Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Ascona 1,6D levegősödés


Gabo

Recommended Posts

Csináltam ide eztet-e, me", a Omega B-ben nagyon keztem off lenni. Szal hengerfejem nekem is van,.. csak az biztosan rosszabb állapotú. De! Nem teljes a hengerfej szimptóma, ugyanis, nem füstöl, megy mint állat, és amúgy nem eszi a vizet, nem melegszik, stb, stb. Én inkább a utasfűtés hőcserélőjére gyanakszom, ugyanis egyszer már cserélve lett folyás miatt ami hasonló tünetekkel kezdődött.

Vélemények?

Link to comment
Megosztás:

Csináltam ide eztet-e, me", a Omega B-ben nagyon keztem off lenni. Szal hengerfejem nekem is van,.. csak az biztosan rosszabb állapotú. De! Nem teljes a hengerfej szimptóma, ugyanis, nem füstöl, megy mint állat, és amúgy nem eszi a vizet, nem melegszik, stb, stb. Én inkább a utasfűtés hőcserélőjére gyanakszom, ugyanis egyszer már cserélve lett folyás miatt ami hasonló tünetekkel kezdődött.

Vélemények?

leirom az én askonám hibáit.

az enyém hengerfejes.

kő kemények a vizcsövek, sőt már a felgyülemlett nyomás miatt szétnyomta a kiegyenlítőtartályomat, és a kipufogo gáz fütyülve távozik a viztérből :)

1 hét alatt 1-2 L viz fogy el.

ha alapjáraton járatom, lelevegősödik a vizrendszer, és elkezd forrni a vizem.

viszont pöccre indul, és elég erős , és 5L fogyaszt.

lehet hogy a tied is hengerfejes, de még csak a tüneti korban van, még csak kialakulóban van a tüdőbaj :)

érdemes végignézni rendesen, mert magától nem levegősödik le egy vizrendszer, annak oka van.

És még most lehet hogy gyógyitható egy hengerfej tömités cserével, késöbb csak egy hengerfej cserével. Én az enyémet ezért nem szedem szét, mert félő hogy hengerfej csere lesz belőle.

Link to comment
Megosztás:

Ühh...

Mi az h. levegősödik a viz? Az legfeljebb felforr vagy mi.. és a gőzt nyomja ki.. :idea: Hőfokmérő mit mutat a műszerfalon :?: :idea: Termosztát jó :?:

Azt már hallottam h. az olaj belefolyik a hűtővizbe ha szarráválik a hengerfejtömités, vagy viz kerül az égéstérbe és gőzöl a kipuff. mint egy mozdony, de hogy lelevegősödik az nekem új :oops:

Link to comment
Megosztás:

Ühh...

Mi az h. levegősödik a viz? Az legfeljebb felforr vagy mi.. és a gőzt nyomja ki.. :idea: Hőfokmérő mit mutat a műszerfalon :?: :idea: Termosztát jó :?:

Azt már hallottam h. az olaj belefolyik a hűtővizbe ha szarráválik a hengerfejtömités, vagy viz kerül az égéstérbe és gőzöl a kipuff. mint egy mozdony, de hogy lelevegősödik az nekem új :oops:

lelevegősödik a viz, és a levegő miatt megáll a keringés a motorban.

ilyen pl a dácsia meg a rönó, azokat kézzel kell légteleniteni, mert felforr...

itt a kipufogogáz mint levegő belemegy a vizbe, és amikor lassu a keringés a motorban akkor megfogja a vizet. ilyenkor szépen elkezd forrni.

a mutató szépen kuszik felfelé.

a termosztát uj. 2.100 Ft a gyári.

de nekem egyedi esetem van, az enyém nagyon hengerfejes...

Link to comment
Megosztás:

Hm ilyet még a régi megfőzött motorommal sem produkált, pedig az bizonyíthatóan gátas volt :) ez meg... ez meg csak megy, csak megy, csak megy, csak ...... :o

007 Még megvan :) szal ha kell a moci.. lassan eladom alkatrésznek :)), ha másképp nem viszik, mert csak a helyet foglalja, meg a biztosítás áll.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém Vonóhorgos!! :))

Amúgy én most váltottam egy 2.0 -ás Omegára, me" a fél életemet (szó szerint) eddig ebben a dieselben éltem le, szal kezdett kissé elegem lenni. :o Majd ha megöregszem.. (Hm.. örök fiatal maradok, úgyis :) ), talán veszek egy dieselt.. úgy 100-110 évesen :)

Link to comment
Megosztás:

Aszt nem mondtad h. ilyen full extrás :arrow: ha ezt tudom.. :roll: 8)
Gondoltad, ha gyári kfelni stb van, akkor pont a vonóhorog hiányzik? :) Hát a lakókocsimat mivel rángattam volna az Adriához? :o :D

Mire 110éves leszel már te leszel az egyetlen aki dizelt fog használni 8)

Szeretek egyénieskedni :!: :P Me" mintha Ti nem.... :wink: :) :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.