Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

  • 1 month later...

üdv. lenne nekem is egy 94-es atrám. találtam benne egy utólagosan beépített riasztót. a motortében megtaláltam a vezérlőt(bár az utastérben is van egy) kicseréltem a lemerült 9V-os elemet és egből riasztani akar. a hozzá kapott távirányítóban is cseréltem elemet de az nyomásra nem világít. mi lehet a probléma?

típust nem láttam sehol sem.

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a segítséget,kiderült a lemerülő aksi miatt riasztott állandóan.csak azt nem tudom,miért csinálja azt ,hogy van amikor nem riaszt be magától és van amikor beülök az autóba és egy perc után rám riaszt :-(

Nekem ott volt a kiegyenlítő tartály előtt.

968372-20130325-ZtI699.jpg

Végig kell követni a sziréna kábeleit.

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a segítséget,kiderült a lemerülő aksi miatt riasztott állandóan.csak azt nem tudom,miért csinálja azt ,hogy van amikor nem riaszt be magától és van amikor beülök az autóba és egy perc után rám riaszt :-(

belsővilágítás ajtókapcsolója működik rendesen? A riasztó onnan tudja, hogy beültél-e a kocsiba, hogy kapcsolt a belsővilágítás (legalábbis nekem ilyen volt a Vectrámban), ha nem kap jelet az ajtókapcsolóról, akkor x idő után visszazárja az autót.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Van egy olyan gondom, hogy a frissen vett astrámhoz egyetlen távkapcsolót kaptam, se másodpéldány, se kódcímke...

A riasztó (központizár) Meta M2500 elvileg.

A guglin sehol se találtam tartalék távkapcsoló-beszerzésére forrást. Valami ötletetek van rá?

És ha sikerül, vajon hogy kell "betanítani" az újat?

Az előző autóm egy Rover volt, ahhoz kb. egy perc volt a tartalék táv betanítása. Remélem ezzel se macerásabb...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Van egy laserline riasztó az astra f calssicomba, amit gondolom a szalonba szereltek még bele mert újonnan így vettük. Most szeretnék központi zárat tenni a kocsiba, de nem tudom, hogy a riasztó tudná-e vezérelni azt? Annyit tudok a riasztóról, ami a távirányíón van(laserline T101V3, piros ledes). Szerintetek honnan deríthetném ki tudja-e a kpi zár vezérlést?Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Van egy laserline riasztó az astra f calssicomba, amit gondolom a szalonba szereltek még bele mert újonnan így vettük. Most szeretnék központi zárat tenni a kocsiba, de nem tudom, hogy a riasztó tudná-e vezérelni azt? Annyit tudok a riasztóról, ami a távirányíón van(laserline T101V3, piros ledes). Szerintetek honnan deríthetném ki tudja-e a kpi zár vezérlést?Üdv!

Mindegyik tudja, a központi zárnak csak 1 pozitív, vagy egy negatív jel kell és végzi a dolgát, ha veszel zárszettet, abban le lesz írva melyik a nyitó és záró vezérlőszál, a riasztónál pedig ki lehet deríteni, előszeded a dobozát, fogsz egy műszert, vagy próbalámpát (2 vezeték és egy 12v-os izzó).

Ráteszed a test-re az egyiket, a másikkal pedig szépen elindulsz egyenként, zársz és ha felvillan az égő, vagy mérsz akksifeszt, akkor megvan a záró pozítvod.

Ugyan ezt eljátszod a nyitásra és kész is.

Bekötésnél ikresíted, bekötöd a megadott érintkezőkhöz és működni fog.

Ha megvan a rajza a riasztónak akkor pedig ki lehet belőle nézni, vagy feltöltöd és megmondom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom van az autóval hogy bekapcsol az elakadásjelző ha erősen süt a nap és felmelegszik a kocsi. nem zavarna a dolog csak attól félek h megzabálja az akksit. Munka közben amikor van 3 óra szünetem amikor megyek a kocsiért a parkolóba CSAK NAPOS IDŐBEN FELMELEGSZIK A KOCSI (mint minden kocsi), DE CSAK AKKOR azt látom mindig h villog az autó, mintha magátol bekapcsolódna az elakadásjelző, és azzal a gombbal tudom csak leállitani.
Eddig 3szor volt itt kint napos idő, mind a három alkalommal villogott az autó. Amikor esett, be volt borulva vagy este volt, nem történt ilyen.
Nem tudom hogy az elektronika szarakodik vagy a központi zár e mert akkor is igy villan ha bezárjuk az autót, de a lényeg h NAPPAL HOSSZÚ IDŐRE KINT HAGYVA A KOCSI ELKEZD VILLOGNI ÉS CSAK AZ ELAKADÁSJELZŐ KIKAPCSOLÁSÁVAL MARAD ABBA. ESTE MEG HA BE VAN BORULVA NEM CSINALJA!

Azért ebbe a topikba irtam mert a többiben már régen érkezett válasz igy reménykedek hogy talán itt valaki tudja a problémámra a meglodást.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom van az autóval hogy bekapcsol az elakadásjelző ha erősen süt a nap és felmelegszik a kocsi. nem zavarna a dolog csak attól félek h megzabálja az akksit. Munka közben amikor van 3 óra szünetem amikor megyek a kocsiért a parkolóba CSAK NAPOS IDŐBEN FELMELEGSZIK A KOCSI (mint minden kocsi), DE CSAK AKKOR azt látom mindig h villog az autó, mintha magátol bekapcsolódna az elakadásjelző, és azzal a gombbal tudom csak leállitani.

Eddig 3szor volt itt kint napos idő, mind a három alkalommal villogott az autó. Amikor esett, be volt borulva vagy este volt, nem történt ilyen.

Nem tudom hogy az elektronika szarakodik vagy a központi zár e mert akkor is igy villan ha bezárjuk az autót, de a lényeg h NAPPAL HOSSZÚ IDŐRE KINT HAGYVA A KOCSI ELKEZD VILLOGNI ÉS CSAK AZ ELAKADÁSJELZŐ KIKAPCSOLÁSÁVAL MARAD ABBA. ESTE MEG HA BE VAN BORULVA NEM CSINALJA!

Azért ebbe a topikba irtam mert a többiben már régen érkezett válasz igy reménykedek hogy talán itt valaki tudja a problémámra a meglodást.

Hát első körben az elakadásjelző kapcsolót kellene cserélni, ha van ismerős kölcsön kell kérni tőle hogy azzal is csinálja-e.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom van az autóval hogy bekapcsol az elakadásjelző ha erősen süt a nap és felmelegszik a kocsi. nem zavarna a dolog csak attól félek h megzabálja az akksit. Munka közben amikor van 3 óra szünetem amikor megyek a kocsiért a parkolóba CSAK NAPOS IDŐBEN FELMELEGSZIK A KOCSI (mint minden kocsi), DE CSAK AKKOR azt látom mindig h villog az autó, mintha magátol bekapcsolódna az elakadásjelző, és azzal a gombbal tudom csak leállitani.

Eddig 3szor volt itt kint napos idő, mind a három alkalommal villogott az autó. Amikor esett, be volt borulva vagy este volt, nem történt ilyen.

Nem tudom hogy az elektronika szarakodik vagy a központi zár e mert akkor is igy villan ha bezárjuk az autót, de a lényeg h NAPPAL HOSSZÚ IDŐRE KINT HAGYVA A KOCSI ELKEZD VILLOGNI ÉS CSAK AZ ELAKADÁSJELZŐ KIKAPCSOLÁSÁVAL MARAD ABBA. ESTE MEG HA BE VAN BORULVA NEM CSINALJA!

Azért ebbe a topikba irtam mert a többiben már régen érkezett válasz igy reménykedek hogy talán itt valaki tudja a problémámra a meglodást.

ja kérjél kölcsön vagy bontó, az nem mondom hogy vedd ki mert akkor index sincs, bár ha leállítod akár ki is veheted

riasztó nincs a kocsiban?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nemrég vettem egy központi zárat, és egy távirányítós riasztót az Astrámba. A központi zárat sikeresen bekötöttem, most a riasztón a sor. Van hat kábele a vezérlésnek, amiknek az ajtónyitáshoz lesz köze, narancs, fehér, és sárga, valamint ezek feketével kevert változata.

Tegnap egész este ez után kutattam, itt is visszaolvastam, mégsem egyértelmű, hogy ezeket mihez kössem be :S. Olyanok vannak a leírásokon, hogy negatívos centrálzár, pozitív centrálzár, pneumatikus zár, centrálzár motornál stb.

Kérem, ha tudtok segítsetek.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy központi zárat, és egy távirányítós riasztót az Astrámba. A központi zárat sikeresen bekötöttem, most a riasztón a sor. Van hat kábele a vezérlésnek, amiknek az ajtónyitáshoz lesz köze, narancs, fehér, és sárga, valamint ezek feketével kevert változata.

Tegnap egész este ez után kutattam, itt is visszaolvastam, mégsem egyértelmű, hogy ezeket mihez kössem be :S. Olyanok vannak a leírásokon, hogy negatívos centrálzár, pozitív centrálzár, pneumatikus zár, centrálzár motornál stb.

Kérem, ha tudtok segítsetek.

Köszönöm.

Központizárak lehetnek negatív vezérlésűek tehát a nyit-zár funkció esetén a pozitív helyett a negatív impulzust küld a vezérlő, például opel gyári. Lehet pozitív vezérlés, példul francia járművek zöme. Itt pozitív impulzus érkezik. Pneumatikus példul VW-eknél a gyári rendszerek zöme melyeket egyszerűen vákuummal vezérelnek. Neked azt kell tudni, hogy a beépített kpzárad milyen elven üzemel! Utángyáriak zöme negatív impulzusos.

Link to comment
Megosztás:

Vegulis tenyleg nem az ha te mondod. En fuztem bele a gyari riasztos koteget. Hidd el h gyari. :)

Központi zárat mondott, nem riasztót! Vagy azt is cserélted? Classicokat nem ismerem, de előtte szerintem alap volt, hogy amiben volt gyári központi zár, annál vízszintesig lehetett fordítani a sofőr oldali kulcsot, és ott reteszelt, azaz belülről se lehetett kinyitni a karokkal.

Nézd meg esetleg magát a mechanikát az ajtóban, az is eltörhetett/szétmehetett, és azért nem engedi ennyire elforgatni.

Link to comment
Megosztás:

Sracok. En raktam bele gyari riasztos gyari kpzaras komplett belso kabelkoteget. Eleg regota astrazom, meg tudom kulonboztetni a gyarit a nemgyaritol es a riasztot a kpzartol.

Akadas nincs. A klasszik zarja nem olyan mint a nemete. Erre irtam h akkor majd probalkozom meg.

Link to comment
Megosztás:

Akkor a megoldás adott, a zárat kell cserélni (a zárbetét maradhat).

Vagy ha érzel magadban elég affinitást, akkor egy távirányítós egységet veszel, és annak a záró kimenetére rákötöd a központizár reteszelését és a riasztót. Ezzel csak az a bibi, hogy ha lemerült az elem, akkor nem jutsz be sehogy az autóba, max hátulról. De gondolom a retszelést is meg lehet kerülni, és akkor csak riasztót aktivál :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Akkor a megoldás adott, a zárat kell cserélni (a zárbetét maradhat).

Vagy ha érzel magadban elég affinitást, akkor egy távirányítós egységet veszel, és annak a záró kimenetére rákötöd a központizár reteszelését és a riasztót. Ezzel csak az a bibi, hogy ha lemerült az elem, akkor nem jutsz be sehogy az autóba, max hátulról. De gondolom a retszelést is meg lehet kerülni, és akkor csak riasztót aktivál :icon1:

A gyari mukodesre torekszem. De lehet hagyom igy ahogy eddig volt. :) taviranyito meg mar van a gyari kpzarhoz.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.