Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

16 órája, csicso1976 írta:

Szia! nyikszinek a hütöventi ellenállásávan van baj,nem a fütömotor ellenállásával! Valószinü hogy a ventillátor mellett van a hütönél! szerintem

:)

Szia! Igen, a hűtőventilátor ellenállásával van a gond, azt kérdezem, hogy ezt külön lehet-e cserélni?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, nyikszi írta:

Szia! Igen, a hűtőventilátor ellenállásával van a gond, azt kérdezem, hogy ezt külön lehet-e cserélni?

Uff. Nos az a tényállás, hogy két féle ventivel szerelték a szekereket. Az egyiknél csak simán lehúz és feldob az előtét ellenállás. Erről van szó Vagy van a másik, amilyen nekem is van, az forrasztva van és elvileg egyben kell cserélni a ventivel. Mekkora ötlet. Alig akartam elhinni. Próbáltam itt tapogatózni, de sajnos nem jártam sikerrel. Így Öcsémre bíztam a dolgot s megoldotta. Azóta jó, szerencsére. Tehát meg kell nézni, hogy a tiéd melyik fajta.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, scream24 írta:

Uff. Nos az a tényállás, hogy két féle ventivel szerelték a szekereket. Az egyiknél csak simán lehúz és feldob az előtét ellenállás. Erről van szó Vagy van a másik, amilyen nekem is van, az forrasztva van és elvileg egyben kell cserélni a ventivel. Mekkora ötlet. Alig akartam elhinni. Próbáltam itt tapogatózni, de sajnos nem jártam sikerrel. Így Öcsémre bíztam a dolgot s megoldotta. Azóta jó, szerencsére. Tehát meg kell nézni, hogy a tiéd melyik fajta.

OK, de hol nézzem? Mondjuk a héten viszem autóvillamosságishoz.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 26. at 14:52, Janó32 írta:

Passz, szerintem vidd szakihoz. Bonyolult alkatrészek rendszerek szerelgetése ritkán kifizetődő, könnyen lehet sokat szívni vele és többet rákölteni mintha egy szaki elsőre a jó alkatrésszel/eljárással megcsinálja. 

Értem.

Esetleg Kecskeméten tud valaki megbízható klímás szakit?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Opel astra 1,4 G 2001 autóról van szó.
Karambol során eldarálódott a klímacső, ki lett cserélve, fel lett töltve, de nem indult el a klíma.
Kicserélték a klímakompresszorban a tekercset, mert az volt a baj, de a kompresszor továbbra sem indul.
A szervizkód valami relét emleget.
Amióta ez megtörtént, a hűtés visszajelző folyamatosan világít, és ha eléri a motor a hőfokot, bekapcsolnak a ventik és addig mennek míg a kocsit le nem állítom.
A klíma továbbra se megy. Ki lett próbálva egy másik ventilátor vezérlő egységgel is, de ugyan ez a jelenség. ( menetiránynak bal oldalon a spoiler alatt a keréknél. )
A klíma szerelő azt mondta vigyem el egy elektromosságihoz. Már 75e ben van az, hogy meleg levegőt fúj a rendszer. És a klíma szerviz után a ventik is össze vissza mennek, továbbá világít a visszajelzés.

Valakinek, valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 30. at 19:20, KonradA79 írta:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Opel astra 1,4 G 2001 autóról van szó.
Karambol során eldarálódott a klímacső, ki lett cserélve, fel lett töltve, de nem indult el a klíma.
Kicserélték a klímakompresszorban a tekercset, mert az volt a baj, de a kompresszor továbbra sem indul.
A szervizkód valami relét emleget.
Amióta ez megtörtént, a hűtés visszajelző folyamatosan világít, és ha eléri a motor a hőfokot, bekapcsolnak a ventik és addig mennek míg a kocsit le nem állítom.
A klíma továbbra se megy. Ki lett próbálva egy másik ventilátor vezérlő egységgel is, de ugyan ez a jelenség. ( menetiránynak bal oldalon a spoiler alatt a keréknél. )
A klíma szerelő azt mondta vigyem el egy elektromosságihoz. Már 75e ben van az, hogy meleg levegőt fúj a rendszer. És a klíma szerviz után a ventik is össze vissza mennek, továbbá világít a visszajelzés.

Valakinek, valami ötlet?

Hello,
Melyik oldala sérült az autónak?
A ventilátor vezérlő egység a bal oldalon az első kerék előtt, a műanyag kerékjárati dobbetét mögött van. Karambol esetén jó eséllyel az is kap.
Vagy sérült és egy másik lett bele rakva, ami esetleg nem belevaló. Vagy a csatlakozó törött össze és rosszul vannak a kábelek a helyükön.

 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, KMiki írta:

Hello,
Melyik oldala sérült az autónak?
A ventilátor vezérlő egység a bal oldalon az első kerék előtt, a műanyag kerékjárati dobbetét mögött van. Karambol esetén jó eséllyel az is kap.
Vagy sérült és egy másik lett bele rakva, ami esetleg nem belevaló. Vagy a csatlakozó törött össze és rosszul vannak a kábelek a helyükön.

 

Szia!

Menet iránynak megfelelően jobb oldala. Az amit mondtál, egyébként ki lett cserélve egy másikra ( bontó ) de azzal is ugyanazt csinálta, így vissza lett cserélve.
A csatlakozókon nem találtunk hibákat.
 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok első bejegyzés ; )

Astra g dti klíma.

Pár kérdés op-com szerint 1.8bar van a rendszerben ez jó vagy rossz?

Nagyobb problémát az okozza hogy nincs 12v a kompresszor kuplungnál. 40 es biztosíték kiég. Ha benyomom a klíma főkapcsolót piros lámpa ok a belső ventilátor fúj egy kicsit. A külsők semmi. Lehet hogy a hűtés vezérlő okozza, zárlatos? Tettem a nyomás érzékelő helyett egy kapcsolót csak hogy meglássam hogy nem e az tiltja a rendszert és  hogy van e 12 v a kuplungnál ekkor a külső venti is elkezdett dolgozni de nem lett meg a 12v. a kuplungnal.

:brooding:

Hibakód p0530A/c pressure sensor 

P1530 compressor cut off rellay primary circuit open .

Válaszokat köszönöm előre is;)

Módosítva : Mixi88
Link to comment
Megosztás:

Egy kis infó részemről:

ma feltöltötték a rendszert, volt benne kemény 278g gáz. És még mindig tette a dolgát hűtött. Bár nem volt az igazi. Átnézték a rendszert, nyomáspróba stb, szerencsére nem ereszt. 4 éve volt utoljára töltve. Most van benne 600g remélem elég lesz megint 4 évre :D

Link to comment
Megosztás:

On 2012-5-30 at 9:15 PM, _Robi_ said:

 

Hali mielőtt bárhová viszed pár dolgot meg tudsz tenni Te is.

1. Széthúzod a kompri csatiát és megméred egy multiméterrel (2kOhm os méréshatárban) a behúzótekercs ellenállását. Ha a műszer "I" ír ki ebben az állásban akkor szakadt és újra kel tekercselni vagy cserélni. (Vaterán vannak ilyen tekercsek kb 10 ezer HUFért)

2. Ha a tekercsnek van ellenállása akkor jöhet az hogy álló motor mellet adsz neki egy direkt villanyt az akkuról. Zárlatra vigyázz mert az jól megéget. Ha jó a behúzó akkor villany ráadása után egy jellegzetes csettenés fog hallatszani a kompri felől.

Ha jó a behúzó akkor következő lépésként megnézheted, hogy ha benyomod a hópihét rátett gyújtás mellet akkor a relé csettenik -e. Ha az is ok akkor már csak a fagyáskapcsolót lehet még megnézni hátha az halta össze magát és azért nem húz a kuplung. Tudok még mondani pár tippet de ez már azok után jön amiket leírtam.

Hali nem tudom  hogy valaki tudja hogy lehet a jegesedés gátlót kikötni cserélni mert nem engedi a klímát működni de mivel eléggé nehezen elérhető helyen van inkább csak kikötés

 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Mixi88 írta:

Hali nem tudom  hogy valaki tudja hogy lehet a jegesedés gátlót kikötni cserélni mert nem engedi a klímát működni de mivel eléggé nehezen elérhető helyen van inkább csak kikötés

 

Nem igazán hiszem, hogy jó ötlet lenne kikötni, nyílván nem véletlenül tették bele a rendszerbe.

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, Handbrake said:

Nem igazán hiszem, hogy jó ötlet lenne kikötni, nyílván nem véletlenül tették bele a rendszerbe.

Már mégnéztem mindent és arra jutottam hogy a jegesedés gátló nem engedi a klímát működni de elég nehéz helyen van kicserélni. Az ecu kap jelet a jegesedés gátló tól és szakítja az áramkört így nincs klíma 

 

On 2012-5-30 at 9:15 PM, _Robi_ said:

 

Hali mielőtt bárhová viszed pár dolgot meg tudsz tenni Te is.

1. Széthúzod a kompri csatiát és megméred egy multiméterrel (2kOhm os méréshatárban) a behúzótekercs ellenállását. Ha a műszer "I" ír ki ebben az állásban akkor szakadt és újra kel tekercselni vagy cserélni. (Vaterán vannak ilyen tekercsek kb 10 ezer HUFért)

2. Ha a tekercsnek van ellenállása akkor jöhet az hogy álló motor mellet adsz neki egy direkt villanyt az akkuról. Zárlatra vigyázz mert az jól megéget. Ha jó a behúzó akkor villany ráadása után egy jellegzetes csettenés fog hallatszani a kompri felől.

Ha jó a behúzó akkor következő lépésként megnézheted, hogy ha benyomod a hópihét rátett gyújtás mellet akkor a relé csettenik -e. Ha az is ok akkor már csak a fagyáskapcsolót lehet még megnézni hátha az halta össze magát és azért nem húz a kuplung. Tudok még mondani pár tippet de ez már azok után jön amiket leírtam.

Hali nem tudom  hogy valaki tudja hogy lehet a jegesedés gátlót kikötni cserélni mert nem engedi a klímát működni de mivel eléggé nehezen elérhető helyen van inkább csak kikötés

 

Link to comment
Megosztás:

Idén is hangoskodik a klímám. Olyan 50 Km-t tettem meg és elég meleg van. Természetes, hogy ilyen hangja lesz? Van, hogy csendesebb, de van, hogy előjön ez a hangosabb sípolás szerű hang 3500-as fordulat környékén. 3000-3500-ig hangosodik, aztán 3500-tól megint halkul. Érdemes komolyabb fülessel hallgatni, laptopon elég vacak.

Sajnos a szél is (vagy a venti szele) pont belefújt a mikrofonba felvétel közben. Emiatt nem lett túl jó a felvétel.

 

https://youtu.be/svZyDtchjUM

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

41 perce, KMilán írta:

Idén is hangoskodik a klímám. Olyan 50 Km-t tettem meg és elég meleg van. Természetes, hogy ilyen hangja lesz? Van, hogy csendesebb, de van, hogy előjön ez a hangosabb sípolás szerű hang 3500-as fordulat környékén. 3000-3500-ig hangosodik, aztán 3500-tól megint halkul. Érdemes komolyabb fülessel hallgatni, laptopon elég vacak.

Sajnos a szél is (vagy a venti szele) pont belefújt a mikrofonba felvétel közben. Emiatt nem lett túl jó a felvétel.

 

https://youtu.be/svZyDtchjUM

Enyém is ilyen. A hőmérséklet emelkedésével egyenes arányban nő a hangja. Fütyül mint a turbó.

 

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

2 órája, KMilán írta:

Idén is hangoskodik a klímám. Olyan 50 Km-t tettem meg és elég meleg van. Természetes, hogy ilyen hangja lesz? Van, hogy csendesebb, de van, hogy előjön ez a hangosabb sípolás szerű hang 3500-as fordulat környékén. 3000-3500-ig hangosodik, aztán 3500-tól megint halkul. Érdemes komolyabb fülessel hallgatni, laptopon elég vacak.

Sajnos a szél is (vagy a venti szele) pont belefújt a mikrofonba felvétel közben. Emiatt nem lett túl jó a felvétel.

 

https://youtu.be/svZyDtchjUM

 

2 órája, gezoli írta:

Enyém is ilyen. A hőmérséklet emelkedésével egyenes arányban nő a hangja. Fütyül mint a turbó.

 

Gázra nézessetek rá. Nekem akkor szokott hangosodni mikor már kevés van a rendszerben. Most tavasszal töltöttek utána 320g-ot. Előtte 4 éve volt töltve akkor 410g hiányzott belőle. És hozzáteszem sehol nem ereszt, átnézték az egész rendszert.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, kobraCode írta:

 

Gázra nézessetek rá. Nekem akkor szokott hangosodni mikor már kevés van a rendszerben. Most tavasszal töltöttek utána 320g-ot. Előtte 4 éve volt töltve akkor 410g hiányzott belőle. És hozzáteszem sehol nem ereszt, átnézték az egész rendszert.

Akkor annyira nem aggódom. :) Viszont rá fogok nézetni, bár elvileg 2014-ben volt töltve. (nem nálam)

Link to comment
Megosztás:

Nektek nem szokott a kondenzvíz kivezető eltömődni? Néha olyan érzésem van klímázás után, akár másnam reggel ha a kocsiba ülök és indítom a levegőbefújást, mintha nem csepegne ki, olyan állot víz szaga van.

Hétvégén cserélek majd pollenszürőt ( aktív szenest), akkor klímatisztítás is lesz, lehet egy kis levegőt nyomok a kivezetőcsőbe hátha kitolja ha van benne valami dugulás...

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Handbrake írta:

Nektek nem szokott a kondenzvíz kivezető eltömődni? Néha olyan érzésem van klímázás után, akár másnam reggel ha a kocsiba ülök és indítom a levegőbefújást, mintha nem csepegne ki, olyan állot víz szaga van.

Hétvégén cserélek majd pollenszürőt ( aktív szenest), akkor klímatisztítás is lesz, lehet egy kis levegőt nyomok a kivezetőcsőbe hátha kitolja ha van benne valami dugulás...

Nekem konkrétan a jobb lábam nagylábujján folyt végig a kondenzvíz, miközben hegyi terepen kanyarogtam le-fel. És nem volt eltömődve, mert másnap aknából levettem a kivezetö csonk külső részét és átfújtam-mostam az egész kacathalmot.

Próbáltam én is azt, hogy a pollenszűrő felől tolok le drótot vagy a klímatisztíto spray csövét, de nem találtam bele a levezető lyukba, így alulról támadtam.

Elfuserált egy megoldás...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.