Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

On 2016. 09. 03. at 8:17, csicsó írta:

 

 

On 2016. 09. 03. at 7:38, astra 1 írta:

"akkor az látható mivel neon zöld színezőt tartalmaz, vagy lyukas valahol a hűtő"

A neon egy nemesgáz. És az ő színe valójában vörös!

Zöld - legfeljebb a bárium és a réz lángfestése lehet ... vagy egyes fluor-vegyületeké ....

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 06. at 11:36, wasquez írta:

A kapcsolók elhelyezésének módja érdekelne, meg az, hogy mi kapcsolgatja őket?

Magamtól a kis fehér bütyköt használnám a motor tengelyén, esetleg arra valami kis kart tennék, de nincs kedvem a spanyolviaszt fejleszteni, ha már van jó megoldás!

Jó döntésnek tűnik. Én is azzal a kis fehér pöcökkel próbálkoztam. Meg persze - mikrokapcsolókkal, diódákkal.

Viszont elég nehéz úgy beszabályozni, hogy pontosan akkor kapcsoljon ki, mikor a zsalu végére ért, ám mégis váltsa azt a diótát, mely automatikusan viszi a visszaútra.

17103373_10212408641391624_8090558077473   17191475_10212408667392274_1389752585182

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Termosztátot kell cserélnem a kocsin# z14xe. 2002. 1.4 kombi#.

Melyik márkák jók? Inkább többet használom rövidebb utakra... Csak kivesszük a régit és mehet bele az új?! A motor vezérlésre nincs hatással ? Nem fog dobálni a comp. Hibákat?

Szintén utastérszűrőből melyik márka   ?#Behr tipus#.

Módosítva : llaci89
Link to comment
Megosztás:

1 óra, llaci89 írta:

Sziasztok. Termosztátot kell cserélnem a kocsin# z14xe. 2002. 1.4 kombi#.

Melyik márkák jók? Inkább többet használom rövidebb utakra... Csak kivesszük a régit és mehet bele az új?! A motor vezérlésre nincs hatással ? Nem fog dobálni a comp. Hibákat?

Szintén utastérszűrőből melyik márka   ?#Behr tipus#.

Termosztát csere miatt nem lehet hibakódod... Max ha a csere közben elszúrtok valami mást. Vezérlésre nincs hatással. Én Mahle-t használok, semmi gond nincs vele, sőt. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!!

A segítségeteket kérném. A légkondi kikapcsolása után bepárásodik a szélvédő. Azt mondták nekem hogy el van dugulva a lefolyó. Hol találom ezt??

A kormánymű felett a tűzfalon találtam egy gumi csecset az levettem és beledugtam a csőbe egy vékony alu drótot , de tiszta. Ez lehet az?? Vagy máshol kell keresni?? Tavaly nyáron is a lábunkra folyt a víz.

Köszönettel

Link to comment
Megosztás:

45 perce, Répa6991 írta:

Sziasztok!!

A segítségeteket kérném. A légkondi kikapcsolása után bepárásodik a szélvédő. Azt mondták nekem hogy el van dugulva a lefolyó. Hol találom ezt??

A kormánymű felett a tűzfalon találtam egy gumi csecset az levettem és beledugtam a csőbe egy vékony alu drótot , de tiszta. Ez lehet az?? Vagy máshol kell keresni?? Tavaly nyáron is a lábunkra folyt a víz.

Köszönettel

Amit találtál az a levélrácsnál bejutó esővizet vezeti el, a klíma kifolyó a kocsi alatt van. Egy régebbi hozzászólás: "A hőcserélőt megtalálod a pollenszűrő mögött, azaz ha kiveszed a kesztyűtartót (6 db torx csavar!), ott egy kis ajtót kipattintasz, ott van a pollenszűrő. Ha azt kiveszed, és a kezeddel benyúlsz közép felé, eléred a hőcserélőt. A kifolyó kicsit csalóka, mert elég furán megy, de a középkonzol alatt van az autó hasa felől kivehető. Én ezt az egészet onnan tudom, hogy megnézettem, mert nem folyt belőle a kondenzvíz. Baja nem volt, de szétszedték és összerakták."

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most volt klímatöltésen a kocsi. A szerelő mondta, hogy valamelyik klímához köthető venti előtét ellenállása rossz nálam, így lehetőleg ne használjam városban a klímát. Fú tudom, hogy ez így zavaros, de nem igazán figyeltem rá, mert a szerelésre egy új egységet ajánlott 110 + munkadíjjal. (külön az ellenállás szerinte nem cserélhető, ezért is vesztettem el a fejemet a magyarázata közben...)

Sima Astra G Classic benzines Z16XE nincsen digitklíma.

A fűtés és a belső keringés a kocsiban rendben van tuti. Talán a hűtőventiről beszélt?  Bárminemű segítség tök jól jönne a témában, szeretném tényleg rendben tartani a kocsit.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

9 órája, five írta:

Sziasztok!

Most volt klímatöltésen a kocsi. A szerelő mondta, hogy valamelyik klímához köthető venti előtét ellenállása rossz nálam, így lehetőleg ne használjam városban a klímát. Fú tudom, hogy ez így zavaros, de nem igazán figyeltem rá, mert a szerelésre egy új egységet ajánlott 110 + munkadíjjal. (külön az ellenállás szerinte nem cserélhető, ezért is vesztettem el a fejemet a magyarázata közben...)

Sima Astra G Classic benzines Z16XE nincsen digitklíma.

A fűtés és a belső keringés a kocsiban rendben van tuti. Talán a hűtőventiről beszélt?  Bárminemű segítség tök jól jönne a témában, szeretném tényleg rendben tartani a kocsit.

Köszönöm!

Tessék itt van!

https://cromax.hu/hutorendszer/huto_ventilator_keret_es_resze/hutoventilator_alkatreszei/hutoventilator_ellenallas_astra_g_zafira_a_2_0_2_2+diesel_49156

Link to comment
Megosztás:

10 órája, five írta:

Jobban jársz ha kiszeded és megnézed. Többfélével is szerelték.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy 99-es 1.8-as benzines zafirát.

Szeretnék a klímával kapcsolatban segítséget kérni.

A klímája abszolút nem jó,(Manuális klíma)Hiába kapcsolom be nem csinál semmit.

Igazság szerint ez az első klímás autóm,mikor rákapcsolom a klímát akkor elvileg kattannia kellene a kompresszornak ugye?

Ez nem ad semmi hangot.

Szerintetek Mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

14 perce, afopisz írta:

Sziasztok!

Vettem egy 99-es 1.8-as benzines zafirát.

Szeretnék a klímával kapcsolatban segítséget kérni.

A klímája abszolút nem jó,(Manuális klíma)Hiába kapcsolom be nem csinál semmit.

Igazság szerint ez az első klímás autóm,mikor rákapcsolom a klímát akkor elvileg kattannia kellene a kompresszornak ugye?

Ez nem ad semmi hangot.

Szerintetek Mi lehet a probléma?

Ezt csak egy klímához értő szaki tudja megmondani amikor átnézi a rendszert mert sok oka lehet h miért nem kapcsol be. A legolcsóbb és legegyszerűbb h kevés benne a gáz, feltöltik és boldogság. Aztán lehet h mégsem mert elszökik valahol. De lehet rossz a klímakuplung, lehet gond a kompresszorral.... Szakihoz kell vinni, ez sajnos ilyen. Ráadásul az is rossz hír, h drága mulatság egy klímát rendbe tenni ha komolyabb gond van vele, sőt egyszerűbb esetben is zsebbenyúlós ha azt vesszük. 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Janó32 írta:

Ezt csak egy klímához értő szaki tudja megmondani amikor átnézi a rendszert mert sok oka lehet h miért nem kapcsol be. A legolcsóbb és legegyszerűbb h kevés benne a gáz, feltöltik és boldogság. Aztán lehet h mégsem mert elszökik valahol. De lehet rossz a klímakuplung, lehet gond a kompresszorral.... Szakihoz kell vinni, ez sajnos ilyen. Ráadásul az is rossz hír, h drága mulatság egy klímát rendbe tenni ha komolyabb gond van vele, sőt egyszerűbb esetben is zsebbenyúlós ha azt vesszük. 

Srác akitől vettem a gépet valami olyasmit emlegetett hogy a mágnestekercse nem húz vagy kapcsol be a kompresszornak.

Azt nem tudnám valahogy házilag letesztelni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ki lett cserélve a hűtő és amikor elmentem feltölteni a klímát, akkor mondták, hogy bizony nem megy csak második fokozatban a hűtőventilátor. Mi baja lehet? Lehet így menni? Azt mondta egy ellenállás lesz, de lehet csak ventilátorral együtt cserélhető, vigyem elektromos szakihoz.

Módosítva : nyikszi
Link to comment
Megosztás:

50 perce, nyikszi írta:

Sziasztok! Ki lett cserélve a hűtő és amikor elmentem feltölteni a klímát, akkor mondták, hogy bizony nem megy csak második fokozatban a hűtőventilátor. Mi baja lehet? Lehet így menni? Azt mondta egy ellenállás lesz, de lehet csak ventilátorral együtt cserélhető, vigyem elektromos szakihoz.

Hütöventillátor elötétellenállás csere:(

Van külön is,de nem olcsó,nekem bontott lett bele rakva

Menni lehet vele,ki-be kapcsolgatja a gyors fokozatot a venti ha klimázol

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csicsó írta:

Hütöventillátor elötétellenállás csere:(

Van külön is,de nem olcsó,nekem bontott lett bele rakva

Menni lehet vele,ki-be kapcsolgatja a gyors fokozatot a venti ha klimázol

Igen, azt csinálja, ki-be kapcsolja. És ez tönkretesz valamit? Meg akarom csináltatni, de most egy kicsit már sok(k) ment el az autóra (is). Bontott az jóval olcsóbb? Mindjárt nézem is.

Módosítva : nyikszi
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 23. at 13:50, afopisz írta:

Srác akitől vettem a gépet valami olyasmit emlegetett hogy a mágnestekercse nem húz vagy kapcsol be a kompresszornak.

Azt nem tudnám valahogy házilag letesztelni?

Passz, szerintem vidd szakihoz. Bonyolult alkatrészek rendszerek szerelgetése ritkán kifizetődő, könnyen lehet sokat szívni vele és többet rákölteni mintha egy szaki elsőre a jó alkatrésszel/eljárással megcsinálja. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 25. at 10:55, nyikszi írta:

Sziasztok! Ki lett cserélve a hűtő és amikor elmentem feltölteni a klímát, akkor mondták, hogy bizony nem megy csak második fokozatban a hűtőventilátor. Mi baja lehet? Lehet így menni? Azt mondta egy ellenállás lesz, de lehet csak ventilátorral együtt cserélhető, vigyem elektromos szakihoz.

Ha valóban előtét ellenállás, akkor válassz ezek közül. A kesztyűtartó mögött van, ha minden igaz.

Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.