Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Szevasztok! 2,5td omegám rendetlenkedik. Először az olajlámpám kezdett pislákolni(hol halványabban,hol erősebben).

Ilyenkor a tolatólámpám is világít. Ha rükvercbe teszem, nem világít az olajlámpa. Viszont tegnap már az izzítás is felvillant. Valami zárlat lehet?

Üdv.: Máté

Mit szeretnél? Igen b+ zárlat, vidd el villanyászhoz!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Engem megint szivatóra tett a 2.5td. Mondhatni egyik pillanatról a másikra olyan előtöltése lett,hogy a hangját egy mtz megirigyelné, viszont nem megy nyélen az állítója az adagoló aljában mert a csatiját lehúzva még hangosabb (az nyél). Ebből két dolog következtethető ki, hogy az előtöltés állító dugattyú vagy szelep működik mert az adagolós szerint ha az nem megy akkor semmit sem csinál és a második,hogy a vezetékén jelenik meg valamilyen jel. A számítógépe "szerencsére" meg lett írva,előtöltés is. A srác aki írta nem tudom merre jár, valahol külföldön , nem elérhető. A motorhoz eredetileg tartozó motorvezérlő pedig nem működik az immó miatt. :) Reggelre van még 2 ötletem, ami vagy bejön vagy nem . Addig pedig feltenném a kérdést,hogy milyen bejövő jelek alapján állítja a motorvezérlő az előtöltést? Várom a tippeket , ötleteket . Reggel talán lepötyögöm az előzményeket amik majd egy hónapra nyúlnak vissza , viszont ehhez ilyenkor már nincs elég jelenlétem.

Előre is köszönöm mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Valaki lefordítaná, mert nem bírom értelmezni...

Sziasztok! Engem megint szivatóra tett a 2.5td. Mondhatni egyik pillanatról a másikra olyan előtöltése lett,hogy a hangját egy mtz megirigyelné, viszont nem megy nyélen az állítója az adagoló aljában mert a csatiját lehúzva még hangosabb (az nyél). Ebből két dolog következtethető ki, hogy az előtöltés állító dugattyú vagy szelep működik mert az adagolós szerint ha az nem megy akkor semmit sem csinál és a második,hogy a vezetékén jelenik meg valamilyen jel. A számítógépe "szerencsére" meg lett írva,előtöltés is. A srác aki írta nem tudom merre jár, valahol külföldön , nem elérhető. A motorhoz eredetileg tartozó motorvezérlő pedig nem működik az immó miatt. :) Reggelre van még 2 ötletem, ami vagy bejön vagy nem . Addig pedig feltenném a kérdést,hogy milyen bejövő jelek alapján állítja a motorvezérlő az előtöltést? Várom a tippeket , ötleteket . Reggel talán lepötyögöm az előzményeket amik majd egy hónapra nyúlnak vissza , viszont ehhez ilyenkor már nincs elég jelenlétem.

Előre is köszönöm mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Immohoz ki ért? Kicseréltem a motorvezérlőt , villog a check e. lámpa , (akkor esett le,hogy az immoval nem számoltam) , hagyom a francba gondoltam de most a régit visszarakva sem indul és ugyanúgy villog a lámpa . Ki tudja ,hogy kell visszaállítani? saru le 5 perc várakozás, vagy kulcs 5x gyujtásra fordít? Ilyesmik?

Módosítva : zoltanbraun
Link to comment
Megosztás:

Immohoz ki ért? Kicseréltem a motorvezérlőt , villog a check e. lámpa , (akkor esett le,hogy az immoval nem számoltam) , hagyom a francba gondoltam de most a régit visszarakva sem indul és ugyanúgy villog a lámpa . Ki tudja ,hogy kell visszaállítani? saru le 5 perc várakozás, vagy kulcs 5x gyujtásra fordít? Ilyesmik?

Valószínűleg Tech2 / OP-COM lesz a megoldás, ha tudod a security kódot... (Egyébként védelmi szempontból tök logikus letiltani a verdát amint idegen ECU-val találkozik az immo vezérlő.)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem.96-os 2,5 V6 Omegám van,és nem működik a kilóméterórám.Az lenne a kérdésem,hogy melyik jeladó a hibás és hol található?Több dolgot hallottam már pl:bal első keréknél.Köszönöm a segítséget előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem.96-os 2,5 V6 Omegám van,és nem működik a kilóméterórám.Az lenne a kérdésem,hogy melyik jeladó a hibás és hol található?Több dolgot hallottam már pl:bal első keréknél.Köszönöm a segítséget előre is!

Találkoztam már olyannal, hogy az ABS egység elektromos csatlakozója beázott, és eloxidálódtak az érintkezők benne, ezért nem mutatott semmit az óra.

Link to comment
Megosztás:

Arra gondolsz, ami kijelzi a dátumot? Ahhoz a kormány felső burkolatát kell leszedni, mögötte van egy csavar, ami fogja a műszeregységet. A középső szellőzőrácsot is ki kell szedni, mögötte mégegy csavar. Ezután a műszeregységet kiszedheted, és hozzáférsz az égőkhöz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Arra gondolsz, ami kijelzi a dátumot? Ahhoz a kormány felső burkolatát kell leszedni, mögötte van egy csavar, ami fogja a műszeregységet. A középső szellőzőrácsot is ki kell szedni, mögötte mégegy csavar. Ezután a műszeregységet kiszedheted, és hozzáférsz az égőkhöz.

Nem, hanem a hőmérséklet-állító / klíma / belső levegőkeringető ...stb. panel világítása ment el, habár tegnap a belső levegőkeringető gombja világított. Szóval valami érintkezési probléma lehet. Gondolom én, hogy ha cserélni kell, az minimális tétel (LED-izzó?).

Üdv,

Tamás

Link to comment
Megosztás:

A kapcsolókban kis égők vannak egy műanyag foglalatban. Előfordulhat, hogy vmelyik kiég, de sajnos nincs cserealkatrész hozzá, marad a ledesítés, vagy csak az égők foglalata nem érintkezik, esetleg a kapcsoló romlott el, és nem is kapcsol. A digit klíma kezelőpaneljében cserélhetők az izzók. Ki kell szedni a hamutartót, egy csavar tartja középen, majd alatta 2 a két szélén. Utána magnó ki, és a helyén benyulva egy kis kart kell lefelé meghúzni, és kibukik az egész középkonzol.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

6 hónapja vettem egy 2002-es évejáratú B2-s Omegát. A műszerfalon szervíz autó jelzés világít az autó indításkor. Az autó 4500-as fordulaton letilt. Többszöröri újraindítás után a szervíz jelzés eltűnik. Az autó előző tulaja ezt már tapasztalta korábban, ő ezt a problémát vezérműtengelly jeladó cseréjével oldotta meg. Miből lehetne megállapítani, hogy a probléma forrása most is a vezérműtengely jeladója-e, vagy a főtengely jeladója okozza? Én azt hallotam, hogy csak gyári, bontott vagy új jeladóval érdemes próbálkozni, de nem találok olyan bontót, ahol lenne ilyen. Szeretném ezt a probémát megoldani, esetleg ha tudnátok erre alkalmas bontó címeket mondani, azt nagyon megköszönném! Már sok bontónál próbálkoztam, de nem jártam sikerrel.

Motorkód: Z22xE

UI: Ha a szervízjelzés (többszöri indítás után) eltűnik, és úgy megyek az autóval lehet-e valami baja a kocsimnak?

Aki tud segíteni, szívesen felhívom telefonon, ha megadja a számát.

06306353023

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

6 hónapja vettem egy 2002-es évejáratú B2-s Omegát. A műszerfalon szervíz autó jelzés világít az autó indításkor. Az autó 4500-as fordulaton letilt. Többszöröri újraindítás után a szervíz jelzés eltűnik. Az autó előző tulaja ezt már tapasztalta korábban, ő ezt a problémát vezérműtengelly jeladó cseréjével oldotta meg. Miből lehetne megállapítani, hogy a probléma forrása most is a vezérműtengely jeladója-e, vagy a főtengely jeladója okozza? Én azt hallotam, hogy csak gyári, bontott vagy új jeladóval érdemes próbálkozni, de nem találok olyan bontót, ahol lenne ilyen. Szeretném ezt a probémát megoldani, esetleg ha tudnátok erre alkalmas bontó címeket mondani, azt nagyon megköszönném! Már sok bontónál próbálkoztam, de nem jártam sikerrel.

Motorkód: Z22xE

UI: Ha a szervízjelzés (többszöri indítás után) eltűnik, és úgy megyek az autóval lehet-e valami baja a kocsimnak?

Aki tud segíteni, szívesen felhívom telefonon, ha megadja a számát.

06306353023

Igen, a 4500-as tiltás általában a vezérműtengely jeladó miatt szokott lenni, de biztosak csak a hibakód kiolvasása után lehetünk benne.

Hibakód kivillogtatás Z22XE:

1. gyújtáskapcsoló 0 (alap) helyzetben

2. fékpedál + gázpedál egyszerre benyomva és lent tartva

3. gyújtáskapcsoló 2-es (gyújtás) helyzetben, de ne indítsd be

Hibakódokat kivillogja a "szervíz autó jelzés".

Példa:

http://images.omegaowners.com/images/guides/paperclip_test/pedaltrick.html

Hibakód lista:

http://www.omegaowners.com/forum/index.php?topic=90576.0

Motorelektronika alkatrészekre mindenki azt mondja, hogy "csak gyárit" (horror áron), én Bosch-t vettem mindenből, sosem volt velük gondom.

Bontottat nem vennék, mert bontóba nem motor generál és komplett motorelektronika csere után szokták leadni az autókat. Lehet azért van vele megint gond, mert az előző tulaj is bontottat dobott bele, ami eddig bírta...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igen, a 4500-as tiltás általában a vezérműtengely jeladó miatt szokott lenni, de biztosak csak a hibakód kiolvasása után lehetünk benne.

Hibakód kivillogtatás Z22XE:

1. gyújtáskapcsoló 0 (alap) helyzetben

2. fékpedál + gázpedál egyszerre benyomva és lent tartva

3. gyújtáskapcsoló 2-es (gyújtás) helyzetben, de ne indítsd be

Hibakódokat kivillogja a "szervíz autó jelzés".

Példa:

http://images.omegaowners.com/images/guides/paperclip_test/pedaltrick.html

Hibakód lista:

http://www.omegaowners.com/forum/index.php?topic=90576.0

Motorelektronika alkatrészekre mindenki azt mondja, hogy "csak gyárit" (horror áron), én Bosch-t vettem mindenből, sosem volt velük gondom.

Bontottat nem vennék, mert bontóba nem motor generál és komplett motorelektronika csere után szokták leadni az autókat. Lehet azért van vele megint gond, mert az előző tulaj is bontottat dobott bele, ami eddig bírta...

Köszi a segítséget!

A következő hibakódokat olvastam így ki:

10 4 2 10 = ?

10 6 5 10 = ?

10 3 4 10 = P0340 Camshaft Position Sensor Circuit No Signal = Vezérműtengely helyzetérzékelő áramkör, nincs jel (google fordító szerint)

1 6 1 2 = ?

1 6 1 3 = ?

10 1 7 10 = P0170 Rich Exhaust-Lean Exhaust = Dús, sovány kipufogó

Ezek szerint a vezérműtengely jeladó lesz itt a hiba, nem a főtengely jeladója. A többi a kódot a küldött lista alapján nem tudtam értelmezni. Ha nem sikerül bontottat szerezzek, kipróbálom én is a Bosch-t.

A kérdőjeles hibakódokról tudsz valamit?

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget!

A következő hibakódokat olvastam így ki:

10 4 2 10 = ?

10 6 5 10 = ?

10 3 4 10 = P0340 Camshaft Position Sensor Circuit No Signal = Vezérműtengely helyzetérzékelő áramkör, nincs jel (google fordító szerint)

1 6 1 2 = ?

1 6 1 3 = ?

10 1 7 10 = P0170 Rich Exhaust-Lean Exhaust = Dús, sovány kipufogó

Ezek szerint a vezérműtengely jeladó lesz itt a hiba, nem a főtengely jeladója. A többi a kódot a küldött lista alapján nem tudtam értelmezni. Ha nem sikerül bontottat szerezzek, kipróbálom én is a Bosch-t.

A kérdőjeles hibakódokról tudsz valamit?

Köszi a segítséget!

Senki nem írta, hogy főtengely jeladó lesz a hibás. Főtengely jeladó hibát hamar észreveszed, mert menet közben leáll a motor. Kezdetben még beindul, aztán egyre nehezebben, később már csak 20-30 perc várakozás után.

P0420 - Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank 1)

P0650 - Malfunction Indicator Light Control Circuit

P0340 - Camshaft Position Sensor A Circuit (Bank 1 or single sensor)

P1612 - Immobilizer Control Module Improper Signal Or Loss Of Signal

P1613 - Immobilizer Control Module Improper Signal Or Loss Of Signal

P0170 - Rich Exhaust-Lean Exhaust

A fenti lista alapján van itt még egyéb probléma is:

P0420 - valószínűleg döglődő lambda szonda/szondák

P0170 - valószínűleg MAF szenzor probléma (légtömeg mérő)

Én elvinném a verdát egy rendes Tech2-es diagnosztikára (esetleg keresnék ismerőst, akinek van műszere "okosba'" :)), így tudnak élő adatot is elemezni. Tárolt hibakódokat törölni kellene, és megnézni törlés után mi jön vissza (azaz mely hibák vannak jelen).

Van itt még 2 oldal hibakódokra:

http://www.eobd2.eu/DTCL.asp

http://www.datsc.com/tabid/123/Diagnostics/Opel/Default.aspx

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Senki nem írta, hogy főtengely jeladó lesz a hibás. Főtengely jeladó hibát hamar észreveszed, mert menet közben leáll a motor. Kezdetben még beindul, aztán egyre nehezebben, később már csak 20-30 perc várakozás után.

P0420 - Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank 1)

P0650 - Malfunction Indicator Light Control Circuit

P0340 - Camshaft Position Sensor A Circuit (Bank 1 or single sensor)

P1612 - Immobilizer Control Module Improper Signal Or Loss Of Signal

P1613 - Immobilizer Control Module Improper Signal Or Loss Of Signal

P0170 - Rich Exhaust-Lean Exhaust

A fenti lista alapján van itt még egyéb probléma is:

P0420 - valószínűleg döglődő lambda szonda/szondák

P0170 - valószínűleg MAF szenzor probléma (légtömeg mérő)

Én elvinném a verdát egy rendes Tech2-es diagnosztikára (esetleg keresnék ismerőst, akinek van műszere "okosba'" :)), így tudnak élő adatot is elemezni. Tárolt hibakódokat törölni kellene, és megnézni törlés után mi jön vissza (azaz mely hibák vannak jelen).

Van itt még 2 oldal hibakódokra:

http://www.eobd2.eu/DTCL.asp

http://www.datsc.com/tabid/123/Diagnostics/Opel/Default.aspx

Köszönöm szépen a segítségedet! :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!Olyan gondom lenne hogy elhalt a központizár vezérlőm és nem találok sehol,amiket találtam bontóba azok vagy teljesen döglöttek voltak vagy csak részben működtek.Ha esetleg tudnátok egy jót vagy valakit aki esetleg megtudja javítani azt nagyon megköszönném!

Előre is köszönöm a segítséget.Üdv Csabi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy teljesen düddő :) kérdésem lenne.A B és a B2 omi km óra műszercsoportja ugyan az? Illetve milyen a kijelző megvilágítás izzó típusa? Szeretnék bele kék ledes izzót ahhoz kellene.Köszönöm a választ

Módosítva : csiziktomi
Link to comment
Megosztás:

98-ban változott a műszeregység. Ezt kívülről a kézifék visszajelzője és motorelektronika visszajelzőjének felcserélése jelzi. Illetve az újabban van az első ködlámpának visszajelzője. Hátulról más a nyák színe. T10-es égő kell bele. Ha az 5 smd ledes égőt veszed, akkor berakás előtt le kell faragni a foglalat hosszából, különben túl magas az égő, és nem fogod tudni betenni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Még tavaly nyáron a légtömegmérőm megadta magát, elmentem bontóba, ott belepróbáltam 3 db-ot ami Omegából lett kiszedve de egyikkel sem akart menni. Végül került bele egy Vectráé, azzal hibátlanul ment. De teljesen máshogy nézett ki a belseje. Na most ez is elromlott... Szereztem egyet egy Omegából, hát azzal megint nem megy. Pedig biztos jó mert öcsémébe belerakva hibátlan. Kérdés: Létezik, hogy a motorvezérlőmnek van valami baja, amitől válogatja a légtömegmérőket?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.