Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyebek


amadeus

Recommended Posts

Ha ráérsz, lehet lőni az ebay-en is. De az kb. 1 hónap, ha épp van.

Valamiért úgy érzem, ez most sürgősebb... 8)

Szeva!

Köszi a tippet, de úgy nézki megvan a cucc (1 nap alatt) és szerintem igen jó áron( hála MOTE-s klubtársaimnak :) )!

Érdekességképpen: Egy "másik" forumon is közzétettem a problémám, hátha tud vki segíteni ("több szem többet lát elven" :roll: ) de csak egy válasz érkezett (3 nap alatt) de az is használhatatlan.

Tanulság(számomra legalábbis): MOTE

Admirális: az évadnyitó sajnos nem jön össze, a klubkártyát ha elküdöd akkor a címem: [ moderálva ]

Köszi.

üdv.

nino

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem!

Szétdurrant a motorblock a C20NE-ben és szükségem lenne egy jogtiszta komplett blokra. Ha valaki tud egy eladót vagy esetleg van egy elfekvőben és eladó akkor dobjatok egy e-mailt légyszi!

blacksheep@citromail.hu vagy hívjatok fel a 06/20 524-6979

A segítségeket előre is köszönöm és tényleg süri lenne!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Calisok!

Mivel ebben a forumban még új vagyok ezért pár napra vissza olvastama az üzeneteket!

Több érdekes dolgot olvastam és több kérdésel találkoztam!

Ilyen kérdés volt a Zorro B Vectra müszerfala

- Az Igy Csináld (vectra és calibra) müszaki könyv szerint a két müszerfal teljesen megegyezik ergó mind a kettő jó a másikba (elvileg)

A másik érdekes kérdés a külföldi forgalmiban csak a motorkód van

- Nos ez az érdekesebb téma (bocsi Zorro) szerintem! A legújabb EU szabványos Mo.-i forgalmikban is már csak a motorkód szerepel! Ez mellet megmarad a (sok számbol és karakterből álló) számsor is, amolyan bíztositékként, hogy ha ellopják a motort akkor azt lehessen azonosítani.

A jogszabály szerint (sajna a pontos jogszabály szövegét nem tom) az elkövetkezendő időkben a jogtiszta azonos kódú motorokat bárki cserélgetheti az autójában. Eddig ez úgy nézett ki hogy ha motort akartál cserélni akkor irány a Mozaik u. hosszú sor a végén meg illeték ellenében talán kaptál engedélyt a motor cserére! Aztán müszakiviszga amin vagy átment vagy nem és onna okmányiroda jú forgalmi és törzskönyv. Anyagi csőd és agyvérzés.

Most ez úgy alakúl, hogy ha megvan a motor (eredetét igazolni kell adásvételi az túti eredetvizsga nem bíztos) akkor csak kicseréled és kész! Csak a m.kód kell hogy egyezzen! Nem kell a vizsgáztató (Pl. Mozaik u.) mindenféle engedélyért rohangálni és vizsgáztatni Az meg nem tudom biztosra hogy az okmányiroda felé milyen kötelezetségekkel jár egy motor csere!

Link to comment
Megosztás:

Őőőőőőőőő....megkérdezhetem mi történt a gépsárkány szívével ?

Igen, a hajtókar kifigyelt a bolk oldalán a nivópálca mellet. A m.blokból hiányzik kb. egy tenyérnyi darab! A motortérből egy kellemtlen búgóhang hallata magát majd pár perccel később óriássicsattanás, fekete füst, és csőrgő, lemaradozó alkatrészek jelezték hogy valami nem stimmel! Persze ez akkor ez koránt sem tünt ilyen viccesnek!

Link to comment
Megosztás:

Ilyen kérdés volt a Zorro B Vectra müszerfala

- Az Igy Csináld (vectra és calibra) müszaki könyv szerint a két müszerfal teljesen megegyezik ergó mind a kettő jó a másikba (elvileg)

Az "Így csináld! Vectra, Calibra" könyvben nem az A Vectráról írták ezt? Mert az tényleg tök egyforma! A B Vectráé már érdekesebb, formára is más...

A márciusi Flash-ben (vagy OpelTuning-ban?) egy E Kadettben ott figyel a komplett Astra G műszerfal. :wink: Az ilyen nagyon tetszik ! 8)

Link to comment
Megosztás:

Bazs, beszéltünk nemrég az újabb fajta 5 küllős Cali felnikről, mondtad, hogy azok 15"-osak. Furcsálltam is magamban, mert úgy tudtam, a nagy 284mm-es fékek miatt nem megy rá a 15" a Turbósra. Na itt árulnak ilyet, gyári, és 16".

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...7957249194&rd=1

:wink:

na jó

igazad volt :)

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...7955114238&rd=1

ettől függetlenül rámegy a 15 is, sanyának az van a turbon (valami sötét színű momo) :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Calisok!

Mivel ebben a forumban még új vagyok ezért pár napra vissza olvastama az üzeneteket!

Több érdekes dolgot olvastam és több kérdésel találkoztam!

Ilyen kérdés volt a Zorro B Vectra müszerfala

- Az Igy Csináld (vectra és calibra) müszaki könyv szerint a két müszerfal teljesen megegyezik ergó mind a kettő jó a másikba (elvileg)

A másik érdekes kérdés a külföldi forgalmiban csak a motorkód van

- Nos ez az érdekesebb téma (bocsi Zorro) szerintem! A legújabb EU szabványos Mo.-i forgalmikban is már csak a motorkód szerepel! Ez mellet megmarad a (sok számbol és karakterből álló) számsor is, amolyan bíztositékként, hogy ha ellopják a motort akkor azt lehessen azonosítani.

A jogszabály szerint (sajna a pontos jogszabály szövegét nem tom) az elkövetkezendő időkben a jogtiszta azonos kódú motorokat bárki cserélgetheti az autójában. Eddig ez úgy nézett ki hogy ha motort akartál cserélni akkor irány a Mozaik u. hosszú sor a végén meg illeték ellenében talán kaptál engedélyt a motor cserére! Aztán müszakiviszga amin vagy átment vagy nem és onna okmányiroda jú forgalmi és törzskönyv. Anyagi csőd és agyvérzés.

Most ez úgy alakúl, hogy ha megvan a motor (eredetét igazolni kell adásvételi az túti eredetvizsga nem bíztos) akkor csak kicseréled és kész! Csak a m.kód kell hogy egyezzen! Nem kell a vizsgáztató (Pl. Mozaik u.) mindenféle engedélyért rohangálni és vizsgáztatni Az meg nem tudom biztosra hogy az okmányiroda felé milyen kötelezetségekkel jár egy motor csere!

Útána érdeklődtem pontosan a motorcserének a Mozaik utcában!

- A típúsazonos motort lehet cserélni az auzóban a következő feltételekke:

- A motort amit veszel arról számla v.adásvételi kell. Ezzel igazolod a motor eredetét.

- A szerelőtől aki beszereli a motort kell egy igazolás, hogy típúsazonos motort szerelt az aútóba. Erre az igazolásra akkor nincs szükség, ha motorkód látható!

- Ha késza beszerelés akkor elkel vinni az autót bemutatni a Közlekedési felűgyelethez és 2000 Ft illeték ellenében adnak egy igazolást a motor cseréről. (Itt van egy másik megoldás is és időt is lehet sporolni ha az autó a közeljővőben vizsgáztatni kell meg egyúttal azt is meg lehet csináltatni.)

- Ha megvan az igazolás akkor a már "csak" Okmányirodába kell bemenni és a cserét a forgalmiba bejegyeztetni.

Sokkal nem is de valamivel egyszerübb lett és kb. 30-35E Ft sporolsz meg!

Egy dologra figyeljetek mert az Okmányirodában lehúznak kapásból 8E Ft-ra új forg. és törzs k. Ez is meguszható úgyanis a cserét be lehet jegyezni régi forgalmiba is ha van benne hely és törzskönyvet meg ráérsz akkor csináltatni amikor elakarod addni az autót

Link to comment
Megosztás:

és mi van akkor, ha más motort raksz bele?

mondjuk olyat, ami volt abban a típusban, de nagyobb köbcenti és teljesítmény

pl 1.3B helyett egy c20ne-t

Jó kérdés! Utána kell járni a Közl. Felügyeletnél. Az infó kérés ingyen van! Meg kell tudni, hogy mit jelent a típúsazonosság! De szerintém a fenit feltételek csak az azonos motorkódra érvényesek! Ha már más kódú motort akarsz beépíteni akkor az már engedély köteles!

A Közl.F. Tel: 430-27-00

Link to comment
Megosztás:

Jó kérdés! Utána kell járni a Közl. Felügyeletnél. Az infó kérés ingyen van! Meg kell tudni, hogy mit jelent a típúsazonosság! De szerintém a fenit feltételek csak az azonos motorkódra érvényesek! Ha már más kódú motort akarsz beépíteni akkor az már engedély köteles!

A Közl.F.  Tel: 430-27-00

köszi, hétfőn felhívom

Link to comment
Megosztás:

Az alapfelállás az hogy a környezetvédelmi besorolása az új motornak nem lehet rosszabb mint az eredetié, különben nem engedélyezik. Ha a nyomaték +15%-al eltér akkor átalakítási engedély kell. De ha pontosabbat akarsz mindenképp hívd fel őket.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Eddig azt hittem, mi Calibrások kicsit mások vagyunk, mint a többi autós.

Azt hittem, reméltem, közülünk nem kerülnek ki az autótolvaj, alkatrésztolvaj barmok. Tévednem kellett. :evil:

Reggelre elviték a bal tükrömet, és az összes műanyag darabot az emelők helyétől... Ha jól összeszámolom, bontóban 5000 forint? Esetleg 10000?

Ide jutottunk? Szép...

Sajnálom, hogy Magyarországon élek, hogy ilyen embereket kell elviselnem...

Nnnna, nem kell hozzászólni, csak kiadtam a bánatomat :-)

De ha van valakinek tükre ( keret nem kell, csak a belső) az szóljon, és mondja meg, hol parkol a kocsija :)

Megvenném.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Eddig azt hittem, mi Calibrások kicsit mások vagyunk, mint a többi autós.

Azt hittem, reméltem, közülünk nem kerülnek ki az autótolvaj, alkatrésztolvaj barmok. Tévednem kellett. :evil:

Reggelre elviték a bal tükrömet, és az összes műanyag darabot az emelők helyétől... Ha jól összeszámolom, bontóban 5000 forint? Esetleg 10000?

Ide jutottunk? Szép...

Sajnálom, hogy Magyarországon élek, hogy ilyen embereket kell elviselnem...

Nnnna, nem kell hozzászólni, csak kiadtam a bánatomat :-)

De ha van valakinek tükre ( keret nem kell, csak a belső) az szóljon, és mondja meg, hol parkol a kocsija :)

Megvenném.

Tényleg egy köcsög lehet aki lelopta :!:

Mi a szarért nem tud venni magának?! :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.