Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyebek


amadeus

Recommended Posts

  • 3 months later...

Megint eladó a régi autóm.
A képeket elnézve 2008 óta nem sok minden változott: belül más a fejegység és a padlószőnyeg, levették a pedálgumikat, meg akasztottak valami fityegőt a tükörre, és nagyjából ennyi. Kívül meg leszedték a fóliát az elülső oldalablakokról. Minden más megvolt már 6 éve is amikor nálam volt.

A hülye hirdetés szöveg meg copy-paste útján terjedhet egyik hirdetésből a másikba, mert ugyanazokat a m@rhaságokat tartalmazza: a kormány neve nem Simon, hanem Simoni (bár ez csak elütés), az autó meg nem Németországból származik, hanem Svájcból. Meg azt is jótékonyan elhallgatja hogy hűtőt és klímahűtőt is azért kellett cserélni mert megtörte az elejét... (klímahűtőt én cseréltem vadonatújra, nem hiszem hogy ilyen hamar tönkrement volna) Ja: meg vagy a kép régi, vagy további hülyeségeket is ír: a fotókon még az általam feketére festett foncsorú lámpák vannak benne, és azokban sose volt ködlámpa.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Megint eladó a régi autóm.

A képeket elnézve 2008 óta nem sok minden változott: belül más a fejegység és a padlószőnyeg, levették a pedálgumikat, meg akasztottak valami fityegőt a tükörre, és nagyjából ennyi. Kívül meg leszedték a fóliát az elülső oldalablakokról. Minden más megvolt már 6 éve is amikor nálam volt.

A hülye hirdetés szöveg meg copy-paste útján terjedhet egyik hirdetésből a másikba, mert ugyanazokat a m@rhaságokat tartalmazza: a kormány neve nem Simon, hanem Simoni (bár ez csak elütés), az autó meg nem Németországból származik, hanem Svájcból. Meg azt is jótékonyan elhallgatja hogy hűtőt és klímahűtőt is azért kellett cserélni mert megtörte az elejét... (klímahűtőt én cseréltem vadonatújra, nem hiszem hogy ilyen hamar tönkrement volna) Ja: meg vagy a kép régi, vagy további hülyeségeket is ír: a fotókon még az általam feketére festett foncsorú lámpák vannak benne, és azokban sose volt ködlámpa.

Friss motor csere ! :icon11:

Link to comment
Megosztás:

...meg két sorral lejjebb: komplett motorfelújítás. Most akkor csere vagy felújítás? Esetleg a frissen cserélt motort rögtön fel is kellett újítani?

Amúgy azóta volt alkalmam személyesen is találkozni az autóval és a tulajával, de nem említett ilyesmit. Mondjuk csak pár hete vette, szóval sztem nem ő cserélte/újította fel a motort...

(Bár őszintén szólva amúgy sem értem: egy C20Ne-t elég nehéz kinyírni (ha van benne olaj meg víz akkor kimegy a világból), ha valakinek mégis sikerült akkor az igazi tehetség lehet...)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...

Üdv!

 

Ha minden jólmegy nemsokára tulaja leszek egy x25xe-nek. Az lenne a kérdésem, hogy a vezérlés feszítőgörgőjét milyen gyakran szokták ennél a motornál cserélni? Borzasztó ára van, kb 80 kornyéke, vagy nem szokták felújítani, felújjíttatni?

Ennél a motornál vezérléscseréhez szükséges valami spec szerszám? Rögzítő cuccokra gondolok.

 

Nekem nem calibrában lessz, de ha minden igaz szerelték ilyen motorral a calikat is.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 1 month later...
2 órája, zsiz88 írta:

Sziasztok. Látom, sajnos egyik Calibra-topic sem pörög. Pedig én még csak most akarok venni :) Az érdekelne, hogy BC gyárilag egyik C20NE motorral szerelt kocsiban sem volt? 

De. Extraként rendelhető cucc volt, szóval amelyikbe belerendelték, abban volt. A 16 szelepesekben (C20XE motorkód) '91-től széria, de ha nincs benne, akkor sem bonyolult utólag beszerelni, ha szerencséd van, még a kábelezése is bent van az autóban, így csak magát a BC-t, a kapcsolóit (az érmetartó helyére mennek a kézifékkar mellé), és a külső hőmérséklet érzékelőt (a lökhárító aljában van a helye a bal első fényszóró alatt) kell beszerelni.

Ha lesz autód és veszel BC-t hogy utólag beszereld, akkor viszont pár dologra figyelni kell:

1., Omegából (Omega A) való nem jó, mert más kialakítású a tokozása, és nem fog rápattanni a Calibrához való díszkeret, habár maga a BC belepasszol a műszerfalba, de ronda lesz. Calibrából vagy Vectra A-ból valót vegyél.

2., Ha nem C20NE motoros autóból veszed a BC-t, akkor nem fog pontos fogyasztási adatokat mutatni, de ezt lehet orvosolni vagy egy Tech1-es programozással (leginkább Opel-márkaszervizben vagy Bosch szervizben szokott lenni ilyen műszer), vagy az EPROM cseréjével (ez egy kis fehér, 1x1cm-es kocka a BC hátuljában). Viszont a V6 motoros autók BC-jét nem lehet négyhengeresre programozni és viszont, szóval C20NE-be csak C20XE, C20LET vagy X20XEV BC-je jó.

Üdv:

egy volt Calibrás

Link to comment
Megosztás:

Igen, köszi az infót, ezeknek már utánaolvastam :) Azt is olvastam, hogy a '91-'93-ig gyártott kocsikba a kábelköteget is be kell húzni, mert gyárilag nincs benne a csatlakozó sem a BC-hez, míg '93 után benne van a kábelköteg, akkor is ha nem BC-s az autó. Sajnos amiket kinéztem, mind '91 és '93-as gyártásúak (és mind C20NE). Kettőben közülük biztos nincs BC, a harmadikról nem tudom. Az a baj, hogy kevés Calibra van eladó és még kevesebb közülük, ami megfelelne az igényeimnek. Leginkább a hiányzó extrákkal vagyok bajban és azzal, hogy mennyire nehéz beszerezni illetve beszerelni őket. Pl klímát biztosan nem fogok nekiállni utólagosan beszerelni, de szeretném ha lenne az autóban. Szeretném, ha lenne BC, elektromos tető/tükör/ablak, központi is... de vagy nincs, vagy csak hiányosan adták fel a hirdetéseket. Ha meg beállítom a HAHU keresőjét a műszakis, klímás Calibrákra, kiad 8 találatot, amiből 3, de inkább négy már túl van a keretemen és a többi extra tovább  szűkíti a kört. Szóval nincs nagy választék. Valamiről biztosan le kell mondanom, és az egyik valószínűleg a BC lesz. Az a mostani Vectrában sincs és kevésbé fájó a hiánya, mint nyáron a klímának a hiánya :)

Link to comment
Megosztás:

Hát a kábelköteg megléte esetleges, nekem a '91-es C20NE-mben nem volt BC, de a kábelköteg benne volt... viszont tudok olyan '97-es(!) X20XEV-ről, amibe kompletten be kellett húzni az új köteget, mert kispórólták belőle ezt a részt... Szerintem ez attól függ hogy a gyártáskor a Jürgennek éppen milyen köteg akadt a kezébe az összeszerelő soron...

A klíma+tetőablak viszont érdekes dolog, ugyanis a tetőablak alapesetben széria volt a Calibrákon (a gyári elektromosra gondolok), viszont ha a vevő rendelt klímát is, akkor a tetőablak automatikusan lekerült a listáról (mondván minek, ha egyszer van klíma), így azt újra be kellett ikszelnie az első tulajnak. Ha nem tette meg, akkor lemaradt, így fordulhat elő hogy aránylag sok klímás Calibrán nincsen tetőablak (de azért akad). Olyanból még én is csak egyet láttam, amiben gyárilag se klíma, se tetőablak nem volt. Az elektromos tükör széria, az elektromos ablak elég gyakori extra (százból talán 1-2-ben nincs), a központi zár meg még gyakoribb. Idestova 13 éve mozgok Calibrák között (attól hogy nekem épp nincs, még nem hagytam el őket), de eddig mindössze kettőt láttam amiből hiányzott a centrálzár.

Itt találsz képekkel illusztrált leírást a fedélzeti computer utólagos beszereléséről, Sanyi barátom tollából:

http://calibra.blog.hu/2010/01/01/a_fedelzeti_computer_bc_befaragasa

Link to comment
Megosztás:

A fene se tud eligazodni... :) Az egyik kocsiban, amit kinéztem, nincs elektromos tükör sem.

Bár ez amúgy is kezd kikerülni a lehetőségek közül, mert se BC, se elektromos ablak, se elektromos tükör, klíma is bizonytalan hogy van-e. Hiába kérdeztem, nem derült ki konkrétan, úgyhogy gondolom nincs.. Elektromos tető van, de nem nyílik. Elvileg a fogaskerék kopott. És elég sok minden nem gyári rajta (lámpák -de adná vele a gyáriakat is- , ülések, kipufogó), ami nem tudom műszakinál mekkora gondot jelentene.

Külsőre viszont ez tetszik legjobban, de pár (9) éve megtörték az elejét.. azóta javítva van, de kérdés hogy hogyan. Az eladó szerint 3 éve ki lett lakatolva és új fényezést is kapott, de már dúrja a rozsda a hátsó keréknél, hólyagosodik a festék. Úgyhogy ennek is kérdéses a minősége szerintem. 

A BC-s írást olvastam már. Az a baj, hogy ismerem magam. Nagyobb dolgokat nem tudok/merek megcsinálni. Sok mindent szereltem már a mostani B Vekin is, de pl még mindig rossz központi zárral járkálok.. Ugyanakkor a benzinpumpát például már párszor kikaptam belőle, oldalablakot is cseréltem, meg már ki tudja még miket javítgattam az elmúlt 9 év alatt rajta. De tudom, hogy ha olyan kocsit veszek, amiből hiányoznak az extrát, azok valószínűleg sosem fognak belekerülni nálam.

 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, zsiz88 írta:

A fene se tud eligazodni... :) Az egyik kocsiban, amit kinéztem, nincs elektromos tükör sem.

Bár ez amúgy is kezd kikerülni a lehetőségek közül, mert se BC, se elektromos ablak, se elektromos tükör, klíma is bizonytalan hogy van-e. Hiába kérdeztem, nem derült ki konkrétan, úgyhogy gondolom nincs.. Elektromos tető van, de nem nyílik. Elvileg a fogaskerék kopott. És elég sok minden nem gyári rajta (lámpák -de adná vele a gyáriakat is- , ülések, kipufogó), ami nem tudom műszakinál mekkora gondot jelentene.

Külsőre viszont ez tetszik legjobban, de pár (9) éve megtörték az elejét.. azóta javítva van, de kérdés hogy hogyan. Az eladó szerint 3 éve ki lett lakatolva és új fényezést is kapott, de már dúrja a rozsda a hátsó keréknél, hólyagosodik a festék. Úgyhogy ennek is kérdéses a minősége szerintem. 

A BC-s írást olvastam már. Az a baj, hogy ismerem magam. Nagyobb dolgokat nem tudok/merek megcsinálni. Sok mindent szereltem már a mostani B Vekin is, de pl még mindig rossz központi zárral járkálok.. Ugyanakkor a benzinpumpát például már párszor kikaptam belőle, oldalablakot is cseréltem, meg már ki tudja még miket javítgattam az elmúlt 9 év alatt rajta. De tudom, hogy ha olyan kocsit veszek, amiből hiányoznak az extrát, azok valószínűleg sosem fognak belekerülni nálam.

 

Pedig az extrák beépítése sokszor lényegesen könnyebb és jobb móka mint amikor hibát keresel, főleg ha a pluszt te szedted ki egy másik autóból. Közben anélkül ismered meg az autód, hogy ténylegesen nem is nyúlsz hozzá a bontóban úgysem nézik menyire szeded szét a roncsot.   Ha foglalkozni akarsz az autóval akkor jobb egy fapados amit építeni lehet, közben sok tapasztalatot lehet szerezni. 

Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, zotya975 said:

Pedig az extrák beépítése sokszor lényegesen könnyebb és jobb móka mint amikor hibát keresel, főleg ha a pluszt te szedted ki egy másik autóból. Közben anélkül ismered meg az autód, hogy ténylegesen nem is nyúlsz hozzá a bontóban úgysem nézik menyire szeded szét a roncsot.   Ha foglalkozni akarsz az autóval akkor jobb egy fapados amit építeni lehet, közben sok tapasztalatot lehet szerezni. 

Ebben igazad van. A vekit is elég jól kiismertem a bütykölések alatt.. Viszont utólag több időbe és pénzbe kerül beépíteni a dolgokat.

 

7 hours ago, wookie said:

Nem úgy van hogy calibrából csak és kizárolag elektromos tükrös volt? 

Olyan autót nem vennék, ami 3 éves lakatolás és fényezés után már rohad, főleg ha bevallottan törve is volt, mert az minden, csak nem minőségi munka. 

Néztem is, mert ugye nincs állítókar belülről a tükörhöz. Úgyhogy lehet, hogy benne van, csak nem jó.. vagy nem tudom. A belseje cserélve lett bőrre, talán nem lett (jól) bekötve. A rozsda viszont valóban aggasztó. A törést az eladó Facebook profilján lévő albumból tudom, és valóban ott a törött kép is, tényleg szét lett szedve darabokra a fényezéshez, és látszik egy-két rozsdafolt, ami korábbi képen még ott van, későbbin pedig már nem. De 3 év alatt nem lenne szabad ilyennek lennie egy rendes lakatolás, telifény után: kép, mi lehet még a festék alatt..

28 minutes ago, tgabika76 said:

@wookie: de, úgy van, legalábbis és úgy tudom.

@zsiz88: ha van linked a kinézett autóról akkor beszúrhatnád ide, kíváncsi lennék.

Ő lenne az egyik, de szerintem elengedem.. LINK Van még más kiszemelt is. Túl kevés az extra benne, aggasztó a törés, valamint a lakatolás és fényezés minősége.

Ja és erre van az album több képpel: link (csak Facebook-ra bejelentkezve látható)

Link to comment
Megosztás:

10 órája, wookie írta:

Na, maradjunk annyiban hogy a szét van szedve teli lakathoz az így néz ki:

Mondjuk hacsak nem ennyire szedi szét valaki az utólagos javítás soha nem lesz olyan tartós mint az eredeti gyári. A gyárban merítették a bódét, de ha én küszöböt cserélek a hegesztéseknél leég róla a festék azt már nem tudom pótolni. Az üregvédő szerintem meg azért nem ugyanolyan. Azt meg mind tudjuk hogy 20-25 éves autóknál a karosszéria lakatosok jelentős része mennyire dolgozik lelkiismeretesen. Ha szerencséd van kivágja alóla a rozsdás részt, de inkább nem, ráfoltoz és megfújja bonobittal, hogy ne láss semmit, már ugye az autó alján. Abból indulnak ki hogy úgyis csak a következő műszakin akarod áttolni. 

Link to comment
Megosztás:

54 perce, wookie írta:

Jajj, ne is mondd. Több mint egy évig vadásztam lakatost ehhez a melóhoz, mígnem végül restaurátor lett a vége, de őt is egy hónapig kellett győzködnöm. 

Felénk esélytelen normális lakatost találni, egy időben próbálkoztam, de ha körülnéztem a műhelyben vagy a munka utáni autókat nézegettem, volt hogy már azelőtt leléptem hogy a mester kijött volna...:-) Céges boxernál folt a küszöbön, mire kijártam lerázkódott a fele pötty elengedte, alánézek ott a rohadt rész ki sincs vágva. Kérdem mi ez? Ja hát mit rinyálok műszakin így is átmegy. 8 ezer Forintot fizettem érte. Akkor döntöttem a borbeles gép vásárlása mellett, gányolni én is tudok és ez ingyen van. 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, zsiz88 írta:

Ő lenne az egyik, de szerintem elengedem.. LINK 

Hát... első blikkre, úgy hogy nem láttam személyesen, erre azt tudom mondani hogy nem reménytelen, de ennyiért drága.

Ha még mindig olyan állapotban van mint a képeken (oldalkárpit felpúposodva, oldalsó kőfelverődésvédő hiányzik, tükörállító kapcsoló eltörve), akkor ennek az autónak a reális ára max. 250-300e Ft. És akkor feltételezem hogy mechanikai baja nincs, motor pöccre indul és nem eszi az olajat.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2017. 02. 05. at 0:44 PM, tgabika76 said:

Hát... első blikkre, úgy hogy nem láttam személyesen, erre azt tudom mondani hogy nem reménytelen, de ennyiért drága.

Ha még mindig olyan állapotban van mint a képeken (oldalkárpit felpúposodva, oldalsó kőfelverődésvédő hiányzik, tükörállító kapcsoló eltörve), akkor ennek az autónak a reális ára max. 250-300e Ft. És akkor feltételezem hogy mechanikai baja nincs, motor pöccre indul és nem eszi az olajat.

Facebook-on már csak 350-ért hirdeti. De már mindegy. Sajnos (vagy nem sajnos) nem találtam olyan Calibrát, ami minden igényemnek megfelelt volna, kivárni pedig nem tudok. Így elindultam más irányba és végül egy hasonlóan kicsit sportosabb Opelre esett a választás, mégpedig egy Bertone G Astra Coupe-ra. Igaz jobban zsebbe kell nyúlni, de mégis csak 9-10 évvel fiatalabb és jobban felszerelt autó. Köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, tgabika76 said:

Bertone Coupé? Azt is szeretjük, jöhetnek képek egy topikkal arrébb, a megfelelő helyre!:icon13:

Bizony :) Még le kell papírozni, új rendszám, friss műszaki, biztosítás...úgyhogy még nincs nálam, de majd be fogok jelentkezni a megfelelő topikba, ha már nálam lesz :) A Vectra is a családban marad, tesómhoz kerül. 

Módosítva : zsiz88
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.