Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

hm, hát a kapcs raj alapján annak kéne lennie pedig

és ha lehuzol minden castlakozót a riasztotól? ako mi van?

ako marad a drót keresés, vagy autóvillamossági szerelő

Amikor megvettem a kocsit egy nem működő riasztó volt benne. Nem olyan rég bontottam ki az egészet táp, test volt neki adva meg össze volt kötve a kp-zárral. Meg úgy rémlik beleszólt az AC-relé tápjába is de azt már egyszer újrahúztuk, lehet pont a riasztó kavart be egyszer csak "eltünt" az AC tápja mire átért a műszerfalon.

Link to comment
Megosztás:

Azon gondolkodom még, hogy nem szedtem ki a hozzá tartozó biztosítékot (nem is találom, mivel a biztosíték táblába nincs bekötve a riasztó, a motortérben viszont van két 4A-s biztosíték, ami pont a fölött a kábelcsatorna felett van, amiben a piros kábel fut) ez okozhatja a problémát?(Tudom, hogy amatőr kérdés, de mégis!)

Link to comment
Megosztás:

Azon gondolkodom még, hogy nem szedtem ki a hozzá tartozó biztosítékot (nem is találom, mivel a biztosíték táblába nincs bekötve a riasztó, a motortérben viszont van két 4A-s biztosíték, ami pont a fölött a kábelcsatorna felett van, amiben a piros kábel fut) ez okozhatja a problémát?(Tudom, hogy amatőr kérdés, de mégis!)

Hát szedd ki azokat...az utólagos riasztókhoz sokszor lengőbiztit szerelnek és nem a biztosítéktábla üres helyét használják fel.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Szép estét!

Srácok tud valaki mondani valamit erre a hibajelenségre,amit ma kezdet el csinálni a verda:

Minden gyújtáslevételkor fogja magát a gyári központi és bezárja az összes ajtót.Ilyenkor a vezető oldali ajtót még kézzel sem lehet kinyitni belülről, a pöcköt fel sem lehet húzni,az ajtó kívülről sem nyitható.Minden gyújtás levételkor megcsinálja.Utána a távirányítót nyomkodva sokadikra kinyit.Riasztó nincs benne tudtommal...

A központi gyári és rá van kötve egy CCL002 távos vezérlő.Eddig semmi gond nem volt vele.Valami ötlet?

Astra F C14SE

Link to comment
Megosztás:

Szép estét!

Srácok tud valaki mondani valamit erre a hibajelenségre,amit ma kezdet el csinálni a verda:

Minden gyújtáslevételkor fogja magát a gyári központi és bezárja az összes ajtót.Ilyenkor a vezető oldali ajtót még kézzel sem lehet kinyitni belülről, a pöcköt fel sem lehet húzni,az ajtó kívülről sem nyitható.Minden gyújtás levételkor megcsinálja.Utána a távirányítót nyomkodva sokadikra kinyit.Riasztó nincs benne tudtommal...

A központi gyári és rá van kötve egy CCL002 távos vezérlő.Eddig semmi gond nem volt vele.Valami ötlet?

Astra F C14SE

én azt mondanám kösd le/ki az utólagos vezérlőt, me hogy az pont a zárást vezérli, lehet hülye lett
Link to comment
Megosztás:

én azt mondanám kösd le/ki az utólagos vezérlőt, me hogy az pont a zárást vezérli, lehet hülye lett

Lehúztam a stekit,a távos vezérlőről,ugyanazt csinálja.Hol lehet a gyár kp vezérlőt megtalálni?Anyós ülésnél nem találtam...

Úgy néz ki,mintha minden gyújtás levételkor kapna egy impulzust a vezérlő,lehet behalt ?

Jah és újabban a vezető felöli ajtó önnálló életet éĺ,nem zárja,nem nyitja a többi ajtót,ahogy eddig..reménytelen

Link to comment
Megosztás:

Lehúztam a stekit,a távos vezérlőről,ugyanazt csinálja.Hol lehet a gyár kp vezérlőt megtalálni?Anyós ülésnél nem találtam...

Úgy néz ki,mintha minden gyújtás levételkor kapna egy impulzust a vezérlő,lehet behalt ?

Az anyós oldalon van a küszöbburkolat alatt a ECU mögött.

1226148-20131023-imzUOF.jpg

Link to comment
Megosztás:

Lehúztam a stekit,a távos vezérlőről,ugyanazt csinálja.Hol lehet a gyár kp vezérlőt megtalálni?Anyós ülésnél nem találtam...

Úgy néz ki,mintha minden gyújtás levételkor kapna egy impulzust a vezérlő,lehet behalt ?

Jah és újabban a vezető felöli ajtó önnálló életet éĺ,nem zárja,nem nyitja a többi ajtót,ahogy eddig..reménytelen

Fejlemény:

Ma sikeresen kizárt az autó,se távval se kulccsal nem nyitható,telefon villamos szakinak,szerinte leégtek a motorok,vagy rajta maradt a fesz,ezért nem nyílik semmi.

:icon11:

Indultam volna melózni,a kocsi marha szar helyen áll.

Valami ötlet ,hogy lehet ne "leégett motorokkal" kinyitni??

Valahogy minimális roncsolással???

Motorok meg se mozdulnak... most így hogyan vigyem el szerelőhöz :omg:

Ott tartok,felgyújtom...

Link to comment
Megosztás:

Fejlemény:

Ma sikeresen kizárt az autó,se távval se kulccsal nem nyitható,telefon villamos szakinak,szerinte leégtek a motorok,vagy rajta maradt a fesz,ezért nem nyílik semmi.

:icon11:

Indultam volna melózni,a kocsi marha szar helyen áll.

Valami ötlet ,hogy lehet ne "leégett motorokkal" kinyitni??

Valahogy minimális roncsolással???

Motorok meg se mozdulnak... most így hogyan vigyem el szerelőhöz :omg:

Ott tartok,felgyújtom...

Kulccsal akkor is tudod kell nyitni, hiszek akkor nem impulzussal játszol hanem fizikailag, mechanikusan nyitod, ha tényleg rajta maradt a feszültség egy esetleges elektronika zárlat miatt elképzelhető, hogy leégnek a motorok de akkor is tudnod kell nyitni, legfeljebb próbáld meg úgy, hogy folyamatosan nyitáson tartod a kulcsot a másik kezeddel pedig nyitod a kilinccsel.

Link to comment
Megosztás:

Kulccsal akkor is tudod kell nyitni, hiszek akkor nem impulzussal játszol hanem fizikailag, mechanikusan nyitod, ha tényleg rajta maradt a feszültség egy esetleges elektronika zárlat miatt elképzelhető, hogy leégnek a motorok de akkor is tudnod kell nyitni, legfeljebb próbáld meg úgy, hogy folyamatosan nyitáson tartod a kulcsot a másik kezeddel pedig nyitod a kilinccsel.

Megoldodott!

Vezető oldali ablak mellett külső gumi kéder kivesz,aztán egy hegesztő pálcával rásegítve nagy nehezen kinyillott...

Nagyon furcsa a dolog ,mert ahogy írtad kulccsal mindig tudni kellene nyitni,de nem ment az anyós se,értetlenül állok a dolgok előtt,most oké,hogy esetleg szar maga a zár az ajtóban,vagy szorul,,de mindkét első ajtóban egyszerre?? :o

Inkább beletört volna a kulcs a zárban,de nem nyílt volna ki,eszem nincs hozzá...

Mindegy megoldódott,megy a verda jövő héten a szerelő bácsihoz,addig is lehúzott ablakkal pihen a garázsban.

Köszi srácok az építő jellegű hozzászólásokat,további szép napot... :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Megoldodott!

Vezető oldali ablak mellett külső gumi kéder kivesz,aztán egy hegesztő pálcával rásegítve nagy nehezen kinyillott...

Nagyon furcsa a dolog ,mert ahogy írtad kulccsal mindig tudni kellene nyitni,de nem ment az anyós se,értetlenül állok a dolgok előtt,most oké,hogy esetleg szar maga a zár az ajtóban,vagy szorul,,de mindkét első ajtóban egyszerre?? :o

Inkább beletört volna a kulcs a zárban,de nem nyílt volna ki,eszem nincs hozzá...

Mindegy megoldódott,megy a verda jövő héten a szerelő bácsihoz,addig is lehúzott ablakkal pihen a garázsban.

Köszi srácok az építő jellegű hozzászólásokat,további szép napot... :icon1:

Esetleg még az jöhet szóba, hogy úgy beégett a motor, hogy a szerkezete kint ragadt ami szorította a záradat, amit talán még el tudnék képzelni.

De majd írd meg kérlek mi a helyzet vele, mert most már furdalja a kíváncsiságomat nekem is. :)

Link to comment
Megosztás:

Esetleg még az jöhet szóba, hogy úgy beégett a motor, hogy a szerkezete kint ragadt ami szorította a záradat, amit talán még el tudnék képzelni.

De majd írd meg kérlek mi a helyzet vele, mert most már furdalja a kíváncsiságomat nekem is. :)

Mindenképpen tudatom,hátha másokat is érdekel mivel elég fura jelenség,amúgy még hozzátenném,gyújtás levételkor ugyanúgy eljátssza a zárok-nyitok szitut,de azt se mindig,ilyenkor megmozdulnak a motorok,be is tudja néha zárni,máskor visszanyit (motorok működőképesek ,most akkor vezérlő para??) és amikor sikerül neki bezárni ,na akkor kinyithatatlan a z ajtó se belülről,se kívülről,se gombfelhúzással sehogy...

Isteni szerencse hogy ma a ház előtt gondolta meg magát.Jövő héten kiderül,mi volt,aztán majd jelentkezek...üdv :)

Link to comment
Megosztás:

Mindenképpen tudatom,hátha másokat is érdekel mivel elég fura jelenség,amúgy még hozzátenném,gyújtás levételkor ugyanúgy eljátssza a zárok-nyitok szitut,de azt se mindig,ilyenkor megmozdulnak a motorok,be is tudja néha zárni,máskor visszanyit (motorok működőképesek ,most akkor vezérlő para??) és amikor sikerül neki bezárni ,na akkor kinyithatatlan a z ajtó se belülről,se kívülről,se gombfelhúzással sehogy...

Isteni szerencse hogy ma a ház előtt gondolta meg magát.Jövő héten kiderül,mi volt,aztán majd jelentkezek...üdv :)

Gyári központi zárak ragaszkodós fajták, az enyém (Corsa B gyári) olyan ha felhúzod azonnal ráhúz vissza, mivel a szerkezeten van közvetlen így eléggé tudja fogni a dolgokat, illetve a felhúzó is arra megy rá egy rúdon keresztül azért van ez.

Nálam a kp zár vezérlőben beszerelés után (vagy előtt, közben nem tudom.) megsérült a dióda az elektronikában a betápjánál, szó szerint ketté tört lényegében és emiatt olyat csinált, hogyha meglökted az autót nyitotta zárta random módon, mert impulzust kapott.

Nálad is valami hasonlót tudok elképzelni, szerintem elektronika probléma lesz.

Link to comment
Megosztás:

Gyári központi zárak ragaszkodós fajták, az enyém (Corsa B gyári) olyan ha felhúzod azonnal ráhúz vissza, mivel a szerkezeten van közvetlen így eléggé tudja fogni a dolgokat, illetve a felhúzó is ...

Most hogy kinyílt,már megnyugodtam,hamarosan kiderül mi volt,meg kell csináltatnom,mert így nem állapot,kövi héten kiderül...

Csigi te Körmenden laksz?

Link to comment
Megosztás:

Esetleg még az jöhet szóba, hogy úgy beégett a motor, hogy a szerkezete kint ragadt ami szorította a záradat, amit talán még el tudnék képzelni.

De majd írd meg kérlek mi a helyzet vele, mert most már furdalja a kíváncsiságomat nekem is. :)

Amikor nekem a tönkrement vezérlő leégette a zármotorokat az anyósoldali hátsó ajtóból ki kellett szednem mert annyira szorult hogy nehezen lehetett nyitni.

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...

Sziasztok!

Van egy kis problémám a központi zárral.Ha távirányítóval zárom be akkor nem húzza le a valamelyik első ajtónál és vissza nyit.De ha kulcsal zárom és teljesen elforgatom a kulcsot akkor bezár rendesen.

hol zárod be kulccsal, annál vagy a másik ajtónál?

mert ha annál, akkor ugye mechanikusan zárod kulccsal, ez nem számít

Link to comment
Megosztás:

Ki milyen riasztót használ? Laserline megadta magát...

www.bicskakulcs.hu mi a tapasztalat?

Köszi.

Nekem Thunder volt a Corsa-ban, illetve pár másikba is beépítettem már, egyikkel sem volt soha gond, olyan távirányítósat érdemes venni ami fém keretes, azok strapabíróak.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.Érdeklődnék riasztó után,hogy milyet érdemes beszerelni?Jelenleg egy spal-os talán riasztó van benne,ami nem működik,a hozzá kapott távval sem.Kp-záras az autóm,de az sem működik rendesen,tehát valami ilyesmi komplett szettre gondolok.Azért írom,hogy talán riasztó,mert nincs visszajelző led sehol.Egyébként 92 év végi f astra kombiról lenne szó.

Módosítva : zoli083
Link to comment
Megosztás:

Üdv.Érdeklődnék riasztó után,hogy milyet érdemes beszerelni?Jelenleg egy spal-os talán riasztó van benne,ami nem működik,a hozzá kapott távval sem.Kp-záras az autóm,de az sem működik rendesen,tehát valami ilyesmi komplett szettre gondolok.Azért írom,hogy talán riasztó,mert nincs visszajelző led sehol.Egyébként 92 év végi f astra kombiról lenne szó.

Akkor az valószínű kpzár csak, ha nem működik a távirányító, egy elemcsere után be kell tanítani, a mikéntjék pedig a neten típus alapján meg lehet találni többnyire, ha valóban spal akkor nagyon valószínű.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.