Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

  • 4 months later...

Sziasztok,

Kérésem lenne talán valaki találkozott már ilyen hibával. 97es  Omega B TD  leáll fékezéskor, induláskor ha N be teszem, körforgalomban, kereszteződésben. Vagyis inkább lefullad, megfullad :) Tehát úgy érzékelem olyankor csinálja amikor elveszem a gázt és alapjáratra áll. Rázkódik egy nagyot. Több szerelővel megnézettem... hümmögtek. Volt dizel adagolósnál merték egy fél napot minden szinte gyári értéken, szerintük elektronikai hiba. Szerelőhöz vinném megint , de jó lenne valami támpontot adni neki mert úgy látom ez így működik :)

Köszönöm,

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tamasm írta:

Sziasztok,

Kérésem lenne talán valaki találkozott már ilyen hibával. 97es  Omega B TD  leáll fékezéskor, induláskor ha N be teszem, körforgalomban, kereszteződésben. Vagyis inkább lefullad, megfullad :) Tehát úgy érzékelem olyankor csinálja amikor elveszem a gázt és alapjáratra áll. Rázkódik egy nagyot. Több szerelővel megnézettem... hümmögtek. Volt dizel adagolósnál merték egy fél napot minden szinte gyári értéken, szerintük elektronikai hiba. Szerelőhöz vinném megint , de jó lenne valami támpontot adni neki mert úgy látom ez így működik :)

Köszönöm,

Van hiba lámpa?

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet ,hogy a check engine lámpa előfordul, hogy kivillan ha nagyobb sebességgel megyek és visszaengedem a gázpedált. Itt kb 70-100 körül értem. Ilyenkor olyan mintha kihagyna egy pillanatra a motor. De ezt nem mindig csinálja nem kiszámítható. A fent leírt problémám is kiszámíthatatlan van hogy napokig hetekig rendben van, de van hogy 1 órán belül 5x leáll. pillanat alatt beindul ,szóval nincs indítási problémám. Viszont ezeknél a hirtelen lefulladásoknál nem tűnt fel a check engine felvillanása, de így ahogy kérded meg fogom figyelni.

Az az érdekes ,hogy tavasszal hengerfej lett cserélve és utána jó lett kb 1 hónapig , megörültem, hogy véletlenül ez is megoldódott de sajnos nem.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tamasm írta:

Az a helyzet ,hogy a check engine lámpa előfordul, hogy kivillan ha nagyobb sebességgel megyek és visszaengedem a gázpedált. Itt kb 70-100 körül értem. Ilyenkor olyan mintha kihagyna egy pillanatra a motor. De ezt nem mindig csinálja nem kiszámítható. A fent leírt problémám is kiszámíthatatlan van hogy napokig hetekig rendben van, de van hogy 1 órán belül 5x leáll. pillanat alatt beindul ,szóval nincs indítási problémám. Viszont ezeknél a hirtelen lefulladásoknál nem tűnt fel a check engine felvillanása, de így ahogy kérded meg fogom figyelni.

Az az érdekes ,hogy tavasszal hengerfej lett cserélve és utána jó lett kb 1 hónapig , megörültem, hogy véletlenül ez is megoldódott de sajnos nem.

Köszönöm

Nem figyelni kell, hanem kiolvasni a hibakódot...

Link to comment
Megosztás:

19 perce, tamasm írta:

Többször ,több szervizben nem írt hibakódot. Ha lett volna már régen túl lennék rajta. Mindehol igy kezdik. Ezert kérdeztem itt, hátha valkinek volt hasonló...

18 éve van nálam az autó nem sufniba hordom. Ezen kívűl semmi nincs vele.

Akkor adatot rögzítve kell vele addig járnod, amíg nem üt be a hiba. Akkor után egy pohár kakaó mellett szépen meg lehet mindent vizsgálni a gép előtt.

Link to comment
Megosztás:

  • 11 months later...

Sziasztok, 

Adott egy b2 omega 2.5 TDI amihez beszereztem ülesfűtéses bőr szettet. Mikor a hátsó ülés kapcsolókat betettem akkor nem vettem észre de gyújtáson volt épp az autó. Mea culpa... Szóval, mikor rá lett dugva a kapcsoló akkor az óracsoporton minden kialudt. És azóta a mutatók, az izzitas, olajnyomás visszajelzők nem működnek a kijelzőn. Azaz épp azok amik akkor aktívak voltak. 

A kérdésem, hogy akkor hazavágtam ezzel az óracsoportot, vagy valahogy javítható meg? 

Előre is köszi. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
4 órája, pokemon1 írta:

Üdv. Kérdésem az lenne hogy a keringető szivattyúnak mikor kellene kapcsolnia és honnan kapja a jelet ami bekapcsolja? 

Milyen keringető szivattyú? AC üzemanyag szivattyú? Vagy a vízpumpára gondolsz? Az AC-t a motorelektronika vezérli egy relén keresztül.A vízpumpa meg ékszíj által hajtva.Vagy vezérműszíj által.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

5 órája, kingblue írta:

Milyen keringető szivattyú? AC üzemanyag szivattyú? Vagy a vízpumpára gondolsz? Az AC-t a motorelektronika vezérli egy relén keresztül.A vízpumpa meg ékszíj által hajtva.Vagy vezérműszíj által.

Nem tudom hogy a többi Omega motorral mi a helyzet, de a V6-ban biztosan van egy elektromos keringető szivattyú (ha jól emlékszem a két hengersor között), ami a motor leállítása után még keringeti a hűtőfolyadékot a rendszerben.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, kingblue írta:

Milyen keringető szivattyú? AC üzemanyag szivattyú? Vagy a vízpumpára gondolsz? Az AC-t a motorelektronika vezérli egy relén keresztül.A vízpumpa meg ékszíj által hajtva.Vagy vezérműszíj által.

Van a tágulási tartály alatt egy elektromos keringető szivattyú ami ve van a hűtőrendszerbe kötve és gyári csatlakozón kapná az áramot. Na most én már méregettem hideg, meleg motornál is de nem megy oda ki áram. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
On 2021. 01. 07. at 13:29, pokemon1 írta:

Van a tágulási tartály alatt egy elektromos keringető szivattyú ami ve van a hűtőrendszerbe kötve és gyári csatlakozón kapná az áramot. Na most én már méregettem hideg, meleg motornál is de nem megy oda ki áram. 

Ahogy gyújt ráadod, indulnia kell.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.