Jump to content
Qpack

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, Razor01 írta:

Nekem a szívósor alatt van az önindító, gondolom más motorokon is így lehet. Oda meg egy állandó + elég combos kábelen, onnan lett levéve 3 db 3mm2 kábellel, külön "kis" biztosítékokhoz, relézve. A test az szerencsére adott a fém ház miatt. Ja és egy combos generátor se árt. 100A alatt szerintem 2 gyertyát bír el csak.

Igaz, erre nem gondoltam, nekem is ott az önindító.:happy:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 10. 02. at 11:45, danielgrande írta:

Sokan elfelejtik, hogy a klíma kompresszor egy mechanikus szerkezet, ami kenést is igényel, vagyis nem csak gáznak kell lenni a klíma rendszerben , hanem kenőolajnak is. Ilyenkor eleinte nehezebben hajlandó forogni a kompresszor tengelye, (ezért csikorog a bordás szíj) aztán berágódik, majd teljesen megszorul. Aztán már csak a felújítás vagy a csere gyógyítja a bajt. Tapasztalatom szerint nem árt egy lefejtés (levákumozás) , majd a klíma gáz feltöltésekor kenő olaj hozzáadagolása.

Megfogadtam a tanácsot - mint kiderült, már bőven ideje volt, mert nagyon kevés gáz volt a rendszerben. Azonban a műszerfalon a hiba visszajelzése (a sárga hűtés ikon) megmaradt. Eltartott egy ideig mire eljutottam, de kiolvastuk a hibát a rendszerből - csak sokkal okosabb nem lettem:opel-obd.jpg

A hiba törölhető, de vissza is jön.
A szerelő cimbora azt mondja, hogy amikor a klímát bekapcsolom, akkor el kell indulnia az elöl lévő ventillátornak. Nekem az nem indul el, hanem a bekapcsolás után pár másodperccel a hátsó venti kezd forogni. A motor hűtése egyébként rendben van (lassan ugyan, de beáll üzemi hőfokra), klíma dolgozik (nemrég lett feltöltve), a reggeli csikorgás viszont még mindig megvan. Hol lehet a bibi, mit és hol kell kicseréljek? (Szerelő cimbora szerint valami elektromos hiba van, amit "ki kell legelni", de én nem nagyon hiszek ebben. Mondjuk nekem nincs is rezsi óradíjam ehhez.)
Emlékeztetőül: A hiba a határtól ~600Km-re jelentkezett, de problémamentesen hazaértünk úgy, hogy 6 órát araszolgattunk a határon.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
12 órája, Dovi írta:

Megfogadtam a tanácsot - mint kiderült, már bőven ideje volt, mert nagyon kevés gáz volt a rendszerben. Azonban a műszerfalon a hiba visszajelzése (a sárga hűtés ikon) megmaradt. Eltartott egy ideig mire eljutottam, de kiolvastuk a hibát a rendszerből - csak sokkal okosabb nem lettem:opel-obd.jpg

A hiba törölhető, de vissza is jön.
A szerelő cimbora azt mondja, hogy amikor a klímát bekapcsolom, akkor el kell indulnia az elöl lévő ventillátornak. Nekem az nem indul el, hanem a bekapcsolás után pár másodperccel a hátsó venti kezd forogni. A motor hűtése egyébként rendben van (lassan ugyan, de beáll üzemi hőfokra), klíma dolgozik (nemrég lett feltöltve), a reggeli csikorgás viszont még mindig megvan. Hol lehet a bibi, mit és hol kell kicseréljek? (Szerelő cimbora szerint valami elektromos hiba van, amit "ki kell legelni", de én nem nagyon hiszek ebben. Mondjuk nekem nincs is rezsi óradíjam ehhez.)
Emlékeztetőül: A hiba a határtól ~600Km-re jelentkezett, de problémamentesen hazaértünk úgy, hogy 6 órát araszolgattunk a határon.

A motorvezérlő modul nem csak vezérli a ventillátorokat, hanem méri is az áramfogyasztást, így érzékelni tudja, ha megszakadt, megszorult, stb és rendellenesség esetén dobja is a hibakódot. Esetedben mivel az első ventillátor valamiért nem indul el, bekapcsolja helyette egyből a hátsót, amivel viszont ugyanúgy rendben tudja tartani a vízhőfokot. Az már nagyon extrém eset hogy mindkét venti egyszerre kell maxon.
Opcomban végig lehet kapcsolgatni a fokozatokat mindkettő esetén, érdemes kipróbálni.

A venti csatlakozók elvileg vízhatlanok, gyakorlatilag viszont simán lehet oxidos, ha egyszer már valaki megpiszkálta, sajnos eléggé időjárásnak kitett helyen van a hűtőmodul és a vezetékek, csatlakozók is.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Hello

2002 Opel Astra G. Digit klímás.  autómban nem fújnak a légcsatornák. Hallom h megy a ventilátor maxon. De sehol sem érzem hogy erősen fújna(kicsit fúj csak)... akárhova állítom. Melegre állítom, akkor vezető oldalon meget fúj, anyósülésnél hideget, középpen szinte semmit. Klímánál és légkondinál is ugyan ez van.

Van valami ötlet?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
21 órája, Tomasz342 írta:

Hello

2002 Opel Astra G. Digit klímás.  autómban nem fújnak a légcsatornák. Hallom h megy a ventilátor maxon. De sehol sem érzem hogy erősen fújna(kicsit fúj csak)... akárhova állítom. Melegre állítom, akkor vezető oldalon meget fúj, anyósülésnél hideget, középpen szinte semmit. Klímánál és légkondinál is ugyan ez van.

Van valami ötlet?

Azt, hogy hova fúj, egy léptetőmotorral állítja be a vezérlő. Hallgatózz, hogy mikor átállítod, mozog-e a motor. Leállított motornál gyújtást adva hallanod kell halk elektromotor hangot, mikor átállítod az irányt.

Op-Commal a vezérlővel belépve meg lehet nézni, hogy pl ha benyomod az egyik irányú légcsatorna gombját, mondjuk 120°-ra állítja a motort, és írja, hogy épp hol áll ténylegesen, sikerült-e oda állítania.

Módosítva : Krajcso

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Opel Klima Spécik :  Astra H 1.7 2008 Z 17DTH Fütés nem mükődik!

Fütés nem müködik .,Nincs Meleg-Hideg szabályzás!!!!  légterelö állitás szintén nem müködik .,(H.ablakfütés szintén nem müködik).,fütömotor viszont minden fokozatban müködik.,Klima sem müködik .,de ez most harmadrangú probléma, Motortéri és csomagéri elektronikában biztositékok, relék 100% hogy jók., Diagnosztika (Opcom és Autocom) nem kommunikál a Klimával és a csomagtéri biztosit táblával sem..,bár ez a egyszerúbb kiviteĺü : csak relékből és biztositékokból áll!
Klimavezérlö panelon a +Gyujtás biztos hiányzik..,látszolag egy fix test is.., már amennyiben egy tiszta barna szinü vezetéket gondolunk negativnak.,
Tudna valaki a kezelöpanel bekötėséröl., egy Pin szám ės kàbelszin megadásával segiteni??? A tápfeszúltség kábelok megadása mindenképp nagyon kellene..,

Köszõnök minden segitőkész hozzászolást

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés