Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


opel77

Recommended Posts

Ne vegyél olcsót, mert ha leszakad, k drága lesz az olcsó.. Inkább csináltass esztergályossal, és vegyél hozzá 6mm-vel hosszabb csavart.

Egyébként jobban járnál, ha kisebb ET számú felnit vennél, vagy megvennéd a 2000 utáni omega 17"-es gyári felnijét. Én is ezt tettem.

Különben meg minek is akarod szélesíteni egy diesel omega kombi nyomtávát? Az szerintem egy tipikusan, konzervatív családi autó. A szélesebb nyomtávnak vannak hátulütői is. Jobban terpeszt - jobban kopik a gumi széle, hamarabb tönkremegy a kerékcsapágy, lengéscsillapító, szilent stb.

Link to comment
Megosztás:

Fiúk, köszi a segitséget. Nem szélesíteni akarom, hanem - mivel megszivattam magam - használni a felniket amelyeket megvettem. A felni, gyári 7 küllős Senator felni, 6X15 ET39, ugyebár az omega osztóköre meg ET33. Mivel elől 296-os tárcsa van, nem megy fel, beleér a féknyeregbe. Ezért kellene a 6mm-es pogi, mely az ET-t 33-ra állítaná, mely a gyári méret. Természetesen nagyobb tőcsavarokat vennék 5-6 mm-rel. Eddig azt a javaslatot kaptam, hogy szerezzek elhasznált féktárcsát és annak a közepét felhasználva - leesztergálva róla a tárcsát - a legegyszerűbb nyomtávszélesítőt kapom.

Mit szóltok hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Na igen... Lévén nem sokat akarsz szélesíteni, lehet hogy a régi tárcsa anyaga kiadja a tehermentesítő gyűrűt, ha nem, akkor külön kell esztergáltatni.

A tehermentesítő egyébként azért kell, hogy a terhet NE vagy csak részben a csavarok vigyék, valamint az központosítja a felnit az agyhoz.

Ha elfogadsz tőlem egy jótanácsot, eladod a Senator felnit, és veszel odavalót. Ezt egy autóépítésbe belefáradt és beleunt ember mondja neked. Hiába mondod el pontosan mit akarsz, sajnos a szakik 95%-a szarni fog rá, úgy csinálja meg, ahogy neki tetszik, vagy könnyebb.

Biztos hogy ez a 6mm miatt nem megy föl a felni? Ha sikerül is megoldani, szerintem "szögelés" szaga lesz a dolognak. Én az autómat Vectra felnivel vettem, 16" ET 49!!!!!!, azon kívül hogy hülyén áll rajta, nincs vele semmi gond (ezt a felnit téli keréknek kiáltottam ki, a nyárinak vettem 17"-es Omegafelnit).

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
hali mindenkinek!!

szerintetek hol tudok ( állítólag ) gyári opel alufelnire zárókupakot?

A csavarokat eltakaró nagy fedélre gondolsz? Hááát jó kérdés, mert tudtommal csak felnivel egyben adják az opelnél.. persze lehet nincs igazam. Bontókat járogatnám...

Link to comment
Megosztás:

A csavarokat eltakaró nagy fedélre gondolsz? Hááát jó kérdés, mert tudtommal csak felnivel egyben adják az opelnél.. persze lehet nincs igazam. Bontókat járogatnám...

igen arra gondolok!

gyári a felni mert kaptam hozzá egyet közepet de cssak egyet.

patacsinál próbálkoztam a rajta lévő számokkal de ott nem talált semit.

esetleg valami ötlet még ??

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Vettem gyári GM 15" alufelnit az Omira. ET33 meg minden más méret stimmel, az az 'oldschool' pókhálós fajta. Felgumizás, centír, egyik görgőzése, eddig minden OK. De!

Az a probléma, hogy az első keréknél a féknyerget rányomja a féktárcsára!!! :D Ilyenkor mi van, hogy lehet, hogy egy gyári alufelni nem jó a kocsira??? Hú, nagyon morcos vagyok... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.