Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Igen.

Amíg nem volt meg az új önindítom addig a haverom omegájával jártam, a fényerő állító poti a kijelző fényerejét is állítja az enyémben viszont ez sem megy ezért a kapcsoló még mindig gyanús. Múltkoriban az izzók jónak néztek ki bár nem sok időm volt ezért nem próbáltam őket ki Most szedhetem szét megint.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok! Lenne egy V6-tal kapcsolatos kérdésem. Csinált már többször is olyat, hogy menet közben vagy alapjáraton leállt de akkor 1-2 indítás után ment tovább. Ez független volt attól, hogy hideg vagy meleg a motor. Elindultam ma vele, gurultam kb 5 métert és megállt. Ezután el sem indult. Se gázzal, se benzinnel. Már majdnem lemerült az akksi annyit indítóztam de csak pár pöffenés volt. Nem volt időm foglalkozni vele, mentem másik kocsival, pár órával később mikor hazaértem pöccre indult. Gyujtás hibára gyanakszom, haldokló trafó okozhat ilyet? Esetleg rossz főtengely-jeladó? Vagy valahol valami kontakt hiba? Nincs semmi hibakód, a sárga lámpa sem világít a műszerfalon és Op-com sem jelez semmi hibát.

Módosítva : zxlacee
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy V6-tal kapcsolatos kérdésem. Csinált már többször is olyat, hogy menet közben vagy alapjáraton leállt de akkor 1-2 indítás után ment tovább. Ez független volt attól, hogy hideg vagy meleg a motor. Elindultam ma vele, gurultam kb 5 métert és megállt. Ezután el sem indult. Se gázzal, se benzinnel. Már majdnem lemerült az akksi annyit indítóztam de csak pár pöffenés volt. Nem volt időm foglalkozni vele, mentem másik kocsival, pár órával később mikor hazaértem pöccre indult. Gyujtás hibára gyanakszom, haldokló trafó okozhat ilyet? Esetleg rossz főtengely-jeladó? Vagy valahol valami kontakt hiba? Nincs semmi hibakód, a sárga lámpa sem világít a műszerfalon és Op-com sem jelez semmi hibát.

Főtengely jeladó. Van hibakód, de mivel az elvileg álló motornál is van, nem tűnik fel. Indítás után viszont - elvileg - van tárolt főtengely hibakód. Gyárit érdemes beletenni, az utángyártott ált egy évet sem bír ki - ha nem egyből szar.

Trafónál ált 5 hengerezik, egyszerre nem szokott meghalni. 3.0 vagy 3,2?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Főtengely jeladó. Van hibakód, de mivel az elvileg álló motornál is van, nem tűnik fel. Indítás után viszont - elvileg - van tárolt főtengely hibakód. Gyárit érdemes beletenni, az utángyártott ált egy évet sem bír ki - ha nem egyből szar.

Trafónál ált 5 hengerezik, egyszerre nem szokott meghalni. 3.0 vagy 3,2?

Igen, a jeladó volt a hibás. Kicseréltem és ment. Másnap kilyukadt az olajhűtő... :) Amúgy 2.5 V6.

Link to comment
Megosztás:

Üdv márkatársak. Vettem egy ilyen szép csodát, de nem tudom megérte-e?

1998as évjárat td 2.5 kombi,a bőrön kívül full.

Nos gyöngyösről nagykanizsáig nem volt nagyobb gond. Másnap reggel nem indult, csak féktisztító befújassál. Nem izzitó gyertya gond, hanem gázolaj hiány miatt.

Haza fele észre vettem hogy ég a motor check e ha nekiléptem s dolgozott a motor akkor elaludt. de csak akkor ha terheltem, ha nem nyomtam neki akkor ismét égett. Harmadnap reggel ismét légtorokba spray. Majd állt vagy 6 órát majdnem elindult magától is de mégsem, mert mintha levegős lett volna.

Aztán haza fele ismét beringatta magát, mint amikor vagy van vagy nincs gázolaj, aztán megállt. Levettem a légtorkot, elől érzem a gázolaj szagot, amit a résolaj csövektől gyanítok. Holnap nekilátok kiveszem a gázolaj szivattyút, s megnézem hogy működik-e. De a motor check miért viselkedik így ez az ami zavar. Valaki esetleg akinek volt ilyen tapasztalata azt kérhetem hogy ossza meg velem. Köszönöm.

üdv.

Singlee.

umzug24de@gmail.com

Link to comment
Megosztás:

Üdv márkatársak. Vettem egy ilyen szép csodát, de nem tudom megérte-e?

1998as évjárat td 2.5 kombi,a bőrön kívül full.

Nos gyöngyösről nagykanizsáig nem volt nagyobb gond. Másnap reggel nem indult, csak féktisztító befújassál. Nem izzitó gyertya gond, hanem gázolaj hiány miatt.

Haza fele észre vettem hogy ég a motor check e ha nekiléptem s dolgozott a motor akkor elaludt. de csak akkor ha terheltem, ha nem nyomtam neki akkor ismét égett. Harmadnap reggel ismét légtorokba spray. Majd állt vagy 6 órát majdnem elindult magától is de mégsem, mert mintha levegős lett volna.

Aztán haza fele ismét beringatta magát, mint amikor vagy van vagy nincs gázolaj, aztán megállt. Levettem a légtorkot, elől érzem a gázolaj szagot, amit a résolaj csövektől gyanítok. Holnap nekilátok kiveszem a gázolaj szivattyút, s megnézem hogy működik-e. De a motor check miért viselkedik így ez az ami zavar. Valaki esetleg akinek volt ilyen tapasztalata azt kérhetem hogy ossza meg velem. Köszönöm.

üdv.

Singlee.

umzug24de@gmail.com

Vettél egy 16 éves dízel verdát ami 24 órán belül lerohadt. Köztudott, hogy a dízel autók javíttatása könnyen zsebbenyúlós lehet. Hogy megérte-e? Attól függ mennyit adtak, hogy elhozd. :D Viccet félretéve remélem lesz pénz a szakszerű javíttatására is.

Ja és a féktisztítós / hidegindítós / <egyéb trükkös> indítgatást nem forszíroznám, mert az adagoló körüli (vagy inkább üzemanyag ellátó rendszer körüli) probléma mellé könnyen társulhat még hengerfej- / motorfelújítás is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv márkatársak. Vettem egy ilyen szép csodát, de nem tudom megérte-e?

1998as évjárat td 2.5 kombi,a bőrön kívül full.

Nos gyöngyösről nagykanizsáig nem volt nagyobb gond. Másnap reggel nem indult, csak féktisztító befújassál. Nem izzitó gyertya gond, hanem gázolaj hiány miatt.

Haza fele észre vettem hogy ég a motor check e ha nekiléptem s dolgozott a motor akkor elaludt. de csak akkor ha terheltem, ha nem nyomtam neki akkor ismét égett. Harmadnap reggel ismét légtorokba spray. Majd állt vagy 6 órát majdnem elindult magától is de mégsem, mert mintha levegős lett volna.

Aztán haza fele ismét beringatta magát, mint amikor vagy van vagy nincs gázolaj, aztán megállt. Levettem a légtorkot, elől érzem a gázolaj szagot, amit a résolaj csövektől gyanítok. Holnap nekilátok kiveszem a gázolaj szivattyút, s megnézem hogy működik-e. De a motor check miért viselkedik így ez az ami zavar. Valaki esetleg akinek volt ilyen tapasztalata azt kérhetem hogy ossza meg velem. Köszönöm.

üdv.

Singlee.

umzug24de@gmail.com

http://www.szervizkanizsa.hu/

Vidd el ide, de legyen nálad rengeteg pénz, alaphangon az autó árának kétszerese...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

http://www.szervizkanizsa.hu/

Vidd el ide, de legyen nálad rengeteg pénz, alaphangon az autó árának kétszerese...

Nos a Goór rokonom, s ha nem baj nem adok a kezükbe kocsit. Amúgy ma kivettem a tankszivatyút ki kellet takarítanom, reggel vissza teszem a tank kitakaritása után, mert ugyanis már innét nem volt gázolaj, de a szivattyú dolgozik, mert kint padon megpróbáltam. Úgyhogy reggel friss nyál bele, szivatyú bele, s kezdőthet a légtelenítés, rendszer feltöltés majd indítás. Aztán jöhet a résolajcsövek cseréje na meg egy lábszelepet be kell iktassak a tankcsonkhoz. Jó lesz ez, de majd írom közben, hogy hol tartok.

Link to comment
Megosztás:

Nos a Goór rokonom, s ha nem baj nem adok a kezükbe kocsit. Amúgy ma kivettem a tankszivatyút ki kellet takarítanom, reggel vissza teszem a tank kitakaritása után, mert ugyanis már innét nem volt gázolaj, de a szivattyú dolgozik, mert kint padon megpróbáltam. Úgyhogy reggel friss nyál bele, szivatyú bele, s kezdőthet a légtelenítés, rendszer feltöltés majd indítás. Aztán jöhet a résolajcsövek cseréje na meg egy lábszelepet be kell iktassak a tankcsonkhoz. Jó lesz ez, de majd írom közben, hogy hol tartok.

Gányolás, de majd rájössz...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Gányolás, de majd rájössz...

Már akinek. Én sohasem szoktam gányolni. Amúgy szerelőként dolgozom csak nem személy hanem kamionokban. Azért dobtam fel a kérdést mert nem ismerem a típust. S most szépen elmegyünk holnap az elindulásig s megkeresem hol szivárog nem meg mért. Ami olyan az csere.

Link to comment
Megosztás:

Már akinek. Én sohasem szoktam gányolni. Amúgy szerelőként dolgozom csak nem személy hanem kamionokban. Azért dobtam fel a kérdést mert nem ismerem a típust. S most szépen elmegyünk holnap az elindulásig s megkeresem hol szivárog nem meg mért. Ami olyan az csere.

És tényleg, mert a visszacsapó szelep nem gányolás. Ezen már sokan túl vannak, de várjuk a fejleményeket, mert úgyis felfedezed nekünk 100000x-re a spanyol viaszt...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szaisztok Omega őrültek :) Valaki meg tudná mondani hogy pontosan melyik csatlakozós és színű BC kijelző található a következő variánsban?

2.0 benzin 16V 136 LE X20XEV 1996-os évjárat,limuzin kasztni.Szeretném cserélni de mindenki a csatlakozóval piszkál :D Én úgy bontanám ki az egészset hogy ha szétszedem akkor megy is be az új,nincs kedvem 2-szer bontani :) A választ előre is köszönöm :)

Módosítva : BIG900822
Link to comment
Megosztás:

És tényleg, mert a visszacsapó szelep nem gányolás. Ezen már sokan túl vannak, de várjuk a fejleményeket, mert úgyis felfedezed nekünk 100000x-re a spanyol viaszt...

Látom te nagy spiler vagy ebben hogy mi a gányolás s mi nem. Nos hogy hol tartok a tank tiszta, szivattyú kipucolva bent a helyén már, gázolajjal feltöltve, most megyek be kanizsára csöveket venni, mert a résolaj csöveket kicserélem. Ja s csak úgy szólok, minden gázolaj rendszerben van vissza csapó nyomástartó lábszelep, ebben is s gyárilag, csak az a kérdés hogy működik-e vagy sem. Én nem fogom neked a spanyol viaszt felfedezni, csak gondoltam, hogy megírom a gondom, s hogy miként tudtam orvosolni, hátha másnak ezzel is segítek. Csak azt nem értem, hogy az ember segítségért fordul ide, majd leírja hol tart te meg támadsz, mondjuk abban is kételkedem, hogy neked van ilyen autód, mert a butaságokat te is tudod osztani. S csak úgy megsúgom, ami olyat látok a kocsin ami hibaforrás azt mind ki fogom cserélni rajt, nem fogom magam leszívatni a spórolással meg a gányolással. Na majd este írom, hogy megoldottuk-e a gondot avagy sem. Ja s csak hozzá teszem, csaltam a tankjelzőn, hogy kevesebbet mutasson kicsit a valósnál, így tuti nem fog kifogyni belőle a gázolaj, mert a mutató még negyedet mutatott s irt is még 200 km-ert de csak kb 5-6 liter volt már benne. Most 10 literrel a piros tetején áll, úgy állítottam be.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem régiben olyan probléma bukkant fel nálam, hogy többszöri köszörülésre sem indult be az autó. Kivillogtattam a hibakódokat amik a következők:

0335 (főtengely jeladó)

0130 (lambdaszonda)

0110 (beszívott levegő hőmérséklet jeladó)

0505 (alapjárati motor?)

1690 (MIL/motor hiba)

X20XEV (Simtec 56.5)

Eddig soha semmi komolyabb gondom nem volt a motorjával, most ezt így egyszerre dobta ki. Valaki találkozott már ilyennel?

Módosítva : Relly
Link to comment
Megosztás:

És tényleg, mert a visszacsapó szelep nem gányolás. Ezen már sokan túl vannak, de várjuk a fejleményeket, mert úgyis felfedezed nekünk 100000x-re a spanyol viaszt...

Tisztelt renegát úr!

Jelentem a kocsin a csövek cseréje megvan, a szivattyú is a helyén a fentebb leírtak szerint. Töltő bikázó üzemmódba rá, s nosza neki vagy 20 szor gyújtás fel s le míg a kis szivattyú dolgozott. Majd kb fél perces köszörülés után be indult. Igaz mint a beteg szamár elsőre. Aztán kisimúlt hagytam járni üzem melege. majd tesztkör. Majdnem jó is. S itt jön a de s a gány ami nem tőlem, hanem az elöző tulaj keze munkája.

Nos van 2 csöcs az egr szelepen, plusz egy a szívócsonk alján. Mikor szedtem szét ezeken semmi nem volt, de kutakodtam kicsit a gépben s találtam mit hova. Vagyis darabra megvagyunk, csak a melyik melyikhez az ami nem passzol szerintem, mert mintha lusta volna a drága. Találomra össze dugtam őket persze ezeket is vadonat új csövekkel. De majd még kérdezek kutakodok okosabbaktól, hogy melyik kihez is való. Addig pedig így járok vele. Reggel még egy teszt, hogy indul-e vagy sem, de nagy a sansz rá hogy nem ejti most el a nyomást. Ja s még egy érdekes dolog, eddig ugye okádta a gázolajat a résolajcsöveknél, Akkor alap járaton a kijelzőn 0,8 1,1 literes órai fogyasztást irt. Most 0,6 -0,7 közt lépeget.

Nem akarom a spanyol viaszt feltalálni, sem kötekedni, de a vákum csövek helyét is meg fogom keresni mert ugye azokat se dísznek s felesleges baromságnak tervezték bele a kocsiba, csak pár embernek könnyebb lekötni, mint megjavítani a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem régiben olyan probléma bukkant fel nálam, hogy többszöri köszörülésre sem indult be az autó. Kivillogtattam a hibakódokat amik a következők:

0335 (főtengely jeladó)

0130 (lambdaszonda)

0110 (beszívott levegő hőmérséklet jeladó)

0505 (alapjárati motor?)

1690 (MIL/motor hiba)

X20XEV (Simtec 56.5)

Eddig soha semmi komolyabb gondom nem volt a motorjával, most ezt így egyszerre dobta ki. Valaki találkozott már ilyennel?

Én javasolnék egy komplett diagnosztikát elsőre majd hiba törlést. Pár ezer ft, s nem kell egyből szétbontani. Nagy a valószínűsége hogy az aksi s a rendszer feszültség ingadozása kavart be kicsit neki. Mercees sprintereknél ez jellemző hiba volt mindig, s mivel egy náció egy helyen gyártja ezeket gondolom itt is ez lesz a hiba.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, ha valaki találkozott már ilyen problémával?!

2.5 TD 95 -ös évjáratú B omega adagoló és a motoron lévő kábelköteg cserés volt.

Jelzem! Nem én csináltam, mielőtt még valaki le kontároz!

Próbálom rendbe rakni.

Mindent átnéztem.

Jól rakták-e be az adagolót stb.....

Eddig minden jónak tűnik, de az autó nem indul!

Az adagolóba be megy a gázolaj, de onnan csak a résolaj csövön folyik.

A magasnyomású csöveken nem jön gázolaj! Az adagoló tutira jó, mivel megnézettem!

A kábelköteget nem én adtam a srácnak. Viszont gyanítom hogy nem jó típusból szereltették ki. Ez az autó tempomatos, az a adagoló is olyan autóból származik. Lehetséges-e hogy hogy kábel köteg hibája van? A kábelköteget azért cserélték mert leégett egy jó kis hangtechnika miatt :)

Ha tud valaki valami okosat, megköszönném a segítséget!

Előre is kössz mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sztem a tempomatnak semmi köze hozzá. Nálam digitklíma miatt volt különbség a kötegben. Össze kellene hasonlítani a régivel, de esélyesebb, hogy vmi el lett kötve.

Heló! A tempomat annyiban lehet lényeges, hogy az adagolók elektronikája nem egyforma.

Csak a motortérben lévő köteget cserélték, ott meg minden gyors csatis, így nagyon nem tudod össze keverni.

Már vezérlőt is cseréltem immoval chippel együtt, és így sem akar üzemanyagot engedni. Esetleg a gázpedál jeladó?

Ezért ne értem hogy mi lehet a gond!

Bár az igaz hogy barbár módon szedték ki, és tették be a köteget, de át néztem és nem találtam kontakt hibát , vagy szakadást.

De azért köszönöm hogy reagáltál!!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.