már egyszer panaszkodtam. Nem mindig, csak pl hidegben, meg hirtelen elölréből hátrába rángatáskor, meg ilyesmi stresszkor. A visszajelzője (nálam) a sport fokozat lámpája. Na az nem ég, hanem villog. A kérdés meg ez: Vajon a villogás számából ki kellene tudjak olvasni valamit, vagy hiába gúvad a szemem?

Hátáha tudja valaki.

S

Link to comment
Megosztás:

Az aut váltó visszajelzője villog. Ezt már egyszer panaszkodtam. Nem mindig, csak pl hidegben, meg hirtelen elölréből hátrába rángatáskor, meg ilyesmi stresszkor. A visszajelzője (nálam) a sport fokozat lámpája. Na az nem ég, hanem villog. A kérdés meg ez: Vajon a villogás számából ki kellene tudjak olvasni valamit, vagy hiába gúvad a szemem?

Hátáha tudja valaki.

S

hiába guvad ki a szemed. ha villog, akkro a váltónak baja van. ez igy jelzi ha rossz......

Link to comment
Megosztás:

Nekem pedig hideg motornál sokára vált fel kettőbe. Kb 2-3 perc múlva megszűnik a jelenség, és minden oké. Ez vajon miért van? Olajat mindenképp cserélek, de hátha más oka is lehet.

(Ok... megin offolok mert nem astrám van... de hamá így belelendültetek...)

Valakinek van ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Nekem pedig hideg motornál sokára vált fel kettőbe. Kb 2-3 perc múlva megszűnik a jelenség, és minden oké. Ez vajon miért van? Olajat mindenképp cserélek, de hátha más oka is lehet.

(Ok... megin offolok mert nem astrám van... de hamá így belelendültetek...)

Valakinek van ötlete?

ez nem off.

ez azért van, mert a vezérlőegység -amig hidewg a motor addig későn kapcsol fel, - ez azért van mert igy elősegiti a motor melegedését.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk lehetne a topic címe is csak simán váltó, ha nem gáz, hogy én is belekérdezek.

Szal. hidegen az egyest nem szerti venni a kis drágám, de ha üzemmeleg lesz sinte semmi gáz, esetleg cseréljek olajat vagy hagyjam így?

Óra szerint 160 ezer van benne.

Link to comment
Megosztás:

ez nem off.

ez azért van, mert a vezérlőegység -amig hidewg a motor addig későn kapcsol fel, - ez azért van mert igy elősegiti a motor melegedését.

A motor meg hadd sikítson hidegen!

Ez összevág azzal, hogy nyáron nem csinálta. Na. Legalább ez jó az autómon. Majd hópihével indulok piánóban, mert engem zavar, hogy már az utca végén járok, és még mindig egyesben pörög.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Megint felmerült a kérdés, kell-e olajat cserélni az utomataváltóban. Megint megkérdeztem fűt-fát, és megint 50-50% az igenek és nemek aránya. A hivatalos Opel leírás (azaz gépkönyv, vagy nemtommi, de tőlük való) nem nyilatkozik egyértelműen.

Vagyis: utántöltésről beszél, és arról, hogy ha olajfogyás van, akkor az utántöltés mellett meg kell állapítani és megszüntetni a fogyás okát. De cseréről, csereperiódusról nem esik szó.

Nem lehetne ezt a kérdést egyszer és mindenkorra eldönteni?

KELL-E az Opelekben rendeszeresített, négy fokozatú, sport- és téli programmal is ellátott automataváltókban olajat cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ebben az olajcsere dologban az opel is többféle verziót képvisel:

1. a b omikban 1994-1998-ig csak akkor kell olajat cserélni 105e km-enként ha taxiként, ill. ha nagy hegyeken használod az autódat.

2. 1998-tól már előírják az olajcserét.

Ezekután a jó munkásember döntse el akar-e olajat cserélni vagy nem?

Sztem azzal nem ártasz ha lecseréled, csak az olaj típusát tartsd szem előtt: az enyémbe Dextron III kell, de sztem a tiédbe is. Ha pedig olajat cserélsz le kell cserélni az olajszűrőt is a váltóban.

Remélem tudtam segíteni :roll:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ebben az olajcsere dologban az opel is többféle verziót képvisel:

1. a b omikban 1994-1998-ig csak akkor kell olajat cserélni 105e km-enként ha taxiként, ill. ha nagy hegyeken használod az autódat.

2. 1998-tól már előírják az olajcserét.

Ezekután a jó munkásember döntse el akar-e olajat cserélni vagy nem?

Sztem azzal nem ártasz ha lecseréled, csak az olaj típusát tartsd szem előtt: az enyémbe Dextron III kell, de sztem a tiédbe is. Ha pedig olajat cserélsz le kell cserélni az olajszűrőt is a váltóban.

Remélem tudtam segíteni :roll:

Köszönöm.

A helyzet az, hogy ritkán van feleslegesen egy tonna pénzem, úgyhogy inkább tovább kutatok egy megnyugtató NEM-ért. Ha nem lesz, akkor sírok és cserélek. Mindenestre szem előtt tartom, amit mondtál, köszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.