Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Szét akartam kapni a váltókart is, de nem igazán sikerült. Tudom hogy nehezen jön le, de nem akarom letörni. Hogy van ez odatéve? Menet, ragasztó, mindkettő, rápattintva, .... ?

Ha a váltógombra gondolsz, akkor oda semmi más nem kell csak erő, nincs ott menet csak ilyen bordásra van megmunkálva a váltókar (ilyen átlós keresztirányú bordák vagy mik, legalábbis nekem ilyen volt a Cali is meg előtte a Kadett is), aztán rá van ragasztva a gomb. Tekerd jó erősen miközben húzod felfelé, előbb-utóbb engedni fog, autója válogatja hogy mennyire könnyen.

Link to comment
Megosztás:

Ha a váltógombra gondolsz, akkor oda semmi más nem kell csak erő, nincs ott menet csak ilyen bordásra van megmunkálva a váltókar (ilyen átlós keresztirányú bordák vagy mik, legalábbis nekem ilyen volt a Cali is meg előtte a Kadett is), aztán rá van ragasztva a gomb. Tekerd jó erősen miközben húzod felfelé, előbb-utóbb engedni fog, autója válogatja hogy mennyire könnyen.

Erre gondoltam, köszönöm. Ezt a tekerős dolgot próbáltam azóta is, de nem engedett. Mondjuk örültem volna egy menetnek, hogy vissza is lehessen rakni utána könnyedén. Akkor ez azt jelenti hogy minden utólagos gombot is ragasztani kell? Hmm.

Link to comment
Megosztás:

Erre gondoltam, köszönöm. Ezt a tekerős dolgot próbáltam azóta is, de nem engedett. Mondjuk örültem volna egy menetnek, hogy vissza is lehessen rakni utána könnyedén. Akkor ez azt jelenti hogy minden utólagos gombot is ragasztani kell? Hmm.

Vannak csavarozós megoldások, de felhívnám a figyelmed, hogy a gyári régi fajta váltógom 8e.ft, a ráncfelvarrt 20e.ft, és a fabetét utánzatú pedig 40e.ft.

Szóval sztem 2X is gondold meg, hogy le akarod-e szedni.Az erő kevés lesz, leginkább erőszakra lesz szükség.......

Link to comment
Megosztás:

Vannak csavarozós megoldások, de felhívnám a figyelmed, hogy a gyári régi fajta váltógom 8e.ft, a ráncfelvarrt 20e.ft, és a fabetét utánzatú pedig 40e.ft.

Szóval sztem 2X is gondold meg, hogy le akarod-e szedni.Az erő kevés lesz, leginkább erőszakra lesz szükség.......

:unsure: Jó tudni. (ha kellene bontóból szereznék be másikat) De mindenképpen le akarom szedni. Bár egyetlen másik értelmes gombot sem találtam sehol, ráadásul azok sem olcsók.

Link to comment
Megosztás:

Ha a régifajta habszivacs van rajta,egy erős csavaró mozdulattal le lehet szedni!(még nekem is sikerült :unsure: )

Én bőrözött gombot vettem,elvileg F-re való volt,de mint kiderült G astrájé volt.Nem estem két-shake-be,átalakítottam,mivel a belseje tömör fa,könnyen faragható.Szal szépen rászorult a régi helyére,de azért biztos,ami biztos egy kis epokittel ragasztottam.Azóta nincs gond vele,sokkal jobb a fogása,mint a régi kopottnak.

Link to comment
Megosztás:

Megjött a 6-os számú gumigyűrű. Vegyes érzelmeim vannak, mert mikor rendeltem azt mondták 500 lesz, de nem én hoztam el és 1200 lett belőle. :unsure:

Nem az árkülönbözet érdekel annyira, csak nem szeretem, ha nem úgy mennek a dolgok ahogy meg van beszélve. A pillanatragasztóstubusnyi zsír pedig 2000. (ez nem lett megvéve szerencsére) :wacko: Én nem tudom kik találják ki ezeket az árakat, de kicsit leszállhatnának a földre. Hogy egy 15 éves konstrukciójú autóban egy ilyen gumigyűrű az autó értékének 0,15-0,25%-a legyen... :lol: Nevetséges.Az előállítása pedig meglepődnék ha 50 forintnál többe lenne, persze szállítás meg nagykereskedő meg kiskereskedő meg kitudjamégmi, de minden lépcsőnél 200% haszonkulccsal dolgoznak?!

Bepakoltam, és bár ez sem lett tökéletes sokkal jobb lett. A váltókarnak az oldalirányú holtjátéka teljesen megszűnt, viszont fel-le még mozgolódik a helyén. Valószínű maga a ház ott jobban meg van kopva, de szerintem ezt majd még meg tudom oldani valahogy.

Menetközben még nem próbáltam.

Link to comment
Megosztás:

Illetékeseknek, javallanám átnevezni a topikot simán 'Váltó'-ra, így be lehetne vonni ezt is a vérkeringésbe.

Ha nem lehet, akkor az off hozzászólást tegye át valaki a megfelelő helyre. Köszönöm.

Tegnap végre eljutottam odáig, hogy kicseréltem a biztosító szeget (H39/17) a váltórudazatban. Elég sokat segített, de azért még nem lett tökéletes. Volt olyan irányú tervem is, hogy a perselyét is cserélem, de mikor meghallottam hogy külön azt a gumi bizgentyűt nem, de még magát a kis rudat sem, hanem csak az egész miskulanciát (H39/3) lehet külön venni cirka 52 ezerért, akkor letettem róla. (Az ábrán a csapszeg melleti számmal nem jelölt rudacskában lévő gumiról van szó.) Nem lennék meglepve ha a H39/16-os rúd furatai is meg lennének kopva picit. Lehet ezekkel valamit csinálni ésszerű kereteken belül?

Aztán tovább vizsgálódtam és rögtön a váltókarnál is találtam bizonytalanságot. A H37/13-as szeg mellett (ez tökéletes állapotban van egyébként) lévő gömb alakú valami mozog a házában. Ezen van a H37/6-os számú gumigyűrű. Remélem, hogy ez van megkopva, mert már rendeltem egyet.

Jelentősen mérséklődött a gyors 3-ba váltáskori reccsenésem is. Talán mégsem szinkron lesz, bár még túl sokat nem volt alkalmam tesztelni.

Ábra

Szét akartam kapni a váltókart is, de nem igazán sikerült. Tudom hogy nehezen jön le, de nem akarom letörni. Hogy van ez odatéve? Menet, ragasztó, mindkettő, rápattintva, .... ?

H39/3 és H39/13

ezek cseréje oldja csak meg véglegesen a váltókar bizonytalanságát.

nekem ezek lettek cserélve, és über######a lett :unsure:

Link to comment
Megosztás:

H39/3 és H39/13

ezek cseréje oldja csak meg véglegesen a váltókar bizonytalanságát.

nekem ezek lettek cserélve, és über######a lett :wacko:

Mint mondottam volt: "(H39/3) lehet külön venni cirka 52 ezerért" Ez teljesen esélytelen. Vagy te hol vetted mennyiért?

13-as rúdnál a két végén lévő műanyag volt megkopva? (mást nehezen tudok elképzelni) Majd megvizslatom. Amúgy megyek sorban, pontos, jó váltót akarok. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Nem. :wacko: Majd meglátom mit lehet kihozni a mostaniból. 200ezeralatt azért nemcsoda, ha kopik a mechanikában ezaz. De az már most nyilvánvaló, hogy 2000 forint befektetéssel nagyságrendekkel javult a dolog.

Ezzel én is így vagyok most a stiftcsere után!

Azt azért nem értem,miért kellett a németnek ilyen bonyolult rudazat! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Mint mondottam volt: "(H39/3) lehet külön venni cirka 52 ezerért" Ez teljesen esélytelen. Vagy te hol vetted mennyiért?

13-as rúdnál a két végén lévő műanyag volt megkopva? (mást nehezen tudok elképzelni) Majd megvizslatom. Amúgy megyek sorban, pontos, jó váltót akarok. :unsure:

Hát nekem nagyon akciósan sikerült egyet szerezni, de az amolyan egyedi ajánlat volt :wacko:

A 13-as rudat meg egy caliról szerváltam, jó állapotban volt még. :lol:

Amúgy az a rúd végig műanyag, és ki volt kopva a két gömbfej rész. A fordító mechanikán

meg minden mozgó alkatrész meg volt kopva, és ott kis kopás is sokat számít.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.