Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gabo007

Recommended Posts

  • Hozzászólások 73
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Gpont, ez a mobilos dolog fantasztikusan jó ötlet, esküszöm 7végén csinálok egyet :roll:

Kösz, sztem is! Végülis én találtam ki :) :) :)

Javasolom Nokia telcsi használatát, mert azok megbízhatók. Viszont az 5110, stb tápja macerás kicsit, én szétszedtem egy NiMh akkut, mert az elektronikája nélkül nem volt hajlandó elindulni. Alig van rajta alkatrész, de nem esett jól tanulmányozni, mitől ismeri fel az akkut. Végülis elhitettük vele...

Cserébe a 2110, 1610, 3110 simán műxik stabil +- 6V-ról!

Link to comment
Megosztás:

-Téma: mobilértesitő riasztóhoz-

Még szerencse h a cégnél nem dobálták ki a régi 2110-eseket, már szerváltam is egyet, csak egy SIM-et kell valahonnan keritenem. (te milyet használsz?)

Én is gondolkoztam régebben hasonló dolgon, de arra gondoltam h. akkor kell egy feltőltőkártyás szám amit azért ha minimális összeggel is de fenn kell tartani.

Meg arra is gondoltam h. mi van ha esetleg véletlenül érkezik rá SMS vagy ilyesmi (mert hát a W-éknél küldenek néha), akkor a gyorshivás már nem működik, vagy épp a hivás a hangpostámra fut és lemegy az egész számla..

Bár a legnagyobb pozitivum, ha esetleg ellopják a vasat és nem találják meg a telefont benne és nem szedik ki, könnyen meg lehet találni az otót..

Link to comment
Megosztás:

... arra is gondoltam h. mi van ha esetleg véletlenül érkezik rá SMS vagy ilyesmi (mert hát a W-éknél küldenek néha), akkor a gyorshivás már nem működik, vagy épp a hivás a hangpostámra fut és lemegy az egész számla...
Általában PGSM, vagy Westel feltöltőset használunk, az egy évi eléldegél. Nokiánál semmi baj, ha jön rá sömös, vagy hívás (szokott lenni bőven téves!), ugyanúgy működik az egygombos tárcsázás. És ha már itt tartunk, le is lehet tesztelni, hogy műxik-e, csak fel kell hívni! Megjegyzem, nem árt titokban tartani a számát, mert ha felhívják, nem tud másik hívást kezdeményezni! A hanpistát meg le kell tiltani.

Bár a legnagyobb pozitivum, ha esetleg ellopják a vasat és nem találják meg a telefont benne és nem szedik ki, könnyen meg lehet találni az otót..

Abban ne is reménykedj! Kicsit utánajártam, nálunk ez nem megy olyan eccerűen! Technikailag lehetséges visszakövetni, merre is van a telcsi (autó), de mivel magyarországon élünk, az legalább két hét, ha egyáltalán foglalkoznak vele... :?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Általában PGSM, vagy Westel feltöltőset használunk, az egy évi eléldegél. Nokiánál semmi baj, ha jön rá sömös, vagy hívás (szokott lenni bőven téves!), ugyanúgy működik az egygombos tárcsázás. És ha már itt tartunk, le is lehet tesztelni, hogy műxik-e, csak fel kell hívni! Megjegyzem, nem árt titokban tartani a számát, mert ha felhívják, nem tud másik hívást kezdeményezni! A hanpistát meg le kell tiltani.

Abban ne is reménykedj! Kicsit utánajártam, nálunk ez nem megy olyan eccerűen! Technikailag lehetséges visszakövetni, merre is van a telcsi (autó), de mivel magyarországon élünk, az legalább két hét, ha

gyáltalán foglalkoznak vele... :?

Ezek a dolgok jopofának tünnek, de vajon a mindennapokban is működnek?

Link to comment
Megosztás:

Ezek a dolgok jopofának tünnek, de vajon a mindennapokban is működnek?

Hála az égnek, még nem kellett élesben működnie, de mikor eszembe jut, mindíg tesztelgetem. A garázsomban több mint 3 éve van egy ilyen rendszer, meg néhány autóba illetve épületbe is szereltünk már. Panasz idáig nem volt, kivéve, mikor a kedves tulaj elpötyögte a beállított telefonszámot, aztán kipróbálta, és a haverja hallózott a másik oldalon :)

Ancsámból pillanatnyilag ki van szerelve a riasztóval együtt, mert új, komolyabb riasztórendszert tervezünk, és egyébként is úgy ki van most belezve, hogy elvinni nem, csak tenni lehet bele. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Keresek valakit aki segítene nekem megfejteni/átalakítani egy Kadett E18NV biztosítéktábla felől jövő kábelköteget 18E motorhoz.

A 18E motorhoz megvannak a kábelek a 14 pólusu csatlakozóig.

Igazából már mindent megfejtettem kivéve 1 drótot.

Fekete alapon folyamatos sárga csík.. Mond ez valakinek vmit?

Link to comment
Megosztás:

Fekosz!

Hála az égnek a 8 kerben csak dolgozok, máshol lakok. Megcsináltam a dolgot, működik. Gpont köszi az ötletet, remélem egyszer azért majd veszem hasznát a ketyerének.

Az opel zsirozás csak annyit jelent nálam h. az én opelem mindig zsir lesz amig nálam lesz, mert mindig szerelgetem ha valami nem tökéletes -és még azon túl is.. :) :) :)

Link to comment
Megosztás:

Fekosz!

Hála az égnek a 8 kerben csak dolgozok, máshol lakok. Megcsináltam a dolgot, működik. Gpont köszi az ötletet, remélem egyszer azért majd veszem hasznát a ketyerének.

Az opel zsirozás csak annyit jelent nálam h. az én opelem mindig zsir lesz amig nálam lesz, mert mindig szerelgetem ha valami nem tökéletes -és még azon túl is.. :) :) :)

Ezt valahol sajnálom, mert én a IX-ben lakom. Talán pár utcára tőled, azaz a munkahelyedtől.

Hagy kérdezzem meg, mennyibe kerül egy ilyen telefonos kapcs. a kocsival beszerelve? Mi kell hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Gpont az eszmei szerzője, én csak ötletet loptam. De biztosan nem fog haragudni ha elmondom.

Először is kell egy riasztó, meg egy mobiltelefon ami egy gombos gyorshivás funkcióval rendelkezik (pl. Nokia), meg valami feltöltőkártyás sim csomag a tel.-hez.

Az egyik gyorshivó billentyűt ki kell vezetélelni a telcsin és rákötni a riasztó riasztás kimenetére (ha nincsen pager kimenet rajta) olymódon h. pár másodperc riasztás után inditson csak hivást (egy egyszerű kis késleltető áramkörrel) a kivezetékelt gomb által.

Késleltetés azért kell mert mikor ki és bekapcsolod akkor is inditana hivást, igy pedig ténylegesen csak riasztáskor indit.

A riasztóra kötött tel. igy felhiv téged (v. azt a számot amit beállitasz)

riasztás esetén.

Engem már hivott is egyszer, de ez csak téves riasztás volt mivel kissé érzékenyre állitottam az ütésérzékelőket 8) :idea: Ezt még orvosolni kell.

Link to comment
Megosztás:

Hagy kérdezzem meg, mennyibe kerül egy ilyen telefonos kapcs. a kocsival beszerelve? Mi kell hozzá?

15 pénzért szoktuk szerelni, kocsival együtt pedig az autó árától függ! :) :) :)

Komolyra ferdítve: a 15-ben benne van az átalakított telcsi, a kiegészítő elektronikákkal, meg a szerelés. Ami még kell hozzá: riogató, aminek nem árt, ha van külső sziréna vagy pager-kimenete, SIM-kártya. Én, elhelyezéstől függően, szoktam ajánlani külső antennát, ami 3e körül kapható, ilyenkor rá kell számolni, hogy kell hozzá antennaadapter, ami a telcsit köti össze az antenna szabvány kábelével. Ez olyan 1500 kavics. Ha van régi Nokia tella (1610, 2110, 3110, 5110), azt szívesen veszem, mert mi már kifogytunk belőlük, 1-2eFt-ért beszámolom.

Link to comment
Megosztás:

15 pénzért szoktuk szerelni, kocsival együtt pedig az autó árától függ! :) :) :)

Komolyra ferdítve: a 15-ben benne van az átalakított telcsi, a kiegészítő elektronikákkal, meg a szerelés. Ami még kell hozzá: riogató, aminek nem árt, ha van külső sziréna vagy pager-kimenete, SIM-kártya. Én, elhelyezéstől függően, szoktam ajánlani külső antennát, ami 3e körül kapható, ilyenkor rá kell számolni, hogy kell hozzá antennaadapter, ami a telcsit köti össze az antenna szabvány kábelével. Ez olyan 1500 kavics. Ha van régi Nokia tella (1610, 2110, 3110, 5110), azt szívesen veszem, mert mi már kifogytunk belőlük, 1-2eFt-ért beszámolom.

...és-és milyen riasztó flel meg ezeknek, ami elfogadható tudású és árú is?

Mindenképp érdekelne a dolog, sajna régi (említett típusú) telcsim nincs. Mindösszesen egy darab 3210-es telóm van,ami leselejteztem egy 6210-es miatt. :o

...de feltételezem az nem jó.

Egyébként a teeló sem száz,mert mindíg vacakol valami benne. :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Gpont!

Combee riasztóját meg központizárját megszerelted?

Nem, még csak az értekelés és a tervezés folyamatában vagyunk... (és a mocskos anyagiak is közbeszolhatnak...)

De már van müködő fordulatszámmérőm és késleltetett belsőtérvilágításom.:)

Link to comment
Megosztás:

Nem, még csak az értekelés és a tervezés folyamatában vagyunk... (és a mocskos anyagiak is közbeszolhatnak...)

De már van müködő fordulatszámmérőm és késleltetett belsőtérvilágításom.:o

A késleltetett belsőtérvilágításhoz mi kellett?

Én is szeretnék olyat a kocsimba, persze csak ha stabil a dolog,mert félő, hogy egy baki következtében lemerül az aksi és nem indul a diesel :)

8) :) 8) :)

Link to comment
Megosztás:

A késleltetett belsőtérvilágításhoz mi kellett?

Én is szeretnék olyat a kocsimba, persze csak ha stabil a dolog,mert félő, hogy egy baki következtében lemerül az aksi és nem indul a diesel :)

8) :) 8) :)

A kadett E topicban beszélgettünk erről... Kell hozzá 1 térképolvasós lámpa. Én 3500 vettem. És kell még egy direkt test és egy gyújtás plusz rá a meglévő 2-n kívül. A stabilitását nem tudom mert én is csak most kötöttem be... Kb 10 másodperc a késleltetés, tehát az nem szedi le az aksid... És mostmár sötétben is becsukhatom az ajtóm és megtalalom a slusszkulcs helyét.:D

Link to comment
Megosztás:

A kadett E topicban beszélgettünk erről... Kell hozzá 1 térképolvasós lámpa. Én 3500 vettem. És kell még egy direkt test és egy gyújtás plusz rá a meglévő 2-n kívül. A stabilitását nem tudom mert én is csak most kötöttem be... Kb 10 másodperc a késleltetés, tehát az nem szedi le az aksid... És mostmár sötétben is becsukhatom az ajtóm és megtalalom a slusszkulcs helyét.:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.