Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

és nem kikapcsol, hanem a teljesítménye csökken... azaz ha padlógázon gyorsulsz, és a computer ugy itéli meg, akkor a klima teljesítményét csökkenti, azért hogy a motort ne fogja nagyon vissza.

nem teljesen kikapcsol, csak majdnem nulla teljesítménnyel megy...

Vmi ilyesmi lehet. Ha nem is kapcsol ki (a led világít), effektíve gyakorlatilag olyan érzés nálam, mintha kikapcsolna: nincs hangja, az autó megy rendesen, és mikor visszajön, gyakran érezhetően visszafogja az autót... De persze csak nagy melegben érezni igazán ezt a hatást, kb 30 fok felett. Tehát most hiába próbálgatjátok 15 fokban, nem fogtok érzeni semmit, mert eleve nem fogja annyira vissza az autót a kompresszor: hideg időben kisebb teljesítménnyel megy alapból a klíma...

Link to comment
Megosztás:

Ákos

A Telo azt írta, hogy az ő autojában a kompresszor magas fordulaton indulásnál kikapcsol. Létezik ez?

Próbálom visszaolvasni, hogy hol írtam azt, hogy magas fordulaton kikapcsol... de nem találom! Bocsi, ha félreérthető voltam: amit uhu írt, úgy kell érteni a dolgot! Egyáltalán nem fordulatszámfüggő a dolog! Ha full gázzal indulsz, az nem jelenti, hogy előtte fullra felpörgeted 6500-ig a fordulatot, hogy kikapcsoljon a klíma: full gáz után rögtön engeded is fel a kuplungot. Így nem lesz ideje felpörögni! Írtam is ezt, hogy nem úgy full gáz, hogy előtte felpörgeted a mocit. Ennek kivárására egy hirtelen indulásnál nincs is idő!

Link to comment
Megosztás:

Próbálom visszaolvasni, hogy hol írtam azt, hogy magas fordulaton kikapcsol... de nem találom! Bocsi, ha félreérthető voltam: amit uhu írt, úgy kell érteni a dolgot! Egyáltalán nem fordulatszámfüggő a dolog! Ha full gázzal indulsz, az nem jelenti, hogy előtte fullra felpörgeted 6500-ig a fordulatot, hogy kikapcsoljon a klíma: full gáz után rögtön engeded is fel a kuplungot. Így nem lesz ideje felpörögni! Írtam is ezt, hogy nem úgy full gáz, hogy előtte felpörgeted a mocit. Ennek kivárására egy hirtelen indulásnál nincs is idő!

A következő talin majd szerelünk a gépedbe rajt-automatikát :wink: :( :( :lol:

Link to comment
Megosztás:

ha van benne gáz, csak kevés, akkor bekapcsol csak gyengén hüt....

Köszi a válaszokat! Azóta véletlenül bekapcsoltam,s lám ? működik! !csak gyengén hűt sztem.A szerelő nekem is engedett ki egy kis gázt,szerintetek újra kell tölteni az egészet,vagy elég pótolni a hiányzót?(Mintha a szerelő azt mondta volna,hogy a gázt gramm-ra mérik ezért le kell engedni az egészet???) Szerintem nem így van :shock:???

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat! Azóta véletlenül bekapcsoltam,s lám ? működik! !csak gyengén hűt sztem.A szerelő nekem is engedett ki egy kis gázt,szerintetek újra kell tölteni az egészet,vagy elég pótolni a hiányzót?(Mintha a szerelő azt mondta volna,hogy a gázt gramm-ra mérik ezért le kell engedni az egészet???) Szerintem nem így van :shock:???

pedig igy van.

a szerelő nem hülye ember.... :shock:

néha lehet neki hinni....

Link to comment
Megosztás:

mindenhol így csinálják? Mármint gáz ki, visszatölt a megfelelő mennyiség? Ha csak után kell tölteni, akkor is 10 (15) körűl áll meg óradíjjal együtt?

mindenképp leengedik, majd a megfelelő mennyiséget betöltik. mert ha tultöltik akkor szétmegy a kompresszor....

Link to comment
Megosztás:

Akkor azt kérdezném, hogy egy full laikus láma user honnan tudja hogy tutti állapotban van a klíma a kocsiban nyugodtan jöhet a +40fok?

Off

Sztem hideg / hűvös időben nehéz előre laikusként megállapítani, hogy nagy melegben mennyire fog majd jól hűteni... Ahogy melegszik az idő, kb 20 fok körül (főleg napos időben) már talán tudod próbálgatni... Pl ha sokat állsz vele a napon és szépen bemelegszik az utastér. Ekkor kis idő (talán kb 20 mp) elteltével már el kell kezdenie érezhetően hűvös levegőt fújni... Talán két perc múlva meg már be kéne állnia a kb 6 fokos befújt levegőre (vki pontosítson, ha nem jót írok). Ha van hőmérőd, lemérheted a beáramló levegő hőmérsékletét a beömlő nyílásoknál: kicsit rakd be a hőmérő végét a nyílásba. De persze sztem csak nagy melegben derül ki igazán, mennyire tud azzal is megbírkózni...

Link to comment
Megosztás:

Akkor azt kérdezném, hogy egy full laikus láma user honnan tudja hogy tutti állapotban van a klíma a kocsiban nyugodtan jöhet a +40fok?

Off

Illetve még talán az is rossz előjel, ha sziszegő hangot hallasz rövid ideig a klíma bekapcsolása után a beömlő nyílásokon keresztül. De ebben nem vagyok tuti biztos, hogy nem e a normális működéshez tartozik e... Vki erősítsen vagy cáfoljon meg.

Link to comment
Megosztás:

az alapján is meglehet - elméletileg.

mert ha kevés a gáz, akkor alacsony anyomás, ezért nem hűt.....

ha jó a nyomás akkor van elég gáz.

Nem akarok óberokos lenni, de nem hiszem, hogy egyszerű gáznyomás-méréssel megállapítható a dolog. Ugyanis ugyanazon mennyiségnek télen jóval kisebb a nyomás, mint nyáron. Kell lennie egy táblának a motortérben (régi autómban utúlagos klíma volt, ott egy matrica volt), amin a töltősúly fel van tüntetve. Namármost az én esetemben a szaki rákapcsolt egy automatát a gázcsonkra, az leszívta és tisztította a gázt, leellenőrizte a légkondi gáztömörségét, feltöltötte az előírt gázsúlyt és még olajat is töltött a rendszerbe. Ezt az egész manővert csak +15 felett szabad. Az egész cirkusz durván egy óra hosszat tart.

Én a XIII. ker-ben a WEBASTO-nál csináltattam, panaszom még nem volt rájuk.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok óberokos lenni, de nem hiszem, hogy egyszerű gáznyomás-méréssel megállapítható a dolog. Ugyanis ugyanazon mennyiségnek télen jóval kisebb a nyomás, mint nyáron. Kell lennie egy táblának a motortérben (régi autómban utúlagos klíma volt, ott egy matrica volt), amin a töltősúly fel van tüntetve. Namármost az én esetemben a szaki rákapcsolt egy automatát a gázcsonkra, az leszívta és tisztította a gázt, leellenőrizte a légkondi gáztömörségét, feltöltötte az előírt gázsúlyt és még olajat is töltött a rendszerbe. Ezt az egész manővert csak +15 felett szabad. Az egész cirkusz durván egy óra hosszat tart.

Én a XIII. ker-ben a WEBASTO-nál csináltattam, panaszom még nem volt rájuk.

Azt nem lehet kb tudni, hogy adott hőmérsékleten mennyinek kell lennie a nyomásnak? Mert ha igen, akkor a gáznyomás mérés is adhat talán információt... Bár persze a tuti módszer a fent leírt lehet...

Link to comment
Megosztás:

ha kb 33 fokban megméri a nyomást üzem közben, akkor szerintem ha tudja mekkora a szükséges nyomás, illetve a nyomásvédelem felső értéke akkor be tudja állítani, hogy mennyi gáz kell bele...de pl akkor ha egy verdát törnek és sérűl a klíma rendszer is, akkor nem biztos, hogy azonos a térfogata pl a csövek cserje esetén és akkor már hiába a súly adat, akkor pl a nyomás marad csak. :wink:

Link to comment
Megosztás:

ha kb 33 fokban megméri a nyomást üzem közben, akkor szerintem ha tudja mekkora a szükséges nyomás, illetve a nyomásvédelem felső értéke akkor be tudja állítani, hogy mennyi gáz kell bele...de pl akkor ha egy verdát törnek és sérűl a klíma rendszer is, akkor nem biztos, hogy azonos a térfogata pl a csövek cserje esetén és akkor már hiába a súly adat, akkor pl a nyomás marad csak. :wink:

Az a helyzet, hogy hiába van meg a nyomás, ha nincs meg a súly. ugyanis a gáz egy része mindenkor cseppfolyós állapotban van, hiszen az a hűtés elve, hogy a folyékony halmazállapotú gázt párologtatjuk. Tehát ha pl. a nyomás megvan, de már nincs minek párolognia, akkor nem fog hűteni az istennek sem.

Link to comment
Megosztás:

Autóklímát még nem szereltem, viszont ipari / kísérleti klímákat elég gyakran látok. Ott valóban a hűtőközeg mennyisége (súly) számít, mert az állónyomást nagyon sokáig megtartja. Ellenőrizni úgy lehet ha működés közben méred a nyomott ill. szívó oldali nyomást. Ha kevés a gáz akkor a nyomott oldalon nem épül fel kellő üzemnyomás, ill. vákuumra szívja a másik oldalt.

Bár mint mondtam autóklímával nem foglalkozunk, lehet hogy máshogy működik...

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet, hogy hiába van meg a nyomás, ha nincs meg a súly. ugyanis a gáz egy része mindenkor cseppfolyós állapotban van, hiszen az a hűtés elve, hogy a folyékony halmazállapotú gázt párologtatjuk. Tehát ha pl. a nyomás megvan, de már nincs minek párolognia, akkor nem fog hűteni az istennek sem.

Lehet, hogy mondaszz valamit de adammal is 1et kell, hogy értsek..nekem is a szívó és a nyomó oldalt mérték. Ha nincs benne elé gáz, akkor a kompresszor nem tud akkora nyomást csinálni márcsak azért is, mert nagyon leszívja a szívó oldalt, szóval ezen 2 nyomás egyidejű ellenőrzése is lehet eredményes... :?:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.