Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Komega!

Aki hozta a jeladót tudnia kellett volna hogy a V6-osokhoz kétfajta létezik és ezek a csatlakozójukban térnek el. A szelepfedél tömítés cseréjén én már átestem, és nekem sem a blokkon lefojó olaj miatt lett esedékes, hanem vmi miatt kihúztam az egyik gyertyapipát és állt az olaj a gyertyák körül. Előtte nem sokkal pedig karter tömítést cseréltem, de ezt meg kell ismételnem , mert már megint ömlik az olaj. Igaz én nem használtam tömítőpasztát mert előtte egy hónappal szettem szét egy olyan BMW-t aminek a tömítőpaszta miatt állt be a motorja, de állítólag a szervízekben is használnak, így ezentúl én is fogok. Majd következett a hátsó főtengely szimmering csere egybekötve az automata váltó olajteknő tömítésének cseréjével. Legutóbb pedig az olajnyomás mérő gombát cseréltem, mert már azon is ömlött az olaj(ebből is kétfajta létezik, az egyik 750, a másik 1100 forint). De én már rég feladtam hogy egy opel motor por száraz legyen, mert még sosem sikerült elérnem.

Nekem a TC-m nem szokott szarakodni, csak az ABS roszzalkodott régebben, de orvosoltam a problémáját.

Link to comment
Megosztás:

És ez az olajos gyertyahűtés kivétel nélkül előfordul minden B omegán. Nekem azt mondta egy szerelő, hogy szelepfedélre csak gyári tömítést, különben a kezeim eltöri. És most télleg nem folyik. :)

Greg, örülök, hogy megismertelek!! :D

Link to comment
Megosztás:

Mi bajod a TC-vel? Nem működik? Néha világít az ellenőrző lámpa? Ebben az esetben - Omegaspec-et idézve - sajnos nem tudsz mit tenni. A TC ugyanis egy vezérlésen van az ABS-szel, ergo csak cserével orvosolható a baj. (Spec szerint...) Engem anno a Mester úr megnyugtatott, hogy ha néha nem megy, az nem feltétlenül rendellenes jelenség, csak türelmesnek kell lenni, és - láss csodát! - máskor működni fog. :wink:

Ezért szeretjük a B Omegát. :) (Állítólag a facelift-es széria már sokkal megbízhatóbb.)

Nem akarok senkit megbántani, és nem is akarok felvágni, de tisztázzunk pár dolgot:

- a V6-os B Omegák, igencsak az opel felső "csúcs" kategóriájának tekinthetők

- szinte az összes neves autógyár (Mercedes, BMW, Audi, VW stb) csúcskategóriás autói igencsak szervízigényesek, és nem olcsó fenntartani őket

- vásárlás előtt érdemes belenézni a pénztárcánkba, hogy egy adott autót képesek leszünk-e fenntartani, avagy gondot fog-e okozni egy főtengelyjeladó, ABS jeladó, gyertyakábel szett, hengerfejtömítés szett, kormányösszekötő gombfej+segéd konzol stb. cseréje

Kori!

Nem én jöttem rá, hanem a szerelő (Balázs és klubtag). Fogyott a víz, és a jeladó kábelén lévő hővédő csőben meg állt a fagyálló. Erre lebontották a szívósort, meg minden alatta levő cuccot, hogy látható legyen a hengerfej. ezután feltöltötték a rendszert, majd nyomás alá helyezték. Ekkor a bal hengerfejnél elkezdett csöpögni a víz. Gyanítom ezt a hibát házilag k nehéz belőni. Már pontosannem emlékszem a végösszegre, de valahol 150-200 között volt (cseréltek termosztátot is). A hengerfej nem volt vetemedve (hálistennek), így is a békesség kedvéért lesíkoltak belőle 2/100-ot. Viszont a kipufogósornál volt egy beszakadt csavar, meg egyet ők is beleszakítottak, úgyhogy ezzel is eltötköltek a gépműhelyben, meg a kipufogósornál le kellett síkolni vagy 3/10-et, mert az vetemedett volt egy kicsit (a hiányzó csavar + "hidegen meghajtás" miatt).

Naygjából ennyi.

Link to comment
Megosztás:

...vásárlás előtt érdemes belenézni a pénztárcánkba, hogy egy adott autót képesek leszünk-e fenntartani, avagy gondot fog-e okozni egy főtengelyjeladó, ABS jeladó, gyertyakábel szett, hengerfejtömítés szett, kormányösszekötő gombfej+segéd konzol stb. cseréje

Neeeeeeeeeee! :shock: Komolyan mondod?! :)

Balázs = Balu, aki a Sztrádában dolgozott?! Na róla mesélhetnék... Ha fizetnének sem engedném még egyszer akármelyik autóm közelébe!

Link to comment
Megosztás:

Az abs kifogástalanul működik, viszont a kipörgésgátló 10-böl 10x nem.

Elviszem kiolvastatni a hibakódot, írok ha megvan.

Dark!

Szerintem egyáltlán nem normális, hogy egy felső kategóriás autót nem tudnak úgy összerakni, hogy az embert ne egye állandóan a méreg!

Elvárhatnám (ha már rendszeresen szervizelve van) hogy megbízható legyen. A trabimmal előbb mertem hosszú útra indulni mint ezzel.

Persze az is igaz, hogy a fogyasztói társadalomban nem hosszútávra készítenek autót....

Link to comment
Megosztás:

Dark!

Szerintem egyáltlán nem normális, hogy egy felső kategóriás autót nem tudnak úgy összerakni, hogy az embert ne egye állandóan a méreg!

Elvárhatnám (ha már rendszeresen szervizelve van) hogy megbízható legyen. A trabimmal előbb mertem hosszú útra indulni mint ezzel.

Persze az is igaz, hogy a fogyasztói társadalomban nem hosszútávra készítenek autót....

Kérdezz meg Audi A6, A8 vagy BMW 5/7 vagy Mercedes E/S vagy Volvo S80 tulajdonost. Ezekhez képest egy MV6-os Omega fenntartása fillérekbe kerül. A fenti autók mindegyike sokkal szervízigényesebb mint az Omega, az alkatrészek árai is többszöröse az Omegáénak, a rezsi óradíjról meg ne is beszéljünk... Egy pár éve (kb 5-6) a Porsche Buda rezsióradíjai:

- 2600 Ft (VW)

- 3800 Ft (Audi A6, VW Passat)

- 6400 Ft (Porsche, Audi A8 )

Egyáltalán nem is cél, hogy úgy összerakják, hogy ne romoljon. Úgy vannak ezzel, ha volt k sok pénzed hogy megvedd az autót, van pénzed hogy a 2,5-4,2 literes motorba tankolj, akkor legyen pénzed a szervízre is...

Pl egy ismerősömnek 99-ben az A8-án kellett négy lengéscsillapítót, szilenteket meg egyéb futóműalkatrészeket cserélni, végül is azokat amik a szervízlapon elő voltak írva. A számla vége alulról súrolta a millát...

Egy szó mint száz, fogyasztói társadalomban élünk, senkinek sem érdeke hogy tökéletes, nem romló termékeket gyártson.

Link to comment
Megosztás:

Dark!

Nem elsősorban a pénzről van szó! A Volvo pl. hihetetlenül gagyi minőségű alkatrészekből van összeállítva, botrányos a garanciális szervízigénye! A japánok miért törekednek arra hogy a megbízhatóság miatt ismerjék el őket? Szerintem ezt a mentalitást kellene átvenni!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.