Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


opel77

Recommended Posts

Az az A omegára való felni, és valszeg azért nem jó...

Szia!

Köszi a választ.

De akkor sem igazán kerek a süti, ha egy felninek minden mérete OK, akkor jónak kellene lennie, nem? Az ET szám nem pont erre vonatkozna? Ha veszek egy akármilyen felnit ET33 számmal, akkor azt sem úgy adják, hogy ilyen meg olyan autótípusokra való...

Esztergáltassak pogácsát hozzá? Az meg el fogja vinni a futóművet, nem? Vagy az az egy centi még belefér? (Mert kb. annyi lehet legfeljebb.) Vagy adjam el inkább?... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem gyári GM 15" alufelnit az Omira. ET33 meg minden más méret stimmel, az az 'oldschool' pókhálós fajta. Felgumizás, centír, egyik görgőzése, eddig minden OK. De!

Az a probléma, hogy az első keréknél a féknyerget rányomja a féktárcsára!!! :D Ilyenkor mi van, hogy lehet, hogy egy gyári alufelni nem jó a kocsira??? Hú, nagyon morcos vagyok... :D

Milyen Omegára akarod felrakni? Elvileg rá kell, hogy menjen, kivétel az MV6 98-tól...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi a választ.

De akkor sem igazán kerek a süti, ha egy felninek minden mérete OK, akkor jónak kellene lennie, nem? Az ET szám nem pont erre vonatkozna? Ha veszek egy akármilyen felnit ET33 számmal, akkor azt sem úgy adják, hogy ilyen meg olyan autótípusokra való...

Esztergáltassak pogácsát hozzá? Az meg el fogja vinni a futóművet, nem? Vagy az az egy centi még belefér? (Mert kb. annyi lehet legfeljebb.) Vagy adjam el inkább?... :D

Az ET szám erre való, de a szélesség is, ha a felnid szélessége 5 collos az a baj, pont az az 1 centi a gáz. B Omegákra 5.5 coll a minimum szélesség, kivétel a 2.0 8V, arra elég az 5 coll is...

Link to comment
Megosztás:

Az ET szám erre való, de a szélesség is, ha a felnid szélessége 5 collos az a baj, pont az az 1 centi a gáz. B Omegákra 5.5 coll a minimum szélesség, kivétel a 2.0 8V, arra elég az 5 coll is...

Szia!

Lehet, hogy figyelmetlen voltam és tényleg elnéztem volna azt a fél collt? :D

Holnap reggel első dolgom lesz, hogy megnézem...adjam el vagy inkább csináltassak pogácsát hozzá? :D Ja, tényleg, ha csak elöl gáz, akkor elég csak oda a szélesítés? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Lehet, hogy figyelmetlen voltam és tényleg elnéztem volna azt a fél collt? :D

Holnap reggel első dolgom lesz, hogy megnézem...adjam el vagy inkább csináltassak pogácsát hozzá? :D Ja, tényleg, ha csak elöl gáz, akkor elég csak oda a szélesítés? Köszi.

Én eladnám és néznék másikat. 3 éve én is megszívtam, ET39-es Senator felnivel...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Alufelni felújítás lenne a téma... Előző tulaja nem éppen pontosan parkolgatott vele, és lenyúzta a szélét a felniknek. Emellett az okos gumis kolléga anno rákalapálta a peremsúlyokat, emiatt megsérült a lakk, emiatt meg fekete oxidos, gödröcskés lett a felni.

Mi a teendő vele? Esztergán le lehet szúrni a peremből 1-2 mm-t?

Többi nagyjából világos, gitt, csiszolópapír, aztán dukkó, majd lakk...

Jahh, és utána csak ragasztott súlyok :sowwy:

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Simán esztergálható, de nem lesz olyan szakot találni, aki elvállalja, és fel is fér az esztergapadra.

Aham, kösz.

Nem gond, magam meg tudom csinálni, van egy hattalmas esztergapad, traktor tárcsát szoktak vele egyengetni, és még az is pici benne :sowwy:

Majd bekunyizom magam a műhelybe, nálunk is valuta a kanna bor :lol:

Link to comment
Megosztás:

Aham, kösz.

Nem gond, magam meg tudom csinálni, van egy hattalmas esztergapad, traktor tárcsát szoktak vele egyengetni, és még az is pici benne :sowwy:

Majd bekunyizom magam a műhelybe, nálunk is valuta a kanna bor :lol:

Akkor lemondtál a felnijeimről? Ezek szerint, no sebaj...

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
Én eladnám és néznék másikat. 3 éve én is megszívtam, ET39-es Senator felnivel...

No, egy kicsit ugyan megkésve, de beszámolok a fejleményekről: szóval az alufelni belső átmérője kb. két centivel kisebb, mint a lemezfelnié! Azaz így rászorul az első kereknél a féknyeregre. És hát ugye ezt a pogácsa sem orvosolná...

Ezért úgy gondoltam - ha már így megszívtam - elcserélném (persze ráfizetéssel) olyan kerékre, ami jó lenne nekem. Szerintetek hol próbálkozzak, gumisoknál, ahol vannak használt felnik is?

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.