Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

Szerintem meg arra gondolt h a klasszikokba vmi utangyari cuccot szereltek a kereskedesekben(meg utolag is ezeket szoktak). :)

Nem gyári a Tied. Mert neked 3 gombos táv van, enyémhez meg csak kettő. Tehát enyém gyári. :D Az más tészta, hogy az enyém nem reteszel, a Tied meg alapból. :D Se távval, se kulccsal.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg arra gondolt h a klasszikokba vmi utangyari cuccot szereltek a kereskedesekben(meg utolag is ezeket szoktak). :)

:D Hát eltaláltad... :) Nekem a gyári Opel van benne, és először néztem, mint borjú az új kapura, hogy most eltörtem a zárat, vagy ennek így kell működnie... Persze spóroltak a Classic gyárin is... Tanksapka zárat utólag kellett beépíteni! :S Elég gáz! Pont a lényeget!!! Bár mióta gázos, azóta tök mindegy... Egy biztos! a kp zár el tudja lustítani az embert... már berohadt a csomiajtó záram attól, hogy nem használom... hétvégén szét kell kapni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Múlthéten vettem egy Opel Astra F Bertone Cabrio-t, és lenne egy-két kérdésem a gyári riasztóval kapcsolatban. Elémletileg van benne térfigyelő (legalábbis valakitől ezt hallottam), hogyha letekert ablakkal-tetővel ott hagynám valahol, és valaki benyúl pl táskáért, akkor beriaszt. Ezt mivel lehet előcsalni? Továbbá mikor tudom, ha aktiválódott a riasztó? A gyári kezelési útmutató sajnos full német nyelvű, de találtam magyar leírást a neten, miszerint a riasztót úgy lehet aktiválni, ha a bal oldali ajtón bezárásnál 45fokban elfordítom a kulcsot, aktiválódik a központi zár, majd tovább forgatom 90fokig. Ilyenkor nálam egyből elkezd villogni az elakadás jelző alatti kis led. Ez így normális? Próbáltam letekert ablakokkal, és tető nélkül, de hiába nyúlkáltam, nem riasztott :D. 2 napja túrom a netet bármiféle infóért erről, de sajnos sehol sem találok.

Ha valaki tud segíteni, azt nagyon köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Múlthéten vettem egy Opel Astra F Bertone Cabrio-t, és lenne egy-két kérdésem a gyári riasztóval kapcsolatban. Elémletileg van benne térfigyelő (legalábbis valakitől ezt hallottam), hogyha letekert ablakkal-tetővel ott hagynám valahol, és valaki benyúl pl táskáért, akkor beriaszt. Ezt mivel lehet előcsalni? Továbbá mikor tudom, ha aktiválódott a riasztó? A gyári kezelési útmutató sajnos full német nyelvű, de találtam magyar leírást a neten, miszerint a riasztót úgy lehet aktiválni, ha a bal oldali ajtón bezárásnál 45fokban elfordítom a kulcsot, aktiválódik a központi zár, majd tovább forgatom 90fokig. Ilyenkor nálam egyből elkezd villogni az elakadás jelző alatti kis led. Ez így normális? Próbáltam letekert ablakokkal, és tető nélkül, de hiába nyúlkáltam, nem riasztott :D. 2 napja túrom a netet bármiféle infóért erről, de sajnos sehol sem találok.

Ha valaki tud segíteni, azt nagyon köszönöm!

Jól csináltad, úgy élesedik a riasztó. Kopogtasd meg az érzékelőt beriasztva, hátha elkezd vonyítani. :D
Link to comment
Megosztás:

Az érzékelőt merre találom? :D Tudom, hogy amatőr kérdés, de eddig egy 25éves ladával jártam, abban már a belső világítás is fullextra :D. Amúgy van még egy kis gomb a belső világítás mellett, az mire való?

A kis gomb mellett van az érzékelő. Am a gomb nem tudom mit csinál. :D
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos a riasztót még mindig nem tudtam működésre bírni. Megnéztem a leírást, elvileg zárás után 10 másodpercig folyamatosan kell világítania a piros lednek, majd utána elkell kezdenie villogni, ugye? Nálam egyből elkezd gyorsan villogni, majd lassan. Hiába csinálok bármit a kocsival (mozgatom, kicsit dörömbölök, belefütyülök az érzékelőbe) a riasztó megse mukkan. Másnak volt már ilyen?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos a riasztót még mindig nem tudtam működésre bírni. Megnéztem a leírást, elvileg zárás után 10 másodpercig folyamatosan kell világítania a piros lednek, majd utána elkell kezdenie villogni, ugye? Nálam egyből elkezd gyorsan villogni, majd lassan. Hiába csinálok bármit a kocsival (mozgatom, kicsit dörömbölök, belefütyülök az érzékelőbe) a riasztó megse mukkan. Másnak volt már ilyen?

Volt, nekem is kabrióm van és pont ugyanez az eset.

Az autóban a risztó működik, próbáld meg kinyitni az ajtót vagy a motorháztetőt, elvileg szólnia kell a szirénának.

Én arra jutottam, hogy ez az ultrahangos, ablakbetörős érzékelő ment gallyra, mert ha lekötöd és aktiválod a riasztót ugyanazt produkálja.

Én most így használom, mert sehol nem találtam ilyen (biztosan működő) komplett belső világítás egységet, amit kipróbálás után is elég lett volna kifizetni.

Link to comment
Megosztás:

Volt, nekem is kabrióm van és pont ugyanez az eset.

Az autóban a risztó működik, próbáld meg kinyitni az ajtót vagy a motorháztetőt, elvileg szólnia kell a szirénának.

Én arra jutottam, hogy ez az ultrahangos, ablakbetörős érzékelő ment gallyra, mert ha lekötöd és aktiválod a riasztót ugyanazt produkálja.

Én most így használom, mert sehol nem találtam ilyen (biztosan működő) komplett belső világítás egységet, amit kipróbálás után is elég lett volna kifizetni.

Időközben elvittem egy riasztóshoz, és motorháztető nyitásra riaszt. A szerelő azt mondta, hogy azért annyira ne bízzak ebben a riasztóban, elég egyszerű ettől függetlenül feltörni a kocsit. Kérdeztem, hogy mennyi egy komolyabb szett, azt mondta 20K, + egy 10-es a belső térfigyelő hozzá, ebben a munkadíj már benne van. Lehet fizukor befizetek egyre.

Link to comment
Megosztás:

Időközben elvittem egy riasztóshoz, és motorháztető nyitásra riaszt. A szerelő azt mondta, hogy azért annyira ne bízzak ebben a riasztóban, elég egyszerű ettől függetlenül feltörni a kocsit. Kérdeztem, hogy mennyi egy komolyabb szett, azt mondta 20K, + egy 10-es a belső térfigyelő hozzá, ebben a munkadíj már benne van. Lehet fizukor befizetek egyre.

Szerintem az teljesen jó. Nem cabrióba is beteszik a térfigyelővel? Ok persze hülyeség, de ha netán csak nézelődnek a kocsiba be akkor is riasztana az nem lenne rossz! ^_^ Márkát kérdeznél majd? Vagy PÜ-be ha elüldenéd és utánna tudnék majd olvasni! Előre is köszi! ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az teljesen jó. Nem cabrióba is beteszik a térfigyelővel? Ok persze hülyeség, de ha netán csak nézelődnek a kocsiba be akkor is riasztana az nem lenne rossz! ^_^ Márkát kérdeznél majd? Vagy PÜ-be ha elüldenéd és utánna tudnék majd olvasni! Előre is köszi! ;)

Szerintem biztos beteszik :) Annyira nem kérdezgettem a dolgoknak utána, siettem is, meg most egyelőre fényezésre spórolok :D Amúgy ismerősök ajánlották ezt a helyet, a 20.-ik kerületben, a Nagykőrösi út 201.-es szám alatt van. http://www.biztonsagtechnika.bolt.hu - elvileg ez a weboldaluk, ahogy látom, van webshop is, körül tudsz nézni :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem biztos beteszik :) Annyira nem kérdezgettem a dolgoknak utána, siettem is, meg most egyelőre fényezésre spórolok :D Amúgy ismerősök ajánlották ezt a helyet, a 20.-ik kerületben, a Nagykőrösi út 201.-es szám alatt van. http://www.biztonsagtechnika.bolt.hu - elvileg ez a weboldaluk, ahogy látom, van webshop is, körül tudsz nézni :)

A CT-204-et, ha lehet, akkor inkább passzold. Nagyon állatul működik, olyan hangja, meg a távirányítónak olyan hatótávja van, mint állat DE!

ugyan ez lett beletéve nagyszüleim fiestájába, pont náluk. Szépen becsinálták, előtte valami szanaszét buherált kotvány is volt benne, azt szépen kiszedték, ezt beépítették, csak magával az eszközzel van némi prücök. A távirányító (a fém keretes, középen 2 gumigombos alap) az ország másik feléből is működik, ami nem is lenne rossz, ha nem állnának ki a gombjai annyira, hogy zsebbe téve, a parkoló másik felében lehajolva is kinyitod vele az autót. Az szinte általános, hogy zsebemben a kulccsal leülök a szobában, a ház előtt meg visít az autó, mert a hosszú lenyomás, az pánik riasztásnak felel meg :D A másik, problémásabbik oldala, hogy valóban ugrókódosnak hirdetik, de rendszeresen sikerül, más autókat kinyitnom a távirányítójával. (ebből adódóan, gondolom időnként nekik is sikerül a fiestát :D )Nem tudom hova ugrik az a kód, de nem ritkán találok a városban olyan autókat, amikhez véletlenül pont jó helyre sikerült. Igaz, cserébe vissza is tudom zárni. :lol: Nagyim a múltkor már kezdett bepakolni egy másik ilyen bordó fiestába a piac előtt, amikor észrevette, hogy más színű az ülés... Szóval, én följebb lépnék :D Viszont mióta ez van benne, azóta egyszer nem merült le az akksija, esőben egyszer nem kezdett el téves riasztani, és minden gombnyomásra működik a távirányító, nem csak minden 10.-re, szóval mindenképp előrelépés a korábbihoz képest. :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem biztos beteszik :) Annyira nem kérdezgettem a dolgoknak utána, siettem is, meg most egyelőre fényezésre spórolok :D Amúgy ismerősök ajánlották ezt a helyet, a 20.-ik kerületben, a Nagykőrösi út 201.-es szám alatt van. http://www.biztonsagtechnika.bolt.hu - elvileg ez a weboldaluk, ahogy látom, van webshop is, körül tudsz nézni :)

Ok köszi majd megnézem!

Nagyim a múltkor már kezdett bepakolni egy másik ilyen bordó fiestába a piac előtt, amikor észrevette, hogy más színű az ülés

Ehh :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Időközben elvittem egy riasztóshoz, és motorháztető nyitásra riaszt. A szerelő azt mondta, hogy azért annyira ne bízzak ebben a riasztóban, elég egyszerű ettől függetlenül feltörni a kocsit. Kérdeztem, hogy mennyi egy komolyabb szett, azt mondta 20K, + egy 10-es a belső térfigyelő hozzá, ebben a munkadíj már benne van. Lehet fizukor befizetek egyre.

Na, sikerült működésre bírnom a gyári belső térfigyelőt :D Lassan kezdtem elhinni, hogy tényleg nincs benne, és az csak egy hang érzékelő a belső térvilágításnál, úgyhogy nem is nagyon foglalkoztam vele. Múltkor leengedett ablakkal álltam valahol, tető fent volt, és benyúltam a táskámért kivenni belőle egy kis pénzt, erre elkezdett veszettül dudálni a kocsi :D Elsőre lese esett, aztán jöttem rá, hogy ez a térfigyelő lesz :D

Link to comment
Megosztás:

Na, sikerült működésre bírnom a gyári belső térfigyelőt :D Lassan kezdtem elhinni, hogy tényleg nincs benne, és az csak egy hang érzékelő a belső térvilágításnál, úgyhogy nem is nagyon foglalkoztam vele. Múltkor leengedett ablakkal álltam valahol, tető fent volt, és benyúltam a táskámért kivenni belőle egy kis pénzt, erre elkezdett veszettül dudálni a kocsi :D Elsőre lese esett, aztán jöttem rá, hogy ez a térfigyelő lesz :D

Lényegében akkor nem is kell rajta állítani, csak kell neki egy bizonyos idő amíg aktiválódik? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, a nevemből is kiderül, hogy nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz, szóval megpróbálom érthetően leírni a kérdésem. Szóval van egy Astra F Classicom, a probléma az, hogy amikor a távírányítóval kinyitom vagy bezárom az autót (közp. zár és riasztó), akkor nem csak annyit csinál az autó, hogy villan 1-2-t az indexlámpa, hanem dudál is az autó. Zárásnál egyet, nyitásnál ketttőt. Hogyan lehet ezt be-/átállítani, hogy ezt a dudálást elhagyja? Mert rettentő idegesítő, főleg ha tők nagy csend van, én meg dudálok mint valami hülyegyerek. Előre is köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, a nevemből is kiderül, hogy nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz, szóval megpróbálom érthetően leírni a kérdésem. Szóval van egy Astra F Classicom, a probléma az, hogy amikor a távírányítóval kinyitom vagy bezárom az autót (közp. zár és riasztó), akkor nem csak annyit csinál az autó, hogy villan 1-2-t az indexlámpa, hanem dudál is az autó. Zárásnál egyet, nyitásnál ketttőt. Hogyan lehet ezt be-/átállítani, hogy ezt a dudálást elhagyja? Mert rettentő idegesítő, főleg ha tők nagy csend van, én meg dudálok mint valami hülyegyerek. Előre is köszi a választ.

Szia!

Ehhez tudni kéne a riasztó típusát, hogy hogyan kell ezt a funkciót kikapcsolni, ha egyáltalán lehet. Esetleg a távirányítóról ha van kép az segíthet beazonosítani a márkát.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ehhez tudni kéne a riasztó típusát, hogy hogyan kell ezt a funkciót kikapcsolni, ha egyáltalán lehet. Esetleg a távirányítóról ha van kép az segíthet beazonosítani a márkát.

Biztos, hogy át lehet valahogy állítani, mert eredetileg nem ilyen volt, csak egyszer bekattant az elektronika és azóta ilyen. A riasztó márkáját hogyan tudom megnézni? Addig is itt a kép a távirányítóról: http://kepfeltoltes.hu/130731/644361938CAM_0045_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy át lehet valahogy állítani, mert eredetileg nem ilyen volt, csak egyszer bekattant az elektronika és azóta ilyen. A riasztó márkáját hogyan tudom megnézni? Addig is itt a kép a távirányítóról: http://kepfeltoltes.hu/130731/644361938CAM_0045_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Általában a vezérlő dobozon van egy címke, amit pedig valamelyik lábtér műanyagja mögé, vagy fölé szoktak rejteni.

Ha van ütésérzékelő, keresd meg és a kábelét követve megtalálod.

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy át lehet valahogy állítani, mert eredetileg nem ilyen volt, csak egyszer bekattant az elektronika és azóta ilyen. A riasztó márkáját hogyan tudom megnézni? Addig is itt a kép a távirányítóról: http://kepfeltoltes.hu/130731/644361938CAM_0045_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Jó eséllyel Caesar, ők használták ezt a tokot, és astrákba is sok ilyent raktak. De ez egy univerzális tok, sok más gyár is használta. http://biztonsagtechnika.bolt.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=168&category_id=9&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=33

Ezen az oldalon egyébként van users manual. A riasztó típusa a központi egységén fel van tüntetve, a műszerfal alatt van valahol. Próbáld lekövetni a led vezetékét, ha nem használ valamelyik leírás az oldalról.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, a nevemből is kiderül, hogy nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz, szóval megpróbálom érthetően leírni a kérdésem. Szóval van egy Astra F Classicom, a probléma az, hogy amikor a távírányítóval kinyitom vagy bezárom az autót (közp. zár és riasztó), akkor nem csak annyit csinál az autó, hogy villan 1-2-t az indexlámpa, hanem dudál is az autó. Zárásnál egyet, nyitásnál ketttőt. Hogyan lehet ezt be-/átállítani, hogy ezt a dudálást elhagyja? Mert rettentő idegesítő, főleg ha tők nagy csend van, én meg dudálok mint valami hülyegyerek. Előre is köszi a választ.

Lekötöd a dudát a riasztóról, hm?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

2 hete vettem egy full fapad F Astrát. Egyedül riasztó van csak benne, viszont a későbbiekben szeretnék belerakni központi zárat is. Éppen ezért ki akartam deríteni a riasztó pontos típusát, hogy egyáltalán tudja e vezérelni a kp. zárat. Mivel semmiféle felirat nem volt rajta, ezért jobb híján szétszedtem a riasztót. Ki is derült, hogy egy Autosonik Touch-Safe GTS 348-ashoz van szerencsém.

Ez eddig tök jó, csak most meg már nem működik. Gondolom az nem tetszett neki, hogy szétszedéskor kihúztam a csatlakozóját. Ha jól tévedek most újra meg kellene tanítanom neki a távirányítót. A probléma abban áll, hogy fogalmam sincs hogyan kell. Már ha egyáltalán tényleg ez a baja...

Odáig jutottam, hogy ha ráadom a gyújtást, miközben nyitva van a vezetőoldali ajtó, és hosszabban megnyomom a távirányító gombját, akkor sípol egy hosszabbat, majd utána kb. 2 másodpercenként csipog egyet, közben a LED-je is ilyen ütemben villog. Ha újra hosszabban nyomom a gombját, akkor abbahagyja és csak akkor kezdi újra, ha leveszem a gyújtást, újra ráadom és ismét hosszabban nyomom. Ha csipogás közben bezárom az ajtót, akkor abbahagyja, de ha újra kinyitom, akkor folytatja. Viszont ha nincs rajta a gyújtás, akkor hiába nyomkodom (hosszan, röviden, akárhogy) a távirányítót (akár közvetlenül a riasztó mellett), nem reagál semmit.

Hogyan lehetne újra életre kelteni? Neten nézelődtem, de nem sok mindent írnak róla.

Az autóhoz kapott kulcscsomón ott figyel egy piros kis műanyag biléta, egyik oldalán "Autosonik touch-safe code" süllyesztett felirattal, a másikon pedig egy matricával amin felirat van "0:XXXXX B" alatta "T:XXXXXXXX" formátumban. Mi ez? Lehet e ennek valamilyen jelentősége a riasztó életrekeltésében?

Üdv!

Módosítva : vzsolo
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.